Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

+15
claudde
crixuta
miki72
alessia
bee_tralala
juliennej
avr_dana
livia1981
Admina
ramomic
Roxy
an-deea
deiutza23
andreea_2008
arime
19 participanți

Pagina 35 din 40 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de avr_dana Vin 01 Mai 2009, 2:59 pm

Livia bafta cu dieta si de data asta s-o duci pana la capat wink David e mai bine , mult mai bine.Ma bucur mult ca am facut rost de aparat pt aerosol- e f buna o cura de asta pt plamanii lui.

Alessia lasa ca si tu iti revii, incet incet toate o sa revenim la linia de plutire :D

Ramo probabil se pregateste de nunta parca. Daca da at distractie placuta.
LA noi e innorat nici vb sa mergem afara, si nici nu vreau sa ies cu Dav, Il mai tin in casa pana isi revine mai bine.

Week-end placut fetelor!!
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Vin 01 Mai 2009, 3:15 pm

Multumesc Dana!
Ma bucur mult ca David este mai bine, sper din suflet sa scapati de tot si sa nu mai faca din astea. pupi
Ramo distractie placuta maine la nunta. Asteptam poze! wink
Roxy sper ca sunteti bine, da un semn de viata sa stim de voi. pupi

Acum chiar ies, revin mai tarziu.
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Vin 01 Mai 2009, 4:14 pm

Ziua buna fetelor! sunny

Miki mergi pe link-ul de mai jos si cere aprobare, acolo o sa gasesti albumele cu noi I love you Trebuie sa folosesti mailul tau pt. a te loga wink

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Alessia are dreptate livia, si ce daca mai calcam stramb. O sa ne sustinem una pe alta pana reusim hug
Deiutza distractie placuta la tara, sa faceti poze si sa papi gratar si pt. mine foame
Ramo sa dantuiesti toata noaptea, sa aveti o seara placuta fara griji si diete dama beat
livia o petrecere frumoasa si voua, chiar de gratarul are loc in casa, important este sa fiti impreuna! love
dana multa sanatate la pitic, sper sa se faca mai repede bine pupi
An-deea week-end placut la munte si cu vreme tare frumoasa sa te poti bucura de plimbari wink
Andreea sper ca profiti de ziua asta frumoasa si sa sarbatoresti, lasa stresul cu facultatea pupi
roxy, claudde, bee, daniela... sper ca nu am uitat pe cineva!?! Week-end linistit si plin de bucurii tuturor fetelor!

Sotul imediat pleaca pe stadion, asa ca si noi o sa petrecem singurele... mai devreme am fost sa ducem daruri la nepotel si imediat ce se trezeste Raisa o sa iesim ca fetele la plimbare! Unul din daruri il gasiti aici

later edit:
aici prima caciulita crosetata pt. balaur! croseta
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Vin 01 Mai 2009, 7:58 pm

Salut!

ARIME,multumesc pt explicatii.Am vazut deja toate albumele voastre si mi-am facut si eu unul cu cateva poze cu VANI.Fustita si bascutza ALBINUTZEI sunt fff frumoase;felicitari,esti f priceputa!

RAMO,distractie placuta la nunta;MARUTZA e super skumpa in toate pozele.Asteptam poze si de la nunta.

LIVIUTZA,multumesc pt incurajari;sper sa vina si zile mai bune(si simt ca se apropie wink ).Ai un par f lung si frumos ,iar Stefan a crescut mult si arata ca un voinicel pupi .

DANUTZA,profita de timpul liber si tine ceva,dar adauga si putin sport sau macar plimbari lungi.Multa sanatate lui DAVIDEL kiss .

Pupici pt toata lumea si un we cat mai frumos!! love (ps:plec la servici Sad )
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Vin 01 Mai 2009, 8:19 pm

Sa ai o zi usoara Alessia la job! pupi Costumasul crosetat galben are o poveste frumoasa! A fost initial o rochita primita de la mama/soacra, dar cam stramta la umeri pt. balaur. Si cum a venit mama la noi zilele astea am pus-o la treaba, am stricat rochita pana a ramas fustita si a incheiat-o, iar bascuta este facuta de mami meu, nu de mine... Insa n-am stat degeaba cat a facut bascuta, am furat meserie si aseara in jur de 4 dimineata cine termina prima caciulita crosetata pt. balaur?! love

livia abia acum ti-am vazut pozele, ametita de mine (noroc cu Alessia) zid Super parculetul, lipseste umbra, dar probabil in timp vor planta mai multi pomi sa va fereasca de verile toride! wink Chiar ai un par lung, dar lung rau. Parca am citit zilele trecute ca te gandesti sa faci o schimbare, sa-l tunzi! Te-ai gandit la ceva anume sau doar sa tai varfurile?!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Sam 02 Mai 2009, 12:56 am

Multumesc fetelor!
Alessia sa nu ne parasesti pe motiv ca nu esti la dieta, te asteptam la povesti cand ai timp, sa ne mai spui ce face Vani si incet ne revenim toate la fapte mai bune! pupi Am vazut pozele, super si Vani un dulce!
Arime cu tunsul inca nu m-am hotarat, ma supar uneori e tare lung, greu de periat, il perii intr-o parte se electrizeaza in cealalata si se incurca, poate intr-un moment de mare suparare o sa-l si tai. Daca fac vreo schimbare va pun poze. wink
Imediat e gata Dansez si merg la culcare, va doresc la toate noapte buna!
Maine sper sa fie mai mare animatia pe-aici Smile

De dieta mea n-am zis nimic intentionat, dar trebuie sa-mi marturisesc pacatele, am mancat proteine si altele pe langa... Sad Maine va fi mai bine...
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 02 Mai 2009, 8:49 am

buna dim fetelor si we frumos tuturor kiss kiss kiss .
eu de azi numar iar calorii,este singura dieta unde nu ma simt privata de nimic,normal ca incerc sa mananc cat mai sanatos,dar dc mai am si pofte le fac si sper sa reusesc 1200-1400 cal,dc pap mai mult le ard cu sport.sunt prea umflata deja,nu-mi place deloc de mine si peste 5 sapt am nunta,nu vreau sa creada lumea ca-s gravida.
va tin la curent,acum tre sa fug ca vine nenea care ne aduce laptele.
dc nu mai intru azi va poop si zile frumoase va doresc kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de miki72 Sam 02 Mai 2009, 8:56 am

buna dimineata fetelor Smile
M-am chinuit sa vad pozele si n-am reusit Sad Sad nici netu nu a mers ca se tot deconecta cred ca din cauza vremii
ARIME sau care aveti un pic de timp sa ma indrumati exact ce pasi trebuie sa parcurg ca eu is cam varza la chestii legate de calculator zid zid zid
kiss kiss la toate si o zi cat mai frumoasa
miki72
miki72
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 51
Localizare : bz
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Sam 02 Mai 2009, 11:26 am

Buna fetelor!
Iar liniste nu gluma aici Smile acum e weekend aveti scuza... hug
Deiutza bine ai revenit cum a fost la tara? Ce fac bebeii? Despre dieta cred ca o sa-ti tin companie Smile
Dieta mea de 90 zile se cam trasforma, nu ma simt in stare sa o tin, ieri de exemplu am avut gratare la dispozitie si mie imi trebuia zacusca... zid Am mancat o felie de paine cu zacusca Neutral
Incerc sa ma tin dupa disociata asta, dar garantat mai calc si pe langa si o sa numar si calorii, nici eu nu mai stiu ce vreau... boo
Miki eu am intrat acolo si m-am inregistrat ca si membru, mi-am facut profil, apoi am atatasat pozele. Nu mi s-a parut greu, dar a durat putin si la mine pana am descoperit unde trebuie sa intru. Cand vine Arime poate te ajuta cu mai multe sfaturi pupi
Va doresc la toate o zi frumoasa!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Sam 02 Mai 2009, 4:20 pm

Ziua buna fetelor! wink

miki72 a scris:
M-am chinuit sa vad pozele si n-am reusit Sad Sad nici netu nu a mers ca se tot deconecta cred ca din cauza vremii
ARIME sau care aveti un pic de timp sa ma indrumati exact ce pasi trebuie sa parcurg ca eu is cam varza la chestii legate de calculator
am dat aceptul, sper ca era adresa ta de mail, de acum sa specificati si ID-ul de aici, ca sa stiu despre cine este vorba, cand nu aveti acelasi ID de mail ca si pe forum wink

Azi am fost la plimbare inainte sa se faca urat afara, nu mai are mult pana o sa inceapa sa ploua Smile
Balaurul si azi a adormit tarziu, asa ca asta seara iar o sa o prinda miezul noptii pana o sa se bage la nani zid
livia parul tau este frumos rau, dar nici nu vreau sa-mi imaginez cat de greu iti este cu el, sa-l ingrijesti. Nu mai spun ca in afara de faptul ca il lasi pe spate neprins sau il tii in coada, mare lucru nu-i poti face... aici este dezavantajul! Pana dupa nastere nu concepeam sa am parul mai scurt de umeri, insa nu mai stiam ce sa-i fac sa stea cumva si m-am riscat sa-l tund. Nu-mi pare rau, mai ales ca fiind mai scurt am avantajul sa-l aranjez cum doresc.
Alessia am reusit sa-ti vad pozele, mai tu esti o frumoasa... ai niste ochi superbi wink

Revin, sunt in zona!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Sam 02 Mai 2009, 6:35 pm

ziua buna fetelor

ieri am mincat ok pina pe seara,cind am dat iama in inghetata si 4 felii ffffffffffff subtiri de pizza.am si mers pe jos vreo 2 ore,rapid,aproape alergat,asa ca se mai iarta din pacate...

arime-rochia e de la h&m ,o am de vreo 2 ani ,nu o purtasem pina la data cu pricina ..:)e redescoperita...Smile
in rest nu mai stiu ce vroiam sa zic.mi-e somn,m-am trezit de la 7,30 sa am vreme sa fac toate cite imi propusesem sa fac azi..e un fesival al liliacului azi,sper sa am vreme sa ajung si pe acolo...
weekend frumos hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de miki72 Sam 02 Mai 2009, 7:12 pm

UFFFFF,ce ma enerveazavremea asta ca nu prea am semnal si netu si merge shot
ARIME,a mea era adresa de mail ,am primit invitatia de la tine ,merci mult pupi sper ca acum sa reusesc sa vad pozele cand o sa mearga netu zid
miki72
miki72
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 51
Localizare : bz
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Sam 02 Mai 2009, 8:26 pm

Salut!

MEDEEA,multumesc pt compliment pupi .

MIKI,sa intri mai des pe aici hug .

LIVIA,atata timp cat e o dieta,nu mai conteaza ca numaram calorii sau carbo,important e sa ne tinem de ea.

Eu de maine incep dieta +sport.Sper sa-mi iasa ceva,ca-s dupa ciclon si ar trebui sa am mai multa energie si rezistenta la pofte.

Weekend frumos tuturor.Bineinteles ca eu plec la servici,dar recuperez duminica si luni.Pupici tuturor,pa!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de livia1981 Sam 02 Mai 2009, 10:30 pm

Buna seara fetelor!
Eu azi n-am reusit sa tin nimic, aveam legume si am mancat pe langa o savarina(am facut un experiment la MW) si 4 cuburi mari de cioco zid si mamaliga cu branza de burduf si altele... zid Mi-e si frica sa numar cate calorii am ingerat... Neutral
Ce sa fac ca nu ma pot mobiliza nicicum? ... Sad

E.l. 13:51- pe unde umblati fetelor? M-ati lasat singurica si-mi vin idei calorioase Smile
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de juliennej Dum 03 Mai 2009, 5:33 pm

ziua buna

chiar ca e liniste aici...Sad
ieri am avut o zi totala de nedieta..mai bine nu-mi aduc aminte...SadSad zid
azi am inceput cu 1 felie jumate de piine cu seminte,o jumate de grape,o piersica mica si niste crackers
total doar aici-140+100+140=380

plec pe jos la gym..si azi tre sa stau 2 ore ore pe eliptica aia ca sa spal pacatele de vineri si simbata:(

feetleor pe unde sinteti??
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 03 Mai 2009, 7:04 pm

Seara buna fetelor! pupi
Azi am avut ceva treaba, mi-am facut un nou blog, de data asta special pt. ale mele torturi arunca o privire si lasa un mesaj, sa stiu ca m-ai vizitat link Merci
Tare pustiu, sper sa reveniti in forta fetelor!
roxy, ramo, claudde... hmmm?! Sper ca sunteti bine, macar un salut scurt chiar daca sunteti prinse cu bebeii, casa etc Sad

alessia sper sa apari si sa ne spui cum merge treaba, te-ai tinut de dieta si sport azi?! bounce
livia ti-am vazut pantalonasii croiti, foarte frumosi, felicitari sincere Flowers ... cat de curand ma iau de treaba, poate reusesc sa croiesc ceva wink
Nu esti singura asa ca ai grija cu acele idei calorioase lol!
juli sa ai spor la gym hug Bravo ca te tii de treaba wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 03 Mai 2009, 7:46 pm

buna fetelor Smile
raport nu dau pe ultimele zile ca nu mai stiu exact ce si cand am mancat. Un lucru stiu sigur: ieri am incalcat SB cu vreo 100g popcorn si vreo 200g inghetata wink in rest a fost chiar ok, majoritar salate si gratar de pui
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 03 Mai 2009, 8:00 pm

Andreea pupi felicitari ca reusesti sa te mentii wink
Unde ai petrecut zilele astea? Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 03 Mai 2009, 8:03 pm

am fost la iubi acasa wink as fi mancat eu numai de SB dar aseara am fost la film si am cedat la popcorn si dup-aia mi-a luat inghetata de vanilie cu capsuni (preferata mea) si asa dulce se uita la mine ca mi-a luat special ca stie ca-mi place incat am mancat si din aia....dar nu-mi pare rau abs deloc pt ca a fost ffffff buna Laughing Laughing Laughing
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Dum 03 Mai 2009, 8:13 pm

andreea_2008 a scris:am fost la iubi acasa wink as fi mancat eu numai de SB dar aseara am fost la film si am cedat la popcorn si dup-aia mi-a luat inghetata de vanilie cu capsuni (preferata mea) si asa dulce se uita la mine ca mi-a luat special ca stie ca-mi place incat am mancat si din aia....dar nu-mi pare rau abs deloc pt ca a fost ffffff buna Laughing Laughing Laughing

Inghetata de fructe nu este chiar o abatere prea mare, stiu ca fina nr.-ul 2 papa inghetata de fructe de padure recomandata la dieta de nutritionista wink
Oricum, sa-ti fie de bine hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 03 Mai 2009, 8:16 pm

169cal/100g deci pentru dulciuri e chiar ok wink cu popcornul ala a fost mai grav dar tare mi-a mai placut dama beat oricum au fost cam 1500cal cu tot cu astea deci a fost ok wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Roxy Dum 03 Mai 2009, 11:13 pm

Buna, fetele ! hug hug hug

Ma bucur ca sunteti bine toate. Am crezut ca doar eu am lipsit, dar chiar s-a pustiit aici. Noi suntem bine, am umblat mult in ultima vreme. V-am citit si in alte zile, dar am preferat sa stau in umbra pentru ca nu m-am simtit in largul meu. Apoi de vineri incoace au fost niste vijelii pe aici de s-a dereglat netul, a picat din doua in doua minute. Eh , asta e !

Arime, sa fie intr-un ceas bun blogul. Era si timpul sa faci pasul asta la ce minunatii iti ies din maini. Livia urmezi tu. Vad ca te-ai apucat si de croitorit. Foarte draguti pantalonasi. Sa ii poarte sanatos !

Andrica kiss Am vazut ca esti online.

Acum merg sa biciclesc ca nu am mai facut de mult asta. Tocmai ce am scapat de ciclon. Sa aveti grija de voi. va pupacesc cu mult drag !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 03 Mai 2009, 11:16 pm

kiss roxy

mey ce se intampla aici de e asa pustiu? Sad Sad Sad

L.e: vad ca nu mai apare nimeni asa ca ies si eu.... Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de arime Lun 04 Mai 2009, 12:35 am

'neata fetelor!
am aparut Andreea, dar tarziu... deja ai plecat! Buna noapte!!! hug
roxy welcome back hug pupi
dana stiu ca este deja acasa si a si spus la un moment dat ca o sa intre mai rar.
An-deea a fost plecata la munte, dar de maine sigur o sa revina pe baricade Smile
ramo sper sa revina de maine, macar pt. un salut scurt pupi
Claudde n-am idee de ce nu mai revine Sad
bee probabil a fost si ea plecata, sta mai mult la plimbare cu prietenii Smile
de crix nu stiu nimic...
alessia a spus ca revine, dar n-a revenit Sad

sper sa reveniti fetelor, deja va simtim** lipsa kiss


Ultima editare efectuata de catre arime in Lun 04 Mai 2009, 8:05 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de alessia Lun 04 Mai 2009, 5:18 am

Ba uite ca am revenit!!!!!

Nu am intrat dimineata ca am fost ff ocupata.Nu am fost nici la sala ,dar am facut acasa o ora de stepper,15 min de ex pt abdomen si picioare si o plimbare de 30 min cu VANI.

Am stat toata ziua si am gatit pt VANI si pt mine.Am hotarat sa tin saptamana asta SB1 cu puncte ww si sport.Maine sper sa reusesc sa ajung la sala.Motivul pt care n-am mai fost azi e ca a plouat si chiar n-am avut chef sa ies asa pe ploaie.Dar e ok ,pt ca am facut stepper.Asta e de fapt si ideea:sa fac bici/stepper acasa cand nu reusesc sa merg la sala.

Am mai stat pe net cu mama,cu surioara mea si cu o prietena din Belgia.Iar timpul a trecut teribil de repede.

ROXY,ce bine ca aparut! Sa nu mai lipsesti asa de mult,ca ne facem griji.Si stii ca daca nu intri des ,e f usor sa uiti de dieta.Asa e in cazul meu cel putin...Ce mai face TUDOR? Mai ai poze noi cu el?Il pup dulce-dulce pe el,cat si pe mamicutza lui cea frumoasa si ambitioasa pupi

ARIME,sunt super torturile si mi-a placut tare mult ala cu biberonul,pt bebe.Ce mai esti nevasta ideala pupi !

RAMO,cred ca o sa apara dupa nunta,pe duminica seara/luni.De-abia astept sa ne puna si poze.

Hai sa dau si raportul:

-MD:omleta din:1 ou+2 albusuri de ou,1 ceapa verde,ardei rosu;o rosie micuta,o bucatica de castravete,o felie branza vegetala(soia si nu mai stiu ce);

-Gustare:o rosie micuta si un mozzarella stick part skim

-P:-supa de pui(ardei rosu,ceapa verde,rosii,marar,pui organic);
-salata din:spanac,rosie,castravete,ardei rosu,branza feta degresata,o lingurita ulei canola,zeama de lamaie
-ciocolata calda de casa(o lingurita cacao,1 lingurita creamer-e ca un fel de lapte praf,1 plic indulcitor Splenda;

-Gustare:10 migdale;

-C:-1/2 castronel supa de pui(fara carne)
-pastai cu usturoi
-1 JELL-O s free de zmeura si goji(un fel de macese)-10 cal
-1 ceai de menta si o cioko mica neagra s free(30 cal).

Daca ati sti cat de plina ma simt si tot ce am mancat e sub 1100 cal.Mi-am propus sa mananc 1250-1300 cal in prima saptamana si pe masura ce slabesc mai tai cate 50 cal,pana ajung la 1200 zilnic(nu mai putin de atat,ca dupa aia ma ingras din orice).

Mi-am inceput ziua cu o cana de apa calda pe stomacul gol pt detoxifiere si am baut aproape 2 l de lichide(apa plus ceaiuri).Pana ma culc mai am de baut o cana de apa si fac 2 litri.Cand sunt libera e mult mai usor sa tin dieta.La servici nu am timp sa iau atatea mese si gustari si sa numar si calorii.

AM reinceput sa iau si crom(impreuna cu masa de pranz).

Cam atat pe azi,ne reauzim maine,cand sper sa ne strangem mai multe.Ma pregatesc sa fac planul de bataie pe maine,pas cu pas,ca sa nu dau gres.

Noapte buna tuturor si o saptamana cat mai buna! prietenie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre alessia in Mar 05 Mai 2009, 8:38 am, editata de 1 ori
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1 - Pagina 35 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 35 din 40 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB