Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sacouri, paltoane, jachete (4)

+62
Teima
adumitrescu
teisoara
irinel62
piciul
mlizeta
elenaveronica
MagdaMarin
daniela60
carmensz
Floren
Motzu
oanaraluca
valentyna_sweetly
mady89
nico21
Steluzza
mnoemi
dszilvike
nicole24
gabriela1554
Irinax3m
fulguta28
Andante
ema
Panea Laura
CarmenClaudia
danniela
dorina narita
geanina_scumpica
Giorgi
sergiu valentin
MihaelaT
arielas
geo
alban andreea
Carmen T
marina40
barbin
-iulia-
elutzamicutza
clodi
i.xell
scoobbyy
aidil
PAULA CONSTANTIN
aurishta
violetas
alice07
ANCA ECATERINA
florintuning
Karina33
mar_ysa_28
rosita
Adelle23
valentinadof
rivka
ancabanu
danae
diada
tomari
Admina
66 participanți

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de violetas Sam 16 Mar 2013, 4:14 pm

Gabriela, cred ca daca erau calcate dadeau mai bine la cat ai muncit. Nu prea inteleg cusatura din dreptul manecii, e o pensa?
Anca, jacheta e super, reusit si contrastul dintre stofa si captuseala. Ce tipar ai folosit? Daca il ai in calculator, poti sa mi-l trimiti si mie?
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de ancabanu Sam 16 Mar 2013, 4:23 pm

Alice, ne domnim? Sau haina asta ma domneste? Smile))
Violetas, nu am tiparul, l-am facut singura dupa o alta jacheta care mi-am cumparat-o anul trecut si mi-a placut mult.
Valentina pupi
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de alice07 Sam 16 Mar 2013, 5:12 pm

Era o gluma, e o vorba de-a mea... imi place haina ta. Eu nu ma descurc inca sa fac tipare singura, nu stiu de ce partea din fata imi iese mare. In fine, am sa dezbat subiectul unde trebuie. Felicitari, inca o data!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Sam 16 Mar 2013, 9:05 pm

Anca, ptr prima ta piesa captusita: Felicitari! imi place modelul, oare m-ar avantaja si pe mine la silueta plinuta si solduri late??? (de cumparat ceva in genul clar, nu sa fac eu ca nu pricep Sad ). Spor la cat mai multe!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de aidil Dum 17 Mar 2013, 8:03 am

Anca Ecaterina, sacoul ti-a iesit bine, sa-l porti cu placere. Nu vad de ce n-ai reusi si un paltonas, rosu sau ce alta culoare te mai tenteaza.
Abcabanu, jachetica e bestiala, intinsa pe pat nu se remarca in mod deosebit, dar imbracata are sharm si te avantajeaza modelul. Manecile astea raglan mi se par tare comode. Felicitari pentru captuseala si sa o porti cu placere.
Si stofa imi place, desi zici a c fost dificil cu butonierele...
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 18 Mar 2013, 12:22 am

sunt sigura ca dadeau mai bine calcate. da, e o pensa. asa e tiparul
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de scoobbyy Lun 18 Mar 2013, 6:37 pm

Felicitari Anca pentru haina! Imi place modelul! Sa o porti cu placere!

Mar_ysa imi plac paltonasele, cred ca pe fetita ta am vazut-o imbarcata in parc (Tineretului) paltonasul in carouri, acum acum cateva saptamani! Era foarte cochetica! Sper sa nu ma insel...

Spor la treaba tuturor!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mar 19 Mar 2013, 12:14 pm

Scooby nu cred ca te inseli insa cred ca ai vazut-o in Parcul Copilului ca pe acolo mergem des...un pupic maare!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de aidil Joi 21 Mar 2013, 5:55 pm

Saptamana asta m-am mobilitat si am terminat o jacheta, in februarie am croit-o, da un moment dat am finalizat fata si captuseala, dupa care le-am asezat pe manechina, una peste alta, ca tot era frig afara si oricum aveam pofta sa cos fuste. Si cum am termint cu fustele, nu mai gaseam nici o scuza. Deci jacheta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se inchide cu un singut nasture sus, dar cum n-am nasturele potrivit, n-am facut nici butoniera. Pana la nasture, poate gasesc o brosa ...
La spate, modelul are un pliu dublu care se desface liber se sus pana jos, fara a fi calcat. Mie insa mi s-a parut ca vine ciudat asa larga si am incercat sa cos putin liul in zona taliei. Acum mi se pare ca face cocoasa si o sa descos gaselnita.
Printre alte maruntisuri, am cusut si o husa neagra pt manechina, ca ma saturasem sa vad cum ii iesea vatelina de peste tot.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de aurishta Joi 21 Mar 2013, 5:59 pm

Ce faina e, imi place mult!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 21 Mar 2013, 7:08 pm

Interesanta jacheta,Lidia!Va fi minunata acum primavara peste bluze!S-o porti sanatoasa!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Joi 21 Mar 2013, 7:28 pm

Vaaaiiii ce eleganta este Lidia!!!! si imprimeul materialului...deosebit! si pun ramasag ca iti vine ca turnata, nici nu are cum altfel, desi spui ca pe ici pe colo esti un pic nemultumita. Sa fii sanatoasa sa mai faci si sa ne mai incanti privirile pupi
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Vin 22 Mar 2013, 8:47 am

foarte frumoasa, imi place mult modelul si materialul, s-o porti cu placere Flowers
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de aidil Vin 22 Mar 2013, 9:37 am

Multumesc, fetelor. Abia astept sa se incalzeasca iarasi ca sa ma imbrac cu ea.
Sunt foarte multumita de jacheta i.xell, micile teste de variatie nu se pun, fac parte din incercarile uzuale.
Materialul e un brocard de bumbac cu ceva elastan, il aveam prin casa de ceva timp. Mi-am croit si o rochie din el care fost gata prima.
Daca ar fi fost sa cumpar, as fi ales altceva pt jacheta, dar pana imi fac mana astfel incat sa fiu sigura ca imi iese totul bine, valorific ce am adunat in timp. Adica cred o stofa care sa nu stea asa teapana ar fi fost mai potrivita, brocardul folosit e un pic cam teapan, cred ca merge si la blugi..
Uite si rochia, am postat-o mai demult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asadar acum sunt in set...
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de scoobbyy Vin 22 Mar 2013, 10:55 am

Felicitari pentru jacheta, dar si pentru rochie. Sa le porti cu placere!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Vin 22 Mar 2013, 11:04 am

Lidia Merci pt poza cu rochia, si daaaaap imi aduc aminte de rochie, dar atunci parca nu m-a impresionat asa mult materialul. Ti-ai facut un costum deosebit!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de clodi Vin 22 Mar 2013, 11:16 am

OOoo Lidia, pai tu esti super mega harnica! Imi place tare mult jacheta, imi place detaliul cu marginea maron - ai cate un dichis marunt la fiecare piesa love
Sa o porti cu placere!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 27 Mar 2013, 9:42 am

Foarte eleganta jacheta Lidia! Imi place tare mult si materialul! Smile

Iata si trenciul meu despre care va intrebam acum ceva timp la Scoala de croitorie. Pana la urma l-am croit cu o marime mai mare decat as fi facut-o in mod normal daca nu ar fi avut captuseala matlasata. Si bine am facut, ca l-a probat fata si ii vine perfect! Masurile la marimea ei erau ciudate in sensul ca ea are pieptul ff mic dar talia si fundul un pic mai mare decat cat ar fi normal la un piept asa mic, deci daca as fi croit "marimea ei" (care ar fi fost un 32 Burdez) nu i-ar fi ajuns sa il inchida la nasturi in zona taliei.
Tiparul a fost Burda 7237 B dar cu multe modificari (guler rotunjit, nasturi exteriori imbracati in stofa trenciului, captuseala matlasata, maneci lungi pe masura). Materialul este un bumbac f gros si rigid (cred ca de tapiserii mai degraba...) care ne-a placut din cauza cercurilor care ii dau un aer mai "anii 60" asa :D

Si nu in ultimul rand la spate sta asa ciudat pe manechin pt ca manechinul are fundul si mai mare decat al ei si il trage in spate. Pe ea sta ok. Smile

Iaca:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de clodi Mier 27 Mar 2013, 10:02 am

Ce fain arata materialul! Bravo Elutza, arata bine, sa il poarte cu placere!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Mier 27 Mar 2013, 10:29 am

vaiiii elutza, e deosebit!!!! imi place materialul la nebunie Smile ...interesant asa cu 3 nasturi doar........cred ca posesoarea va fi in al 9lea cer. Eu una asa as fi. Mult spor in continuare!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 27 Mar 2013, 10:47 am

este deosebit tot ceea ce lucrezi Elutza, te admir si te urmaresc in detaliu la fiecare obiect vestimentar pe care il executi. Felicitari ura
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 27 Mar 2013, 6:47 pm

Multumesc fetelor!! <3
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de -iulia- Mier 27 Mar 2013, 8:03 pm

Lidia, este foarte frumos si foarte elegant compleul. mi-am cumparat si eu tiparul pentru o jacheta in genul celei facute de tine, mai ramane sa-mi gasesc si materialul potrivit acum wink . admir mereu ce iti lucrezi chiar daca nu postez mereu
Elutza....super dragut trenciul. spor sa ai in continuare
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 56
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de rivka Mier 27 Mar 2013, 8:40 pm

elutza superb ca intotdeauna ,jos palaria vorba fetelor mele rade
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de scoobbyy Joi 28 Mar 2013, 12:13 pm

Felicitari Elutza. Imi place foarte mult creatia ta! Mult spor in continuare!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB