Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

+31
mishou
Iulliana
piciul
Dorulet
ladybird
AlinaJ.Bijoux
myky7robc
greieras
mlizeta
corina corina
elena_luminita
LRodica
mizileanu marica
dorinamisov
Dodo-pui
ancaanca
ANIKO
irish05
filipoidana
vichilen
macanetu
mamazmeilor
clau_andro
Greteledelweiss
norelif
Darsy
Gabica
mykya
Celya_f40
GinaP
diana2014
35 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 27 Iun 2014, 8:12 am

Sincer, as veni cu placere, daca mi-as da seama unde anume in Transilvania...  rade 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 27 Iun 2014, 12:47 pm

Dorulet a scris:Unde sunteti, doamnelor care lucrati frivolite?

Doar cele care lucreaza, sau si care doar admira?
Ador munca ta Dorulet,  kiss 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Gabica Vin 27 Iun 2014, 1:27 pm

şi eu
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 04 Iul 2014, 7:47 am

love Multumesc,doamnelor!
Asadar,mai ales pentru admiratoare doua semne de carte:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Gabica Vin 04 Iul 2014, 2:00 pm

Mulţumesc....
Cel verde mă duce cu gânul la primăvară, cel verde la toamnă... Între ele e viaţa: o carte de citit şi gândit vara!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 05 Iul 2014, 8:06 am

Dorulet frumosi cercei, mai ales cei din ultima poza. Pacat ca nu am gauri in urechi ca sigur mi-asi fi pus o pereche de genul.
Frumoase si semnele de carte, imi plac culorile. Felicitari pt. realizari!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Dum 06 Iul 2014, 9:02 am

Va multumesc!
Asa ne ducem viata,in si intre anotimpuri...
Desi nu aniversez nimic,mi-am facut si mie un cadou:o husa pentru telefon  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 06 Iul 2014, 10:55 am

F. frumoasa husa, sa o stapanesti sanatoasa cat mai mult timp!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 06 Iul 2014, 11:38 am

Dorulet, e bestiala husa! Nicodata nu mi-as fi putut imagina ca o husa de tel. poate fi un accesoriu elegant....felicitari!
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 06 Iul 2014, 1:50 pm

Ca bine mai zici Celya .Chiar f. elegant.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 09 Iul 2014, 11:54 am

Va multumesc pentru aprecieri!Cum spunea o prietena,am de acum...cartea de vizita la purtator,vizibila. kiss 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 09 Iul 2014, 2:05 pm

Bine punctat de prietena ta!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de clau_andro Joi 10 Iul 2014, 11:26 pm

Buna fetelor!!! Absolut minunate creatiile voastre!!! Am descoperit de curand aceasta tehnica frivolite sau tatting si m-a incantat ideea de a-mi confectiona singura bijuteriile. Mi-am spus sa incerc si eu si am inceput sa cotrobai pe la mama prin sertare dupa vreun ac mai lung pentru ca nu m-as fi incumetat sa incep cu suveica. Toate ok, am gasit acul, dar e clar ca acul meu e un pic grosut pentru firul cu care am lucrat deoarece cand trag acul noduletele imi raman cam lejere pe fir. Cu toate astea am reusit sa lucrez acesti cercelusi:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mi-am dat seama ca trebuie sa incerc si cu suveica deoarece noduletele se lucreaza direct pe fir si ar sta mai asezate. Toate bune si frumoase am reusit sa invat noduletele, picourile, mi-au reusit cerculetul si lantul si apoi m-am poticnit, nu reusesc sa leg lantul de picou  Sad , cum ma sfatuiti sa fac??? Deocamdata imi place mai mult sa lucrez cu suveica (poate pana imi gasesc ace potrivite). Spuneti-mi va rog care fir sa-l trec prin picou: cel de pe suveica sau cel de pe ghem?Si cum sa-l trec??Am vazut pe youtube tot felul de filmulete dar n-am gasit unul clar in care sa vad cum leg lantul de picou. Toata speranta mi-e in voi!
clau_andro
clau_andro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 26/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 11 Iul 2014, 7:53 am

Clau,eu n-am lucrat niciodata cu acul.Acum 30 de ani am invatat cu naveta/suveica pe care mi-o facea un mester de la scoala din plexic.N-aveam net,iar revistele erau o raritate.
Cel mai bun ajutor cred ca-l gaseti aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E si pentru incepatoare,si pentru avansate.Studiaza-l pas cu pas si te vei descurca.Succes!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de clau_andro Vin 11 Iul 2014, 12:53 pm

Multumesc mult, Dorulet!!! Voi intra pe site-ul postat de tine si ma voi documenta. Sper tare mult sa invat cu naveta, imi place mai mult cum iasa lucrul cu ea.
clau_andro
clau_andro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 26/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de piciul Vin 11 Iul 2014, 6:07 pm

Multumim, Dorulet! O sa ma uit si eu....nu stiu daca voi reusi sa-mi fac timp si de tehnica asta, dar imi place ce lucrari faceti voi!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty cercelusi in devenire

Mesaj Scris de mamazmeilor Mar 15 Iul 2014, 11:25 am

sunt bolnava iremediabil .amluat de curand acest virus si nu mai scap de el!
mamazmeilor
mamazmeilor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 03/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty cercelusi

Mesaj Scris de mamazmeilor Mier 16 Iul 2014, 8:53 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mamazmeilor
mamazmeilor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 03/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Iul 2014, 7:05 am

Lipseste poza cu cerceii,mamazm...
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 25 Iul 2014, 9:19 am

Of,of,of...ce greu se misca lucrurile pe aici...
O pereche de cercei roz (asa cum am vrea sa vedem viata,uneori)cu perle de Mallorca:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de piciul Vin 25 Iul 2014, 6:10 pm

Frumosi! ...da sa vedem viata in roz!
Perle de Mallorca...ce inseamna?! Sunt perle de scoici sau artificiale?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Dum 27 Iul 2014, 5:30 pm

Perlele de Mallorca sunt perle perfecte,artificiale,fara vreun defect,prelucrate dupa o reteta veche,secreta.In Mallorca s-a infiintat in 1890 Indústria Española de Perlas Imitación S.A in Manacor - MallorcaSunt infinit mai ieftine decat cele naturale si confera bijuteriilor,prin formele lor perfecte,prin culori atent alese,un plus de frumusete.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de mamazmeilor Mar 05 Aug 2014, 1:53 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mamazmeilor
mamazmeilor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 03/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 06 Aug 2014, 9:05 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Mama!Nu se vad pozele tale!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de ladybird Mier 06 Aug 2014, 10:46 am

Buna tuturor.
E ceva vreme de cand nu am mai trecut pe aici.
Sa va arat cateva din lucrarile mele recente:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 - Pagina 3 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB