Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

+12
ciucamona
maju1810
Gabyx
jojo21
ioana soare
andreeaX
diada
pisi
geany
Admina
cris69
arime
16 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de arime Mar 14 Apr 2009, 2:27 pm

In privinta podoabei noastre capilare, la inceput de an avem un semn de intrebare:: sa-l tund sau il port lung, sa-l intind sau sa-l fac bucle??


Katie Holmes - desi mereu a fost adepta tunsorii bob, de data asta a ales o tunsoare tinereasca plina de mister!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Rihanna - a plecat de la bobul classic, cu succes fiind caracterizata de un tuns scurt extravagant!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Victoria Beckham - de data asta a renuntat la bob, dar ne incurajeaza sa ne purtam podoaba capilara baieteste!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de cris69 Mier 15 Apr 2009, 11:28 am

imi place frizura lui katie. . acum astept sa-mi mai creasca putin parul.asa as vrea dar...
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Apr 2009, 12:15 pm

Arime, ceva tunsori pt par lung nu ai gasit? Ceva usor de intretinut... sa se coafeze singur si sa tina mult zid Asta e problema vietii mele, in materie de look, il tin legat sau ridicat, pt ca nu-mi sta coafat, neam. Este usor ondulat, deci coafurile drepte, nu-mi ies decat cu placa(nu vreau sa-l ard) si altfel imi sta alandala... Help!!!
2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! 4246

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de arime Mier 15 Apr 2009, 2:38 pm

Cris este draguta tunsoarea lui Katie Holmes, o alegere buna daca iti doresti sa o incerci!
Multa bafta sa cresca parul mai repede si sa vii cu poze! wink


Admina la cerere si pt. par lung poze.
In ce priveste aranjatul e ceva de munca, dar nu imposibil de aranjat! Ai nevoie de o perie rotunda, uscator de par, bigudiuri in functie si de lungimea parului (o sa fac cateva poze la ce detin, sa-ti faci o idee despre ce este vorba) wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Apr 2009, 8:37 pm

He-he, idee am despre aranjatul parului lung, am perie rotunda mare, bigudiuri mari, chiar si placa. Am unelte de tuns, ca mai nou ma solicita lumea... Problema mea e cu parul meu, e rebel tare. De aranjat l-am aranja eu, dar nu tine coafura decat daca e coc tapat si plin de fixativ. Nu-mi sta nimic, lejer, natural; dupa o ora se pleosteste si arat ca o gaina plouata. ametit Spre exemplu imi place la nebunie poza mare, de pe randul penultim, dar nu mi-ar ramane buclele in forma aia, o zi intreaga, neam...
Arime, pune ce folosesti tu, unelte si produse, poate-mi recomanzi altceva. Am incercat de la mama mea fixativ Taft pt netezit parul(impreuna cu spuma din aceiasi gama) si mi-au placut tare mult. Totusi am alta spuma si fixativ, si inca nu le-am terminat, sa-mi iau din celelalte...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de geany Joi 16 Apr 2009, 3:18 pm

admina cunosc problema parului lung,,,dupa cum ma stiti din poze parul meu e pana la fund,si n-am rabadre sa-l coafez sofisticat,de aceea cand ies din casa prefer sa-l las clasic pe spate.dar vreau sa spun ca stiu de la persoane care se ocupa saptamanal de coafura si folosesc un fel de fixativ,dar e sub forma de lotiune.si cu ajutorul acelui lichid,isi pastreaza coafura o sapatamana cat de cat aranjata.dupa spalarea parului cand e inca umed se da tot parul cu lotiune prin masare(...nu prin turnare direct in par)si apoi si-l pune pe bigudiuri ,isi pune acea casca pt uscare sau poti sa-l usuci cu uscatorul.daca ai parul lung sigur nu va rezista o saptamana zic eu,dar o zi dupa ce ai aplicat acel fixativ lichid si pentru finisare fixativ spray sigur vei avea coafura pe gustul tau . love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de arime Vin 01 Mai 2009, 9:40 pm

Admina am ramas datoare cu poze si produse ce le folosesc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bigudiuri: mici, medii, mari; clame de prins bigudiurile, le mai folosesc cand imi fac "melcisori in par", pt. bucle lejere; uscator de par...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
1. spray inainte de a folosi placa, pt. a evita arderea parului wink
2. placa de intins

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
1. ceara de la wella, pt. par scurt
2. bed head, o solutie pt. volum
3. joico, tot pt. volum
Alaturi uscatorul de la rowenta, rezultatele nu sunt ca si in cazul periei cu uscatorul de par wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1. Solutie inainte de a usca parul ud cu placa sau cu uscatorul, pt. a evita arderea acestuia!
2. Ulei de par joico, da stralucire, dar si descurca firul de par. Il face mai matasos.
3. Ingroasa firul de par, ii da volum.
4. si 5. spray pt. luciu, se aplica imediat ce parul este aranjat. Daca folosesti fixativ imediat ce aplici luciul parul nu mai sta asa de teapan Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Admina Sam 02 Mai 2009, 11:19 am

Arime, ai o colectie impresionanta de produse de hairstyling si de scule pt par love Am furat ideea solutiei pt placa, Toni&Guy, o sa o caut. Si a uleiului de par, bun. Si cam asa e, placile si aparatele speciale gen Rowenta Lissima(parca asa ii zice) nu fac ce face o perie circulara mare si un uscator bun.
Uite, sa-ti explic: m-am spalat pe cap, am uscat cu prosopul si am aplicat o ceara pt indreptat de la Taft. Am lasat sa se usuce la aer si am indreptat cu peria din cand in cand si pieptanat. A iesit drept, nu ma pot plange, am pus si niste gel-crema si s-a facut drept, cat de cat. Dar structura firului meu de par e tot ondulata, si firele de par erau tot "frizzy" ca nu stiu cum sa le zic, in zig-zag, parca, deci nu drepte. El a indreptat buclele usoare pe care le am, dar nu si firul de par in totalitate. Nici cu placa nu reusesc, imi iese tot drept in mare, dar electrizat parca, cu volum.... De aia zic ca nu sunt multumita zid Dar, azi m-am hotarat: ma tund diseara, imi fac breton, sau oricum niste suvite pe frunte. Asta in situatia in care nu am avut decat cand eram copil, de cand ma stiu l-am avut mediu sau lung, drept sau filat, in diverse culori sau cu suvite dar fara nimic pe frunte. Tine-mi pumnii idee
Si pana atunci ma mai joc cu acest site, care simuleaza virtual coafuri: AICI

Si inca un site cu coafuri, aici merge sa incarcati poza cu voi(cu parul prins la spate) si apoi va aplica diverse coafuri: Hollywood Hair love


Ultima editare efectuata de catre Admina in Dum 03 Mai 2009, 5:13 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de arime Sam 02 Mai 2009, 4:37 pm

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor Admina si sper ca acea solutie de la T&G sa te ajute si in problema cu electrizarea firului de par wink Placa de par a fost cumparata din State cu putin inainte sa ma tund scurt, aveam planuri marete cu ea, dar nici bine nu mi-a adus-o vara'mea din State ca m-am si sucit si am renuntat la podoaba capilara lunga Smile Asa ca am folosit-o mai mult pt. breton in momentul in care hair"coafeza" shot lua mai mult decat ii spuneam din breton Laughing

Imi place sa am in casa tot ce este nevoie pt. a iesi din orice situatie cand este vba. de aranjat parul. Mai am cateva nebunii de par, printre care si o nebunie de incretit parul dar sunt bagate bine pt. a evita contactul Raisei cu ele... isi baga nasul peste tot si oricum le scot doar in momentul in care am neaparat nevoie de ele, si cum in prezent abuzez doar de perie si uscator si din gand in gand de bigudiuri Smile
Este buna ideea cu bretonul. Abia astept sa-mi spui daca esti sau nu incantata, asa ca nu-mi ramane decat sa-ti tin pumnii! hug

Breton am de foarte putin timp, dar ma simt tare bine cu el si il pot aranja usor, fara probleme! Sunt genul de persoana care nu iese din casa daca nu are parul aranjat cu peria, nu sa arate ca la salon, cat sa fiu multumita ca este aranjat dama

Multa bafta pt. noul look ce urmeaza sa-l adopti si sa vii cu impresii Cool
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Admina Dum 31 Mai 2009, 7:22 pm

Arime, gata! Am declarat razboi parului meu si m-am apucat sa-l indrept. Bine, doar odata, vineri, am luat inima in dinti si placa de indreptat, in mana rade si l-am mesterit cum m-am priceput mai bine. Eu am o placa lata, ptr. par lung si merge sa faci si bucle lejere cu ea (dar habar nu am cum, normal). Am de gand sa-l intind cam odata pe saptamana, pana se relaxeaza incretiturile enervante si ciufulite. Deocamdata nu mi-am luat produse speciale de protectie, dar cand imi revin cu bugetul, iau; macar solutia T&G pe care ai recomandat-o. Oricum placa este Remington, cu tripla protectie, se spune ca nu arde parul; si o folosesc cam la 130 grade. Pe breton nu mi-a placut, ca mi l-a pleostit, am sa folosesc peria si spuma sau un bigudiu mare, in continuare.
Am sa te tin la curent cu evolutia podoabei capilare, deja sunt foarte multumita ca imi sta mult mai bine cand e prins in coada, e drept si ordonat, fata de inainte, cand se zburlea dupa vreo cateva ore de la aranjare. Acum doar l-am pieptanat dupa sesiunea de spalat, conditionat, intins, spumat si fixat si sta frumos.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de arime Mar 02 Iun 2009, 10:08 am

Felicitari Admina pt. inceput, din ce o sa-l aranjezi o sa te obisnuiesti astfel si cam greu o sa te mai dezlipesti de activitatea asta cu aranjatul. wink
Legat de placa, stiam ca placa ingusta poate face bucle... dar daca parul tau este foarte lung, ma gandesc ca nu este imposibil de realizat nici cu placa ta...

Pana la urma ti-ai facut breton atunci?!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de pisi Sam 11 Iul 2009, 7:55 pm

Deci fetelor am citit posturile voastre si am fazut ca faceti ceva greseli in folosirea produselor.Eu lucrez la un salon si va pot ajuta cu orice fel de sfat asa ca datii drumu Smile
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de geany Sam 11 Iul 2009, 11:54 pm

pisi a scris:Deci fetelor am citit posturile voastre si am fazut ca faceti ceva greseli in folosirea produselor.Eu lucrez la un salon si va pot ajuta cu orice fel de sfat asa ca datii drumu Smile

Deci... corecteaza fetele unde fac greseli, pana sa urmeze alte intrebari wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de pisi Dum 12 Iul 2009, 8:32 am

Ok,in primul rand trebuie sa va spun ca eu sunt logodnicul lui pisi,urmeaza sa ne casatorim dar nu mai reusim :)am vazut-o citind aici si i-am zis sa ma lase si pe mine sa vb. cu voi Smile Deci cum va spuneam:un par nu o sa se coafeze niciodata singur orice tunsoare i-ai face,daca dupa ce l-ai spalat nu il usuci cu peria si feonul normal ca o sa arate ca naiba.Deci Admina eu nu am inteles parul tau ori e rebbel ori e pleoshtit?:)GEany un par lung pana la fun nu prea ai cum sa-l coafezi deloc sofisticat nici atat,sgatul meu e ca daca nu ai paste 1,75 sa-l mai tunzi,parul asa de lung in general nu are nici o forma,solutii sau fixative care sa tina coafura o sapt.nu prea exista doar dac dormi in picioara si sa fim seriosi sa sati o sapt nespalata pe cap....3-4 zile maxim.Daca aveti nevoie de produse pt. par va decomand produsele de la salon,sunt mai scumpe dar fac diferentza si cel mai bine e sa spune-ti pt. ce va trebuie ca sa shtie ce sa va decomande,sunt zeci de produse pt coafat fiecare cu treaba lui,produsele din comert mai rau fac parului.Am vazut ca arime foloseste produse prof.si e f bine doar ca ar trebui sa-si schbe feonul ala micut cu ceva mai mare si injumatatest munca :)si sa nu folosesti niciodata placa pe par ud.Va sfatuiesc sa nu exagerati cu produsele cand aranjati parul pt ca-l incarca si se ingrasa mult mai repede.De obicei fixativul se foloseste doar la coafuri de ocazie pt ca trebuie sa-l speli a doua zi.Placa de intins parul ca sa dea rezultate se fooseste la cel putin 180 grade si da se poate ondula parul cu placa dar sa fie ingusta dar pt bucle va decomand bigudiuri electrice care se incalzesc singure si voi trebuie dpoar sa le pune-ti pe par.Va sfatuiesc inainte de a va tunde sa explicati bine stilistului ce vreti si cereti si parerea lui,nu va uitati intr-o revista vedeti o poza si ziceti gata asa vreau ca poate nu o sa va stea asa.Eu stiu cel mai bine pt ca asa fac majoritatea care vin prima oara in salon.|Se uita in reviste vad o fata frumoasa,cu un par frumos si aranjat frumos si gata vor sa iasa ca aia din salon.Deci voi puteti veni cu ideea la ce vreti dar sfatuitiva cu hairstylustul ca el stie celmai bine
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Admina Dum 12 Iul 2009, 10:27 am

Deci Pisi, sau logodnicului lui Pisi (ma gandesc ca sunteti ambi hair stylisti wink), parul meu este frizzy, nu stiu cum sa-i zic in romana. Este ondulat si pe deasupra firele privite indeaproape, sunt in zig-zag, deci firul de par nu este drept. Am volum per total si se ingrasa destul de repede, desi nu folosesc produse de styling in exces. Ma spal pe cap cam la 3-4 zile si ideal ar fi sa-l indrept cu placa a doua zi dupa spalare, dar ce te faci cu programul incarcat... Daca-mi recomanzi si mie sa ma usuc cu feonul dupa fiecare spalare, eu oricum nu o s-o fac deoarece mi-ar strica si mai mult structura firului.
Stiti care e problema? Fiecare persoana vede viata si lumea inconjuratoare din punctul lui de vedere. Asa si voi, stylisti chit ca sunteti de par, de look, de haine, etc. Vai, dar cel mai important este parul, nu-l neglija!!! Vai eu sunt stomatolog, zambetul este cartea de vizita a cuiva... nu trebuie neglijat! Vai, tenul este cel mai important!!! Dar noi, restul lumii, care nu traim din look, cum sa ne impartim mai bine? Si eu pot sa vin si sa-ti fac un Excel in care sa-ti bag venitul si cheltuielile si sa-ti arat cat de mult gresesti si unde ai putea sa eficentizezi banii. wink
Da ideal e sa mergem la saloane sa ne rasfatam, sa ne ingrijim... dar cate avem finantele, timpul si rabdarea sa ne mutam dintr-o programare in alta?
Deci personal iti zic, nu da cu pietre, ca nu toate gandim si vedem lumea prin prisma frizurii. lol!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de pisi Dum 12 Iul 2009, 10:44 am

Mai de ce ma intelegi gresit,pisi nu e hairstylista numai eu sunt Smile dar ai inteles gresit ce am vrut sa-ti zic eu,eu doar am citit posturile voastre si v-am spus ce e bine si ce e rau sa folositi si nu am zis ca trebuie sa acorzi toata atentia parului tau,doar ca un par frumos face omul mai frumos :)sunt cat se poate de normal sa shtii si nu un obvsedat de par care critica pe cineva cae nu are timp de salon sau sa-si aranjeze parul in fiecare dimineatza.Lui pisi a mea ai fac parul odata sau de doua ori la luna deci intelegi ca nu am nimic cu femeile care nu au timp sau chiar nu pot face prea multe in cazul tau :)Ce e drept exista si persoane fericite care li se aranjeaza foarte usor parul si de asta le convine sa il arajnjeze zi de zi luandu-le 5-10 min pe zi Smile
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de diada Dum 12 Iul 2009, 11:57 am

off topic draga logodnicul lui pisi, nu mai bine iti faci tu cont de utilizator separat gen pisi2 sau ceva (altceva) scratch ca sa stim si noi cu cine vorbim? mai ales ca am vazut ca ai postat si la croitorie si nu e corect asa, mai ales ca la noi pe forum se poate sa intri 2 utilizatori de la acelasi IP. Multumesc frumos, sa ne zici ce nume ti-ai ales wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de arime Dum 12 Iul 2009, 12:06 pm

Bun venit "pisi"... Smile
Pt. inceput ar fi frumos sa-ti faci un ID, asta sa nu facem confuzii sau sa ghicim cu cine discutam ori de cate ori se posteaza cu userul "pisi". Sfaturile sunt oricand bune si-ti multumim anticipat. wink

In imagini am 2 uscatoare de par, in ultima poza este unul foarte mic pe care nu l-am folosit decat 1 data cand l-am luat, in rest la 2 zile il folosesc pe cel din prima imagine si sunt multumita de el... si oricum oricat de constienta sunt ca un uscator profi are puterea de uscare mai mare, deocamdata n-o sa-mi achizitionez unul...
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de andreeaX Dum 12 Iul 2009, 12:31 pm

Eu sunt intr o mare dilema in ceea ce priveste parul...Este ondulat,nu cret,dar suficient cat sa stea in toate directiile,iar mai nou ,extrem de uscat la varfuri,cu toate ca folosesc masca hidratanta profesionala de la L`oreal,dupa fiecare spalare.Si atunci ce sa fac...sa l las sa stea cum vrea el,adica oribil,singura sansa e sa l prind si chiar si asa e aiurea...sau sa l usuc cu "sculele" pe care le am si sa l degradez in continuare..Am observat ca masca nu mai face fata..Am Absolut Repair de la L`oreal care pana anul trecut era geniala,acum de abia daca imi mai descurca parul,si m a costat o gramada.Ori au schimbat ei formula ori nu stiu...

Iar bigudiuri daca folosesc,obisnuite nu electrice,trebuie sa adaug neaparat si o spuma,un ceva,ca sa reziste macar pana a doua zi;pentru ca in cateva ore incepe sa arate frizzy ,vorba adminei,si mi e mai mare dragul sa l vad cum se zburleste dupa ce stau drepti cu biguriurile pe cap vreo 2 ore...

Tu ce spui pisi?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de geany Dum 12 Iul 2009, 7:02 pm

pisi a scris:GEany un par lung pana la fun nu prea ai cum sa-l coafezi deloc sofisticat nici atat,sgatul meu e ca daca nu ai paste 1,75 sa-l mai tunzi,parul asa de lung in general nu are nici o forma,...
Multumesc pentru sfat, nu am decat 1,59 m. inaltime si sa fiu sincera chiar nu am inentia sa-l tai, varfurile le tai periodic, cam la o luna, o luna si jumatate, dar pana a-l taia la baza umerilor cu siguranta vor falimenta muuulte saloane wink.Iar apropo se forma, cred ca parul meu arata mult mai bine comparativ cu multe coafuri de gen par scurt sau mediu. wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Admina Lun 14 Sept 2009, 10:57 pm

Si la Vedete de dau trendul tunsorilor, va prezint....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cocul meu de la botez, facut de mine, totalmente antialent la aranjat parul, deci nu radeti prea tare. M-am si vopsit negruta, ca m-am plictisit de suvite si sunt tunsa tot singurica, poate il prind in poza, desfacut, vreodata. Sunt multumita de rezultat, si am facut si ceva economie, ca sa pun deoparte pentru materiale sau fire. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de diada Lun 14 Sept 2009, 11:26 pm

esti cea mai tare! uite eu nu as avea indrazneala sa ma tund! dar cu ce vremuri se preconizeaza, nu se stie niciodata rade sa stii ca mai antitalent sunt eu cand vine vorba de aranjat, par, fata zid

pupici, esti talentata in toate! hug pupi Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de ioana soare Mar 15 Sept 2009, 2:18 pm

Super coc ti-a iesit! Frumos si elegant si ingrijit! Mie nu mi-ar iesi in veci asa ceva!

da' machiajul, da' machiajul? bounce bounce bounce
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de jojo21 Joi 19 Noi 2009, 12:41 pm

sal fetelor.eu am un par des si lung peste umeri.nu reusesc sa l coafez.la nunta mea am stat 2 ore la casca sa l fac ondulat si nu mi a reusit.dupa 10 min s a indreptat.dati mi va rog idee cum sa l aranjez
avatar
jojo21
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 35
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Gabyx Mar 24 Noi 2009, 3:52 pm

daca zici ca nu iti sta parul buclat si ca se lasa ( probabil nu a folosit indeajuns de mult fixativ&spuma/ceara) , incearca ceva impletituri sau un coc Smile
Gabyx
Gabyx
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/10/2009

Sus In jos

2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!! Empty Re: 2009 / vedete ce dau trendul tunsorilor!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB