Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor, proiecte homemade

+27
ioana soare
dana_mi16
viorica
Roxy
deiutza23
livia1981
julix_2007
geany
Cristale
oanabijux
mimizami
Eva
Bianca
tomari
Doina
irish05
roxx
duchess
t.alina
cris69
emilia
arime
Camy
sim_one
diada
MihaelaT
Admina
31 participanți

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Roxy Lun 13 Apr 2009, 9:54 am

livia1981 a scris:Indraznesc si eu sa va arat tortul facut pt ziua mea, adica pt ieri.
Nu sunt experta in decoratii si nici n-am scule profesionale, dar pun mult suflet in ceea ce fac.
Sper sa va placa Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Livia, chiar daca nu ai ajutoare profesioanle, manutele tale fac lucruri minunate. kiss
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Admina Lun 13 Apr 2009, 10:09 am

arime a scris:Admina "cunosc peripetiile din spatele cortinei" , stiu emotiile ce te-au incercat, insa tortuletul este superb, nici nu ma asteptam sa fie altfel.
Vroiam sa te intreb de mai demult de firicelele verzi, gen fire de iarba.. cu ce le faci, floricelele- ce fel de forme ai? Poate faci ceva poze la forme, sunt curioasa cu ce le faci Merci
Inca odata: la multi ani Elizei, mult noroc si sa va bucurati de toate realizarile ei!

Sa stii ca azi am fost ocupata, insa nu in bucatarie, pur si simplu vreau sa invat sa crosetez si am fost prinsa cu croseta, poate fac o poza sa razi de ce am facut rade Nu stiu ce reprezinta, dar dau inainte cu lantul meu croseta
Arime, merci mult pt urari sa fiti sanatoase si sa creasca mare si albinuta ta hug Am folosit foi de pandispan(spre rusinea mea Embarassed ) dar e bine de stiut, la urgenta merg f.f.f. bine. Nu as cumpara la orice tort pt ca stii fobia generala cu E-urile si intoarcerea catre bucataria clasica, cu putine si bune ingrediente. Deci o sa revin la blatul Lissei, cel mai bun si dupa parerea mea Flowers
Firele de iarba le fac din pasta de zahar sau ce folosesc, se fac fitile mici intre degete sau daca sunt mai lungi, intre palme(te dai cu putin amidon pe maini), dai cu o pensula inmuiata in putin alcool alb(sau vodca beat ) si le lipesti in diverse forme. Florile sunt decupate; intinzi foaie subtirica(mai subtire decat daca ai acoperi tortul, tot asa cu amidon intinsa). Decupezi cu forme de plastic sau metal(ca la frunze), apoi pui in palma si rotunjesti cu ceva(cred ca aveai sau poti improviza) marginile sa para si mai subtire si usor curbat, ca si petalele si lasi la uscat. Daca vrei pe 2 nivele faci 2 forme la fel, le dai alt unghi, stratul de jos mai larg si cel de sus mai imbobocit si le lipesti intre ele cu alcool. Apoi bumbul galben de la margarete, alte flori mici, il poti face cu structura asemanatoare florii folosind o sita de ceai. O sa revin cu formele, in general sunt de fursecuri sau mai am un set cu unele mici si dintr-un plastic subtirel, dar slava Domunului ca au tinut, de ani buni la fursecuri si acum tortarit.
Nu am apucat sa pozez sectiunea Sad si arata super, am pus mai multe foi de pandispan si straturi de diplomat cu fructe... asta e.
Livia, superb tortul, foarte finutz decorat. La cat mai multe torturi si prezentari pe forum, ca avem ce vedea love

Apropo de trandafiri, incercati sa-i faceti si dupa tutorialul Lissei, de pe blog. Se pun petalele intercalate, am vazut mii tutoriale, dar abia de la ea am inteles ce si cum. zid Am facut si eu 3 dar am avut o pasta molcuta, puteau iesi mai bine. Poate dam startul la modelat trandafiri, ca un fel de mic concurs(de dragul competitiei) sa modelam 10-20 sa ne facem mana, eu am mai facut cativa, dar nu-mi ies fenomenal, nu prea am rabdare si tot timpul i-am facut pe fuga.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Lun 13 Apr 2009, 2:23 pm

Roxy a scris:VIn si eu cu tortul facut de Florii. Nu e cine stie ce, dar e homemade si a fost foarte gustos. Tort cu mere coapte si piersici.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cum mai roxy "nu e cine stie ce" ??... este chiar aratos, mi-ar placea reteta, nu de alta dar pare usor si racoros fiind cu fructe pofta

Admina, nu te mai stresa, a iesit bine pana la urma chiar si cu pandispan... daca cei mici au fost incantati, nimic nu mai conteaza wink

Multumesc frumos pt. explicatii, ma gandeam ca firicelele de iarba le treci prin ceva, printr-o forma speciala bee
Mai vroiam sa te intreb ceva legat de lipit, am vazut ca lipesti cu alcool/vodca, cu ce altceva as putea lipi ornamentele? Am incercat cu ulei si n-am avut probleme, dar nu stiu daca la o chestie mai grea ar rezista!?


Ultima editare efectuata de catre arime in Mier 22 Apr 2009, 11:18 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Lun 13 Apr 2009, 2:35 pm

.


Ultima editare efectuata de catre arime in Mier 22 Apr 2009, 11:19 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Joi 16 Apr 2009, 9:06 am

livia este foarte finut tortul tau. imi place, felicitari.
am facut si eu un tort pentru verisoara sotului meu. vroiam sa mai incerc si altceva in locul trandafirilor. uita-ti ce a iesit.

click [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit Admina: am pus imaginea sub forma de thumbnail, astfel se vede mica in mesaj si cand da cineva click pe ea te directioneaza la pagina Photobucket, unde apare in toata splendoarea hug
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Joi 16 Apr 2009, 9:08 am

iar cred ca e poza prea mare.trebuie sa o micsorez si mai mult.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Joi 16 Apr 2009, 9:23 pm

cris69 a scris:

click [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Este superb Cris wink
Imi place la nebunie masca love love
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Vin 17 Apr 2009, 4:35 pm

multumesc arime.
acum o printesa si un inflorat pentru un coleg de servici. adica schib de marfuri eu torturile , el -mielul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Vin 17 Apr 2009, 5:49 pm

Cris super afacere! lol!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Sam 18 Apr 2009, 9:17 am

cris superbe torturile,nu ma mai mira nimic ,ceea ce faci tu este deosebit.
2 torturi =1miel cred ca e buna afacerea rade

multi pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Mier 22 Apr 2009, 12:35 am

Camy a scris:cris superbe torturile,nu ma mai mira nimic ,ceea ce faci tu este deosebit.
2 torturi =1miel cred ca e buna afacerea rade

multi pupicei
nu a iesit nimeni in pierdere. torturile au avut 4.200 kg iar mielul 11 kg mielul a fost 15 lei/kg iar tortul 35 lei/kg
va arat si torturile pentru noi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de geany Mier 22 Apr 2009, 12:48 am

foarte frumoase torturile
lacaramioarele(cred ca asa le zice)sunt tot din pasta?ai forme speciale pt floricele?daca da,de unde le cumpari
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Mier 22 Apr 2009, 1:03 am

geany nu am forme . sunt din pasta de zahar. imi doresc forme dar sunt foarte scumpa asa ca ma descurc cu ce am prin casa . nu am vazut forme pentru lacrimioare nici pe siteul de wilton.firele verzi sunt de la niste flori de plastic iar lacrimioarele le-am taiat cu capaul de la carioci.

de curand am un contract de colaborare cu o cofetarie unde ma duc si ornez torturi de nunta. de acolo am ceva decupatoare. sper ca in curand sa -mi achizitionez si eu asa ceva.

edit Diada - va rog folositi butonul edit cand mai aveti completari de facut. Multumesc.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Mier 22 Apr 2009, 1:49 am

foarte frumos tortul cu lacramioarele cris, felicitari si pt. contractul cu cofetaria hug sa fie intr-un ceas bun Flowers iar cand achizitionezi noi forme sa le faci poze sa ne dai idei wink Merci
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Mier 22 Apr 2009, 8:43 am

superbe torturi Cris pofta pofta pofta

Felicitari pentru contractul cu cofetaria primul la ce frumuseti ies din manutele tale trebuia sa se intample o data bine sa iti ceara cineva colaborarea! Poate cine stie, dupa un timp, ne anunti ca ti-ai deschis propria cofetarie kiss ura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Apr 2009, 10:23 am

Cris, in primul rand maxime felicitari pt contractul de colaborare! ura Abia astept sa vad ce minunatii de torturi creezi, acolo. Si felicitari pt ultimele torturi, sunt superb de finutze si elegante. Spui ca tija florilor este de la unele cumparate? Este sarma imbracata cu hartie adeziva, verde, nu?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Mier 22 Apr 2009, 11:10 am

este tija de plastic. o prefer pe aia in locul celor din sarma care este foarte moale. sau poate doar de aia subtire si moale am gasit eu.
am sa va arat ce voi face pentru ca voi poza tot. si deja am aflat si o reteta de glazura de ciocolata care se fac cu gelatina si brilio-este un amestec ca si mierea. vreau sa vad daca pot folosi mierea in locu acestui gel si apoi va dau si voua ratata. ma simt ca alice in tara minunilor. cred ca mi-am gresit vocatia cu meseria pe care o practic acum, nu, ca nu mi-ar plce ce fac dar jucatul cu torturile imi da o satisfactie si parca nici nu ma simt obosita deloc.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de viorica Mier 22 Apr 2009, 1:46 pm

Cris foarte frumoase torturi felicitari si succes ptr contractul de colaborare. flower
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 22 Apr 2009, 2:23 pm

Cris, sunt superbe!!! ura ura ura
Mult succes cu contractul de colaborare! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Joi 23 Apr 2009, 12:28 am

va multumesc. acum fac si eu ca tipul din reclama de la cosmote: trebuia sa spun si eu.
sunt incantata iar patronii cofetariei sunt si ei tare incantati. nu se asteptau ca cineva fara diploma de cofetar sa imbrace si sa faca decoratiuni pentru torturi.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de livia1981 Lun 27 Apr 2009, 12:37 am

Va arat si eu ultimile torturi.
Nu se pot compara cu cele facute de Cris. Felicitari sincere si din partea mea pt colaborare si cat mai multe torturi frumoase.

Tort tiramisu, fluturii din ciocolata alba, nu sunt foarte reusiti, pt ca ajutorul meu de 1 an si 3 luni ma "ajuta" miscand de masa...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tort pt ziua sotului, crema mousse de cafea si mousse de ciocolata. Eu as fi vrut sa-l las simplu doar cu flori, el a vrut cu scris si cu varsta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Parca e prea incarcat asa...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Lun 27 Apr 2009, 1:29 am

Intai de toate La multi ani sotului, am inteles ca azi este ziua lui!!! Felicitari livia, fluturasii sunt foarte reusiti, asa ca fii increzatoare in talentul tau. De un tiramisu chiar imi este pofta foame pofta
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de dana_mi16 Lun 27 Apr 2009, 9:29 am

Fetelor torturilor voastre sunt super frumoase, iar de gustoase.... nu am indoieli, eu fac torturi, dar nu le ornez pentru ca nu sunt capabila sa fac asa ceva zid , va rog sa imi spuneti cum faceti voi ornamentele!!!????
hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de ioana soare Lun 27 Apr 2009, 10:17 am

Livia sunt foarte frumoase torturile! Flowers
Mi-ai facut o pofta de tiramisu! Arata iami de tot! foame
Te superi daca te rog sa ne scrii si noua reteta? Merci

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de livia1981 Lun 27 Apr 2009, 12:02 pm

Arime multumesc! pupi
Dana eu unele ornamente le fac din pasta de zahar pudra, reteta de AICI am facut ornamente si din pasta de lapte praf, zahar pudra si miere sau din ciocolata topita.
Ioana multumesc, nu ma supar doar ca n-am facut o reteta originala, am facut crema cu ce-am avut prin casa.
Crema de tiramisu:
Am facut o "budinca" din 4 galbenuse, 2 linguri faina, 4-5 linguri zahar si cam 300ml lapte. Am lasat la racit.
Pana s-a racit budinca, mi-am facut "mascarpone" din 300-400g branzica dulce de casa si frecata bine cu mixerul, apoi am pus cam 200ml frisca lichida treptat si am batut cu mixerul pana s-a facut o crema pufoasa. Trebuia mascarpone cumparat, eu n-am avut si am improvizat.
Am batut spuma albusurile cu 4 linguri zahar si le-am amestecat toate, budinca, branzica si albusurile. Asta e crema.
Piscoturile le-am cumparat din Selgros, dar n-am fost foarte multumita de ele, parca erau prea subtiri si se inmuiau foarte tare. Le-am pus pe platou si le-am stropit cu cafea, trebuiau inmuitate in cafea, dar nu mi-a iesit. Am pus un rand de crema, iar piscoturi stropite, iar crema, desupra am pudrat cacao.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 12 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB