Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sacouri, paltoane, jachete (4)

+62
Teima
adumitrescu
teisoara
irinel62
piciul
mlizeta
elenaveronica
MagdaMarin
daniela60
carmensz
Floren
Motzu
oanaraluca
valentyna_sweetly
mady89
nico21
Steluzza
mnoemi
dszilvike
nicole24
gabriela1554
Irinax3m
fulguta28
Andante
ema
Panea Laura
CarmenClaudia
danniela
dorina narita
geanina_scumpica
Giorgi
sergiu valentin
MihaelaT
arielas
geo
alban andreea
Carmen T
marina40
barbin
-iulia-
elutzamicutza
clodi
i.xell
scoobbyy
aidil
PAULA CONSTANTIN
aurishta
violetas
alice07
ANCA ECATERINA
florintuning
Karina33
mar_ysa_28
rosita
Adelle23
valentinadof
rivka
ancabanu
danae
diada
tomari
Admina
66 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Joi 28 Mar 2013, 7:57 pm

Ce frumos e Elutza...sa il poarte sanatoasa!
Pun si eu niste sacouri si un paltonas dar de marime micaa ))



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici am modelul cam mic...fetita mea e mai micuta decat copii pt care au fost facute insa nu am poze cu ei

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de barbin Joi 28 Mar 2013, 8:58 pm

Vai, Marysa. Smile Ce bucatele de hainute faci, minunate!! Scumpei si bebeii. Ce poze ai pus... love love
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 28 Mar 2013, 10:07 pm

ce dragute. sa le poarte sanatosi
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de aidil Vin 29 Mar 2013, 9:20 am

Elutza, foarte frumos trenciul, si materialul imi place. Crezi ca vine bine si cu un cordon legat in talie?
Iulia, curaj! incerca pe panza ieftina intai, al meu a necesitat ceva ajustari la proba, de ex. umerii imi ieseau prea lati. Mai verifica pe tipar, undeva pe colile alea mari ar trebui sa gasesti un tabel in care iti arata la fiecare masura cat va avea haina lucrata ca si circumferinta in zona sanilor. Cand am descoperit asta, am redus cu un numar masura care credeam ca mi-e buna. Daca nu ai tabelul cu pricina, asambleaza tiparul ca un puzzle si masora-l! Nu in ultimul rand, nu lua o stofa curgatoare, ci una mai cu tinuta. Succes!
Felicitari Marysa si la cat mai multe!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de marina40 Vin 29 Mar 2013, 9:26 am

Superbe Marysa!
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Vin 29 Mar 2013, 7:34 pm

Multumesc fetelor! :D
aidil, da, cred ca vine bine si cu cordon, nu l-am facut cu cordon pentru ca fata a vrut in mod expres fara. Varianta A de la tipar e cu cordon... dar de asemenea varianta A are si pense la spate, care la B nu erau (iar eu bucuroasa ca se putea si fara, nu le-am facut ca eram in criza de timp, acum insa parca imi pare rau! Smile))
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Buna ziua

Mesaj Scris de Carmen T Lun 01 Apr 2013, 4:29 pm

Va urmaresc de ceva vreme.M-am decis sa ma "arat si eu in lume" cu pardesiul acesta din casmir.Modelul este dintr-o Burda destul de vechisoara insa "el" este proaspat ca painea calda.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Acesta insa este un palton realizat la inceput de februarie.Acelasi casmir, guler din blana naturala, nasturi insuficienti zid


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Carmen T in Lun 01 Apr 2013, 4:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : link inserat gresit)
Carmen T
Carmen T
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 13/01/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de alban andreea Lun 01 Apr 2013, 4:34 pm

eu nu vad pozele
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Lun 01 Apr 2013, 4:42 pm

nici eu nu le vad Sad
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de geo Lun 01 Apr 2013, 4:44 pm

Merge cu click dreapta -> open image in new tab. Carmen, cred ca trebui sa scoti caracterul "/" de la sfarsitul adreselor pentru poze.

Sunt faine paltoanele, imi place foarte mult cel cu doua randuri de nasturi.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Lun 01 Apr 2013, 4:48 pm

dap, merge cum ai zis geo, thank u!
Sunt frumoase paltoanele Carmen T.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Carmen T Lun 01 Apr 2013, 4:53 pm

Multumesc si scuze!
Carmen T
Carmen T
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 13/01/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de -iulia- Lun 01 Apr 2013, 4:54 pm

foarte frumoase ambele paltoane, Carmen. Sa le porti cu multa placere.
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 55
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de arielas Lun 01 Apr 2013, 5:25 pm

Postez aici sacoul pentru fata mea de 7 ani si nu la copii pentru ca orice marime ai croi si executa, tot la fel trebuie facut, nu poti sari nici o etapa.
Modelul e din burda 12-2012, are tot ce-i trebuie, intaritura, pernute mai mici si subtiri, ca mi-a zis ca o deranjau altele mai mari de la o hainuta primita cadou, lucrata in comert, si i-am facut pe plac. Adevarul este ca si mie imi plac mai mici.
alte amanunte....ca m-au enervat la sfarsit butonierele, asta e de ras....alta problema nu am avut.... rade
Ziceti si voi fetelor cu masina computerizata , daca puteti sa faceti butoniere la masina, eu una nu pot, iar la masina veche, ai sa razi Karina, dar eram atat de nervoasa , ca am uitat cum se fac..
ma rog, am reusit pana la urma, si am reusit si la vechea masina, ca nu m-am lasat asa usor, mai am inca un sacou in lucru si iar imi trebuie butoniere....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Poze pe ea nu am putut face acum, caci e bolnavioara, chiar a fost foarte urat zilele astea si stand langa ea , mai trageam o cusatura...nici sa o probez prea mult nu am putut...si asa l-am terminat, inceput cred ca joi dupa amiaza...sau vineri, deja nu mai stiu...
materialul e de la kil.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 01 Apr 2013, 9:23 pm

foarte frumos sacoul, sa il poarte cu sanatate.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de -iulia- Lun 01 Apr 2013, 10:44 pm

frumos foc sacouasul pentru fetita, Arielas. etapele poate sunt aceleasi (ca si pentru un adult), dar faptul ca hainutele sun atat de mici, mie mi se par mult mai migaloase decat un sacou/jacheta pentru noi. felicitari si sa-l poarte sanatoasa
mary_sa(cred ca nu am gresit ID) hainutelle facute de tine sunt minunate
am admirat ce ai lucrat si la sectiunea "hainute pt copii nostri"
felicitari si Flowers fetelor pentru micile "opere de arta" !
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 55
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de aidil Mar 02 Apr 2013, 7:51 am

Carmen, sunt superbe ambele haine, elegante si impecabil lucrate, iar stofa e un vis. Chiar daca burda e mai veche, modelele clasice nu se demodeaza niciodata. Felicitari si sa le porti cu mare placere!
Ariela, si eu am ochit modelul de sacou pt fetite, foarte bine ti-a iesit. Sa-l poart cu placere si insanatosire grabnica va doresc!
Cat despte butoniere, e unul din punctele forte la computerizata mea. Imi reusesc fara probleme si arata impecabil, atat pe stofa cat si pe panzeturi, denim. Cu electromecanica n-am reusit niciodata sa fac butoniere acceptabile. Cand iti mai trece oful, mai incearca, e pacat sa nu poti face butoniere la computer!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Mar 02 Apr 2013, 8:58 am

Arielas, e dragut foc sacoul!!!!! nu stiu de ce dar imi plac materialele cu carouri ptr jachete, sacouri. Pacat ca e fetita bolnavioara si ai putut poza sacoul imbracat, dar isi revine ea wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de scoobbyy Mar 02 Apr 2013, 5:53 pm

Carmen, foarte reusite paltoanele, sunt lucrate "curat" din punctul meu de vedere!

Arielas, de asemena reusit sacoul pentru fetita! Sa il poarte cu placere!

scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de violetas Mar 02 Apr 2013, 6:05 pm

Carmen, sunt foarte frumoase paltoanele, poate te recunosc prin Piatra Neamt dupa ele. Smile
Arielas, sa se insanatoseasca repede pustoaica sa o vedem imbracata. Foarte frumos sacoul, sa-l poarte sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Carmen T Mar 02 Apr 2013, 7:38 pm

[quote="violetas"]Carmen, sunt foarte frumoase paltoanele, poate te recunosc prin Piatra Neamt dupa ele. Smile


Deseori ma gandesc ca sunt situatii cand e mai usor sa socializezi virtual si incet, incet cred ca asta incepe sa capete teren ca si stare de normalitate. Cu toate ace stea cine stie? Locuim intr-un orasel frumos, "foste fabrici, foste uzine". hug
Carmen T
Carmen T
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 13/01/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de scoobbyy Vin 12 Apr 2013, 6:55 pm

Atasez si aici o jacheta (bluza) nu stiu sigur in care catogorie sa o incadrez Question
Am cumparat la un moment dat 1 m de tricot, si asta am reusit sa fac din el:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]

Trebuie sa mentionez ca este "finisata" la masina veche, si nici nu aveam triplok in perioada in care in care am pus in practica acest proiect! Asadar imi cer scuze pentru finisaje!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 12 Apr 2013, 7:06 pm

foarte frumoasa. sa o porti cu sanatate
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 12 Apr 2013, 7:23 pm

Scoobbyy, îmi place foarte mult, îţi vine tare bine. Bravo! Să-l porţi sănătoasă!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de scoobbyy Vin 12 Apr 2013, 7:26 pm

Multumesc mult!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 3 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB