Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

+55
Motzu
Steluzza
kmn
emmancita
nicole24
dyna
ILINCUTA
bisisica bijuterii
annamaria26985
elenaveronica
m.oli
mihastef
scoobbyy
CristineluG
xgabitza
Cristache
bibitu
Adelle23
i.xell
r0na
aurishta
anomyss
geanina_scumpica
olguta cusma
Larisa09
maddy29
movsika
onuca28
Ionela.Radu
tanasaviorica
crumaoli
ancabanu
yol90
alinutza_andrei08
musetel
gabriela1554
elutzamicutza
barbin
Elspethalexia
geo
lora77
aidil
Mickey
Admina
stoy
oanaraluca
Gabry_ela
MagdaMarin
luminitza79
danniela
valentinadof
CarmenClaudia
wanna1687
Karina33
diada
59 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Important Re: Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 31 Dec 2012, 7:14 pm

Felicitari tuturor fetelor care participa la acest concurs.Toate creatiile voastre imi plac.La multi ani,cu multa sanatate si muuuulte realizari si bucurii! kiss
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Important Re: Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

Mesaj Scris de diada Lun 31 Dec 2012, 10:27 pm

Concurenta 8.
Tinuta mea din seara de revelion a iesit intr-adevar ca pentru o ocazie speciala. Nici nu-mi trecea prin cap ca aceasta combinatie intre modelul ales si material poate sa cada atat de bine. Sunt atat de entuziasta de model incat imi voi face unul si din stofa. Chiar si in revista este prezentata o rochie identica din brocart.
Modelul rochiei este din burda 11-2007 nr. 107. Am avut un satin elastic foarte plin care s-a lucrat exceptional, nu s-a intins, nici agatat la cusut. Oricum am fost precauta si am folosit un ac pentru jerse. Nici la surfilat nu am avut probleme. Am dublat rochia in partea de sus si maneci. Fermoarul este ascuns. Cusatura aceea din fata din dreptul pieptului se aseaza foarte bine si pentru mine care am marime mica.
Am completat rochia cu un bolero sau bluza petrecuta cum scrie in burda din 2012 nr. 4, modelul 126. Am facut-o chiar acum dupa amiaza si am incheiat-o cu un surfilat ca pentru esarfe .
La fel modelul este super, tiparul il construiesti chiar tu dupa explicatiile lor si asta mi-a placut enorm. Desigur tiparul l-am facut sambata.
Deja am vazut reactia familiei in mica sedinta foto tocmai facuta si m-am simtit ca o printesa.
O seara minunata si La multi ani!

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 1-6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 2-6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 3-6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 4-6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 5-6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 6-6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 7-5

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

Mesaj Scris de diada Mar 01 Ian 2013, 12:38 pm

Concurenta 9.
Eu m-am hotarat pe ultima suta de metri daca imi fac rochie sau nu pentru acest Revelion.
Mai precis pe 31 Dec ora 16 00.Pe la 17-17.30 m-am apucat de lucrru.
M-am inspirat dintr-o rochie vazuta intr-o vitrina zilele trecute si m-am hotarat ca ea sa fie aleasa mea pentru noaptea dintre ani.
Eu vazusem o rochie rosie a mea e culoarea mea preferata turqoise.
Am folosit jerse si dantela neagra.
Pentru prima oara in viata mea am croit un corset si i-am atasat balene asa cum m-am priceput.
Am folosit un jerse mai subtire de culoare neagra ca si captuseala pentru corset.
Am croit bustul din dantela odata cu materialul de fond.
Am facut si volane/preplum desi nu am purtat niciodata si aveam impresia ca imi va sta urat dar m-am inselat.
Rochia de inchide cu un fermoar ascuns atasat pe mijlocul spatelui si am vazut cat este de fain si usor sa cosi cu piciorusul special pentru fermoare ascunse.

Am cusut atat in liniara cat si in triplock. Ce a iesit vedeti in poze. Sotul meu a fost foarte incantat de rezultat.

Cum programul era ca la ora 8 sa pun mamaliga la foc la 8 fara 10 eram cu rochia gata de imbracat si toate ustensilele stranse si puse la locul lor.
La Multi Ani va doresc,plec sa vad artificiile. Va pup si va doresc succes.

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 1-7_zps2aa61e62

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 2-7_zps2db2884c

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 3-7_zps3f9601b6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 5-7_zps63685bb0

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 7-6_zps5c877710

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 6-7_zps26f8a0e6

Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION - Pagina 5 4-7_zps15f4be6a


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

Mesaj Scris de diada Mar 01 Ian 2013, 1:07 pm

Daca mai este cineva care nu si-a vazut pozele in concurs va rog sa ma contactati. Am verificat toate mailurile, spamurile, dar nu se stie niciodata... mai astept pana la ora 18,00 dupa care, dau drumul la votare.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

Mesaj Scris de Marry Mar 01 Ian 2013, 1:29 pm

Felictari concurentelor rochitele sunt frumoaseeeeee,Va doresc mult succes ura ura
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs CROITORIE - TINUTA DE REVELION

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB