Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii fimo XXVII

+23
geanina_scumpica
cristi970
kitty_1973
SilviaDumitrescu
Mihaela06
AlinaJ.Bijoux
piciul
kartusica
Day
mitulina
vlad_mom
darkpoke
B-Zsu Land
maddy13
ancamm
andreea204
buta.oana
ancaanca
Dragonfly
dianabv
julix_2007
seandreea
Rica Mateiuc
27 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 04 Feb 2014, 12:34 am

Cred ca am comentat o singura data mai demult la o postare a cuiva, erau o multime de piese pline de amprente, se vedea defectul de imbinare al formei cu care taiase, bule, scame....La asta ma refer cind zic de observatii, restul tine de afinitati personale, desi e bine sa mi se spuna si de-astea citeodata...poate reusesc sa aduc mai multa culoare in piesele mele.
Anca, le-ai dat cu o pulbere sau e doar de la poza?
Eu ma feresc de suprafete netede pe o singura culoare de teama ca dupa coacere pot apare mici basicute, am observat ca se intimpla asta in special la polimerul foarte moale...sau poate vad eu aiurea in poza ta...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de andreea204 Mar 04 Feb 2014, 1:33 am

Voi fi putin off topic, imi cer scuze, dar mi-a placut intrebarea pusa de Vlad_mom : "ne expunem lucrarile ca sa primim laude de la "colegele de breasla" sau ca sa aflam alte pareri"

Am observat pe forumuri in general, ca se evita exprimarea unei pareri negative. Nu am inteles niciodata de ce. Eu cand intreb pe cineva ce parere are, imi asum, si sunt pregatita sa aud si ceva neplacut. Intotdeauna am apreciat mai mult cand cineva mi-a spus sincer k nu ii place, sau k nu imi sta bine cu un anumit articol de imbracaminte.
De multe ori ne ajuta mai mult o critica, decat o lauda.
Eu am inceput sa "ma joc" cu fimo de 3 saptamani, deci va dati seama ce experienta pot avea. Daca postez ceva si voi spuneti Oau, super, cand defapt un ochi format vede defecte pe care eu nu le vad, cu ce ma ajuta? cu nimic.
Azi am lucrat la o bratara, nu stiu cand va fi gata, pentru k incerc sa imi iasa cat mai frumos.
Cand o voi posta nu va feriti sa o criticati.
andreea204
andreea204
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 08/02/2011

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mar 04 Feb 2014, 10:21 am

Ajutor! Caut de cateva ore (nu-mi vine sa cred ca nu am pus un semn de carte zid ), un model geometric. Cred ca Ramona (Darkpoke) l-a facut mai demult. Eu cred ca am dat de el pe Livejournal, dar acum pauza. E vorba de niste cercei negri cu model (geometric)cu dungi in forma de stea. Daca isi mai aminteste cineva, va rog puneti un link. Multumesc anticipat!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de darkpoke Mar 04 Feb 2014, 12:13 pm

este la tutoriale fimo..cred..
eu il am pe pinterest..iti pun link nou aiciaici
nu stiu daca la asta te refereai
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mar 04 Feb 2014, 3:52 pm

Da! Multumesc mult de tot, Ramona!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mar 04 Feb 2014, 6:46 pm

Ramona! Ti-am citit articolul, si pot spune ca sunt de acord cu cele spuse. Insa nu uit ca nu demult am fost si eu pe partea cealalta... Am vazut un pic altfel lucrurile, chiar daca apreciam lucrarile handmade .
Totusi dupa parerea mea pe la noi nevoia de a avea, de a purta ceva unicat.... Inca nu are traditie. Tinand cont si de nivelul de trai, nu foarte multi isi permit sa-si cumpere unicate de valoare. Cei care isi permit, nu vor handmade, ei vor de firma cu nume mari.....
Probabil voi aveti mai multa experienta cu targuri... Eu am fost numai la una, si m-am dezamagit de tot!
Targ de craciuni, chiar ultimul weekend, la un mall, foarte multa lume, eu la penultimul stand.... Foarte putini dintre trecatori s-au obosit sa se deplaseze pana la standul meu... Dintre putinii care au ajuns erau uimiti de ce au vazut.... Dar la magazin de bujiterii din apropiere nu cred ca s-au plans..... La sfarsitul zilei eram cu un singur set vandut. Deci in 2 zile abiam am scos taxa de participare.... Insa am fost in locuri unde lucrarile mele s-au bucurat de mult mai mare apreciere...

Referitor la articol, nu stiu cati dintre " outsiders" citesc revista, cei din breasla te inteleg si sunt de acord cu tine. Poate o apritie intr-un alt gen de revista, unul cu audienta mai mare, ( in care ... nu ma intreba ca eu una nu prea citesc... ) intr-o varianta mai scurta n-ar strica... Ce zici?
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de darkpoke Mar 04 Feb 2014, 8:05 pm

ms b-zsu..sa stii ca revista atelierul are si cititori din afara breslei...(cred k am scris gresit...dar nu gasesc acum cuvantu..oboseala asta)...
iar partea a doua va fi de interes pt cei din breasla..si cum am tot zis..va fi mai usturator..abia astept sa vad daca atunci veti mai fi de accord cu mine
ca mic hint..va fi despre relatiile intre noi...artizanii
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de ancamm Mar 04 Feb 2014, 11:10 pm

vlad_mom a scris:Cred ca am comentat o singura data mai demult la o postare a cuiva, erau o multime de piese pline de amprente, se vedea defectul de imbinare al formei cu care taiase, bule, scame....La asta ma refer cind zic de observatii, restul tine de afinitati personale, desi e bine sa mi se spuna si de-astea citeodata...poate reusesc sa aduc mai multa culoare in piesele mele.
Anca, le-ai dat cu o pulbere sau e doar de la poza?
Eu ma feresc de suprafete netede pe o singura culoare de teama ca dupa coacere pot apare mici basicute, am observat ca se intimpla asta in special la polimerul foarte moale...sau poate vad eu aiurea in poza ta...

Mamico, sunt date cu pudra argintie, dar nu chiar peste tot. Si au si cateva bule ( pe astea nu le-am planuit) si cateva minizgarieturi, ca sa para un metal sters de vreme. Si multumesc de obsevatie. Adevarul e ca nu am vazut bulele decat dupa ce am dat cu pulbere, si m-am ofticat la inceput. Dar de data asta ajuta la ideea descrisa mai sus.

Ramona, abia astept articolul urmator. Sunt convinsa ca ti-am dat si noi zilele aste cateva idei in plus.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Day Mier 05 Feb 2014, 8:58 am

Na,ca pana la urma imi bag si eu nasul Smile
Asa,sistematic:) Eu postez ce-mi place mie cel mai mult intr-o serie(niciodata nu lucrez un singur set odata,mereu astept 2-3 idei si apoi ma apuc),doar pentru ca-mi plac mie.Uneori sa ma laud,alteori sa va cer parerea Smile Si imi plac parerile voastre.De criticat,nu critic ,fiindca asta e atitudinea mea vis-a-vis de orice aspect al vietii.Daca pot da un sfat,o fac,daca pot aprecia o reusita ,o fac,nu laud gratuit ,dar nici nu atac.Asta-s eu ...
Apoi articolul Ramonei.Mie mi s-a parut scurt si la obiect(stii comentariul ala de pe pagina revistei,Ramo),fiindca ai spus lucrurilor pe nume.Dupa mine as fi spus mult mai multe (hihi),de asta am zis scurt ...
Si hai sa nu fiu total offtopic,stiti ca ziceam ca am o clienta care vrea un snur groooooosssss..ei bine,am luat din cel de pe Breslo,cica e subtire,apoi faux swede impletit in 3,e subtire,apoi am cumparat un cordon de-ala pentru draperii,grooooos,cu ciucuri la capete...ei,as...e subtire si ala ...concluzie,am lasat florile pe faux swede si am scos setul la vanzare,si mi-am rugat clienta,cand ISI gaseste snurul potrivit,sa mi-l trimita sii ii lucrez ce vrea muschiul ei Smile E o tipa tare faina,dar si dificila ...
Deci asta este setul Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 05 Feb 2014, 9:12 am

@ darkpoke
Am permisiunea ta sa preiau articolul pe blog?
Minunat spus , cu suflet si cu mult adevar.
Din aceleasi motive, eu am ales sa raman (sa ma intorc) la stadiul de hobby Smile
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de ancamm Mier 05 Feb 2014, 9:41 am

Hai mai Doina, si ala de la draperii e prea subtire?! Pai impleteste-l pe ala in 3, in 5, in cat vea pana ajunge cat isi doreste! In alta ordine de idei, setul ti-a iesit superb asa cum e. Si cred ca un snur mai gros ar acoperi prea mult florile.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mier 05 Feb 2014, 9:50 am

Pai, ar ajunge snurul cat floarea, cred! Dar, clientul nostru- stapanul nostru!
Am facut si eu mica shift:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Si o combinatie cu mokume gane"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de darkpoke Mier 05 Feb 2014, 11:30 am

rica tocmai ce ti-am admirat creatiile pe fb..imi place de mor al doilea pandantiv..si asamblarea..super
doina..m-ai facut sa rad.eu abia am reusit sa pun capete la snurul acela..de gros ce era..vorba ancai..ajunge cat floarea si ar arata urat..cum e asa mi se pare perfect..si realist..
bisisica..nu stiu ce intelegi prin a prelua...daca vrei sa faci referire la el sau sa pui si link catre el..e ok..drepturile apartin revistei nu mie
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de ancamm Mier 05 Feb 2014, 11:36 am

Rica, am incercat si eu o data margelele alea incretite si a iesit un mare fas. N-am reusit sa fiu destul de delicata, sa nu le tocesc. Asa ca jos palaria! Frumoase ambele, dar preferatul meu e ultimul. Pentru combinatia de culori. Deh, se asorteaza cu ce port eu de obicei.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mier 05 Feb 2014, 11:40 am

Anca, multumesc, dar sa stii ca nici ale mele nu sunt perfecte. Pe alocuri sunt putin intinse, dar m-am chinuit ceva la ele.
Al doilea este si preferatul meu- este o "bijuterie" wink 
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 05 Feb 2014, 11:41 am

Ramona - congrats pentru continutul articolului si publicarea acestuia. B-Zsu are dreptate, nu este publicat in revista potrivita  wink 

Day - mi se pare ca setul acesta e unul dintre cele mai frumoase si reusite din ultima perioada. Ai lucrat si tehnici mult mai complicate dar asta e the one . Colierul are ceva salbatic ca si concept, nu pare atarnat pur si simplu ci pare ca s-a infasurat el in jurul gatului ca o liana bine intentionata. Bratara finuta si tare dragalasa.

Whoaaa Rica am ani de cand am incercat ultima oara Mica Shift  love Imi place mult modelul rezultat .
Cat despre pandantul mokume gane- curajoasa combinatia de culori  love 

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de ancaanca Mier 05 Feb 2014, 11:44 am

Ramona, abea astept urmatorul articol!

Postez pentru pareri, de orice fel! Bineinteles, ma bucur cand imi sunt admirate creatiile  Smile  O observatie venita din partea voastara este constructiva, ma face sa cresc, sa ma dezvolt, sa lucrez cu mai multa atentie. Nu-mi place cuvantul "critica"...folosec "observatie" pe care o folosesc destul de rar.

Anca, imi place mesajul de pe brosa! Micile bule sunt scoase in evidenta de aparat...in realitate numai un cunoscator le vede ca pe niste greseli.

Day, proportia intre snur si flori este foarte buna! Cat de gros trebuie sa fie snurul pentru a o satisface?  wink Mie imi place mult asas cum a iesit!

Rica, superb mokume ai facut! Imi place si mica shift cum este asamblat!
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de maddy13 Mier 05 Feb 2014, 12:12 pm

Doina, setul e acelasi de pe facebook? E absolut superb! Daca pui un snur mai gros decat cel pentru draperii s-ar putea sa faca o spondiloza cervicala clienta ta. Parerea mea e ca nu e intotdeauna indicat sa le facem toate mofturile tuturor. Mi se pare ca asa iti pierzi putin din originalitate si afecteaza creativitatea. Eu as zice ca cea mai buna metoda e sa dai sugestii si cumva sa duci clientul pe linia pe care tu te indrepti. Sa-i spunem manipulare?

Rica, ai reusit un mokume minunat. Tare as vrea sa vad si restul colierului daca nu-i prea greu sa mai faci o poza.Cat despre margelele acelea nu stiu cum le-ai facut dar nu vede nimeni ca au imperfectiuni. Asa e in handmade.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 05 Feb 2014, 12:36 pm

darkpoke a scris:rica tocmai ce ti-am admirat creatiile pe fb..imi place de mor al doilea pandantiv..si asamblarea..super
doina..m-ai facut sa rad.eu abia am reusit sa pun capete la snurul acela..de gros ce era..vorba ancai..ajunge cat floarea si ar arata urat..cum e asa mi se pare perfect..si realist..
bisisica..nu stiu ce intelegi prin a prelua...daca vrei sa faci referire la el sau sa pui si link catre el..e ok..drepturile apartin revistei nu mie

Vroiam sa spun ca uite ce articol fain si chestii de genul asta cu mentionarea autorului, sursei si link (si un fel de pubicitate pentru site). daca se poate. daca nu , nu-i nicio problema Smile
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mier 05 Feb 2014, 1:18 pm

Maddy, asta e singura poza pe care o mai am la acest colier si in care se vede oarecum asamblarea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 05 Feb 2014, 1:52 pm

Rica, imi place enorm colierul gri-rosu, asamblare interesanta....
Doina, e foarte dragut colierul, chiar daca nu e stilul meu, cred ca asortat corespunzator, purtatorul cu siguranta va fi mandra...
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de darkpoke Mier 05 Feb 2014, 2:15 pm

da bisisica se poate..logic ..atata timp cat dai link catre el e ok..ma gandeam ca paote vrei sa copiezi continutu..aici erau ..cred..unele probleme
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Day Mier 05 Feb 2014, 8:23 pm

Rica ,eu am o intrebare intrebatoare...pandantivul asta demential,e plin,sau gogosica?
Dragelor,credeti-ma ca am incercat din rasputeri sa o lamuresc pe doamna ca snurul asta e suficient,i-am facut poze langa un pix de-ala de 1 leu,ca sa-si dea seama...cel de draperii are 1,5 cm grosime,,am facut tot posibilul...si daca vrea ea neaparat.probabil ca am pierdut-o de musteriu,dar n-are decat sa caute singura....
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mier 05 Feb 2014, 8:50 pm

E gogosica, Day!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Day Mier 05 Feb 2014, 9:40 pm

E perfect!!!!!!Bravo!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii fimo XXVII - Pagina 5 Empty Re: Bijuterii fimo XXVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB