Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

+36
andas
alban andreea
piciul
Floren
romaya
Muravka
Greteledelweiss
vlad_mom
rivka
gretty
cristi970
mari01
pufoi
Anuk
Dorulet
mihastef
Gabica
stephanya
Admina
oanapip
Gianina4ever
victoriacus
julix_2007
valentinadof
firicel
danniela
cristina07
dragan mirela
Tache Marilena
dorinamisov
zarina28
CCristinaC
MihaelaT
SilviaDumitrescu
nicos
astor
40 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Gabica Lun 27 Mai 2013, 10:36 am

Silvia, gâng la gând cu bucurie, am şi eu nişte papuci la care îmi place talpa, mă gândeam cum să-i modific. Acum ştiu.
Felicitări.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Mai 2013, 11:47 am

Multumesc fetelor!
Gabica hai cu modificatiiiiiiii!!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de zarina28 Lun 27 Mai 2013, 11:49 am

Dupa cum am promis,va arat si eu creatia mea.Sunt facute de anul trecut si am avut mare succes cu ele,pentru ca nu mai are nimeni.(originale suta la suta Smile ).[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
zarina28
zarina28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 43
Localizare : Mangalia
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Mai 2013, 12:07 pm

oooo super!!!!
dar da si ceva detalii. Sunt cusuti peste altceva? Parca au captuseala...Ne arati si o poza cu piciorul in ei? Te rugaaammmm!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de zarina28 Lun 27 Mai 2013, 1:02 pm

Sunt facuti peste niste balerini de la Leonardo.Erau chiar noi,ii luasem la reducere 70% ,dar au inceput sa se cojeasca de la prima purtare.Imi era necaz ca se stricau de noi,asa ca i-am ''imbracat''.Am lucrat direct pe ei,sincer,ar fi fost mai usor daca faceam dupa un tipar si atasam pe urma,dar da-i omului mintea de pe urma.Maine o sa fac poza si in picior,vin normal,ca orice balerini.
zarina28
zarina28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 43
Localizare : Mangalia
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Mai 2013, 1:59 pm

Interesant wink
Ai inceput de la talpa banuiesc wink Ai cusut de balein? ai lipit? ai gaurit balerinul si ai crosetat primul rand prin acele gaurele?.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 27 Mai 2013, 2:32 pm

Chiar originali balerinii...sa-i porti sanatoasa!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Mai 2013, 5:55 pm

Asa cum am promis, iacata-ma. Cele nascute mai devreme isi amintesc aceste....incaltari wink Au peste 30 de ani si mi s-a pus pata pe ei Nu prea i-am purtat pentru ca eu nu suport papucii cu dastea intre degete. Acum cu siguranta ii voi trosai wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 27 Mai 2013, 6:05 pm

Asa e cand se pricepe omul...acum cred ca sunt mai comozi decat inainte(nici eu nu suport ceva printre degete).
Mama mea avea niste pantofiori crosetati cand eram eu mica,s-o intreb daca-i mai are...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Mai 2013, 6:46 pm

Multumesc Giannina!
Am gasit AICI link  muuulte modele si chiar metode de lucru


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Lun 26 Aug 2013, 12:20 pm, editata de 2 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 27 Mai 2013, 8:18 pm

Ooo,ce de modele,ce frumoasee...pentru cine stie a croseta e si pacat sa nu incerce...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de zarina28 Lun 27 Mai 2013, 8:33 pm

Multumim de link,Silvia.Interesante modele,pentru unele de pe aici sunt floare la ureche.Legat de balerinii mei,i-am inceput din bot,am atasat primul rand cat am putut mai aproape de baza si apoi am lucrat tot btul cu ciclam,iar mai apoi am continuat pe fiecare parte cu griul.Partea de gri am cusut-o pe urma de balerin.La spate,n-am mai avut rabdarea din bot si am crosetat separat partea ciclam pe care am cusut-o pe urma.La sfarsit,am facut un rand se feston si am cusut floricelele,care sunt niste discuri rotunde stranse mot la mijloc.Sper sa intelegeti ceva din explicatiile mele dezlanate.
zarina28
zarina28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 43
Localizare : Mangalia
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de mihastef Mar 28 Mai 2013, 7:30 pm

Sunt foartre frumoase incaltarile astea crosetate,insa eu una am o nelamurire:spre exemplu la sandale cum se desface talpa ca sa poti baga partea crosetata sub ea,apoi mai poti sa o lipesti la fel de bine?Eu partea asta nu o inteleg.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 29 Mai 2013, 8:07 am

Felicitari pentru ingeniozitate,fete harnice!Cu rezultate frumoase!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de danniela Mier 29 Mai 2013, 9:36 am

Silvia dar nodul ala de plastic pe talpa nu te deranjeaza???
Nici eu nu suportam asa papuci, am venit in Africa numai de aia se gaseau zid zid Mi-am luat o pereche de plastic la inceput de stat prin casa, pe acasa. Eiii ce de rani aveam intre degete..... Apoi m-am obisnuit. Nu aveam incotro.
Cred ca in concediu, care va fi in iulie si voi sta cu nasul in soare, am sa imi fac si eu ceva incaltari!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Mai 2013, 1:54 pm

Danniele nodul ala din talpa nu ma deranjeaza, sau cel putin nu inca pentru ca nu am apucat sa port papucii timp mai indelugat. dar sper sa nu pentru ca nu acolo era problema. Sireturile care plecau din acel nod si margele de deasupra ma incomodau wink
Mihastef cu ce spui tu ma confrunt si eu. Pentru mine deslipitul at fi problema ca lipitul... o poate face un om cu calificare in domeniu (cizmarul). Si ca o idee, am vazut ca se gasesc branturi de piele (la noi are la mercerie). Ma gandesc sa iau o pereche, sa crosetez de ea si apoi.... vad eu pe ce talta cum si cine le pune wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 29 Mai 2013, 7:26 pm

Super link Silvia,multumesc.Tre sa ma innoiesc si eu cu ceva papuci din astia.Se poate merge si la cizmar dar daca patiti ca mine va lasati pagubase.Anul trecut m-am dus la cizmar cu niste talpi ce-mi erau tare dragi sa-mi fac sandale.Am facut din material cusut la masina fetele si-am rugat cismarul doar sa le lipeasca.Ei,na,ca tot priceputul a vrut sa-si lase un pic amprenta de artizan si nu va spun ce mi-a spoit talpa si mi-a manjit materialul de n-am mai avut ce face nici macar cu talpile zid
Ce si-o fi inchipuit saracul(are peste 70 de ani)ca daca am ajuns sa-mi fac incaltari din material is vai de capul meu si-as purta oricum si orice. Smile Acuma rad dar atunci fulgeram.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de mihastef Mier 29 Mai 2013, 7:28 pm

Silvia este o idee foarte buna.Si cand ma gandesc ca am avut o pereche de sandale cu o talpa super comoda si le-am aruncat din cauza baretelor ca se deslipeau mereu, imi vine sa plang acum dupa ele ca poate reuseam sa le reconditionez cumva.Asta e.O sa caut si eu pe la mercerie branturi,poate gasesc.Stiu ca cel mai bine se lipeste cu prenandez,dai pe talpa,astepti 10 min si apoi o lipesti bine,altfel nu are aderenta.Stiu de la o fosta colega de servici,ea isi reconditiona incaltamintea.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Mai 2013, 10:20 pm

valentinadof eu am intrebat anul trecut cand am crosetat fetele acelea de cipici sau cum se numesc, cat ma costa sa mi le puna pe talpa si.... a zis 30 de lei. Insa talpa era... o fasiuta de cauciuc destul de subtire wink Mi s-a parut foarte scump si foarte proasta talpa asa ca m-am lasat pagubasa iar vecina careia ii crosetam fetele.... si-a cumparat din aceea "crosetati" gata. wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Anuk Mar 04 Iun 2013, 9:29 pm

Silvia, Zarina din partea mea toate felicitarile. Imi plac foarte mult noile incaltari. aplauze
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de pufoi Mier 05 Iun 2013, 12:12 pm

Silvie, tu ma omori femeie...
Dupa ziua de maine ma apuc de crosetat papuci.
Bine ca nu am dat inca plasa cu papucii de dat, asa mai revizuiesc .... rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de mari01 Mier 05 Iun 2013, 5:17 pm

Silvia ce inventiva esti imi place ce ai realizat .Am si eu o sanda foarte comoda din piele intoarsa si de la spalat s-a dus din culoare cred ca ar iesi ceva super daca m-as chinui putin trebuie doar sa-mi vina cheful si inspiratia rade
Flavia ar fi buna pentru asa ceva?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 05 Iun 2013, 5:32 pm

Multumesc fetelor!
mari01 papuci rosii din fir Flavia sunt . Cateva sfaturi daca imi permiteti. Sa lucrati cu crosata putin mai mica decat este indicat pentru firul respectiv, si sa aveti in vedere ca la final se mai intinde/lasa/largeste putin partea crosetata.
Spor la lucru!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de cristi970 Mier 05 Iun 2013, 10:28 pm

Dar in imaginile catre care ne-ai trimis ,Silvia, erau dublate fetele crosetate cu ceva...
Oare am putea dubla cu material (panza,ceva) ca sa nu se largeasca?
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 05 Iun 2013, 10:35 pm

eu cred ca cele dublate erau crosetate direct pe incaltamintea gata (tenes,pantof)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 2 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB