Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ornarea torturilor, proiecte homemade

+27
ioana soare
dana_mi16
viorica
Roxy
deiutza23
livia1981
julix_2007
geany
Cristale
oanabijux
mimizami
Eva
Bianca
tomari
Doina
irish05
roxx
duchess
t.alina
cris69
emilia
arime
Camy
sim_one
diada
MihaelaT
Admina
31 participanți

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Dum 05 Apr 2009, 1:11 pm

cel mai recent tort, cu drag pt. sotul meu! love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de geany Dum 05 Apr 2009, 4:11 pm

buna...daca tot am vazut atea frumuseti la voi am incercat si eu sa ma joc...nu asa frumoase sunt creatiile mele,am sa le postez si eu dar sa nu radeti de mine ca nu mai fac wink
tort cu figurine din martipan
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tort cu figurine din pasta de lapte praf
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Dum 05 Apr 2009, 5:51 pm

Arime, wink foarte reusit, cred ca a fost foarte incantat sotul tau!

Geani, foarte reusite! foame foame foame stai sa le vezi pe-ale mele beat


si am tot uitat .... desi nu se compara deloc cu ce faceti voi zid 2 torturi facute de ziua lui fi-miu adica pe 17 martie...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cu mainile mele 2 stangi, in materie de bucatarit Sad

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Lun 06 Apr 2009, 9:23 am

multumesc frumos fetelor Merci

geany, diada super oK tortuletele voastre si la mai multe! Flowers
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Lun 06 Apr 2009, 5:33 pm

ARIME,chiar ai avut ambitie sa inveti cat mai multe,felicitari pentru ceea ce iti iese din mana.imi plac foarte mult.vad ca ai inceput sa manevrezi foarte bine pasta,o intinzi perfect,este aceeasi reteta de pasta pe care admina a postat-o?sau este martipan?

GEANY,imi plac foarte mult torturile tale,am si eu o intrebare figurinele din martipan sunt facute de tine?

diada sunt frumoase tortur
ile tale,cu cat vei face mai multe cu atat vor iesi si mai bine.

si acum sa va arat si eu un tort facut pentru ziua lui fimiu.este diplomat,foarte gustos a fost,stafidele tinute in esenta de rom ii dau un gust special(merci admina),cu ananas si portocala.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

inimioarele,steaua si floarea au fost facute cu o forma pentru fursecuri,daca intereseaza pe cineva am sa le pozez.

va pupic dulce hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de geany Lun 06 Apr 2009, 6:47 pm

GEANY,imi plac foarte mult torturile tale,am si eu o intrebare figurinele din martipan sunt facute de tine?
multumesc fetelor....da camy sunt toate complet facute de mine,,,nu asa reusite ca a ce este pe aici ,,,dar m-am straduit si eu,important e ca au fost foarte gustoase,si laudate la maxim de cei ce le-au vazut''live'' rade
dezamagirea copiilor ca figurinele de lapte praf nu prea au fost mancabile,,,prea tari...in rest perfect apreciate Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Admina Lun 06 Apr 2009, 8:33 pm

Arime, deci ai materializat tortul bust, pt sotul tau dama A iesit super, si lila-ul e foarte frumos, si asa, cu inimioare e foarte iubaret si inventiv. Felicitari maxime!
Geany, bravo ura ! Sunt superbe florile, nici sa nu te aud ca te plangi de decoratiunile tale. Tine-o tot asa, si dupa 2 torturi sa vezi cum intreci cofetariile wink Apropo, ce bine ca gasiti martipan de cumparat... cred ca l-ai luat de la magazin, nu pe sub mana de la distribuitori(cum ne chinuim noi aici)
Diada, m-ati innebunit voi cu frisca si torturile voastre frumoase. Au iesit foarte finutze ambele, si lasa modestia deoparte. Mere caramelizate dulci si zemoase si finetea friscai foame trebuia sa ma invit la o mega-felie.
Camy, sa-ti creasca mare baiatul birthday Superb tort ai facut, ca de obicei. Daca stiam dinainte si normal imi organizam mai bine, timpul liber... zid zid zid poate faceam ceva in domeniu. Adevarul e ca n-am mai tortarit de mii ani si nici fimo n-am mai facut... mor de ciuda ca nu apuc sa ma ocup de tot ce-mi place.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de geany Lun 06 Apr 2009, 10:21 pm

admina,am cumparat de la real sau globus nu stiu sigur,,,nici nu stiam ca nu se gaseste ;la raionul cu creme si esente si toate din tema prajiturit,este la sul (ca pateul sau salam uscat subtire)ce am cumparat eu si are 100 de grame,pretul nu mai stiu.
multumesc de laude,poate prind curaj si ma mai joc cu martipan....pupi
aaaa si din targ am cumparat o cutie de jumatate de kg.cu ''cartofiori'' din martipan,sunt bilute date prin cacao cam 2-3 cm marime si cred ca am vazut detul de des la sul in targuri Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 06 Apr 2009, 10:40 pm

frumoase torturi ati facut Flowers
eu n-am cu ce ma lauda, dar vreau sa va arat ce tort a facut o mamica pt spectacolul "Spring day in Europe", pe care l-au organizat elevii de la gimnaziu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Mar 07 Apr 2009, 11:09 am

Ziua buna fetelor!
Multumesc frumos! Merci
Camy felicitari de tortulet si La multi ani piticului. Imi place cum lucrezi frisca hug Legat de pasta de zahar, este a Adrianei de pe culinar... este super faina, m-am indragosatit de ea, de pasta. love Ca sa nu se lipeasca am folosit amidon, uneori si putin ulei ;) Iese putin lucioasa pasta cand folosesc uleiul, asta este impresia mea.
Merci mult de link Admina kiss

5gr. gelatina
30ml. apa
50gr. energizant (Adriana pune glucoza, asta este diferenta)
450gr. zahar pudra

gasiti aici mai multe detalii wink

Ieri am mai facut un tortulet, special pt. matusa mea si culmea, foarte rapid Smile

blat de cacao, crema de lamaie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Mar 07 Apr 2009, 2:33 pm

Mihaela, super mamica, super tort!



Arime, te cred si eu ca esti mai rapida, te perfectionezi, foarte reusit tortul! foame

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Mar 07 Apr 2009, 7:28 pm

buna fetelor,Arime esti o minune,incep sa te invidiez ca ai avut ambitie sa inveti sa folosesti pasta.

stai sa inteleg si eu mai bine.Reteta pe care ai pus-o este pasta din care modelezi toate minunatiile astea?

spune-mi cum este la gust pasta asta dupa tort,ma refer cand mananci din felia de tort cum se simte?eu am gustat dintr-un ornament(o floricita)nu e prea buna la gust.

felicitari pentru tort imi place mult,incepi sa te tii dupa cris si admina.

va pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de geany Mar 07 Apr 2009, 7:32 pm

camyfotbalistii mei au fost din aceeasi pasta....concluzia este ca....sunt doar frumoase si atat.se intareste si e tare ca o bomboana,iar dupa ce sa intarit numa gust nu mai are...copiii au fost dezamagiti ca nu au putut sa le manance ca pe martipan.poate cine are experienta stie mai bine,,,sau poate am gresit eu???dar am respectat reteta.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Mar 07 Apr 2009, 9:48 pm

Camy a scris:buna fetelor,Arime esti o minune,incep sa te invidiez ca ai avut ambitie sa inveti sa folosesti pasta.

stai sa inteleg si eu mai bine.Reteta pe care ai pus-o este pasta din care modelezi toate minunatiile astea?

spune-mi cum este la gust pasta asta dupa tort,ma refer cand mananci din felia de tort cum se simte?eu am gustat dintr-un ornament(o floricita)nu e prea buna la gust.

felicitari pentru tort imi place mult,incepi sa te tii dupa cris si admina.

va pupic dulce

Multumesc de apreciere kiss
Camy aceea este reteta pastei pe care o folosesc si spun cu mana pe inima ca este tare buna la gust mai ales daca compozitia tortului nu este prea dulce. Eu de exemplu la tortul inflorat ca si la sanii bustului am folosit blatul Lissei si crema de lamaie de la Dr. Oetker ce contine: praful cu pricina+putin lapte, nu cat spune pe plic, zahar si frisca lichida in plus, le-am batut bine si mi-a rezultat o minunatie de crema, deloc gretoasa ;) care alaturi de pasta este tare buna Smile

Nu este deloc dificil sa faci un astfel de tort, mai ales ca netul este plin de informatii. La inceput mi se parea greu de realizat, dar odata ce inveti sa faci pasta, sa-i dai de cap toate merg super bine! Iti recomand cu placere sa incerci, nu ai nimic de pierdut... eu una toata ziua as face torturi lol! Parca imi amintesc cand imi spunea Admina ca nu este greu si mie mi se parea imposibil de intins pasta pe un tort kiss

Am decorat tortul si acoperit cu cateva ore inainte sa-l "servim" asa ca nu au fost niciodata uscate si imposibil de mancat... din ce am inteles exista martipan si cu gust bun, dar si deloc placut la gust. Oricum pasta asta o recomand cu placere, nimeni din invitatii nostri sau din cei care au mancat tortul facut de mine nu s-au plans si nu au lasat pasta in farfurie wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Mar 07 Apr 2009, 10:51 pm

buna seara fetelor,gata acum am inteles,sper sa imi pot face timp sa incerc si eu,macar sa fac floricele din pasta,sau mai bine zis pasta intai rade

o sa imi notez reteta in caietelul meu.merci mult de informatii.

multi pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Mier 08 Apr 2009, 1:33 pm

arime imi place tortul tau. primavaratic si delicat. vad ca ai dat si in boala asta cu tortaritul. imi pare rau sa iti spun dar nu mai scapi de microbul asta.
felicitari, este delicat si exact pe gustul meu.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Mier 08 Apr 2009, 1:40 pm

cris69 a scris:arime imi place tortul tau. primavaratic si delicat. vad ca ai dat si in boala asta cu tortaritul. imi pare rau sa iti spun dar nu mai scapi de microbul asta.
felicitari, este delicat si exact pe gustul meu.

Multumesc frumos cris Merci Merci Embarassed Embarassed
Ai dreptate, chiar m-a prins microbul, da rau de tot! dama
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Vin 10 Apr 2009, 2:24 am

Tortulet pt. pofte de satisfacut, nimic special wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Admina Sam 11 Apr 2009, 11:15 pm

Arime, cu ce a fost tortuletul? Pare usurel, alunecos foame si gustos, normal. Cred ca azi ai fost ocupata, maine ne arati ceva frumos?
Il pun pe cel facut pt fetita mea, rapid si scurt pe doi. Adevarul e ca am alergat toata ziua, l-am pozat inainte sa plecam de acasa si bine am facut, cand l-am scos din cutie s-a produs totul rapid si ametitor, a vrut sa sufle in lumanari si toata lumea s-a executat, pana am venit si eu, deja ii cantasera La multi ani... cake

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vroia sa fie Tinkerbell in gradina fermecata, mi-a iesit altceva, dar ea a fost incantata si apoi se bateau pe papusica, chiar si baietii rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Sam 11 Apr 2009, 11:23 pm

foarte, foarte reusit, de fapt ce ma mai mir, ai maini de aur hug birthday pofta party

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Sam 11 Apr 2009, 11:36 pm

Admina "cunosc peripetiile din spatele cortinei" , stiu emotiile ce te-au incercat, insa tortuletul este superb, nici nu ma asteptam sa fie altfel.
Vroiam sa te intreb de mai demult de firicelele verzi, gen fire de iarba.. cu ce le faci, floricelele- ce fel de forme ai? Poate faci ceva poze la forme, sunt curioasa cu ce le faci Merci
Inca odata: la multi ani Elizei, mult noroc si sa va bucurati de toate realizarile ei!

Sa stii ca azi am fost ocupata, insa nu in bucatarie, pur si simplu vreau sa invat sa crosetez si am fost prinsa cu croseta, poate fac o poza sa razi de ce am facut rade Nu stiu ce reprezinta, dar dau inainte cu lantul meu croseta

O sa mergem la socri sa sarbatorim, eu una nu am pregatit nimic Cool


Tortuletul facut saptamana asta a fost super usor de facut, chiar rapid pot spune:

* blatul Lissei(nu stiu cand voi mai incerca si un alt balt, m-am indragostit realmente de el) :inlove:
* crema de lamaie /umblutura (Dr.Oetker pe langa ce spune pe plic, am batut la mixer cu frisca lichida, dupa ochi) Combinatia este fatal de gustoasa bine
* crema de vanilie idem mai sus, am acoperit tortul
* deasupra am avut ornament de cacao, super bun la gust de altfel
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de livia1981 Dum 12 Apr 2009, 10:29 pm

Indraznesc si eu sa va arat tortul facut pt ziua mea, adica pt ieri.
Nu sunt experta in decoratii si nici n-am scule profesionale, dar pun mult suflet in ceea ce fac.
Sper sa va placa Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Dum 12 Apr 2009, 10:40 pm

livia este superb tortuletul, serios iti spun! Flowers
La mai multe torturi de acum incolo! beat
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 13 Apr 2009, 9:06 am

SUPEEEEEEEERB TORTUL LIVIA,imi lasa gura apa,e super super aratos si sunt convinsa ca si bun.
FELICITARI MII kiss kiss kiss !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Roxy Lun 13 Apr 2009, 9:52 am

VIn si eu cu tortul facut de Florii. Nu e cine stie ce, dar e homemade si a fost foarte gustos. Tort cu mere coapte si piersici.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 11 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB