Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (4) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina cu legume (4)

+45
victoriacus
gmiki1
mnarcisa
stejara
Celya_f40
Chirrox13
smihaelaviorica
annamaria26985
amoni
myky7robc
luminitza79
cocav
tadok
lennny
mariaz_09
canadianca50
odrina
ancone
SilviaDumitrescu
danniela
RamonaM
georgeta.prnic
AlinaJ.Bijoux
firicel
pufoi
piciul
dorinamisov
valentinadof
IOANA 80
MagdaMarin
melus
MihaelaT
ema
Dorulet
Admina
LORIMAR
denis21
zahariaelouise
claudiana
gretty
Gabiuta
tinap
greieras
gabyd
corina corina
49 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de stoy Vin 16 Noi 2012, 12:01 pm

Doamne Corina ce ma" gradinuta" ai!!!! Pai acolo ai de munca Doamna draga nu gluma. Sa va dea Dumnezeu sanatate, an bun si rod mult !!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 49
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 16 Noi 2012, 2:36 pm

Multumesc , dragele mele ! hug

Nu cred ca pot sa ma las de gradina de tot , Admina . Chiar daca o mai ''scurtez'' eu cu o bucata de viitoare livada , dar gradina tot o sa am .

Draga Stoy , este si munca intr-adevar , dar mi-e asa de draga gradina mea primavara ! Si se simte si la consumul familiei , considerabil chiar . Camara e plina cu conserve de fructe si legume doar din curtea mea . In iarna asta numai frunzele imi vor lipsi , dar daca reusesc , macar o brazda cu salata acopar cu tunel de folie .

Multumesc de urari , Sivia ! love Daca este sanatate le facem pe toate .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 16 Noi 2012, 2:48 pm

Si eu sunt innebunita dupa patrunjel verde in mancaruri, salate si ca sa am de toamna pana primavara am rugat-o pe mama sa imi puna intr-un ghiveci patrunjel radacina....l-am adus de la tara acum 2 saptamani.
Corina, sa ai sanatate, munca in gradina este frumoasa.....dar din pacate uneori nu e banoasa la vanzarea legumelor......offf.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de cristina07 Lun 19 Noi 2012, 2:13 pm

Corina, felicitari!
Am cautat poze din gadina dar nu le gasesc. Mai tebuie"sapat". Am mai gasit pe camera cateva poze cu primele rosii coapte:

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

stiu ca nu sunt de sezon.
Avem trei solare total atipice. Ne-am adaptat pe forma terenului care este triunghiulara. Acum e revolutie in curte - scapam de ultimele ramasite " mormanul de moloz" ale santierului si apoi voi face poze.
La noi totul e mult mai mic. Tot terenul are 540mp. din care casa are ampenta de 59mp si alaturi terasa peste beci cam 20mp. Mai avem rulota ramasa drept magazie, magazia de lemne. (cand le insir observ sa suntem "bogati" in acareturi) Restul e gradina.
Solarul cel mare are 4 x 10m si il cultivam cu rosii. Mai avem unul pe jumatate pentru rosii si castraveti si unul mai micut si mai "strambut" pentru ardei. Acesta a aparut in urma unei grindine care ne-a stricat toti ardeii. De doi ani udam cu picatura.
Afara mai am loc pentru fasole cataratoare( aurie de Bacau) di cateva tufe de dovlecei. Un coltisor cu verdeturi si pe ici pe colo flori. Anul asta am pus trei butasi de vita. Unde curatam acum vrem sa punem doi - trei pomi fructiferi.
Din vara am semanat de doua ori marar si nu a iesit nimic. Nici patunjel. Va invidiez pe cele care aveti. Anul trecut am avut toata iarna sub folie. Acum s-au suparat pe mine. Mai am doar 3-4 radacini mai vechi de patunjel. Noroc ca marar am uscat mult si am pus si cu sare.
Rasadurile la facem singuri in jife. Am facut asaduri si de fasole. Toti vecinii mai experimentati au ras de mine dar am fost singura care am avut fasole rade . A lor a fost mancata de ceva pana sa iasa din pamant.
Dovlecei cumpar rasaduri din piata dar nu sunt mereu multumita. Anul asta a fost bine, au fost foarte productivi. Ne-au ajutat la slabit, cand aveam chef de gratar dovleceii ne salvau - super gustosi!!!
Ne-am pacalit si cu ardeii iuti - toti au fost bulgaresti.

M-am intins la vorba. Revin cu poze.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de stoy Lun 19 Noi 2012, 3:17 pm

Cristina numai cand ma uit la ele si imi ploua in gura, parca le si simt mirosul acum.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 49
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 20 Noi 2012, 12:34 pm

Cristina , te asteptam aici ! hug
Vazusem eu intr-o poza un coltisor de solar si mi-a mirosit a gradinaritza ! wink Ai facut bine ca ai venit in gradina cu legume . Am sa-ti rasplatesc vizita cu seminte de marar , de patrunjel si de...loboda si rosie si alba . Mai am o prietena la Pitesti care asteapta seminte de salata . Cand am sa merg la posta fac si pentru tine un pachetel . love

Si noi mai avem de facut curat in gradina , dar ii dam zor . Sa ai spor la treaba ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 20 Noi 2012, 4:26 pm

Spor la treba doamnelor. Noi sambata am terminat cu gradina si a chemat tata pe cineva cu tractorasul sa ne are. Pana prin martie ramane asa!!! Smile
Cristina, frumoase rosii ai mai avut!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mier 23 Ian 2013, 5:30 pm

Salutare , fetelor ! kiss Nu-i asa ca miroase a primavara ??? hug
Eu azi am spart gheata pe anul asta si cu toate ca brazdele sunt moi si afara era o ceata de nedescris , am semanat salata asa... vreo noua randuri de vreo 20 de metri . Nu salata de capatana , ci laptuci crete rosii si verzi . O bunatate ! Imi lasa gura apa numai cand ma gandesc ce crocante si gustoase sunt si eu nu am nici o frunza in gradina in iarna asta . Darrrr...! treaba asta nu se va mai repeta pentru ca anul asta macar un solar tot acopar si la iarna am sa rontai precum capra ! rade
Si acum dovada : trei brazde proaspat semanate !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca mai seman si maine trei si daca nu s-ar strica vremea... ca mai am o gramada de brazde de semanat .

S-aveti spor la treaba , fete dragi ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 23 Ian 2013, 5:58 pm

Spor si tie Corina. D ce harnicuta esti tu si ce pofta mi-ai facut cu laptucile tale. Si noi ne pregadim sa punem in jardiniere (ghivece de alea lungi) semintele pt. rasaduri.Probabil sambata acum sau saptamana viitoare. Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de GabitzaMami Vin 25 Ian 2013, 6:19 pm

Corina harnica ca intotdeauna. Chiar daca nu am scris va citesc.
Corina cum stati cu nucii? Cam cati v-au iesit, in ce procent?
Ai calendar de anul asta cu fazele lunii si te rog sa scri inca o data cand e optima semanarea, cand luna creste?

Un an rodnic tuturor
GabitzaMami
GabitzaMami
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/01/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 25 Ian 2013, 6:28 pm

Aveti aici fazele lunii pe anul asta :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Merci de aprecieri , Gabitza ! Smile

Da , semanam cand luna creste de la crai nou la luna plina . Crai nou e cand luna are forma lui D .

Nucii au iesit aproape toti , dar asteptam primavara sa vedem cati rezista dupa vara secetoasa si iarna asta care inca n-a fost prea grea . Oricum am pus cate trei nuci la cuib si am de unde sa completez putinele goluri care vor fi . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 11 Feb 2013, 11:58 am

Am inceput sa pun seminte . pe cele de ardei le-am pus la incoltit in tifon imbibat cu ceai de musetel si galbenele,caldut.
eu nu stropesc decat cu zeama de plante si ceaiuri in gradina de legume.
pamantul pentru rasaduri este un amestec din pamant din gradina o galeata,gunoi de grajd uscat o galeata,rumegus fin 3/4 galeata si nisip fin 3/4 galeata.Amestecate si cernute.
In fiecare tava,ladita sau ghiveci,pun intai o mana de frunze de ceapa uscate,apoi pamantul.Stropesc numai cu ceaiuri pana cresc rasadurile si le mut in gradina.
Repicarea din ghivece o fac in rasadnita de afara cand rasadurile au ce putin 2 frunze adevarate .
o sa vin si cu poze cu gradina de anul trecut kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Lun 11 Feb 2013, 12:09 pm

Te asteptam , Victoria ! hug

Citesc constant pe blogul tau . Citisem si mai inainte , dar uitasem de el si atunci nu stiam ca esti pe forum (nu facusem legatura ) . wink

M-a cucerit poza cu vedere de sus in gradina ta . Si mie imi place ordinea si tu aveai niste brazde perfecte !

M-ai cucerit si tu cand am vazut de unde ai plecat , cat ai muncit si cum perseverezi . Nici pe mine nu ma credeau multi ca am sa las capitala pentru un colt de rai linistit .

Sa stii ca si eu am de invatat de la tine si-ma bucur ca ai hotarat sa scrii si aici in ''gradina noastra de legume'' . flower dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 11 Feb 2013, 1:04 pm

Multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase.
datorita tie am scris aici kiss
Am ajuns sa iubesc atat de mult pamantul si viata la tara incat si daca mi-ar da cineva pe gratis apartament in buricul Bucurestiului , tot nu m-as muta.
Soacra-mea nu ma intelege.am stat mai bine de 3 ani fara baie in casa,cu toaleta in fundul curtii si cu spalat la lighean,si tot nu m-a convins Laughing
Cine mai vrea sa vada pozele din gradina mea le gaseste aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Lun 11 Feb 2013, 4:22 pm

Eu te inteleg perfect ! De cand ne-am mutata la tara am simtit ca mi-am gasit locul si ca va fi definitiv .

Si acum interviul ! rade

Ce rol au frunzele de ceapa uscate ?
Cat de mare e gradina ta de legume ?
Cam cate fire de rasaduri incap repicate in rasadnita din pozele de pe blog ?
Te intreb pentru ca e prima primavara cand nu am solar si va trebui sa incropim si noi o rasadnita . De asemenea , voi tine si eu prin casa ladite cu diverse rasaduri ca e musai si-mi trebuie destule pentru 1500 de metri patrati .

La noi nu prea se fac ardeii , dar pun si eu in fiecare an asa... de pofta . Mi s-a parut devreme sa-i semeni de-acum , dar ai dreptate ca rasadurile de ardei se dezvolta greu .
Vinetele merg foarte bine la noi. Anul asta avem seminte din doua vinete lasate sa ajunga la maturitate fiziologica anul trecut . Le-am testat germinatia si din noua fire au iesit doar trei , dar tot vreau sa seman soiul asta .

Eu nu pot vedea pozele de pe Imageshake Sad , dar cred ca sunt cele de blog...

Sa ai spor la treaba , draga mea si sa-ti traiasca prichindeii si sotul cel harnic ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 15 Feb 2013, 5:34 pm

Eu m-am intors sa va arat cum am umplut eu casa de ....pamanturi . rade

Am pus la toate ferestrele cu orientare sudica , trei la numar , cate 15 ladite cu pamant cernut de asta toamna si tinut la adapost , sa se incalzeasca pentru semanat . Nu-mi trebuiau toate acum , dar decat sa improvizez mese si masute mi s-a parut mai repede sa le stivuiesc pe ele ca tot atata spatiu ocupa . Le-am udat abundent asta toamna cu ''Maggy'' (stiti voi ! - gunoi de pasare dizolvat in multa apa ) si ma gandeam ca voi avea parte de o arrroma !... , dar gerul si-a facut treaba si nu miroase deloc .

Cam asa arata ferestrele mele care pana acum aveau doar flori :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Azi am pus la incoltit pe servetele umede seminte de ardei si de vinete . Astea sunt cele mai lente . Am semanat cateva pe 1 februarie si acum inca au doar doua frunze . In cateva zile se incalzeste si pamantul si incoltesc si semintele , tocmai la moment prielnic cand luna e in crestere .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si asta a fost doar inceputul ! Va trebui sa facem o rasadnita semiingropata unde sa punem paharele dupa ce vom repica toate rasadurile . Mi se pare foarte complicat . La mine treaba asta se intampla in fiecare an in solarul incalzit toata iarna , dar se merita sacrificiul pentru ca iarna urmatoare voi avea macar un solar mai mare .

Victoria draga , eu te astept rabdatoare hug sa-mi raspunzi ,ca vezi cate intrebari am pentru tine . wink M-ai impresionat cu toate soiurile astea de ardei . Sunt destul de multe seminte , asa ca de-asta te-am intrebat cata gradina de legume ai .

Va pup fete dragi si ma intorc cand voi avea noutati ! kiss
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de gloriamix Vin 15 Feb 2013, 5:42 pm

Wow, cred ca in sfarsit am aterizat in locul potrivit! Am atatea de invatat de la voi si chiar de-o sa stau lipita de calculator tot weekendul, promit sa citesc toate capitolele la subiectul asta. Corina, te pup, mi-ai dat o idee de numa numa cu semintele pe servetele umede, asta chiar n-o stiam, de fapt nu stiu cam multe Merci Anul trecut a fost prima oara cand am gradinarit, am avut ceva probleme da' le dau eu de capat. Am avut seminte de pojarnita (eu sunt pe meleaguri straine unde ceaiurile sunt lucruri rare) si nu mi-au iesit, am fost asa de bucuroasa cand le-am gasit insa nu stiu de ce nu a iesit nimic. Acum o sa le pun pe servetele umede sa vad daca inmuiate vor avea mai mult succes. Si cum fac, umezesc servetelele in mod constant, sa le pun deasupra solului oare? Perioada de germinare e mai lunga la pojarnita din cte am inteles...
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 15 Feb 2013, 8:15 pm

Corina te pregatesti ! Bravo tie !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de annamaria26985 Vin 15 Feb 2013, 8:41 pm

corina, felicitari harnicuto!!! si eu vrea sa pun saptamana viitoare niste seminte in paharele, in week-end am sa pregatesc putin pamantul si sa aleg semintele
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 15 Feb 2013, 10:19 pm

Si ai mei au pus deja semintele de ardei si vinete pt. rasaduri. Luni vor avea o saptamana de cand sunt semanate!!!
Vad ca si voi va pregatiti de zor asa ca va urez mult spor!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de claudiana Dum 17 Feb 2013, 10:24 am

Aha!!! Nu mai aveti rabdare nu??? Cred ca toata lumea asteapta primavara! La noi iarna nu se da dusa, inca mai avem zapada destul de multa deci mai am de asteptat. Abia astept verdeturile din gradina! foame
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 43
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de danniela Dum 17 Feb 2013, 11:54 am

Pai abia e februarie, cum sa se topeasca asa repede Claudia??
Corina esti fenomenala!!!
Gloria te referi la sunatoare nu??? Sa stii ca si eu am luat bulbi de flori si nu au incoltit deloc, cauza cred ca a fost: prea cald si pamant nasol.
Eu am o jardiniera cam de juma de m lungime in care am pus: seminte de ardei gras verde, seminte de rosii chery galbene, seminte de flori aduse din Ro. Au iesit rosiile, petuniile si regina noptii. Acum astept sa creasca.
Ieri am pus semintele de la un dovleac in vreo 4-5 locuri. Daca rasare si gradinarul nu le rupe (pe motiv ca nu stie ce buruiana e), imi cumpar 2 ratuste!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Dum 17 Feb 2013, 12:39 pm

Ceee... fenomenala ma simt !!! wink Da ' , de ce fata draga sunt asa fenomenala ? Si ca sa vezi cam cum te privesc cand iti pun intrebarea asta serioasa :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aaa ? Ia zi ! Ca vad ca tu esti mai harnica decat mine . La tine deja au rasarit rosiile ! Si unde-i dovada ? rade

Asa-mi place sa va gasesc aici in ''gradina'' cand imi citesc mesajele ... hug

Oooo !Bine-ai venit Claudiana ! Adica... cumnata , am vrut sa spun . wink
Imi pare rau ca la tine inca mai e zapada . Daca-as putea , ti-as trimite cu drag o mare raza de soare . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de danniela Dum 17 Feb 2013, 12:49 pm

Hai ca o sa iti fac o poza cu ''uriasa'' mea gradina , sa vezi ce gata te dau rade rade
Ce bine iti sta in culoarea asta love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Dum 17 Feb 2013, 12:51 pm

Astept ! rade

Mda...culoarea ... Eu cred ca-ti era dor de mine ! rade pupi




********************************************************


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 19 Feb 2013, 7:30 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 12 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB