Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

+47
diblaru maria
bobitica
Buburuza
ANCA ECATERINA
Karina33
maravela lucia florina
anidaz
tantza_m
irish05
Gabica
AlinaC
ghita
canadianca50
Flora-handmade
AcidoR
mariposa.romania
criss472013
oliviamar
Carmencyta
europolis
pufoi
veronta
Teima
dorinamisov
vyky2010
bety1234567
despina13cucli
stejara
Geta_63
Day
bubu85
Celya_f40
AlinaJ.Bijoux
ema
CarmenClaudia
diada
Greteledelweiss
rivka
Gianina4ever
MagdaMarin
firicel
Serban Valentina
valentinadof
piciul
CCristinaC
Dorulet
Ducess
51 participanți

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 05 Aug 2013, 11:11 am

Buna dimineata!
Mai dar azi toata lumea a terminat vacanta? Pana chiar si eu care am avut doar 4 zile de fuga de acasa, m-am intors rade Nu va inchipuiti ca am fost plecata la Maiami sau in Dubai rade Am fost la adunat de prune si alte treburi gospodaresti pe langa o casa de de la tara a prietenilor mei. Si pentru ca am fost harnica si cuminte, duminica am fost premiata, pentru merite dosebite, cu o plimbare la Monteoru.
Sa avem o saptamana buna!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 05 Aug 2013, 12:33 pm

Salutare,daca voi ati terminat cu vacanta eu va anununt ca peste fix 2 saptamani plec la mare la Olimp cu totul platit de primaria din Curtici unde lucreaza tata de aproape o luna. El merge la un curs cica de calificare pt. noul post pe care il detine la primarie.
Gata, ma pun sa mai mesteresc cateva felicitari pana termina mesteri nostri de zugravit cu lavabil in hol si in dormitorul parintilor, ca dupa aceea se apuca in sufragerie unde e calculatorul si poate nu o sa mai am net cateva zile.
O zi racoroasa tuturor. Aici sunt deja 30 de grade si nu se va opri aici.hug 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de diada Lun 05 Aug 2013, 1:42 pm

SilviaDumitrescu a scris: duminica am fost premiata, pentru merite dosebite, cu o plimbare la Monteoru.

cucoanaaaa, ai venit la Monteoru si nu m-ai anuntat sa ne vedem??? hug 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 05 Aug 2013, 2:35 pm

Cocona Diada am fost "ala mic si cuminte care a accepta ce i s-a dat" Nu am fost in situatia de a pune conditii, dar mai ales nu m-am gandit ca tu din Buzau vei fi la strand la Monteoru wink  Daaaaarrrr.... Mi-a placut asa de mult incat poate o "pacalesc" pe nepoata sa ma duca si ea odata vara asta si atunci cu siguranta te voi anunta. hug pupi 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Lun 05 Aug 2013, 3:09 pm

Salutari!! Clar in baie nu am net ca de acolo am trimis un mesaj luuung cat o zi de post.
Silviuta, lasa ca si la cules de prune e relaxare daca stii sa iei partea buna. Noi cand mergeam la mama era clar faceam treaba, dupa ce am plecat pe la casele noastre mergeam mai rar din motive de distanta. Anul trecut am stat cateva zile in care am facut canalizarea si am maturat prin colturile curtii, adica pe la vaci afara, la cai si la vitei. Am carat gunoiul cu roaba si la intoarcere o faceam pe taxi si caram copii. A fost distractie pe cinste, am ras de ne-am prapadit, ne-am gratarit, am jucat si fotbal ''pe rapa in sus'' - un islaz cu iarba pe care il numeam asa din copilarie. Mamei ii radea sufletul, zicea ca demult nu ne-a vazut asa distractivi.
He, he, au ma intorc la munca joi....Alinuta, bravo pentru vacanta platita sa te distrezi la Olimp, sa stai la soare, la mare, la umbra, la terasa si la ce vrei tu. Ema, ma gandeam la tine si la tine Gabica, ca nu v-am vazut demult prin zona!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Gabica Lun 05 Aug 2013, 3:20 pm

Fetele, unde-i subiectul cu maşini de spălat, că nu-l găsesc!!!!
Ştiu că-şi căuta danniela acum ceva timp, a mea s-a stricat şi trebuie să-mi cumpăr repede.
Soţul ar vrea verticală dar eu am o reţinere.
Ajutaţi-mă cu un link să citesc păreri.
Am dat căutare după "spalat" şi nu-mi întoarce nici un rezultat.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de diada Lun 05 Aug 2013, 3:23 pm

SilviaDumitrescu a scris:Cocona Diada am fost "ala mic si cuminte care a accepta ce i s-a dat" Nu am fost in situatia de a pune conditii, dar mai ales nu m-am gandit ca tu din Buzau vei fi la strand la Monteoru wink  Daaaaarrrr.... Mi-a placut asa de mult incat poate o "pacalesc" pe nepoata sa ma duca si ea odata vara asta si atunci cu siguranta te voi anunta. hug pupi 

am inteles, eu nu eram la strand, dar veneam pentru tine rade dar sa ma anunti din timp te rog, sa fiu pe la oras. Si chiarma gandeam ca tare ne-ar fi si noua bine la Monteoru la piscina, uite ca nu ma mobilizez, plecam la tara pe weekenduri si ne relaxam acolo.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Lun 05 Aug 2013, 3:33 pm

Gabica vezi la Electrocasnicele noastre

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Danniela, mi-am luat ramas bun inainte sa plec Multumesc ca nu m-ai uitat pupi 
Silvia, nu esti singura care a muncit Am tras o munca la soacra...Mi-e mila de ea ca o vad batrana si neputincioasa (mai putin la aruncat vorbe aiurea dar imi zic ca e senila) Am avut numai doua zile de concediu pe care le-am facut in Elvetia In rest...munca (cu gratareala de rigoare)
Hmmmm prune Aici sunt verzi Am prins ultimele cirese
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Lun 05 Aug 2013, 3:44 pm

Gabica, eu mi-am luat un Samsung pana la urma, nu sunt supermultumita...stii tu nu intinde rufele de aia rade rade rade dar nu prea aveam ce alege, toate erau LG Drive iar sfaturile au fost sa nu imi iau asa ceva. Nu iti lua verticala, nu spala bine si incalceste rufele, asta stiu eu de la cei care au avut.
Ema, stiu dar...parca stateai prea mult in concediu rade rade rade  si stii tu, nu era corect fara sa stim si noi. Cine imi da un sut in fund sa ma misc si eu la munca???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Gabica Lun 05 Aug 2013, 3:47 pm

Ema, Danniela, mulţumesc.
Am găsit.
Merg acolo să mai citesc, să scriu ce bube are maşina mea.

Danniela bicicleta  Zburdă!!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 05 Aug 2013, 5:45 pm

Ziua buna!
Am vrut sa mai intru azi dar mi se tot inchidea pc-ul.
O saptamana frumoasa!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 05 Aug 2013, 11:49 pm

Daniela, azi am aflat de la tata ca doar pt. el si mama e platita vacanta de primarie. Pt. mine trebuie sa plateasca separat ai mei deoarece eu nu am decat 34 de lei venit pe luna pt. ca am certificat de handicap mediu pt. miopie forte. Si ce mai castig din vanzarea felicitariilor si martisoarelor.Smile 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de piciul Mar 06 Aug 2013, 6:38 am

Buna dimineata! O cafea si un corn simplu (ca nu am aflat nici eu ce are la mijloc placinta la gratar, a Silviei!) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Alina spor la zugravit si vacanta placuta dupa...Sa vinzi cat mai multe felicitari!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Mar 06 Aug 2013, 7:31 am

'neata!
Sarumana de cafea!
Alina pare rau ca trebuie sa platesti dar banui ca pentru o persoana nu e asa mult avand in vedere ca parintii u primit gratis. Eu tot zic sa te distrezi, meriti!
La mine ploua si toata casa doarme, e linisteeee...doar o streasina galagioasa m-a trezit asa ca beau cafea.
O zi faina!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 06 Aug 2013, 7:56 am

Buna dimineata!
Eu ma misc in reluare. Nu ma doare nimic da' am o lene... si atat de multe de pus la punct...
Parca as sta degeaba ca tot e sarbatoare azi. Smile
O zi frumoasa tuturor! kiss 
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Gabica Mar 06 Aug 2013, 9:55 am

Bună dimineaţa
De atâta căldură sunt moleşită.
Am răguşit ieri din cauza fumului din birou şi a aerului condiţionat.
Eu nu fumez dar au grijă alţii pe căldurile astea să încălzească aerul şi mai mult....
Eu am călcat ceva rufe dimineaţă, acum aud că e sărbătoare....
Iar................
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Day Mar 06 Aug 2013, 10:35 am

Buna dimineataaaaaaaaaaa! :)E sarbatoare???Ce e ?Ooooo,da'ce bine e ca e,ca am o gramada de treaba si nicio scuza sa sar peste rade 
Deci azi ma odihnesc dupa taifun,ca am avut 2 zile oaspeti multi si activi,chiar hiperactivi seara(dupa palinca,hahaha)..am casa cu fundu'n sus dar nu vad nimic,promit ca asa le las ,ca e sarbatoare,nu de altceva Smile
O zi frumoasa sa aveti Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 06 Aug 2013, 11:12 am

Buna dimineata!
Cu o cafea rece in fata rasfoiesc internetul. Mie imi e lene indiferent de e sarbatoare sau nu. Asa ca azi lenevesc legal.
piciul a scris: (ca nu am aflat nici eu ce are la mijloc placinta la gratar, a Silviei!)

era placinta cu mere. Si ca sa nu credeti ca chiar ata de mult sunt dusa cu capul, eu dar chiar si prietena mea, va spun cum a fost de a ajums pe gratar. S-a terminat butelia de la aragaz la cateva minute dupa ce o bagase in cuptor, si ca sa nu aruncam atata munca si materiale bagate in ea, mi-a venit ideea sa o punem pe gratarul care era incins deja. wink Rezultatul a fost comestibil.
Sa avem o zi buna!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Mar 06 Aug 2013, 11:30 am

Buna dimineata si de la mine care nu-mi vad capul de treaba Dar pentru ca e sarbatoare le voi lasa pe poimaine (ca maine nu voi avea chef - stiu deja de azi) Deci azi ma voi limita la gatit
O zi "odihnitoare"
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 06 Aug 2013, 11:50 am

"neata,ar trebui sa gatesc si eu ceva dar nu stiu ce!Mie mi-ajung doar fructe si legume dar ce ma fac cu familionul?!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Mar 06 Aug 2013, 11:56 am

Valentina, eu am sa fac niste pizza cu ton (cand o servesc, fierbinte, pun pe fiecare bucata cate o lingura, doua de samantana rece - e foarte buna asa) si un chec cu caise Iar ca antreu am pepene galben cu jambon crud (dar azi e fara jambon pt ca prietenul meu a hranit aseara pisicile din jurul rezidentei cu jambonul pe care il aveam)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 06 Aug 2013, 12:22 pm

Ema,pt ce zici tu tre' sa ai chef de gatit si de fapt eu de asta duc lipsa!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Mar 06 Aug 2013, 1:09 pm

Daaa si eu dupa ce m-am saturat de treaba am auzit ca e sarbatoare, asa ca acum am lasat totul balta .
Eu am facut o varza, la mine fierbe repede ca e apoasa in 20 de minute e gata. Si am facut si niste gogosi pripite ca avea chef fii-mea sa manance. Acum cred ca imi iau cupila si mergem la un magazin de materiale. Vreau o coriotreasa buna in Mombasa, care imi da???
Silvia, si eu am ramas fara butelie si o lene sa ies din casa asa ca am pus niste carbuni in gratar, i-am aprins si am fiert carnea de vita care era in oala, la fel daca o lasam riscam sa se acreasca pana dimineata de la calduri.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 06 Aug 2013, 5:22 pm

danniela si fi sigura ca a fiert mai repede si a avut si gust mai bun wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de piciul Mar 06 Aug 2013, 5:29 pm

Bravo, Silvia! Bravo, Danniela! Vad ca ati trecut la protejarea mediului! Sa le mancati sanatoase alaturi de cei dragi!
Eu am copt doar vinete la gratar si...a iesit zacusca cu miros de fum! Dar a fost super; am vazut stelele, am auzit greieri si nici nu m-am copt ca langa aragaz!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 3 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB