Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Haine pentru copiii nostri (14)

+58
gabi1972
Camy
emmancita
zahariaelouise
ancabanu
gattino
alinutza_andrei08
adriuta
i.xell
Uca
andreeaseby1419
bibitu
danniela
Lucia Ro
PAULA CONSTANTIN
carmenzoe
otilia gergely
danielabordei
ivanutamihaela
tadok
olguta cusma
fulguta28
symos
Motzu
dada17
denis21
violetas
SilviaDumitrescu
adelina24
Dolores
dienutzababy
zsofia
aurishta
marina40
Ramonell
elenaveronica
Admina
rosita
LYNDA
coripin
MihaelaT
ancone
Andata
marabr
MagdaMarin
Panea Laura
mnarcisa
diada
LORIMAR
geany
danae
aidil
arielas
ismi3ismi
Karina33
anc@
Gianina4ever
valentinadof
62 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de Andata Mar 29 Mai 2012, 2:36 pm

Mihaela, Diada, Coripin va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase.
Si mie imi place sa imi imbrac copila mica in culori "de baieti". Pe baiat insa imi placea sa il imbrac si in rosu sau portocaliu, pe langa albastru sau alb. Daca sunt atatea culori si nuante, de ce sa nu le folosesti pe toate?
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de aidil Mier 30 Mai 2012, 8:06 pm

Fetelor, eu n-am serbare in vara asta cu ai mei pitici, asa ca admir costumele pe care le coaseti voi. Insa am cusut o rochie-sarafan pt Maria, din restul ramas de la rochia mea pt provocare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 31 Mai 2012, 1:51 am

superbe toate! kiss
Mor de drag sa ma uit pe aici....felicitari tuturor! hug
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 40
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 31 Mai 2012, 8:24 am

Aidil, a iesit tare frumos sarafanul, felicitari.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de rosita Sam 02 Iun 2012, 4:52 pm

Am facut si eu saptamana trecuta o rochita pentru nepoata-mea, si abia acum reusesc sa o postez aici. M-am grabit asa de tare sa o fac, ca ar fi trebuit sa o poarte la un botez sambata trecuta, dar a fost asa de frig ca s-a imbracat cu altceva Rolling Eyes

Modelul este din Burda 5/2012, si mi-a placut faptul ca sunt vreo 4 modele de rochite facute cu aceleasi piese de tipar, doar briz-brizurile difera. Modelul asta ar fi trebuit sa aiba si buzunare, dar nu le-am mai adaugat ca era deja incarcat din cauza broderiei. Cam ca de obicei, n-am inteles mare lucru din instructiunile din revista, mai ales la atasarea platcutei (partea din spate m-ar fi interesat, in special), asa ca am improvizat.

La partea din fata i-am pus banda pe bie, la platcuta, pe care am indoit-o. Mi-ar fi placut sa-i pun piping (?) dar n-am gasit la culoare:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La spate m-am ingrijorat ca butonierele nu vor rezista, ca nu intarisem materialul in zona respectiva. Am vrut sa-i pun capse, dar n-aveam decat unele minuscule. Am facut butoniere pana la urma, ca sa aflu ca nici nu e nevoie sa deschida nasturii, ca rochita intra si asa (eu nu stiam asta, ca i-am facut rochia fara nici o proba)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detaliu nasturi si cu rascroiala manecii unde am aplicat bie cu proaspat cumparatul piciorus pt aplicat bie (hm, inca trebuie sa ne mai imprietenim):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Desi instructiunile lasa de dorit, recomand tiparul mamicilor cu fetite (sau, ma rog, matusilor cu nepoate Smile) Cu aceleasi piese puteti face si o bluzita. Sunt foarte simpatice toate variatiunile Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de marabr Sam 02 Iun 2012, 6:45 pm

f frumoas, finuta!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de Admina Sam 02 Iun 2012, 7:12 pm

Aidil, poate ca rochita e mai serioasa, pentru domnisoara, dar ea de ce e asa seriosa? wink Ii sta super bine, volane si zig-zag sunt o combinatie foarte buna pentru fete.
Rosita, e foarte frumoasa. love Ti-au iesit foarte bine, detaliile. Sa o poarte cu drag, micuta.
Cred ca piping ii faceai cu snur si material pe bie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de rosita Sam 02 Iun 2012, 8:21 pm

Merci fetelor!
Admina stiu ca puteam face eu, dar trebuia sa scot snurul de la alt piping, ca n-am unul separat si sa il fac pe asta, si am zis ca e too much trouble. Mi s-a parut ca e ok si asa Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de aidil Dum 03 Iun 2012, 3:03 pm

Chiar e ok, reusita rochita, si materialul imi place, e de la Cami? Intradevar, burda 5/2012 are modele dragute pt copii. Eu nici nu mai citesc instructiunile, croiesc si asamblez/improvizez/modific dupa cum imi vin idei pe moment, asa adaug si note personale produsului.
Admina, fii-mea e serioasa in poza, ca sunt poze importante, de pus la colectia de pe net!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 03 Iun 2012, 3:42 pm

Aidil,rosita ati facut rochite frumoase,atent lucrate!sa va traiasca cele ce le poarta!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de aidil Dum 03 Iun 2012, 4:10 pm

Multumes Valentina. Nu era in plan, dar a fost sa fie! Palarie ca a ta era in plan, dar tocmai a primit una (alba cu buline roz), asa ca am scos-o de pe lista vara asta.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 03 Iun 2012, 5:56 pm

Karina33 a scris:Lidia, ca nu cred ca am apucat sa mai scriu nimic, mi-au placut mult tinutele de ocazie ale copiilor! Imi place ca esti atenta la detalii si ca finisarea e exemplara!
Ismi sunt frumoase fustitele dar ia treci si fa-ti si tie macar o fusta, rochie ca nu-i asa greu cum crezi!
Magda sa-i mai faci pantaloni lui Marius si invata-ti si fetita sa fie mai putin baietoasa.
In speranta ca ii vin bine si va sta la poze posesoarea vin si eu cu doua rochite pozate pe umeras.
Prima este lucrata dintr-o camasa de-a sotului, mi-au placut mult carourile si nu m-am indurat s-o arunc:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detaliu floricica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A doua este din lycra alba, tafta rosie si panza dungata, toate resturi de la alte chestii:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La rochita cu buline portocalii tiparul este un trapez, nu este lucrata pe bie, iar bentitele sunt niste resturi festonate ce se innoada pe umar. Are cateva cute in fata, la spate vine dreapta pe decolteu.

Si posesoarea imbracata in rochie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Faza tare a fost ca in colet se aflau si cateva masinute pentru baiat, fata nici nu s-a uitat la rochite ci direct la masinute si le-a luat pe toate lasandu-l pe Marius plangand. rade rade rade

Multumesc mult Karina,cand le-am vazut m-am uitat dupe etichete daca cumva erau din America rade rade si apoi la cusaturi .
Ce sa faci artistul e artist.
Sunt superbe. pupi pupi

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 03 Iun 2012, 6:51 pm

Magda cat ma bucur ca am nimerit masura! Ca n-am prin preajma nici-o pustoaica de varsta maimutei

Nepoatei ce implineste 11 ani i-am lucrat aseara, pe fuga bineinteles ca am lasat pe ultima sura de metri, rochita cu fluturi promisa. Este din resturi de tricot mov si lycra alb, fluturii sunt din saten elastic si-s fixati cu ata de brodat primita premiu. Am scapat si de-un pumn de nasturi desperecheati cu ocazia asta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si va arat si poza cu vecina de scara ce peste doua luni o ajunge la varsta pe Anna, la inaltime nu cred ca va reusi vreodata:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de elenaveronica Dum 03 Iun 2012, 8:25 pm

Felicitari pentru rochite si fetite , sunt foaarte frumoase!
mie mi-a cderut o prietena ajutorul , voia sa faca un cadou pentru aniversarea de 1 an a unei fetite si voia ceva din material de blugi-0 la inceput am fost reticenta, apoi m-am gandit la o varianta vesela si usoara- sunt multumita de rezultat, maine o va oferi sarbatoritei si sper sa fie ceva reusit!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de arielas Lun 04 Iun 2012, 7:56 am

Karina ce-mi place ca folosesti tot, tot....ti-a iesit super rochita cu fluturi.
Felicitari Elena!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 04 Iun 2012, 9:48 am

Si cea de-a doua rochita innoita azi la biserica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de elenaveronica Lun 04 Iun 2012, 10:42 am

de draguti! sunt fratiori? pe baietel sigur l-am mai vazut, i-am retinut privirea de strengar love iar fetita e super dragalasa si rochita ii vine foarte bine. si eu folosesc camasile barbatesti in fel si chip , pentru ca au suficient material pentru hainutele de copii, ba chiar mai ramane
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de Ramonell Lun 04 Iun 2012, 12:00 pm

Salut!Eu sunt noua pe aici :)Am si eu o masina de cusut Singer pe care am tinut-o la mama de 10 ani,acum am zis ca e timpul sa o aduc si sa fac ceva cu ea.Eu am o fetita de 4 ani jumate si ii cumpar o gramada de rochite...asa ca m-am gandit sa ii fac eu :)Dar problema cea mare e ca sunt incepatoare,n-am facut niciodata nimic...mi-am comnadat cateva tipare de rochite de la Simplicity si Butterick,azi mi-au venit,si ma uit ca proasta la ele Smile probabil ma intelegeti ce spun,asa ati fost si voi la inceput...nici nu stiu ce sa fac cu ele,sa le decupez???
M-am uitat la creatiile voastre,sunt foarte frumoase Smile si ma bucur ca v-am gasit ca am cu cine schimba impresii Smile
Ramonell
Ramonell
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/06/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de elenaveronica Lun 04 Iun 2012, 12:48 pm

nu le decupa-daca vrei sa le folosesti si in alte dati, pentru alte rochite sau modificari- le poti copia cu hartie de calc sau chiar folie de plastic transparenta pentru marimea care iti trebuie acum.cu timpul, vei avea idei noi si vei putea adauga la rochitele simple alte elemente sau vei putea face acelasi model cand fetita va creste
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 04 Iun 2012, 1:28 pm

Ce copii frumosi ai Magda!Sa poarte sanatosi hainutele iar Karina de asta are spor ca are grija de toata lumea!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de marina40 Mier 06 Iun 2012, 8:42 pm

Cu intarziere pun poze cu o rochita cusuta pentru fetita mica.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de arielas Joi 07 Iun 2012, 7:08 am

Ieri am ramas restanta cu o postare de la tutorialul de ata elastica.
Am facut o bluzita pentru fata, dar la fel de bine putea sa fie si rochita. Sper sa va placa si s-o faceti vara asta , caci nu va solicita atat de multe cunostinte de croitorie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de aidil Joi 07 Iun 2012, 7:44 am

Karina, ce faina e rochia cu fluturi! si ce nepotica frumoasa ai, La multi ani si sa se bucure de rochie . La 11 ani fetitele au deja sanisori, ce revelatie pt mine, obisnuita cu bebelusimea uitasem la acest aspect...
Magda, reusiti copii ai, (cred ca ti-am mai spus) si seamana tare bine intre ei. Iar hainutele pe masura lor, cea din camasa imi place mai mult.
Ariela, ata elastic ma depaseste, dar tie iti iese excelent.
Felicitari fetelor!
PS mi-am trecut pe lista maci si fluturi!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de elenaveronica Joi 07 Iun 2012, 9:32 am

aidil , frumoasa bluzita! imi plac: culoarea, modelul si executia! mie mi se pare ca ai folosit excelent ata elastica! eu nu ma incumet inca
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de arielas Joi 07 Iun 2012, 9:51 am

Hai fetelor, zau ca nu e greu, nu e nici un secret. E cusuta la masina singer, nu la cea computerizata. cos
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (14) - Pagina 3 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (14)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB