Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

+15
claudde
crixuta
miki72
alessia
bee_tralala
juliennej
avr_dana
livia1981
Admina
ramomic
Roxy
an-deea
deiutza23
andreea_2008
arime
19 participanți

Pagina 38 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Mar 05 Mai 2009, 12:20 am

super fain love
Bun venit Chels kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de chelsea Mar 05 Mai 2009, 12:22 am

vai cat ma bucur ca sunt iar cu voi;mi-a fost dor tare, tare de voi;de suetele cu voi, de pozele cu piticutele si piticotii vostri, de TOT kiss
chelsea
chelsea
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : undeva in univers
Data de inscriere : 05/05/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Mar 05 Mai 2009, 12:24 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sa intri aici cu adresa de mail ca sa-ti dau accept la grup wink acolo o sa ne gasesti albumele foto


later edit:
fetelor va las, merg sa citesc putin pt. examen Smile
Chels ma bucur ca ai revenit printre noi pupi ura
Buna noapte si ne "reauzim" maine! dama


Ultima editare efectuata de catre arime in Mar 05 Mai 2009, 12:29 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 05 Mai 2009, 12:28 am

hello chels wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de chelsea Mar 05 Mai 2009, 12:31 am

multam medeea! pupi am intrat dar vad ca merge tare greu;sper sa imi dea accept;sau tu tre sa dai?
chelsea
chelsea
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : undeva in univers
Data de inscriere : 05/05/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 05 Mai 2009, 12:31 am

ea da wink

L.e.: ma duc si eu la somn kiss hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Mar 05 Mai 2009, 12:34 am

gata chels, am dat accept wink
Buna noapte! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de chelsea Mar 05 Mai 2009, 12:39 am

intru acum;multam de accept;merg si eu la somn pupi
noapte buna si somnic usor!vb maine kiss
chelsea
chelsea
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : undeva in univers
Data de inscriere : 05/05/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de ramomic Mar 05 Mai 2009, 2:18 am

CHELS kiss kiss kiss pupi hug pupi hug pupi hug pupi ... ma bucur ca esti aici bucurie .
Din nou imi cer scuze ca am intarziat atat cu un mesaj ups, dar am fost tare ocupata. programul meu a fost cam asa:
joi: solar, coafor, cosmetica, shopping + Marutza mica love wink
vineri la tara la gratar
sambata la tara la gratar + altele Smile
duminica la nunta ... va spun doar ca inca ma dor picioarele lol!
Pun imediat si niste poze si de maine sper sa intru in normal cu toate.
Cu dieta sunt pe undeva pe la mijloc ... nu exagerez cu mancatul wink, miscare nu am facut deloc, inafara de treburile zilnice + plimbari/umblatura + Marutza. Seara de obicei beneficiez de masajul de rigoare Smile ... cam asta ar fi. Imi fac paine monti in continuare (1/2 faina integrala, 1/4 tarate si 1/4 faina de soia, drojdie proaspata, sare, apa). De cand cu acest gen de aluat, merg la baie cel putin o data pe zi wink si sunt sigura ca pt.asta sunt responsabile taratele pe care le folosesc la paine Smile . Cu greutatea ma invart tot pe la 78 kg, dar sper sa mai dau macar 4 kg pana prin iulie Merci .

Fetelor sper sa adoptam toate pana la urma dieta potrivita, sa reusim sa ajungem la greutatea pe care o dorim si stiu sigur ca impreuna o sa si reusim pupi prietenie .
ARIME nu sunt suparata deloc si sunt foarte hotarata sa ignor "interventiile" care personal nu ma ajuta cu nimic wink , dar sper sincer sa nu fie cazul de acum incolo.

Merg sa pun pozele si vorbim maine ... va pup pe toate cu mult drag pupi prietenie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 05 Mai 2009, 8:19 am

ramooooooooooooooo kiss
am venit sa-mi beau cafeaua cu voi ca la 9 plec la fac si nu stiu dc mai intru azi pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de miki72 Mar 05 Mai 2009, 8:30 am

Buna dimineata fetelor!
,CHELS,RAMO, pupi kiss kiss kiss ma bucur ca ati aparut hug
Abia astept sa citesc din urma ca vad ca am ceva de recuperat si sa vad pozele wink acum am ceva treaba ca-s la servici dar revin pupi
miki72
miki72
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 51
Localizare : bz
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 05 Mai 2009, 8:31 am

kiss miki wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 05 Mai 2009, 8:39 am

buna dim fetelor,Ramo ma bucur ca sunteti bine,am vazut si pozele ,superbe ca intotdeauna,sa va bucurati de familia frumoasa pe care o aveti pupi pupi .
ANDRICA bafta la faculta si ne mai auzim maine.
ARIME spor la invatat si sa treci cu bine si de sesiunea asta.
DANA te asteptam la pranz cand doarme Dav Smile.
CHELS ma bucr tare tare tare mult ca ai venit la noi pupi pupi ,te asteptam in fiecare zi hug .
ALESSIA ai reusit cu ticker-ul?
LIVIA asa zic si eu,nu te mai gtandi la o dieta anume,ca dc o incalci ai impresia ca ai stricat tot si te deprimi,ia hotararile cele mai bune pe moment si fi ioptimista,relaxeaza-te si vei slabi pupi pupi .

eu nu mai vreau ticker,stiu cate kg am si nu mai conteaza ca am slabit 22,dc nu reusesc sa mai slabesc mai mult,pe cine mai intereseaza cat am slabit?lumea ma vede cum sunt acum,nu scrie pe fruntea mea ca vai,ce mare realizare am facut ca am slabit atat,lumea ma vede acum si conteaza cum arat acum.
ieri am mancat ok,cam putin ca nu mi-a fost foame mai deloc,am ajuns la 980 cal din care am ars 680 cu urcat scari echivelentul a 30 de etaje,50 min mers,30 min bicicleta si stat in parc vreo 4 ore pe toata ziua.
ieri am vazut o rochita care i-a placut mult sotului meu,e mai scurta in fata,cam cu 2 palme mai sus de genunchi si are coada,e ceva mai lunga in spate,nu pana jos,ci cu ceva mai jos de genunchi,problema e ca are doar 2 bretelute subtiti si nu pot lua sutien si nu stiu dc imi tine sanii,inainte aveam sanii f grei,nu puteam lua maieu fara sutien,acum au scazut mult,dar pana nu o probez nu-mi dau seama cum va fi,are intaritura ca la sutienul cu burete,dar nu stiu exact ce si cum,o voi proba eu zilele astea,ca dc ii place mult la sot o iau si nu mai caut,eu asa fac,dc vad ceva ce-mi place mult nu mai merg sa caut alt pret sau alt model,cumpar si gata.va tin eu la curent Smile Smile.

ANDRICA FELICITARI PT TICKER Merci Merci !!!!!!!!!!!!!!!
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mar 05 Mai 2009, 8:43 am

Buna dimineata, dragutelor!
Chels, imi face deosebita placere sa te revad printre noi Smile
Arime, Andrica, succes la examene, scolaritelor!
Ramo, am vazut pozele si sunteti tare frumusei toti 3 Smile
Mamarutza s-a bronzat mai tare decat tine Smile.
Neatza, Miki!
Livia, sper sa ii iasa cat mai repede si nedureros dintisorii bebelului tau.
cine se mai apuca de Monti cu mine?
Neatza, Deiutza! du-te sa probezi rochita, daca iti place si tie, ia-o Smile. ce culoare e?
Alessia, am impresia ca l-am visat pe Vani al tau azi noapte rade, dar nu mai stiu in ce context
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 05 Mai 2009, 8:45 am

deiutza sper sa-ti vina bine rochita dc ti-a placut si tie si sotului wink
la ticker am scazut eu 200g dar nu stiu exact cat am...dim mi-a aratat 50fix dar fara sa merg inainte la baie (si nici ieri n-am fost...)deci clar a mai scazut ceva. oricum maine trebuie sa-mi vina si ciclonul asa ca...vad eu zilele viitoare exact cat am

gata, fug si eu
va kiss si sa aveti o zi superba
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Mar 05 Mai 2009, 9:05 am

an-deea a scris:
Alessia, am impresia ca l-am visat pe Vani al tau azi noapte rade, dar nu mai stiu in ce context


rade rade rade rade rade

AN-DEEA,asta inseamna ca tre sa-ti iei si tu un catel mic,asa ca VANI.

Fetelor,eu nu am reusit sa-mi pun tickerul.Am facut tot ce trebuia,am activat si codurile ale si tot nu-mi apare.Mai incerc maine,ca acum mi-a trecut cheful.Andreea,multumesc mult pt explicatii,cateodata sunt cam chioara.Pur si simpu nu reuseam sa vad unde e semnatura,desi eram chiar langa ea Embarassed .

CHEEEEEEELS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hug Ce ma bucur ca ai aparut si tu! pupi Ce mai faci? Ti-am simtit lipsa.

RAMO,bine ai revenit,de-abia astept sa ma uit la pozele tale.

ROXY,esti tare dragutza kiss .Mai reusesti sa mergi la sala?

LIVIA,of-of,ba avem o zi buna,ba una rea.Ieri ma incurajai tu,azi esti putin suparata tu...Ce sa zic,poate tre sa astepti o zi-doua sa vezi ce ti-ar placea sa tii si sa -ti faci un plan de bataie.Cu siguranta o sa-ti revii repede.

Eu am fost-in sfarsit -azi la sala.E super mare,are nu stiu cate etaje si te ratacesti in ea.Am vizitat tot ce se putea,m-am uitat la o clasa de aquagym,la una de aerobic,la piscina,la aparate,mi-am luat si orarul claselor si in final am ales sa incep cu o ora de alergat pe pista.Stiti voi,din alea care imita pistele de stadion.Nu se compara alergatul normal cu alergatul pe banda.Cel pe banda e mai plictisitor si la sfarsit te ameteste in cap,cand te dai jos de pe aparat.In timp ce alerggam vedeam prin usile de sticla clasa de aerobic,cea de aquagym si nu a fost deloc plictisitor.Cu castile in urechi,nici nu stiu cand au trecut 65 min(atat am facut).

De papat am papat frumos,de SB 1,dar nu mai dau raportul azi,ca-s super obosita si e tarziu,iar maine vreau sa ma trezesc devreme sa fac sport(dvd-ul SB Supercharged).

V-am pupat cu drag pe toate prietenie ,ma duc sa vad pozele lui RAMO si apoi ma bag in patutz.pa,pa.
Ce oitza sunt! Mi-a rezolvat sotul cu semnatura si mi-a zis dart cand m-am aput de scris ,am uitat complet. nor
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 05 Mai 2009, 9:20 am

ALESSIA noapte buna si super ca ai ticker.
DEEA rochita e neagra ci e taiata sub piept,are 2 triunghiuri cu burete pt sani unde are si crem si are o esarfa crem,are 2 bretelute subtiri si e cu jumate de spate gol.
bafta la Monti,poate ma inspir si eu de la voi Smile.
dim am voie de ex cereale integrale cu lapte 0,1%?la pranz salata cu rosii,castravete,ceapa verde si branza feta? si seara ceva fructe?sau seara tre sa am cina de proteine?
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mar 05 Mai 2009, 9:29 am

Buna dimineata, Alinutza! suna super sala la care mergi Smile. este scump abonamentul?
sa stii ca ma tot gandesc sa-mi iau catel, dar nu am timp de el, si nici nu prea am ce conditii sa-i ofer la bloc....
succes mult cu dieta! cu SB1+sala ajungi manechin victoria's secrets in curand Smile
Deiutza, la Monti chiar e recomandat sa papi proteine, nu trebuie sa te infometezi. daca pe langa salata aia de la pranz bagi si o portie de piept de pui la gratar sau carne slaba, este super monti Smile

an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 05 Mai 2009, 9:49 am

plecam la plimbare fetelor,nu stiu dc pot monti,am intrebat sa vad ce si cum,iau fiecare zi asa cum vine,fara stresul dietelor stricte,vreau ceva fara stres.
va poop si nu cred ca mai vb azi,ca la pranz tre sa fac mancare cat dorm copiii si apoi inca o tura de parc,paaaaaaaa kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de an-deea Mar 05 Mai 2009, 10:05 am

pa pa Deiutza, o zi cat mai frumoasa!
sa stii ca pentru orice dieta este valabil sa nu te infometezi
wink
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de chelsea Mar 05 Mai 2009, 12:37 pm

ioi ce bine ma simt iar printre voi kiss
am fost azi si mi-am schimbat modelul la unghii si acum am intrat putin pe mess ca imediat tre sa merg la lucru;
tare mult v-am simtit lipsa si acum e asa bine hug
chelsea
chelsea
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : undeva in univers
Data de inscriere : 05/05/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Mar 05 Mai 2009, 6:09 pm

'Neata fetelor  love ! CHELS' kiss ,ce mai faci? Ce mai e nou pe la jobul tau?

DEEA,cred ca e faina rochita dupa cum o descrii tu.Sa ne tii la curent cu ce hotarasti.

RAMO,m-am uitat la poze.Se vede ca ai mai slabit si e tare frumusica rochitza ta cea neagra.Marutza e delicioasa ca de obicei si iar mi s-a facut pofta de cozonac,uitandu-ma la falcutzele ei rade .

AN-DEEA,manechin VS nu prea am cum sa ajung ca am doar jumatate din inaltimea necesara,dar ma multumesc si cu fotomodel dama . Abonamentul la YNCA costa $60.Deocamdata merg cu free pass de 3 ori.Sotul are abonament si poate aduce gratis 2 persoane ,de cate 3 ori/fiecare.Asa ca mai merg duminica si lunea viitoare si ma hotarasc daca ma abonez sau nu.Daca da(ceea ce cred ca voi face),upgradam abonamentul la family plan si impreuna ne va costa 80 sau 90$.Mi-ar placea sa fac la sala 30-45 min de cardio si apoi sa intru la una din clasele de aerobic/pilates/yoga/salsa/aquagym.

JULIENNE,sa inteleg ca nu mai esti vegan?

Vestea trista-dar care nu m-a doborat totusi  e ca dimineata aveam 54,4 kg.Sa fie retentia de apa sau rezultatul ultimelor zile de nedieta? boo ...Orice ar fi,acum am moralul ridicat si fiind dupa ciclon,toata lumea e a mea si simt ca pot sa tin si dieta ca lumea si sa ma tin si de sport.

Azi m-am trezit cu noaptea in cap si am facut 45 min de fitness dupa dvd-ul South Beach Supercharged.E super misto si simplu de urmat si transpiri destul de bine.E un total body workout si e fff placut .Diseara vreau sa mai fac 30 min de pilates si sper sa o tin asa in ritmul asta pt 3 saptamani.In a4-a sapt. cand imi vine ciclonul nu pot face nimic,decat eventul plimbari mai lungi cu Azorel Smile.(Apropo de AZOREL,aseara la 7,30 l-am dus iar la urgente ca de 2 zile nu a mai vrut sa manance nik si vomita.Asta din cauza ca acum 2 zile l-a luat sotul in parc si s-au jucat cu o jucarie de acasa , pe care i-o tot arunca sotul ,iar VANI i-o aducea inapoi si probabil a luat un virus ceva de pe jos,mai ales ca multi catelusi se joaca ape acolo prin parc.Acum e ok,i-au facut iar perfuzie si ii dam pastilute.De azi e deja mai bine si a papat pui cu sweet potatoes cu mare pofta.Si-a luat si vitaminele si si-a revenit complet la forma lui de scai mic si terorist).

Ca sa pot tine dieta am realizat ca e ff important in cazul meu sa ma organizez in we si sa-mi pregatesc pe zile cam ce ar trebui sa mananc.Daca am schitat totul in linii mari e usor de urmat.Daca nu am nimic pregatit,cand vin acasa de la servici rupta de foame dau iama in frigider si devorez tot ce e calorios si interzis.Si in cazul meu,sportul imi taie pofta de mancare,ceea ce ajuta mult .

Pupici,revin diseara pt raport kiss !
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Mar 05 Mai 2009, 10:16 pm

Buna seara fetelor!
Chels, Ramo ma bucur mult ca ati revenit! pupi
Eu cu dieta cam tot pe-acolo, zilele astea am mancat multe fructe si legume, mers pe jos, bici, sper sa ma urnesc si eu odata. Pana atunci nu ma mai laud cu nimic... Smile
Acum nu pot sta mult, zilele astea trebuie sa-mi revin si eu cu timpul, multumesc la toate pt incurajari si cred ca impreuna reusim noi. wink
Va pup pe toate!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Mar 05 Mai 2009, 11:44 pm

ziua buna

cam liniste pe aici...

sa incep cu raspunsul la intrebari:livia-inca n-am inceput la noua scoala,doar din septembrie ma mut acolo.deocamdata sint in acelasi loc.
roxy-nu mai e vara.azi a plouat si e si frigggg......azi am fost cu o haina lunga de iarna.oricum eu sint super extra friguroasa...Sad
alina-nu mai sint vegan,nici macar vegetarian .maninc peste si de vreo ssaptamina,pui si curcan.
noi avem abonamente la boston sports club si e 64 $pe luna...apropo de cluburile de sport,managerul gen pt boston,ny si unde mai au,e un roman-alexandru ionescu(mi se pare)...

chels-bine ai revenit.
la fel roxi si ramona. hug
am biciclit pe eliptica o ora si am facut ex pt brate.
ma simt mai slabuta,dar cintarul tot atit arata.la scoala chiar mi-a zis o colega ca am slabit,dar dovada e cintarul..in fine,asta e...
o zi/seara faina tuturor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Mier 06 Mai 2009, 7:27 am

Seara buna!
Dau raportul si fug n pat.

-MD:omleta cu legume si o felie branza soia(35 cal)

-G:1 triunghi b topita light,o felie subtire de ardei rosu,o felie castravete;

-P:salata de spanac cu o rosie mica,felii de castravete,o felie feta slaba (sb),3 mititei de curcan facuti pe gratar (daca-i pot numi asa wink ),1 lingurita ulei de masline wink ;1 cioko mica neagra s free(30 cal),2 bomboane s free

-G:10 migdale,1 mozzarella stick part skim(au fost de fapt 2 gustari)

-C:un alt fel de salata de spanac super buna(cand am timp va scriu reteta intreaga),cu putin mustar,ciuperci portobello sote,red wine vinegar,bacon de curcan;2 felii branza provolone(70 cal/buc);1 cioko calda s free

Noapte buna,pe maine!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 38 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 38 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB