Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

+98
flori balteanu
alban andreea
stalonto
Floren
Dinca Aurelia
AcidoR
pink
emmancita
tantza_m
An-Ca2811
Namp
mihastef
firicel
cocav
calindaniela
georgescu olimpia
dalisia
cozma felicia
daiana25
lucky
aligabriela
mia and me
ALICET
cris_io_mat
ildisor
emilia-elena
munteanu otilia
Giobsy
mari01
zarina28
kmn
fizicuta
cristi970
AITEN
europolis
danniela
valentinadof
dadina
Muravka
Greteledelweiss
vyky2010
ninatopor
stephanya
m.a.r.i.m.a.r.
craluca
adriana33
cristina07
alinachiri
mihamihaela
raluca.terente
myky7robc
Giorgiflor
gretty
danianl
monicris
cristinamihaela
andrecris77
iuliana72
MagdaMarin
gabi1972
letho
Dorulet
anasia
victoriacus
trif maria paula
irinuka_russu
alessia2007
canadianca50
Monica88
fulguta28
cica elena
kla78
mariaz_09
bubulinna
bumbu antonia
Celya_f40
pufoi
alinusha1982
SilviaDumitrescu
eriliana
obanceacristina
Ofelia Buzescu
Angelica18
georgeta.prnic
symos
dragan mirela
Snow Butterfly
Serban Valentina
flori de camp
corilex
elluta
lenus70
Gabica
crina68
mishou
cld
romaya
dorinamisov
102 participanți

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de europolis Joi 19 Sept 2013, 11:12 am

Pink, vizual pt nestiutori e foarte bine. Insa intre petale se face cam asa: al doilea lant nu il prinzi, dai peste croseta si mergi la mijlocul primei petale, iei fir, tragi odata pron ochiuri, pe urma dai iar fir dupa croseta, infigi in mijlocul celei de-a doua petale si lucrezi tot odata. apoi incepi lantul 3.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emilia-elena Joi 19 Sept 2013, 8:41 pm

buna seara ...va rog mult daca are cineva o schema sau un tutorial ceva de cum se face o manusa crosetata de macrame....ma chinui fac,desfac si nu imi ieseeeee
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 19 Sept 2013, 9:28 pm

Uite aici ceva util...sper sa te lamureasca. Daca nu caut intr-o revista, scanez si postez daca mai am modelul.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emilia-elena Joi 19 Sept 2013, 9:41 pm

multumesc mult..incerc acum sa vad ce imi iese💋 kiss 
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Vin 20 Sept 2013, 8:23 am

europolis a scris:Pink, vizual pt nestiutori e foarte bine. Insa intre petale se face cam asa: al doilea lant nu il prinzi, dai peste croseta si mergi la mijlocul primei petale, iei fir, tragi odata pron ochiuri, pe urma dai iar fir dupa croseta, infigi in mijlocul celei de-a doua petale si lucrezi tot odata. apoi incepi lantul 3.
multumesc mult europolis. sfaturile tale sunt de mare ajutor. am sapat mai insistent in acele sit-uri rusesti primite de la alta colega de forum si am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac mai intai bordura ( dubla ) , apoi sa crosetez pe verticala bordura din care sa iasa romburile si mai apoi sa pun doar floarea in mijloc prinsa cu plasa de bordura.

o sa tin cont de toate sfaturile primite aici si cu siguranta va iesi o rochie pe cinste kiss 
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de tantza_m Sam 21 Sept 2013, 1:02 am

Pink, vezi poate te ajuta si link-ul de mai jos. Aici scrie ca mai intai faci florile cu plasa, le aranjezi pe toate pe verticala ,unghi la unghi, dupa cum este aratat in ultima schema. Apoi crosetezi bordura de jos in sus sub forma de zigzag .faci mai intai bordura pe laturile stangi ale romburilor din primul rand vertical, apoi faci bordura pe laturile drepte,unind cu randul 2 de romburi.
Of, sper ca ai inteles ce am vrut sa explic zid 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Sam 21 Sept 2013, 11:46 am

Tantza, tocmai asta dezbateam si noi in pm... eu nu-mi dau seama in prima poza, bordura vireaza la stanga sau la dreapta sa faca zig-zagul? ca mie mi se pare dreapta zid ... si nici benzile nu mi se pare ca ar avea sensuri diferite cum spune fata aia... nu-mi dau seama si pace...

P.S. Nu i-am mai spus lui Pinkde floarea cu 8 petale, sa iasa patratul mai usor, ca o luau bazdacii la cat s-a chinuit ambitioasa asta mica Smile
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Sam 21 Sept 2013, 4:13 pm

nu am vrut cu 8 petale (era mai usor) dar am si eu "mandria mea "nu ?
hai ca fac o poza cum m-am gandit eu sa fac
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


dupa ce voi face o retea de romburi folorile (fara plasa) le voi prinde de marginile bordurilor
daca imi va da prea multa bataie de cap cele 6 petale, probabil ca voi lasa mandria asta la o parte si voi face 8
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Sam 21 Sept 2013, 7:01 pm

Oooo, daaaaaaaaaaaa incepe sa prinda contur! Cred ca esti foarte mandra de tine, pentru ca ai de ce!
Hai Pink! bucurie bucurie bucurie
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de pink Sam 21 Sept 2013, 7:29 pm

tantza_m a scris:Pink, vezi poate te ajuta si link-ul de mai jos. Aici scrie ca mai intai faci florile cu plasa, le aranjezi pe toate pe verticala ,unghi la unghi, dupa cum este aratat in ultima schema. Apoi crosetezi bordura de jos in sus sub forma de zigzag .faci mai intai bordura pe laturile stangi ale romburilor din primul rand vertical, apoi faci bordura pe laturile drepte,unind cu randul 2 de romburi.
Of, sper ca ai inteles ce am vrut sa explic zid 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
am incercat varianata aceea si nu mi-a placut cum a iesit. am optat pentru varianta de a face o plasa din bordura in interiorul carora sa platez florile cu plasa .

multumesc mult de urari.
daca nu v-as fi consultat pe acest forum cu siguranta o lasam mai moale si imi alegeam o model mai usor, dar acum am investit deja prea mult timp sa o msi las balta
pink
pink
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Cizme crosetate

Mesaj Scris de gabi1972 Dum 22 Sept 2013, 12:20 pm

Buna
Aveti cumva diagrame pentru incaltari crosetate?As vrea sa incerc sa imi fac niste cizme.Eventual daca stiti cumva , talpa cu ce se lipeste?Care este cel mai potrivit fir ptr asa ceva?
Multumesc:merci:

edit:valentindof>postari fuzionate

.........................
Gabi,uite,avem subiect despre asta,fetele au pus si linkuri cu scheme.[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 52
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty vreau un model de caciulita pentru o fetita de 3 ani

Mesaj Scris de Dinca Aurelia Mar 24 Sept 2013, 1:35 pm

vreau un model de caciulita pentru o fetita de 3 ani,lucrat cu croseta
Dinca Aurelia
Dinca Aurelia
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : radoiesti judetul Teleor
Data de inscriere : 24/09/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Floren Mar 24 Sept 2013, 2:12 pm

Pfffffffff...... buna ziua si la tine , Aurelia ! Mai frumos ar fi fost sa incepi cu " buna ziua". , sa te prezinti un pic ....apoi sa rasfoiesti un pic forumul si sa vezi ca exista topicuri speciale cu modele, scheme si multe altele , in functie de ce stie sa faca fiecare ! Buna ziua inca o data !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Mar 24 Sept 2013, 2:23 pm

Aurelia, de regula pe un ton imperativ poti sa-i ceri lui Google, el pretinde un mod de exprimare lapidar, pt ca s-a obligat sa-ti ofere informatiile dorite. Noi aici lucram - si de multe ori tot de pe net ne inspiram sau invatam - si ne aratam unele celorlalte ce am lucrat ca sa ne inspiram si de multe ori sa ne ajutam reciproc. Dar o facem ca intre prietene, nu din obligatii. Si apoi, cum acesta este cel mai mare forum de profil si e structurat pe capitole, are bineinteles un regulament ferm de functionare de unde ar fi fost bine sa incepi si tu colaborarea cu noi. Te asteptam deci sa ne spui cine esti, ce sti sa faci, ce ai mai lucrat, si vorbim asa, ca intre prietene.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de valentinadof Mar 24 Sept 2013, 2:25 pm

Aurelia,exista o multime de subiecte pe teme de crosetat,chiar nu-i voie sa deschizi altele.Avem un regulament al forumului care trebuie respectat!
O sa-ti mut postarea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si te asteptam la noi dar inainte de asta, vezi ca sunt link-uri si poze pentru inspiratie mai multe decat vei crede ca exista.Succes!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de cica elena Mar 24 Sept 2013, 3:39 pm

Doamnelor nu o speriati pe Aurelia,cred ca este mai tanara si tinerii sunt obisnuiti sa ceara iar noi mai varstnice trebuie sa ii ajutam.Aurelia eu vrea sa refac o caciulita pe care am crosetat-o copiilor mei acum 25 de ani dar acum sunt ocupata cu alte lucruri ,insa iti promit ca daca imi iese iti arat modelul.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 24 Sept 2013, 11:44 pm

da hotarata fata rade 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emilia-elena Mier 25 Sept 2013, 10:04 am

aoleuuuu ati speriat fata....e prima ei postare ,so fi emotionat sau eu stiuu...sigur nu o sa mai scrie ceva
hug 
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 25 Sept 2013, 10:22 am

la cat de hotarat a postat.. sigur revine rade 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Gabica Mier 25 Sept 2013, 10:29 am

Eu zic că aţi procedat bine, şi ce dacă e tânără ce noi nu suntem????
Dau explicaţiuni la cafea.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emilia-elena Mier 25 Sept 2013, 10:38 am

Embarassed si daca tot suntem la capitolul caciulite ..eu am inceput deja sa fac ...fac ptr toata familia...ei acum ii problema cand vine vorba de yo NU IMI IESE si pace....desfac, fac...dupa ce stiu, dupa diagrama ptr ptr capul meu de urzicuta nu imi ieseee....va rog mult daca aveti o diagrama (eu sperrr)cu diametrul 56...oricum mai incer o singura data de nu imi iese ma duc sa imi cumpar
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de stalonto Joi 26 Sept 2013, 7:05 am

buna dimineat
am nevoie de ajuuuuuutor.am de facut un costum dde baie din flori si nu imi iese,adica nu-mi place cum iese .va rog ajutatima cu niste modele si sfaturi.
va multumesc mult
stalonto
stalonto
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 26 Sept 2013, 8:29 am

Costumul de baie este pentru copil sau adult, intreg sau doua piese? Ceva scheme am, dar nu stiu ce iti trebuie.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 26 Sept 2013, 8:55 am

Emilia fa calota de 17-18 cm , apoi mergi drept.Ar trebui sa iti iasa de 56 cm circumferinta.Acum depinde si de fir si cat de larg lucrezi , dar cam pe acolo trebuie sa te opresti cu cresterea.
Si acum argumentez: din matematica citire: lungimea cercului este egala cu 2piR , unde pi=3.14 si R =raza cercului , deci 2R=D(diametru) , asadar lungimea cercului =3.14xD
Sper ca ai inteles wink
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 52
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emilia-elena Joi 26 Sept 2013, 4:36 pm

multumescc mult..eu acum m-am ambitionat si imi facusi douaaa...nu spun ca nu imi mai simt degetul aratator de la mana stangaaa....acum poate rezol cu pc sa pot pune si fotooo💋 kiss kiss 
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 28 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 30 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB