Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

+54
Anita_Cristal
Gianina4ever
bubu85
flori balteanu
europolis
laurin
Giobsy
IOANA 80
mimiady63
Eva
arielas
kitty_1973
Cristache
Tache Marilena
Dodo-pui
diblaru maria
Celya_f40
ema
gabyd
cristinamihaela
Admina
OvidiuS
denis21
emmancita
LORIMAR
alinutza_andrei08
irish05
tinap
MihaelaT
ikuta
piciul
Andata
MagdaMarin
clara birau
carmenco
danniela
AlinaJ.Bijoux
symos
vyky2010
culea mirela
Serban Valentina
Gabiuta
CCristinaC
samo99ro
firicel
dorina64
sergiu valentin
Day
SilviaDumitrescu
Dorulet
lennny
Angelica18
virginia
pufoi
58 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de denis21 Joi 21 Iun 2012, 2:04 pm

Buna, fetelor!Nu vreti sa va racoriti? Dani sunt comunisti in Africa?!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de danniela Joi 21 Iun 2012, 2:14 pm

Nu Denis, glumesc eu, ca le place sa faca sedinte peste sedinte si sa vorbeasca nimicuri care raman pe masa, nimic din ce se discuta nu se face. Comunisti cred ca is doar chinezii care au umplut Africa
Multumim de tratatie love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de symos Joi 21 Iun 2012, 2:27 pm

buna fetelor ...............aZI M-AM TOPIT .............am plecat de dimineata in europa,dragonul etc.si tocmai ce am ajuns acasda si am innebunit cand am iesit de la metrou si m-a izbit caldura ................autobuzul care merge la noi in cartier circula la 30 de min si cum abia trecuse am mers pe jos vreo 20 min in soare pt ca nu ai pe unde pe la umbra ,nu sunt nici trotuare si te dai printre balarii si tirurile parcate la metro ..............ah credeam ca nu mai ajung acasa ..........macar a eritat pt ca am facut super economie cu ce am cumparat de acolo....recomand tuturor pupi



ferice de cine are aer conditionat noi nu avem
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de pufoi Joi 21 Iun 2012, 6:22 pm

Buna fetelor!
Caldura mare!
Am cules azi vreo 2 kg de visine si agude altoite!
Asa ca le spal si le papam cum sunt, ca nu are rost sa le stric pe dulceata!Pun sa fac niste piftele, si un pic de ciorbita cu perisoare!
Carmen si eu am de calcat,dar pun trei dopuri cu balsam, ca mai mult nu incape si le scutur bine, ca la mine nu se poate sta de caldura!
Si eu Dani sunt foarte atasata de copil, si plag ca proasta ca se indeparteaza tot mai mult de mine...Deja imi spune ca abia asteapta sa intre la liceu.(mai are abia doi ani)
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de carmenco Vin 22 Iun 2012, 6:15 am

Buna dimineata!

Serviti va rog!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai am de calcat, acum am luat camasile cu maneca lunga ca sa le pot pune la loc pentru ca nu le mai imbraca nimeni.
Pufoi, mie mi-e rau de la mirosul de balsam si nu pot sa folosesc. Am tot incercat dar rezultatul e acelasi mereu.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 22 Iun 2012, 7:05 am

Buna dimineata si multam fain pentru cafea, Carmen!
Sa ai spor la calcat!
O zi frumoasa tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de Day Vin 22 Iun 2012, 7:07 am

Neata,Carmen,neata fete:)
M-ai zapacit cu calcatul tau pe caldurile astea.Da-le-n......de camasi cu maneca lunga,mai suporta amanare pana intr-o zi/noapte mai racoroasa!Urgentele si atat.La mine asta inseamna camasile lui si cateva tricouri mie saptamanal.Scurt.Restul...frumos stranse,isi asteapta randul cand le voi considear urgente rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 22 Iun 2012, 7:43 am

Am servit,multumim,foarte aromata.Iar se arata o zi fierbinte?Foarte bine,ca acum simtim ca-i vara.Beau cana asta si ma duc sa-mi ud florile.Orhideele am fost nevoita sa le mut pe alt pervaz,spre est,ca nu rezistau.Dar va trece si asta.Mi-am cules si eu niste visine,pentru o prajitura.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 22 Iun 2012, 7:53 am

Buna dimineata!La noi si azi se anunta o zi de canicula asa cum a fost toata saptamana.Multumesc de cafea ,cu toate ca nu beau ...Sa aveti o zi frumoasa ,asa cum si-o doreste fiecare.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 22 Iun 2012, 8:05 am

Danniela,asta-i mersul firesc al lucrurilor.Se duc,usor,usor,spre ceea ce-i asteapta in viata,noi simtim totul ca pe o indepartare,poate ca ei nu.Au tot mai putin timp pentru noi(oare nu asa am fost si noi cand simteam ca ne cresc aripile?),iar noi avem mereu mai mult timp.Daca suntem pe aici, inseamma ca avem cu ce ne umple timpul,nu?Uite ce de prietene!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de danniela Vin 22 Iun 2012, 9:06 am

'neata! A dat o raza de soare si la mine asa ca ma pot imbraca si eu frumos.
Dorulet asa e, istoria se repeta numai ca noi vedem cu ochi diferiti!!
Fetele voi tineti camasile calcate pe lung timp in sifoner??? Ca la mine se ingalbenesc. Asa ca le pun pe umeras necalcate. Vorbesc de camasile de sarmale care is imbracate la nu-s cat timp. Anul trecut cand s-a terminat sezonul rece mi-am curatat doua sacouri si le-am pus pe umeras, fara plastic pe ele. Acum am gasit unul negru plin de puncte parca era cacat de musca. Asa m-am suparat, ca stii cum e stii ca il ai curat si il iei in ultima clipa.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de carmenco Vin 22 Iun 2012, 9:23 am

Eu tin camasile care ies din sezon calcate si impachetate iar sacourile si costumele pe umerase dar fara folie. Le scutur din cand in cand. Cele de sezon stau pe umerase.
Sigur ai avut un paianjen pitit in sifonier. Si eu mai gasesc uneori.

Sa nu credeti ca fac exces de zel cu calcatul. La fiecare schimbare de sezon adun multe rufe pentru ca le calc mai mult pe cele din sezonul nou iar celelalte raman la rand.
Si mai e ceva. Se schimba copiii mei, mai ales baiatul, intr/o veselie Smile. Arunca la cos si ce nu murdareste. Trebuie sa umblu putin la educatie Smile.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de danniela Vin 22 Iun 2012, 9:40 am

Asta cu educatia e si la mine. Si ai mei se schimba dar nu numai amesteca rufele care ar putea fi imbracate inca o data cu cele murdare sau cele murdare le arunca peste cele curate, asta cel mic.
Barbata-miu le punea pe cele folosite, in ideea ca le va mai folosi, pe bicicleta mea. Am mutat bicicleta in sufragerie si-a adus scaun. Desi toate merg la cos si la spalat, dar naravul..... siti voi.
Sa fi fost de la paianjen??? Ca nu mi-a dat prin cap.... sigur am paianjeni pentru toata lumea ca doar stau cumva in tara lor.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de carmenco Vin 22 Iun 2012, 9:56 am

Afurisite bicicletele astea! Eu i/am dat coarnele jos si vreau s/o duc la cabanuta. Al meu avea suport de haine (doar el) dar adusese si un scaun langa si le umplea pe amandoua. Acum dupa ce am rearanjat camera mi/a facut si mie suport. Le/am pus pe amandoua intr/un colt si era al meu mai la indemana. S/a suparat si le/a mutat Smile
Nu ma plang ca mai sunt dezordonati ca uneori si eu sunt. Si asta din lipsa de timp...
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de pufoi Vin 22 Iun 2012, 11:53 am

Buna fetelor!
Canicula si azi si la piscina nu pot merge, asa ca vad. Cred ca ar trebui sa ma ocup de flori si sa-i fac o baita catelusei si sa-i schimb lenjeria din cosul ei, ca se cam uita cu dojana la mine!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 22 Iun 2012, 4:09 pm

Bunaa,si la noi e cald...noroc mai avem noaptea cand e racoare....de azi suntem in vacanta asa ca m-am trezit la 10... Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de fizicuta Vin 22 Iun 2012, 5:07 pm

Am si eu o intrebare si cred ca aici este potrivita ptr ca tot este la cafeluta wink :ce faceti cu bluzele albe care s-au ingalbenit la subsoara(poate din cauza deodorantului,poate din cauza transpiratiei mai dure din motive"de menopauza" la mine wink ).....eu asa patesc zid
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 23 Iun 2012, 1:01 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 30 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB