Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii fimo XXVIII

+20
greieras
ancamm
Giorgi
Fancy-
Gabica
Mihaela06
seandreea
elena60
MoniKozi
betymi72
mlizeta
vlad_mom
maddy13
B-Zsu Land
Day
ttclaudiu
ancaanca
Rica Mateiuc
darkpoke
Dragonfly
24 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de greieras Mier 26 Mar 2014, 10:34 am

Sar"mna!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Day Mier 26 Mar 2014, 1:44 pm

Eu tot manual fac di-tati,stiti ca va spusesem ca mi-am luat o chestie pentru unghii.E buna,dar pana gasesc eu accesoriul care-mi trebuie,pana'l montez,pana-l schimb,mai bine fac cu mana.Am cateva burghiute de 2 mm,le folosesc manual,smirgheluitul manual,cand uit de dat o singura gaura si nu mai iau burghiul,folosesc o forfecuta de pielite(btw Anca,merge si ca accesoriu conic) Concluzia:sunt o lenesa :P
Acum va arata cea mai recenta gogorita ,m-a chinuit rau,fiindca am armat fiecare petala cu sarma,de frica sa nu se sparga...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 26 Mar 2014, 2:15 pm

Pfff m-ai dat gata de data asta.!!! Sau si de data asta! Ti-a iesit splendid! Ai lucrat nu gluma. Aceeasi clienta?
Mie care inca n-am incercat asa ceva inca mi se pare sci-fi, dar poate ma apuc si eu intr-o zi.  Felicitari inca o data.

ANca e super pandantivul dar credd ca gaurile mai mici trebuie chiar facute cu aparat crud, nu prea cred ca iese asa...


Ultima editare efectuata de catre B-Zsu Land in Mier 26 Mar 2014, 2:54 pm, editata de 1 ori
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 26 Mar 2014, 2:37 pm

OMG.... ca sa zic asa... eu habar nu am cum sa combin fimo transparent cu cel colorat si tu, Day, vii cu minunatia asta!
Cu mana pe inima recunosc ca eu nu as purta asa ceva - nu am tinuta si atitudinea necesare purtarii unei asemenea bijuterii. Dar pentru aia nu ma satur sa-l privesc si sa-l admir! Felicitari din toata inima!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Day Mier 26 Mar 2014, 2:48 pm

E aceeasi clienta,da.Dar sa va spun un secret.Nu e singura.Voi ma stiti ca eu am lucrat masiv intotdeauna,pentru mine sa fac ceva mai lejer intotdeauna s-a complicat si au iesit alte bazaconii.Pana la doamna aceasta,am avut cliente pentru bijuteriile mele,dar timid,cateva.De cand postez ce am lucrat la comanda,s-ar parea ca s-au dezghetat apele.Imi tot vin comenzi,evident pe aceleasi chestii,eu le spun ca nu ies,le fac....aproximativ ,sunt multumite.Acum eu am oarece mustrari de constiinta...oare e corect?Voi cum ati proceda?
Edit.Ramane intre noi,da? Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de darkpoke Mier 26 Mar 2014, 2:52 pm

felicitari..eu nu inteleg de ce ai mustrari? ca nu ies la fel? sau ?
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 26 Mar 2014, 2:57 pm

Probabil fiecare vrea ceva unicat wink 
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Day Mier 26 Mar 2014, 3:13 pm

Fiindca fac replici...tot ale bijuurilor mele,dar se cam duce pe campii ideea de unic....si nu mi se pare fairplay fata de mine.Ele deja stiu ca le foi face o reinterpretare care va semana cu originalul dar nu va fi identic,deci isi asuma asta...E ca si cum mi-as fura singura caciula...sau poate exagerez eu??
Voua daca vi se cere aceeasi chestie care deja e vanduta,cum procedati?Ii dati curs?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de ancaanca Mier 26 Mar 2014, 3:36 pm

Fain, Doina, fain Smile Nu ai de ce sa-ti faci griji....sunt replici diferite. Si eu am patit asa...au cerut ce mai facusem dar de fiecare data am schimbat cate ceva culori, forma, sistem de prindere
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de betymi72 Mier 26 Mar 2014, 3:53 pm

B-zsu mersi de link..intr-o zi sper sa am banii sa-l iau..daca nu voi face ce face Doina...eu lucrez mai putin decat voi si ma voi descurca..
Doina superb setul! A zis cineva ca nu l-ar purta- sincer eu nu port bijuterii in afara unor perle din cand in cand(la petreceri) si/sau a unei sarmulite din aur...insa imi plac atat de muuult!! si le admir pe cele care poarta si se asorteaza la tinute!!! hug  kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de darkpoke Mier 26 Mar 2014, 5:04 pm

doina, cred ca este discutabil
cred ca stiti ..din articolele mele ..parerile mele legate de produsele create pe banda rulanta...dar mai stiu si faptu ca in modelaj..nu prea poti realiza doua lucruri identice
mi s-a cerut si mie ceva de acest gen...niste cercei mai simpli..dar tot un fel de replica...i-am facut..dar nu au iesit identici..plus ca poti schimba culori..pana la urma e ideea ta..si nu copiezi pe nimeni..sis unt sigura ca nu va iesi identic
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de ancamm Mier 26 Mar 2014, 8:04 pm

Doina, m-ai terminat. Oare pentru a cata oara? Si ma tot intreb cum armezi tu petalele alea. stiu ca ai mai zis, stiu ideea in general dar tot nu-mi imaginez cum se face sa iasa totusi petalele atat de subtiri si sa stea cum vrei tu. Si eu am trei burghie mici de tot pe care le folosesc cu mana, de smirgheluit tot cu mana, dar vreau lustrul ala al Ralucai, care n-ai cum sa-l scoti doar cu mana. Cu forfecuta n-ar iesi conul ala asa de con.
Stai linistita cu replicile. ca oricum nu ies la fel, cum bine zici. Si sunt convinsa ca nu faci 10-20 ci inca 1-2 bucati.
B-zsu cum cu apart crud? Vrei sa zici pe fimo crud? Nu cred. Au masinariile astea niste burghie in forma de con si cred ca au fost folosite unele de dimensiuni diferite.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Day Mier 26 Mar 2014, 8:30 pm

Deci simt bine ce simt .Nu e tocmai in regula,chiar daca sunt diferente.Ei stiti la ce set ma refer,la maci.Stiam ca macii se vand,intotdeauna a fost asa,nu doar la mine,si de asta i-am evitat pana mi i-a cerut clienta :)N-am avut incotro,i-am facut,si gata valva.I-am replicat de inca 3 ori.Acum bine ca s-au astamparat,ca deja incepeam sa ma simt aiurea rau....La seturile complexe spun din start nu,dar macii au fost relativ usor de lucrat ...
Cum ziceam,bine ca s-au potolit :D

Anca,de data asta am armat doar nervurile,sub tubuletele alea galbene(ca nu stiu ce or fi)intre fimo violet si galben,sunt bucati de sarma,ce leaga cate 2 petale,si legate intre ele.A fost ceva de munca,am facut mai intai scheletul metalic si apoi modelaj.Si lucrez predominant cu Fimo classic,deci sta cum il pun(si nu e tocmai subtire...petalele au cam 2 mm grosime Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de ancamm Mier 26 Mar 2014, 8:39 pm

Chinezoaica mica ce esti! Deci la flori din astea mari iti trebuie studii sau macar talent de arhitect. Merci de explicatii  pupi 
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 26 Mar 2014, 10:58 pm

Ancamm scuza-ma, vroiam sa zic ca daca incerci sa faci gauri pe fimo necopt, nu iese asa...

Referitor la comenzi si replicarea pieselor, sunt situatii cand fac mai multe piese asemanatoare, dar sunt si cateva unicate, care nici nu vreau sa mai fac vreodata...

Pana la urma am reusit sa asamblez rezultatul unui experiment cu cerneala... Deja sunt cateva chestii ce data viitoare voi face altfel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 27 Mar 2014, 12:38 am

Ancamm, nu stiu cu ce ar iesi gaurile alea con ca sa arate si bine, nu albicioase... si pietrele (cele roz sau gri) si pilele diamantate (cele metalice) albesc polimerul, nu-l lasa neted (ca si smirghelul uscat) -e drept ca pe ud nu le-am incercat, mi-a fost teama, totusi e o scula electrica.
Moa, ce buchet...referitor la discutia de mai devreme, din polimer exclus sa mai fac aceasi tema, chiar daca nu iese identic, ma plictiseste, refuz din start ... nu exista "unicat cu mici exceptii"...
B-zsu Land, fain rau primul set! La ultimul, chiar sta patratul din mijloc asa, nu se rasuceste?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 27 Mar 2014, 10:28 am

Day, am si eu o intrebare mai delicata. Cam cat timp iti ia sa faci un set de-ala mov si cat primesti pe el? Nu vreau sume exacte. Si nu vreau sa fiu rea. Chiar sunt curioasa la ce pret se cumpara asa o minunatie. Ca de vandut putem vinde la oricat. Important e la cat se cumpara.
Sper ca nu te superi de intrebare. Dar sunt curioasa. Pentru ca e important sa primesti recompensa materiala potrivita. Si parerea mea e ca la orice replica pe care o faci, exact-exact nu iese, oricat ai incerca. La un lucru facut manual, nu poti face de doua ori identic, ca altfel te-ai fi facut ștanță.


Ultima editare efectuata de catre MoniKozi in Joi 27 Mar 2014, 2:06 pm, editata de 1 ori
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Joi 27 Mar 2014, 12:46 pm

Total de acord cu Monikozi!
Am incercat si, zic eu ca mi-a reusit, un colier gen Russian style, facut de Ancaanca cu ceva timp in urma:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de elena60 Joi 27 Mar 2014, 12:48 pm

Superb colierul Rica
elena60
elena60
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 63
Localizare : internet
Data de inscriere : 07/01/2010

http://handmademybiju.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Joi 27 Mar 2014, 12:51 pm

Multumesc, Elena hug 
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Day Joi 27 Mar 2014, 2:06 pm

Da,chiar e reusit!Si culorile,si forma,si aspectul ala cracked ti-au iesit la mare arta Smile
Setul mov...o zi.Cu pauze de masa si o cafea.Iar pretul sa nu-l zic exact,a fost de aproximativ Z lei :P .Oricum,e cel mai scump de pana acum la mine.
Comentariul asta o sa-l sterg mai pe seara,nu vreau socuri :D


Ultima editare efectuata de catre Day in Joi 27 Mar 2014, 3:54 pm, editata de 1 ori
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 27 Mar 2014, 2:19 pm

Smile Multumesc. Apreciez. Cred ca nu se socheaza nimeni. Acum nu suntem de ieri de azi sa nu stim cum se cumpara piesele handmade.
Eu am fost foarte apostrofata la momentul martisoarelor ca erau prea ieftine, ca chinezariile.... alea-alea... dar: cu fudulia, mori de foame. 
Persoanl, mi se pare o suma ok.
Pe de alta parte, mai sunt persoane de parerea ca la preturi de-astea cumperi aur si argint.
Din nou, vin cu parerea personala: fiecare isi cheltuie banii pe ce prefera. Pe o impatimita a aurului nu o poti acuza ca nu cumpara handmade. La fel cum pe o impatimita a handmade nu o poti acuza ca nu cumpara aur. E o chestiune de alegere si de preferinte personale. Acum bat campii cu gratie, si sunt off-topic.  off topic  Imi cer scuze.

Vroiam doar sa imi fac o impresie despre ce preturi se platesc efectiv.
Multumesc Day! Si spor la treaba.... ca tulai ce treaba buna stii sa faci!


B-zsu si Rica: excelente! B-zsu: piese foarte bibilite si frumos lucrate!  Rica: e durere! (good way). Asa-i ca nu l-ai lacuit? Imi place efectul dat de crapaturile de la benzile alea.
Bravo!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de mlizeta Joi 27 Mar 2014, 2:28 pm

Wow Day este superb setul. Şi culoarea este reuşită juri că sunt adevărate florile. Referitor la comenzi eu zic să nu-ţi faci complexe. Niciodată nu vor ieşi două lucruri perfect identice (ca şi gemenii).
B-Zsu ai avut spor nu glumă. Îmi place mult şi mi se pare mai deosebit al treilea set.
Rica tare haios colierul. Mi se pare foarte tineresc.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Day Joi 27 Mar 2014, 2:29 pm

Moni,eu n-am lucrat prea ieftin niciodata.Ba da,mint,pana la primul meu targ am lucrat foarte ieftin.Si in primele 2 zile de targ n-am vandut nimic,pana mi s-a sugerat sa ridic preturile,fiindca in Romania,ieftin inseamna prost.Cam asta e perceptia...din pacate .Si de atunci,mi-a facut propria formula de calcul a pretului,dar nu ieftin.Acum prefer sa fac cate o perioada de lichidari de stocuri,din cand in cand,si sa vand ieftin,dar atentionez asupra acestui lucru.Sunt aceleasi produse,aceeasi calitate,doar ca simt eu nevoia sa reinnoiesc stocul si de aceea reduc.
Si sa nu mai fim off,iata si gargaunele de azi:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ai dreptate,fiecare e liber sa-si cheltuie banii cum vrea Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Joi 27 Mar 2014, 3:04 pm

Day, chiar trebuie sa-mi schimb ideile si, se pare, sa imprumut cate ceva de la tine! Trebuie sa-mi schimb formula de calcul a pretului!
B-zsu, am uitat sa-ti admir piesele! Nu am lucrat niciodata cu cerneala cu alcool( si cu cate nu am lucrat!), dar iese ceva deosebit.
Day (din nou), tu faci adevarate tablouri! Mi se pare ca ai atatea de spus si asta-i modalitatea ta de expimare!
Mlizeta, Monikozi, va multumesc!
Editez:Monikozi, nu l-am lacuit, cred ca-i stric farmecul!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVIII - Pagina 9 Empty Re: Bijuterii fimo XXVIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB