Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

+36
andas
alban andreea
piciul
Floren
romaya
Muravka
Greteledelweiss
vlad_mom
rivka
gretty
cristi970
mari01
pufoi
Anuk
Dorulet
mihastef
Gabica
stephanya
Admina
oanapip
Gianina4ever
victoriacus
julix_2007
valentinadof
firicel
danniela
cristina07
dragan mirela
Tache Marilena
dorinamisov
zarina28
CCristinaC
MihaelaT
SilviaDumitrescu
nicos
astor
40 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Giorgi Mier 04 Dec 2013, 10:12 pm

Eu nu as mai pune fundita .As acoperi cumva si partea care se vede din negrul pantofului ,tot cu croseta si i-as lasa simpli
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 04 Dec 2013, 10:34 pm

Să zic şi eu?rade  N-aş pune fundiţa.beat  Când era într-o parte şi ei erau negrii arăta bine, aşa cu roşu ochiul meu nu zice wou şi nici că-i place cum arată pusă la  mijloc. Pentru mărgele, fie ele şi din sticlă n-aş opta ca să nu încarc şi să nu iau din frumuseţea croşetului, daaaaar că tot am şi-un dar prin buzunar rade şi te ştiu isteaţă şi iscusită, aş face două chestiuţe mici, un fel de sfert de model sau jumătate (din poză nu-mi dau seama cum se încadrează) aş păcăli puţin şi aş prinde cu ac şi fir subţire că tot ai pus partea croşetată pe patof şi să nu desfaci şi cumva, cumva aş umple golurile...hai că poţi, ştiu că poţi. hug
Edit: Am revăzut toate pozele, am analizat... Pe exterior se mai acoperă puţin bentiţa, dar pe interior văd că rămâne descoperită mai mult. Nu ştiu dacă merge să faci chestiuţe identice. Nu ştiu,încă, cum să faci.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 05 Dec 2013, 11:35 am

Silvia sunt super pantofii. Eu nu aş pune deloc fundiţă. Şi cred că ar arată wow dacă ai îmbrăca şi marginea pantofului. Dacă nu junează piciorul să intri puţin cu croşetatul în pantof când acoperi marginea.
Oricum felicitări, sunt ffffffffoarte super şi numai buni pentru un bal de prinţese.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de alban andreea Joi 05 Dec 2013, 4:02 pm

probabil d-na Silvia pregateste si o rochie pe masura,potrivita pantofilor pupi 
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 05 Dec 2013, 5:51 pm

Ma bucur mult ca ce a facut eu va place si va multumesc pentru impresii si sugestii. Referitor la fundita, acoperit sau nu bentita neagra din fata.... inca ma mai gandesc. Vad ca parerile sunt impartite. Eu personal nu le-as mai face nimic, wink 
Referitor la rochie rade prea curand nu mai crosetez rochii de seara/elegante. Pana nu gasesc materialul care imi place si sa fie si calitativ, nici nu ma gandesc wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Muravka Dum 08 Dec 2013, 12:28 pm

Vin si eu la spartul targului, cu ochii bulbucati de la holbat la pantofii Silviei. WOOOW!!!
Si o idee: bentite din catifea. Poate aplicata, lipita una neagra sau la culoarea atei, pe dunga din fata, eventual decupata o lecutza, aduce "la nivel" lucrul, uniformizeaza... Poate se vede altfel... Nu stiu. Am vazut acum vreo 2 ani la o cunostinta, care si-a pus banda din aia pentru ca nu-i placea exact o bentita ca asta si a iesit super...
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de nicole24 Dum 08 Dec 2013, 5:45 pm

De mare exceptie lucrarea Silviei. Felicitari..ai reusit sa incanti ochiul si de aceasta data.Pantofii arata traznet.

Spor,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Giorgi Dum 08 Dec 2013, 8:30 pm

rade Mai la stanga ,mai la dreapta ,pune funda ,ia funda !!Silvia ,cu noi , ramane desculta!!


Ultima editare efectuata de catre Giorgi in Lun 09 Dec 2013, 5:25 pm, editata de 1 ori
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Gabica Lun 09 Dec 2013, 11:54 am

Giorgi, mare dreptate ai.... rade 

Silvioară nu mai zici nimic?

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 09 Dec 2013, 5:04 pm

Giorgi a scris:rade Mai la stanga ,mai la dreapta ,
uite-asa se joaca fata incaltata cu pantofii  wink 
De zis nu mai zic nimic momentan.  wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cu croseta, din incaltari vechi altele noi  (1) - Pagina 5 Empty Re: Cu croseta, din incaltari vechi altele noi (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB