Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuterii din fimo XXI

+24
Carmen's
marianamihaila
xgabitza
amoni
nicoletanoni
szoke89
loriem77
bisisica bijuterii
ioanabv87
ancaanca
ancamm
anc@
firimitura
MoniKozi
AlinaJ.Bijoux
maddy13
Roxi_J
Day
vlad_mom
kartusica
darkpoke
carjanmonica
Rica Mateiuc
Dragonfly
28 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 22 Noi 2012, 3:21 pm

Ancaanca - ai postat la pagina 7 o serie de creatii iar ultimul set e...nu am cuviiinte. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] combinatia de culori e indrazneata si tare reusita. piesele seamana cu un soi de frunze din jungla, mai ofilite asa... .

ancamm am ajuns la pagina 8 si mai vad ceva care-mi place, muult. primul set, da. piesele sunt de colectie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoletanoni - practice makes perfect, intotdeauna ! sunt frumusei trandafirii, vorba Ricai, se vede ca sunt munciti cu drag. ramai in preajma, participa la provocarile noastre si in cateva luni vei ramane uimita de cat de mult ai progresat. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rica - primul pandant are asa un aer exotic, salbatic, virgin... parca e o oaza de verdeata sau esenta unei insule inca nedescoperita de oameni [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
A si de la ultimul set imi place mult cane-ul cu triunghiuri, mai ales feliutele in care ai ab-galben si rosu in mijloc.
De de la tura urmatoare imi place colierul cu flori de mac, liliacul si maaaai ales 'ciorchinele' cu flori si cristale.
De la a 3-a tura colierul nr 2 e inedit, putin spus....

Doina - sa folosesti nouaa achizitie cu drag si spor ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

maddy - reusit setul tau, piesele cu 'sidef' sunt fermecatoare.

MoniKozi - dragut tare bradutul gogosica .

amoni - frumusele creatiile tale, te invitam sa participi si la provocari . cu cat exersezi mai mult, cu atat mai mari si mai rapide vor fi progresele.

seandreea
- adorabile pisicile tale, sa mai spun ca se aseaza f bine pe lobul urechii?
ps- apreciez ca ai mentionat sursa de inspiratie



Ultima editare efectuata de catre Dragonfly in Joi 22 Noi 2012, 10:49 pm, editata de 1 ori

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de ancaanca Joi 22 Noi 2012, 9:31 pm

dialouise' bine ai venit!
Vei invata multe de pe aici.

Dragonfly, iti multumesc foarte mult pentru laude. Am fost surprinsa ca-mi consideri unele lucrari, de colectie. pupi am cercetat paginile.lucrarile mele sunt la pg.7........la pg.8, sunt piesele celeilalte Anca. Nu te supara .... colectiile sunt ale ei (as vrea eu sa pot lucra ca ea). Iti multumesc inca o data de aprecieri.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 22 Noi 2012, 10:44 pm

Oof v-am confundat , stiti ca n-am facut-o intentionat nu ? .Aveti nume asemanatoare, poza de profil ciuciu[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (ancaanca nu ti-ar placea una ? ) ....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de ancaanca Joi 22 Noi 2012, 11:26 pm

Iti dai seama ca m-am simtit magulita, ca am fost confundata. Maine imi pun bis o poza.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 23 Noi 2012, 9:09 am

Multumesc Dragonfly pentru aprecieri (si pentru ca tu ai vazut macul din acel cane -si mie imi ia ceva timp sa-l vad Embarassed ), iar in ceea ce priveste colierul inedit din tura 3 si el s-a vrut altfel (am vazut unul intr-o poza- cand am sa stiu sa pun link-uri am sa-l scriu- sunt foarte "atehnica", "ainformatica' si pricep greu). In sfarsit pentru ca facusem acele "cabluri" trebuia sa fac ceva cu ele- cam asta e povestea lui.
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Bijuterii Ramona Vin 23 Noi 2012, 11:50 am

Pentru ca ma tenteaza sa-mi cumpar si eu un extruder pentru fimo ma intereseaza parerea voastra sincera despre acest lucru, deoarece sunteti mai vechi in aceasta bransa decat mine. Am gasit la pretul de 34,20 lei un extruder marca Sculpey. Ce stiti despre aceasta marca? Vad ca celalalt de la Makin's este mult mai sump. Oare de ce? Puteti sa-mi raspundeti? Sper ca nu am gresit sectiunea pentru o astfel de intrebare. Daca am gresit poate ma ghideaza cineva unde sa postez aceasta intrebare.
Bijuterii Ramona
Bijuterii Ramona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 52
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 23 Noi 2012, 12:39 pm

Eu il am pe cel de la Makin's de care sunt foarte multumita (doar ca garniturile se strica cam repede). M-am gandit si eu mult pana l-am luat,dar am inteles ca celelalte riscam sa se rupa, asa ca am dat mai multi bani si l-am luat pe acesta.
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de darkpoke Vin 23 Noi 2012, 1:24 pm

ramona...daca imi arati poza cu cel de la sculpey..desi banuiesc cum e...o sa-ti explic
arata ca o seringa?
daca da...atunci iti zic diferenta: cel seringa..are sistem de functionare prin apasare..apesi ca pe o seringa...si iti rupi mainile...eu mi-am cumparat asa initial..tot din cauza pretului..si nu vrei sa stii cum extrudam...
il fixam de masa cu un prosop inconjurat pe manerele lui si apasam cu toata forta...
cel makins...are un sistem gen manivela..pe care o invarti f usor si ies carnateii
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 23 Noi 2012, 5:15 pm

Rica Mateiuc a scris:Multumesc Dragonfly pentru aprecieri (si pentru ca tu ai vazut macul din acel cane -si mie imi ia ceva timp sa-l vad Embarassed ), iar in ceea ce priveste colierul inedit din tura 3 si el s-a vrut altfel (am vazut unul intr-o poza- cand am sa stiu sa pun link-uri am sa-l scriu- sunt foarte "atehnica", "ainformatica' si pricep greu). In sfarsit pentru ca facusem acele "cabluri" trebuia sa fac ceva cu ele- cam asta e povestea lui.

firele au ramas usor elastice sau s-au intarit de tot ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ramona sa nu iti cumperi tip seringa, nuuuuuu. Eu raman cu vanatai si dureri in palme dupa ce il folosesc.

darkpoke
stii cum fac eu ? Cracanez o foarfeca, pun manerele ei pe cele ale extruderului si apas lasandu-ma cu toata greutatea pe incheieturi. O placere curata sa lucrez cu el . Am incercat si adaptatoare pentru tuburile cu silicon dar mi se stramba de fiecare data. Sunt prea sensibile si subtirele... desi sunt din metal.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 23 Noi 2012, 5:52 pm

Usor elastice, dar vreo 2 s-au intarit bine.
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 23 Noi 2012, 6:10 pm

Am inteles, cred ca e bine cand raman elastice, scad sansele sa se rupa.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de maddy13 Vin 23 Noi 2012, 6:26 pm

Eu am extruder de la Makin's si sunt foarte multumita de el, doar ca nu stiu multe modalitati de a-l folosi. Are cineva idee unde as putea gasi tutoriale? Am vazut eu ceva cu 2 forme suprapuse cu garnitura intre ele, dar cand am incercat s-a sfarmat in mai multe bucati si m-am lasat pagubasa.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de ancaanca Vin 23 Noi 2012, 6:28 pm

Fetelor, ce bogate sunteti!
Eu am folosit pisatorul de usturoi. Ce-i drept nu ma chinui la impins, dar pentru a face carnatei mai lungi, bag de mai multe ori pasta. Daca se intaresc, trec peste ei cu o placuta de plastic si devin elestici.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Bijuterii Ramona Vin 23 Noi 2012, 6:34 pm

Va multumesc din suflet fetelor pentru raspuns. M-ati convins. Raman linistita, nu ma mai agit deocamdata, mai am rabdare sa mai strang banuti si imi cumpar din celalalt (nu tip seringa cum il vazusem pe acesta). Sunteti toate asa de dulci ca-mi raspundeti si sunteti alaturi de mine chiardaca sunt incepatoare pe acest forum. Nu va voi numi pe fiecare in parte dar apreciez raspunsul fiecaruia. Pup fetele. kiss
Bijuterii Ramona
Bijuterii Ramona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 52
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de firimitura Vin 23 Noi 2012, 7:22 pm

fetelor care folositi extruder de tip seringa, a mai zis acum ceva vreme cineva pe aici (scz ca nu am retinut numele ) ca cel mai usor sa folosesti acel extruder este sa il fixezi pe un dispozitiv din acela folosit pentru tuburile de silicon ca sa poti scoate siliconul din ele.( sper sa pricepeti ce zic)
Eu pana sa il rup l-am folosit asa si era mai usor. Acum insa mi-am luat unul de la Makin's care pare a fi mult mai usor de folosit si sper sa apuc sa il si folosesc pentru ceva frumos :D
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de xgabitza Vin 23 Noi 2012, 7:26 pm

Fetili, o intrebare scurta pentru un afon intr-ale pastei polimerice... cu ce pot slefui (la mana) niste fimo? Ati mai vorbit voi zilele astea, dar habar n-am ce erau respectivele instrumente.
Loriem, multumesc mult! Am gasit pe blogul tau tutorialul cu transferul pe fimo si mi-am facut 2 cabosoane. Au iesit bine, mai putin marginile.
Va pup!
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 23 Noi 2012, 7:43 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asta mi se strica mie, defapt se indoaie si nu-l mai pot folosi

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de firimitura Vin 23 Noi 2012, 7:57 pm

eu , recunosc, nu am folosit prea mult metoda pentru ca mi s-au rupt urechile de la extruder si nu mai aveam cum sa sprijin sa pot impinge bine.
Dar cum am reusit sa adun ceva banuti mi-am luat extruder de la makins, acuma timp sa mai am sa si lucrez, ca sta saracu in dulapul cu minuni si ma asteapta sa il pun la treaba. kiss

Si inca ceva : MINUNAT ceea ce tot vad aici. va urmaresc zilnic,doar ca nu apuc sa imi mai dau cu parerea ca va urmaresc de pe telefon si e mai greu cu scrisul acolo . kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 23 Noi 2012, 8:41 pm

Eu nu prea vreau sa renunt la cel tip seringa pt ca are mai multe discuri, cel verde e cam saracut. Am obs ca se pot cumpara separat dar sunt costisitoare... plus ca aici nu se gasesc.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 23 Noi 2012, 8:55 pm

Pt. xgabitza: smirghel auto de la Policolor (am luat eu) de granulatii 400,600,800,1000,2000. Stiu de la ancamm hug
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de xgabitza Vin 23 Noi 2012, 10:54 pm

Mersi mult, Rica! hug
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Dragonfly Sam 24 Noi 2012, 11:24 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Day Sam 24 Noi 2012, 12:25 pm

Uaaaaaaaaaaaauuuuuuuuu,Danaaaaaa!Superb lucrat!!!!!Bucata de luna inflorita hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de dialuise Sam 24 Noi 2012, 12:40 pm

E grozav aici printre voi. Tot ce faceti e atat de minunat incat e imposibil sa nu te molipsesti. Nici nu stiu ce sa fac mai intai. E foarte frumos medalionul Libelulo. Vreau de mult timp sa fac ceva cu aspectul asta de roca vulcanica. Rica sper sa nu te superi ca m-am inspirat din medalionul tau de la pag 15, primul cel cu rosu negru si alb. Pur si simplu nu-mi pot lua ochii de la el. Daca as sta mai bine financiar as dori sa-l cumpar. Ma voi multumi deocamdata cu ceva oarecum asemanator facut de mine.
dialuise
dialuise
helper
helper

Numarul mesajelor : 81
Varsta : 54
Localizare : Saint Laurent du var
Data de inscriere : 19/11/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Sam 24 Noi 2012, 2:29 pm

Nu ma supar,dialuise! Si eu ma inspir da la multe modele, unele nu-mi ies ca acolo si le schimb cate ceva, dand astfel nastere la noi si noi modele.
Dragonfly,cu ce ai texturat -daca se poate spune, bineinteles- o floare?! Iar culoarea e....wow queen
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Bijuterii din fimo XXI - Pagina 11 Empty Re: Bijuterii din fimo XXI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB