Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara,deosebite (8)

+78
veronica.l
teisoara
wanna1687
Tinkerbell
Anca Florina
ALICET
ralucis
Adelle23
adrianastanciu
PAULA CONSTANTIN
mickyta
smihaelaviorica
ema
Buburuza
elyana
Rimmelle
Lucia Ro
ARYANNA
Dorulet
voichita999
violeta25
symos
alinutza_andrei08
ivanutamihaela
europolis
violetas
mihaelavama
Motzu
olguta cusma
Larrisa
alice07
corina corina
geo
Gianina4ever
despina13cucli
mimiady63
danae
otilia gergely
Uca
elutzamicutza
LORIMAR
zylv
i.xell
dorina64
valentinadof
bobitica
sergiu valentin
firicel
piciul
marina40
SilviaDumitrescu
tomari
geany
fulguta28
clodi
Chirrox13
marabr
ralucaraluca
tinap
rosita
Panea Laura
diada
aidil
aurishta
ismi3ismi
annamarya
diblaru maria
Marry
ancabanu
MihaelaT
Admina
arielas
ancush
Karina33
stoy
ElizaD
alexia
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de mickyta Vin 13 Iul 2012, 8:05 am

foarte frumoasa rochia. felicitari
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 13 Iul 2012, 9:22 am

aidil a scris:Multumesc frumos pt lamuriri, Buburuza! Sunt tare utile. Probabil mereu va fi mai dificil de potrivit la sani o rochie pt cineva cu cupa D sau mai mare dacat pt cineva cu cupa mica, asa ca sa nu ma invidieze nimeni.....
Voi incerca si eu sa prind acea banda de silicon cu mana, pe o rochie terminata (asta nu pot schimba), sper sa-mi iasa.
Cat despre rochia neagra, imi place mult si se aseaza minunat pe silueta.
Pentru putin! Hm... acu' deh! Corsajul la bust se modeleaza, intr-adevar, mai greu; la cupele mai generoase e si mai greu. De obicei, intre modelul pe care-l desenez pe hartie (sau doar in capul meu) si produsul final eu adaptez/modific pe mulaj pana ajung la forma care se aseaza cel mai bine pe corp. Mai adaug o taietura ici, o cusatura colea, renunt la umerii goi si adaug bretele... prefer sa modific modelul decat sa ma procopsesc cu inca o chestie care-o sa zaca intr-un sac in pod, pentru ca nu o voi purta niciodata. Si e pacat si de materiale si de munca mea si de timpul pierdut. Cupe cusute pe rochie folosesc foarte rar iar sarme si balene niciodata. Mi se par incomode si rigide. Noroc ca in ultimii ani nu prea se mai poarta corsajul gen corset. Aaaa! Si totdeauna TOTDEAUNA folosesc atunci cand lucrez sutienul cu care va fi purtat produsul. Atat la mulajul pe manechin cat si la probe. Mai ales la probe! E foarte-foarte important.
Daca vorbim in schimb de corset de-adevaratelea, cu scopul lui original de corset... e altceva!
Daca incerci sa cosi banda de silicon de mana, foloseste degetar si fa-ti un fel de aparatoare pentru degetul mainii stangi pe care sustii materialul (un fel de deget de manusa) pentru ca o sa te cam intepi.

EDIT: Nu cumva suntem cam off-topic cu discutiile astea? Daca da, scuze! Poate le muta moderatorii la "Scoala de croitorie"
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de marabr Vin 13 Iul 2012, 10:13 am

buburuza, rochiile sunt de vis! pupi
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de rosita Vin 13 Iul 2012, 6:25 pm

Buburuza, cred ca rochia asta e primul proiect de-al tau pe care il vad Smile Ori n-ai mai postat demult, ori le-am ratat eu sistematic. Cred ca mai degraba prima varianta.
Rochia e superba, as fi vrut sa fie mai deschisa la culoare ca sa se vada mai bine. Si ce prezentare dramatica!
Cred ca ar trebui sa postezi mai des, really Smile

rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 13 Iul 2012, 8:38 pm

rosita a scris:Buburuza, cred ca rochia asta e primul proiect de-al tau pe care il vad Smile Ori n-ai mai postat demult, ori le-am ratat eu sistematic. Cred ca mai degraba prima varianta.
E adevarat, n-am mai postat de foarte mult timp. Cred ca rochia este ultima chestie pe care-am postat-o [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Asta este totusi o rochie mai... extrema, inspitara de viata Fridei Chalo, cu o tema muzicala, Buika - Mi nina Lola (link), cu mesaje ascunse scrise pe interiorul trenei, cu machiaj à la Frida, regie... cu tot tacamul. Si cu jumatate de ora peste ora limita de inscriere in concurs. A fost o poveste destul de complicata care m-a cam dat peste cap; vreun an si ceva m-am blocat total si n-am mai putut sa lucrez. Si chiar si dupa ce m-am reapucat de lucru, pur si simplu n-am mai postat pe forum.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Iul 2012, 10:01 pm

Buburuza a scris:
rosita a scris:Buburuza, cred ca rochia asta e primul proiect de-al tau pe care il vad Smile Ori n-ai mai postat demult, ori le-am ratat eu sistematic. Cred ca mai degraba prima varianta.
E adevarat, n-am mai postat de foarte mult timp. Cred ca rochia este ultima chestie pe care-am postat-o [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Asta este totusi o rochie mai... extrema, inspitara de viata Fridei Chalo, cu o tema muzicala, Buika - Mi nina Lola (link), cu mesaje ascunse scrise pe interiorul trenei, cu machiaj à la Frida, regie... cu tot tacamul. Si cu jumatate de ora peste ora limita de inscriere in concurs. A fost o poveste destul de complicata care m-a cam dat peste cap; vreun an si ceva m-am blocat total si n-am mai putut sa lucrez. Si chiar si dupa ce m-am reapucat de lucru, pur si simplu n-am mai postat pe forum.
Este absolut superba, rafinata, nu am cuvinte! Iar prezentarea ...de milioane!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ema Vin 13 Iul 2012, 10:44 pm

Buburuza iti doresc sa-ti cada toate punctele negre de pe aripioare daca te mai blochezi si mai spui prostii din astea
Acum serios, e mortala rochia asta Nu-ti imaginezi de cate ori m-am visat aparand asa pe cate undeva si lasandu-i masca pe toti Atata rafinament si eleganta...
Scoate prostioarele din capusor si continua
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 14 Iul 2012, 1:47 pm

Buburuza, cred ca fetele au sus pana acuma tot ce as avea si eu de spus.
Totusi vreau sa stii ca rochia si prezentarea m-au lasat fara cuvinte.
kiss
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aurishta Sam 14 Iul 2012, 1:56 pm

De cand am vazut rochia aceea nu m-am putut opri sa ma gandesc la ea. Cred ca ai investit in ea multa simtire artistica, de aceea ai si fost dezamagita de rezultat(sau poate ma insel). N-ar trebui sa fie asa. Uite ca au trecut trei ani si inca suntem impresionate de frumusetea ei!
ema a scris:
Acum serios, e mortala rochia asta Nu-ti imaginezi de cate ori m-am visat aparand asa pe cate undeva si lasandu-i masca pe toti Atata rafinament si eleganta...
Ema, rochia asta ti s-ar fi potrivit ca o manusa, parca te si vad in ea love
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de rosita Sam 14 Iul 2012, 6:30 pm

Asa ma gandeam si eu, ca Aura, ca dupa 3 ani se mai vorbeste despre rochia asta pe forum, e ceva! Sper ca ai avut ocazia sa o porti la evenimente si sa faci senzatie cu ea si in viata reala!

Oricum, Buburuza, ma bucur ca ai reusit sa treci peste supararea de atunci, si sa revii! Smile

PS: m-am uitat pe linkul cu Mi ninha Lola, nu stiu ce zice femeia aia, vad ca e suparata tare, dar! Chitaristul ciufulit dar cu costum si cravata ROCKS bine


Ultima editare efectuata de catre rosita in Sam 14 Iul 2012, 8:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat text)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ancabanu Sam 14 Iul 2012, 6:43 pm

Foarte interesanta rochia buburuza iar de prezentare nu mai are rost sa spun pentru ca stii deja.
Am gasit si eu concursul de rochii de atunci si nu m-a impresionat nici una asa cum este a ta. Insa gusturile nu se discuta si s-a votat ce a dorit fiecare. Trebuie sa ai personalitate sa porti o astfel de rochie ca a ta, fara sa mai vorbim de silueta.
Oricum, este o rochie care face senzatie si va face mult timp de acum incolo!!
Sa o porti cu placere si sa fii mandra de tot ceea ce faci! Poate un rezultat te-a descurajat insa cred ca stii ceea ce poti si iti cunosti valoarea!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 14 Iul 2012, 7:08 pm

buburuza,rochia de sus, neagra mulata pe corp,cu trena ,e facuta de tine?daca da,felicitari!e superba!!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de geo Mar 17 Iul 2012, 10:49 pm

Buburuzo, habar nu ai cat mi-am dorit sa vad rochia asta. Nu stiu de ce nu m-am gandit si eu sa-ti cer sa ne-o arati din nou. Si e prima oara cand te vad. Ma bucur sa te cunosc mai bine Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de arielas Mier 18 Iul 2012, 7:48 am

Buburuza sar peste aprecieri, (pe care le ai din partea mea desigur) si te intreb cum ai putut sa te tii deoparte un an de zile de croitorie???? Cum ai putut rezista, mai ales ca nu esti o amatoare??? Mie mi-a intrat in reflex si nu mi-o iert nici acum , ca cativa ani la rand de abia, abia am pus mana sa fac ceva. Acum imi dau seama ca nu am avut nici o scuza si-mi dau seama cat am pierdut. te pup dulce pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Mier 18 Iul 2012, 9:22 am

Multumesc tuturor pentru aprecieri. Si mie mi-a fost drag acest proiect.

Arielas - eu ma consider doar o amatoare cu ceva mai multa pregatire si careia ii palce sa invete in continuare si sa se perfectioneze. Atat. Pentru ca parerea mea este ca profesionist esti doar atunci cand traiesti din meseria ta, pe care o practici zi de zi.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de clodi Mier 18 Iul 2012, 9:47 am

Buburuza, rochia este deosebita din multe puncte de vedere mai ales ca are si o poveste in spate. Sper sa ne mai arati din proiectele tale, mie mi-ar face placere sa le vad.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 18 Iul 2012, 11:10 am

Va arat o rochita racoroasa cu codita si in clos (cred eu ca ma avantajaza closul), de purtat la nuntile de vara
este cam inflorata dar mie mi-a placut enorm
la cununia fratelui meu, cu Cipri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cu mama si sora ei
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de i.xell Mier 18 Iul 2012, 11:25 am

Vaai ce-mi place materialul!!! E superb Paula. Esti foarte vesela in pozele astea. Iti sta bine in rochita!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Panea Laura Mier 18 Iul 2012, 12:26 pm

Paula frumoasa rochita, cu cat e mai inflorat materialul cu ata e mai pe gustul meu kiss
Sa o porti cu placere, iti vine foarte bine.
Nu imi dau seama daca partea de sus e dintr-o bucata? Materialul este elastic?
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 18 Iul 2012, 12:49 pm

ma bucur ca va place si voua.
Laura, rochita are cusatura in talie, si nu , nu este material elastic. Flowers
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de adrianastanciu Mier 18 Iul 2012, 1:33 pm

poate sa ma ajute si pe mne cineva sa imi fac o rochie lunga in clini?
adrianastanciu
adrianastanciu
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/07/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 18 Iul 2012, 1:50 pm

paula, e f rumoasă rochia, am si eu acelasi material si pe fond roz, si pe fond turcoaz
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 18 Iul 2012, 3:02 pm

Paula e foarte frumoasa rochia si-ti sta tare bine cu ea!Da' tu ai mai slabit ,asa-i?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 18 Iul 2012, 3:18 pm

sincer nu stiu cat de mult am slabit, diete nu am tinut doar ca am inceput serviciul, dar eu zcred ca modelul rochiei e de vina wink flower
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aurishta Mier 18 Iul 2012, 3:26 pm

adrianastanciu a scris:poate sa ma ajute si pe mne cineva sa imi fac o rochie lunga in clini?
Gasesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cum sa faci tiparul, iar pentru orice altceva la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB