Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 29 - Fructe de vara

+22
georgeta.prnic
jariel
Zuri
Lucia.BlueFlower
Day
Rica Mateiuc
betymi72
zahariaelouise
darkpoke
ador.mita
JuiCy
carjanmonica
MoniKozi
Handmade DEEA
Carmen's
Gianina4ever
ancamm
maddy13
firimitura
loriem77
Andata
ele
26 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Artadar Lun 21 Mai 2012, 8:41 pm

multumesc
Asa arata taiat...uitati cat m-am bibilit la fiecare blat..am facut gaurele pe amandoua fetele feliutelor, la toate blaturile
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 AFIMO-tort406a
Atatic e de mica
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 AFIMO-tort407a
si produsul final, cercei si brelocuri
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 AFIMO-tort409a

Am lucrat mai mult pentru a-i putea oferi sotului meu ceva deosebit, un breloc si-o felicitate cu tortul, de ziua lui...stiu, ar fi vrut unul real, dar nu-i face bine la colesterol rade
Acum ma pot intoarce la hieroglife wink
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Carmen's Lun 21 Mai 2012, 8:58 pm

Dora...yam yam tortul tau...mai ales ca sunt mare amatoare de dulciuri.
Monica, vrem capsuni wink
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de maddy13 Lun 21 Mai 2012, 10:17 pm

Voi v-ati propus sa ma imbolnaviti, imi vine sa intru prin monitor sa iau si eu din bunatati.
Carmen, abia astept si eu sa vina vremea pepenilor ca imi plac si mie foarte mult. As fi in stare sa nu mananc nimic decat pepene o zi intreaga. Ai tai sunt absolult superbi.
Artadar, de la tine vreau numai fructele, ca tortul ala e prea apetisant pentru formele mele rotunjoare.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ele Mar 22 Mai 2012, 5:54 am

am lipsit un pic si vad ca ati facut numai bunatati.
pt ca nu pot azi sa fac extragerea(ajung f f tarziu acasa),mai prelungesc cu o zi provocarea.
kiss
avatar
ele
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 44
Localizare : husi
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de JuiCy Mar 22 Mai 2012, 9:42 am

Ce de fructe apetisante !!
Artadar Nu-ti poti imagina ce pofta imi este ... Asa ca azi am sa fac un tort cu fructe! Adica ... unul de papat, din fimo nu stiu daca as putea sa fac, pare foarte bibilos! Bravo ! Smile
Hmmm. daca ele mai prelungeste cu o zi, am sa incerc si eu sa fac 2 zmeurici, ca alea par mai usor de facut! Smile

kiss
JuiCy
JuiCy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 140
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/01/2012

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ancamm Mar 22 Mai 2012, 11:24 am

O umbrela va rog! Imi ploua in gura. Pardon, e furtuna!
Pe ultima suta de metri vin si eu cu asa zisele mele piersici. Nu ca nu imi plac, doar ca au iesit mai degraba caise. Prea multa creta. Dar de acum stiu ce am de facut. Iata-le:
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 DSCN1005
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 DSCN1019
La ultimul set m-a inspirat mult Dragonfly in ceea ce priveste margelutele de nisip puse pe zale. pupi Libelulo. Si tot ultimul set vreau sa-l refac pe bronz sau cupru. Cred ca ar arata mult mai bine.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de carjanmonica Mar 22 Mai 2012, 11:41 am

Anca nu mai spune ca ai vrut sa fie piersici..ci caise.. wink ..care de altfel au iesit f frumoase ,parca zici ca sunt naturale nu facute din fimo...si..cred ca ar arata intr-adevar mai bine cu cupru ultimul set.. hug Pot sa te intreb ce fel de creta ai folosit..normala sau exista speciala?
Iata si bratarica mea cu capsuni,nu sunt finisate deci nici lacuite..mai am mici modificari de facut..le-am montat ca am vrut sa vad cum arata:
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 SAM_0578
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ancamm Mar 22 Mai 2012, 12:10 pm

Monica frumoase capsuni. Imi place mai ales combinatia dintre fructe, flori si frunze.
Creta e de fapt un pastel cretat luat de la un magazin de hobby, dar in mod sigur se gasesc pe unde sunt accesorii pentru pictura. La o cautare rapida pe net, primul pe care l-am gasit e aici link . Eu am cutia mica, de 12 culori, dar mi se pare arhi suficient deocamdata.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 22 Mai 2012, 12:48 pm

si dai cu creta pe piese? presupunc a dupa uscare, daca da.... deci eu sunt pierduta complet. gura plina de saliva si tu vii si spui de creta... sunt zapacita rau de tot
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de carjanmonica Mar 22 Mai 2012, 1:27 pm

Multumesc Anca..o sa caut si eu asa ceva ca vreau sa incerc si eu sa fac ceva de genul caiselor Smile
Monikozi..eu cred ca se da usor..cu mana sau o pensula mica ..pe fimo necopt ca sa se coloreze cu praful de creta si dupa ce se coace nu mai cade..asta daca ce stiu eu este corect Smile
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Carmen's Mar 22 Mai 2012, 1:33 pm

Anca eu votez pentru caise. Si ma duc astazi sa-mi cumpar compot de caise ca mi-ai facut pofta. Pentru piersici cred ca trebuia sa mai folosesti putina creta dar mai inchisa la culoare. Eu de obicei aplic rosu amestecat cu maro pe bila galbena
Cele doua Moni Smile pastelul se aplica direct pe polimerul crud. Cred ca la orice magazin cu materiale de pictura gasiti pastel la bucata. Chiar astazi mi-am mai cumparat cateva culori si costa 1,5 lei bucata. Deci ieftin

Si capsunile arata bine. Ce bine ca de acum se umple piata de capsuni. Si incep sa se coaca ale noastre.
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 22 Mai 2012, 2:01 pm

cand va prind la colt va dau la gioale hug am atatea pe cap, numai ispita cretei pe fimo mai lipsea... am hotarat la inceputul acestei provocari ca ma depaseste si nu ma bag. asta nu inseamna ca nu am salivat, pardon, privit ce faceti. si drept multumire ca va urmaresc cu atata tenacitate, voi? voi ca Brutus ma injunghiati pe la spate...
sa vad daca nu cumva are copilul din revistele alea de pictura ceva creta de-asta. musai sa incerc Smile) ca in tava de copt mai am putin loc. wink Merci
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ador.mita Mar 22 Mai 2012, 3:22 pm

carmen, ca de la gravida la gravida Smile eu am gasit caise in piata aseara. cred ca ceva importate de pe undeva, dar erau coapte bine si au avut gust.
amcamm, eu intai am vazut pozele si apoi am citit ce ai zis, eram sigura ca is caise.
monica si mie imi plac capsunile intre flori, dar cel mai tare imi plac cele doua mici si necoapte. nu ma ducea mintea atat de detaliat Smile

eu in loc de creta am folosit niste pasteluri obisnuite, le aveam oricum prin casa. deci merge si asa. daca dau prea mult dupa ce le coc le spal cu apa si sapun lichid (dar se curata mult mai mult decat cu apa simpla). daca is ok cu cantitatea aplicata atunci le lacuiesc si gata.
ador.mita
ador.mita
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ancamm Mar 22 Mai 2012, 4:05 pm

Multumesc fetelor. Vad ca v-ati dumirit deja. Creta se da pe polimerul crud si se lipeste acolo. Nu cade in mod normal, dar daca dai putin cu unghia, se duce, asa ca e bine sa fie lacuit peste.
Carmen, multumesc pentru pontul de rosu cu maro. Eu am dat doar cu portocaliu si rosu pe alocuri la inceput. pareau cam necoapte, asa ca am mai dat, dar cu aceleasi culori. Si au iesit caise. Dar nu ma supar, ca piersici din polimer am mai vazut pe net, dar caise ba. rade .
Monikozi, daca incerci, nu te mai lasi de combinatia asta. Eu bag acum la cuptor niste floricele albe cu mijlocul cretat.

Ele, ti-am trimis un mesaj pe PM.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Artadar Mar 22 Mai 2012, 6:42 pm

Tare frumoase-s caisele, dar si fragutele.
Ele, pe mine sa nu ma pui in lista. Am lucrat doar asa, de amuzament Smile
Va face pofta imaginea tortului ? Nu stiti ce pofta imi face mie ca-l vad real Smile si fructele voastre.

Pastel am si eu...fireste...sunt pictor doar...si zace de ani buni nefolosit...cam de cand am descoperit fimo...dar daca e bun si pentru fimo, deschid iar cutia Smile Inca n-am incercat efectul asta de a colora la suprafata. Am comandat o folie cu relief si abia astept sa soseasca.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ele Mier 23 Mai 2012, 4:28 am

anca imi place foarte mult setul cu piersici-caise si cupru.
daca nu mai sunt fete pe care trebuie sa le asteptam diseara fac extragerea.
avatar
ele
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 44
Localizare : husi
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 23 Mai 2012, 8:17 am

Multumesc pentru lamuriri! Cu siguranta voi incerca si va voi arata ce iese (daca e de aratat).
Pe mine sa nu ma asteptati, ca asta nu e provocare de nasul meu Smile Oricum, va felicit pe toate. Ati facut numai minunatii. Bravo!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Handmade DEEA Mier 23 Mai 2012, 1:14 pm

Ehee Anca ce caise simpatice...sunt asa sweet wink eu nici nu le-as manca Smile
Monica super bratara si da faptul ca ai adaugat si 2 crudute Smile le-ai dat un aspect real love
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de maddy13 Mier 23 Mai 2012, 4:18 pm

Era evident ca trebuia sa ajung azi la magazin si sa-mi cumpar fructe. Si ghici, Anca ce mi-am cumparat? Corect-caise. Nu prea au ele gust dar macar ale tale au aspect de caise si culoare de caise si daca puteam le mancam pe ale tale. Foaaaaaaarte frumoase!
Monica, foarte frumoasa bratara ta, bine lucrata si cu stil. Imi place sa cred ca sunt fragute dar daca vrei tu pot fi si capsunele.
Cine castiga provocarea e musai sa schimbe foaia ca prea ne-ati deschis apetitul, va rog eu sa aveti mila de pofticiosi! foame
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ancamm Mier 23 Mai 2012, 6:28 pm

Merci Deea, Maddy. Unde ai gasit caise? Eu mi-am luat capsuni zilele trecute si au fost acceptabile. Nu bune, dar acceptabile. Si nectarine, dar au fost acre. Acum salivez dupa caise.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de carjanmonica Mier 23 Mai 2012, 8:32 pm

Multumesc fetelor! pupi..ce ma bucur ca v-a placut bratarica mea bounce
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de ele Joi 24 Mai 2012, 6:09 am

neata fetelor,
acum am facut extragerea cu random.
lista in ordinea postarii:
1.ador.mita
2.DEEA
3.maddy13
4.carmen
5.andreea-elena
6.artadar
7.ancamm
8.carjanmonica

si castigatoarea este....
Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Screenshot2ql



felicitari maddy13!
avatar
ele
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 44
Localizare : husi
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de dia Joi 24 Mai 2012, 7:01 am

Felicitari castigatoarei!

in legatura cu folosirea pastelului pe fimo: eu am in casa pastel uleios - e bun?
Si mai am o nelamurire cu pastelul cretat: cum il aplicati voi pe fimo crud? nu se deformeaza piesa? il transformati intai in pulbere si il aplicati cu degetul, sau cum?
Imi cer scuze daca intrebarile vi se par "stupid"
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Day Joi 24 Mai 2012, 7:16 am

Felicitari!Abia astept provocarea noua,am eu o banuiala,ce bine ca ieri am fost lenesa rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Carmen's Joi 24 Mai 2012, 7:33 am

Felicitari Maddy si eu abia astept provocarea noua. Ha Ha Doina sa inteleg ca la urmatoarea provocare umbli la cutia cu maimute? Ca nu te-am mai vazut de mult prin zona

Dia nu se foloseste pastelul pe baza de ulei. Pastelul pe care il am eu este un pic mai dur asa ca il razuiesc cu lama si aplic cu un penson cu parul moale. Nu se deformeaza piesa pentru ca se aplica foarte usor
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 29 - Fructe de vara - Pagina 4 Empty Re: Provocarea 29 - Fructe de vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB