Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

+92
Giorgi
gretty
SilviaDumitrescu
Carmencyta
Muravka
Dorulet
danniela
BlueKidoo
mirela mirela
Michelle88
cristianka
crina68
diada
Loredanah
LRodica
Croshetus
nicolae68daniela
mykya
balanescu maria
AITEN
buburuzaroz
greieras
valih
cocav
emilia0458
Darsy
andreea.nechita
sofia.predescu
laurici88
tititzya
An-Ca2811
Maria51
mlizeta
iuliana72
canadianca50
stoy
corina corina
BEBEPETICRISTAL
lacrisel
cica elena
adriana.stancu
nicole24
piciul
Mandana
kmn
bibitu
victoriacus
bumbu antonia
myky7robc
melinda2012
flori de camp
alexandra_cristiana
alessia2007
cozma felicia
dragan mirela
Geta_63
romaya
Greteledelweiss
cristi970
eriliana
emmancita
valentinadof
alban andreea
mishou
emaflu
cristinadumitru1977
mia and me
andas
dorina narita
bisisica bijuterii
Celya_f40
carmensultanescu
fizicuta
Serban Valentina
geanina_scumpica
dannie
lucky
Gabica
claudine
galben emilia maria
lllorena84
GinaP
stephanya
aleirgab
kla78
deealexx
tantza_m
flori balteanu
gabi1972
mari01
mihastef
cld
96 participanți

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Joi 05 Dec 2013, 11:01 am

pacat e foarte frumoasa,la alte genti postate de ea am gasit scheme,poate am noroc si stie cineva modelul,iti multumesc ca te-ai interesat
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 05 Dec 2013, 11:08 am

Da-mi pe  pm situl sa vad ce pot face. hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Joi 05 Dec 2013, 3:49 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Joi 05 Dec 2013, 11:56 am

valentina iti trimit linkul daca pot
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 05 Dec 2013, 12:00 pm

Da Elena , astept linkul  de la tine.
sper ca din ce ti-am  spus ca  nu te-am incurcat  mai mult , dar cel putin asa vad eu schema .

hug hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Vin 06 Dec 2013, 11:48 am, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 05 Dec 2013, 7:35 pm

interesant modelul. Si eu tot ca Valentina zic wink sau. piciorusele care formeaza evantaiul sunt lucrate unl luat prin fata altul prin spate, cum lucram la elastec. O sa-mi zspuneti ca asa strange dar daca la randul urmator e lucrat piciorus scurt/orb nu va strange decat in partea de jos de unde sunt plecate si va da aspectul de "acordeon" (scuzati nu am alt termen de comparatie la indemana)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Cine ma poate sfatui?

Mesaj Scris de melinda2012 Sam 07 Dec 2013, 5:54 pm

Sunt tare incepatoare in ale crosetatului si nu stiu sa citesc un tipar pentru crosetat bluza. Bluza mi-ar place sa fie la gat in forma de V iar la maneci sa pastreze linia corpului, simplu.

Mi-am facut pana acum o fusta si o caciula si au iesit bine, fara tipare (oricum nu as sti sa le citesc) ci numai dupa multe probe pe mine. Caciula am tot desirat-o de multe ori pana a iesit cum trebuie insa sunt tare multumita de rezultate!

Intrebarile mele


  1. Imi poate explica cineva simplu cum sa scad / cresc (am inteles ca doua ochiuri la capatul randului, insa nu stiu cate randuri... oare 7,8 randuri?) la maneci (unde se imbina maneca cu partea de pe corp) pentru o bluza crosetata pentru mine?
    Asa se procedeaza la orice marime de bluza, indiferent ca e pentru bebelusi sau dama? (vreau sa spun nr de ochiuri si randuri scazute/crescute...) ?

    [list=2]
De asemenea, cum se procedeaza pentru a obtine forma de V la gat in fata? Banuiesc ca la spate se merge drept.
[/list]

Astept raspuns urgent
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Sam 07 Dec 2013, 8:06 pm

Cel mai simplu ar fi sa mergi drept la corsaj (fara rascroiala pt maneca) si sa intri cu croseta dupa incheierea umerilor si subbrat, sa faci manecile scazand 2 pic din 2 in 2 randuri. Iar pt decolteu in V stabilesti 1 pic de mijloc si scazi cate 1 pic la 2 randuripe fiecare jumatate de piept pana la umar. In principiu si la copii e cam la fel, difera dimensiunile.
Sau iti scoti un tipar dupa o bluza de-a ta si utmezi linia tiparului.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de melinda2012 Dum 08 Dec 2013, 1:40 pm

gretty a scris:Cel mai simplu ar fi sa mergi drept la corsaj (fara rascroiala pt maneca) si sa intri cu croseta dupa incheierea umerilor si subbrat, sa faci manecile scazand 2 pic din 2 in 2 randuri. Iar pt decolteu in V stabilesti 1 pic de mijloc si scazi cate 1 pic la 2 randuripe fiecare jumatate de piept pana la umar. In principiu si la copii e cam la fel, difera dimensiunile.
Sau iti scoti un tipar dupa o bluza de-a ta si utmezi linia tiparului.
Pulover clasic cu gat in forma de V

Uite in poza de la link ce tip de pulover vreau sa imi iasa. As vrea sa se vada acea linie de unirea manecilor cu partea centrala. Eu am marimea 44 cred, deci un XXL, stiti cumva cate randuri sa aiba V-ul de la gat ca sa vina bine?

1 pic inseamna 1 piciorus simplu?

la sub brat - ai idee cate randuri se lucreaza in total?

Multumesc foarte mult pentru raspuns!

melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Dum 08 Dec 2013, 5:52 pm

Melinda, crosetatul inseamna fir si numar de croseta - neaparat corelate - si felul de a lucra - mai lejer sau mai strans - atat al celeia care lucreaza, cat si al celei care explica. Deci nimeni n-o sa-ti poata da numarul de picioruse ce trebuie sa-l faci, mai ales ca ai promis poza dar ai uitat s-o pui. Deci fa-ti un tipar pe hartie si lucreaza in stilul tau dar urmand permanent tiparul. Si mai ales ia niste lectii teoretice de crosetat de pe you tube sau de aici de pa forum ca sa sti ce tip de picioruse folosesti, cum se fac ele, cum cresti si cum scazi, etc.
Nu poti face un produs - mai ales complex - DOAR din explicatiile de aici...aici ne ajutam cand, lucrand, ramanem la un moment dat in impas...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de alban andreea Dum 08 Dec 2013, 7:48 pm

eu cred ca bluza e tricotata
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Lun 09 Dec 2013, 8:02 am

Eu nu vad nici o poza...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de fizicuta Lun 09 Dec 2013, 8:39 am

Grety este link pe numele bluzei,dar si eu cred ca este tricotata....poate ca Melinda a ales-o doar ptr forma decolteului nu si ca tehnica de lucru
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de alban andreea Lun 09 Dec 2013, 8:41 am

unde scrie "pulover clasic cu gat in forma de v " e link.
scuze,ne-am ciocnit un pic pupi 
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Lun 09 Dec 2013, 8:58 am

Acum am vazut. Acela e un plover tricotat, nu crosetat, cu maneca raglan si cu bentita la decolteu tricotata ulterior, cere ajutor la tricotat nu la crosetat. Sau nu sti care e diferenta?
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Pulover crosetat cu gat in V

Mesaj Scris de melinda2012 Lun 09 Dec 2013, 11:00 am

Am ales acea poza doar pentru forma nu ca tehnica de lucru.

mesaj 2
Scris de melinda2012 Astazi la 11:36 am

#.gretty a scris:
Acum am vazut. Acela e un plover tricotat, nu crosetat, cu maneca raglan si cu bentita la decolteu tricotata ulterior, cere ajutor la tricotat nu la crosetat. Sau nu sti care e diferenta?#

Multumesc pentru raspuns. Nu stiam ca acea maneca e tip raglan. Da, acolo ma interesa cum sa procedez la scazatura de la sub brat si cea de pe partea centrala de pe corp..


Edit valentinadof.Te rugam sa citesti regulamentul.Daca vrei sa adaugi ceva la mesaj foloseste functia edit.Multumim!

Cred ca voi face un pulover cu gat in V inceput de jos. Cred ca va fi mai simplu pentru mine totusi. Voi citi mai intai pe forum si alte mesaje, sa mai invat cate ceva si eu inainte de a posta mesaje aici.
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de mari01 Lun 09 Dec 2013, 3:14 pm

CICA ELENA uite am gasit modelul de la geanta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Gabica Lun 09 Dec 2013, 5:07 pm

Mari şi eu îţi mulţumesc, văzusem de mult această geantă în combinaţia alb negru....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 09 Dec 2013, 5:10 pm

moamaaa ce deshteapta suuunt aproape ca l-am intuit ( ma scuzati da nu m-am putut abtine)  rade 
Multumesc si eu mari01 pentru link

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de mari01 Lun 09 Dec 2013, 5:12 pm

rade mamaaa ce te iubesc pentru felul tau de a fi .
Sa fiti sanatoase sa ne aratati curand gentutele .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty esarfa valuri line

Mesaj Scris de carmensultanescu Lun 16 Dec 2013, 4:03 pm

imi poate descrie cineva va rog cum se lucreaza esarfa "valuri line"?

Edit SilviaDumitrescu:
1. bine ai venit pe forum
2. te rog sa citesti regulamentul si sa-l respecti, si sa nu deschizi subiecte decat daca despre ce vrei sa vorbesti nu s-a vorbit pe acest forum;
3. poate ne eexplici ce intelegi tu prin model "valuri line"
Multumesc pentru intelegere!
carmensultanescu
carmensultanescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : internet
Data de inscriere : 16/12/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Dec 2013, 6:21 am

Luky, uite schema solicitata; nu ai saczatura subbrat, mergi drept si legi rozetele la maneci. La decolteu ai 1/2 rozeta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 17 Dec 2013, 8:41 am

pupi Gretty, si eu am salvat  wink 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Dec 2013, 11:17 am

Mari iti multumesc mult mult daca erai langa mine te albeam pupandu-te....
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 17 Dec 2013, 9:36 pm

Bine, cand aveti nevoie de ceva lamuriri sa ma cautati, sunt cateva mici secrete de executie.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 18 Dec 2013, 9:14 am

@ gretty

Am salvat poza, dar nu se vede bine. Poti sa imi trimiti linkul de unde ai luat-o sa incerc sa o salvez la o rezolutie mai mare?
Merci!
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 5 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB