Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (8)

+78
veronica.l
teisoara
wanna1687
Tinkerbell
Anca Florina
ALICET
ralucis
Adelle23
adrianastanciu
PAULA CONSTANTIN
mickyta
smihaelaviorica
ema
Buburuza
elyana
Rimmelle
Lucia Ro
ARYANNA
Dorulet
voichita999
violeta25
symos
alinutza_andrei08
ivanutamihaela
europolis
violetas
mihaelavama
Motzu
olguta cusma
Larrisa
alice07
corina corina
geo
Gianina4ever
despina13cucli
mimiady63
danae
otilia gergely
Uca
elutzamicutza
LORIMAR
zylv
i.xell
dorina64
valentinadof
bobitica
sergiu valentin
firicel
piciul
marina40
SilviaDumitrescu
tomari
geany
fulguta28
clodi
Chirrox13
marabr
ralucaraluca
tinap
rosita
Panea Laura
diada
aidil
aurishta
ismi3ismi
annamarya
diblaru maria
Marry
ancabanu
MihaelaT
Admina
arielas
ancush
Karina33
stoy
ElizaD
alexia
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Dum 06 Mai 2012, 7:12 pm

Multumesc Karina!
De luni pana vineri asta voi face, rochia mea si a mariei pt nunta; n-ar trebui sa fie prea greu, am materialele pregatite, tiparele scoase si partial testate/probate; pt ale am cusut deja pantalonul si o vestuta, mai am sacoul care e croit si termoculat, dar m-am plictisit de gri, asa ca il termin dupa rochii. Daca nu mai am timp, va fi ok si fara, la cat e de cald!
Dupa ce cos rochiile le postez ca sa imi spui pe unde mai tb retusate.
pupi
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 06 Mai 2012, 7:38 pm

Doamne Karina cata munca ai putut depune, dar si rezultatul este mununat. Cu siguranta o sa fie vedeta serii. Si culoarea e foarte frumoasa. Felicitari
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de rosita Dum 06 Mai 2012, 8:08 pm

Annamarya iti vine foarte bine rochia! Ce material e? Cum ai facut ca sa o convingi sa nu alunece in timpul purtarii?

Karina, spectaculos! aplauze
Breteaua impletita e facuta din fasii care se continua din partea bluzei, sau e facuta separat? Parca are si saten si tulle, nu? Si ce inseamna tulle cristal, cum e fata de tulle-ul normal? (scuze, nu stiam ca exista mai multe tipuri de tulle, ce am vazut eu de vanzare e un tulle aspru)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 06 Mai 2012, 8:19 pm

Aidil vedem daca mai este nevoie de retusuri. Spor la lucru!

Rosita Merci
Breteaua e facuta separat din trei plus 'cordoane' din saten imbracat in tull impletite. La prima proba am fixat cat de strans si unde pozitionez cretul ala. In fata vine pe sanul drept si la spate pe mijloc ca sa nu alunece.
Tullul cristal este mai moale, cu ociurile mici ca la tullul elastic si sclipicios, luceste discret. Cum habar n-aveam cat poate intra in asa ceva o pusesem pe domnisoara sa-si ia 15m din Bucuresti. Apoi am mai cautat in oras un bleu (se gaseste tull cristal si la noi dar acum nu era bleu) cat mai apropiat ca si texturs si nuanta. Este totusi putin mai deschis si mai aspru asa ca am fost nevoita sa combin in sir crescator peticutele noi cu cele vechi sa nu bata la ochi diferenta.
Cred ca a meritat tot efortul!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de rosita Dum 06 Mai 2012, 8:35 pm

Aha, merci, nu stiam ca exista si un tulle mai moale. Eu i-am facut nepoata-mii acum ceva vreme o fusta tutu de tulle, dar am luat tulle obisnuit, si mi-a zis sora-mea ca e minunata fustita, dar ca nu o poate purta aia mica fara dres ca ii irita pielea. Acum ca mi-ai zis, o sa caut tulle cristal (sau poate organza, se poate face tutu din organza?) Scuze ca alunec in off-topic...
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de tinap Dum 06 Mai 2012, 10:00 pm

Ce frumuseti pe-aici fetelor!Annamaria,imi place mult rochia ta!E super eleganta!Faci fata cu ea la cel mai sofisficati dinner!
Azi am croit si eu o rochita,dar...e prima oara..asa ca sa vedem miine cum o continui.Ma ajuti si pe mine?E aceeasi croiala ca a ta.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Sfat rochie de seara

Mesaj Scris de ralucaraluca Mar 08 Mai 2012, 7:00 pm

Buna....m-am cam ratacit pe site-ul vostru pentru ca e foarte complex Smile
Cu siguranta nu postez in locul in care ar trebui dar am nevoie de un sfat! Merg la o croitoreasa sa imi faca o rochie de seara; nu stiu cat de priceputa este si as vrea sa ii explic cat mai bine ceea ce imi dorec sa iasa!
Voi incerca sa atasez o poza cu modelul si as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati da niste indicii de cum sa ii explic cat mai bine! Multumesc anticipat! Smile[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ralucaraluca
ralucaraluca
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/05/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de marabr Mar 08 Mai 2012, 7:55 pm

arata-i poza croitoresei si sigur va stii ce sa faca.parerea mea. Smile
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ralucaraluca Mar 08 Mai 2012, 8:23 pm

Bineinteles ca i-am aratat poza dar ma gandeam ca in caz ca nu e foarte priceputa i-ar fi prins bine un sfat din partea unei persoane avizate Smile Multumesc oricum!
ralucaraluca
ralucaraluca
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/05/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ralucaraluca Mar 08 Mai 2012, 8:27 pm

Adica avizata e si ea dar ma gandeam ca voi sunteti mai pricepute!
ralucaraluca
ralucaraluca
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/05/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 17 Mai 2012, 11:36 pm

Cu speranta ca voi primi si poze cu rochia purtata la banchet pun totusi poza pe umeras. O rochie din organtza, tulle si saten elastic (cinci foi clos tivite cu surje sustinut de guta) si corset din bumbac tesut cu lame ce sta prin dulapul cu minuni de peste 10 ani:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rochia are fermoar lateral, snurul este pus numai pentru reglat si marcat talia cat mai bine.

Pentru o viitoare mireasa am lucrat rochiile de cununie civila.
Prima, cea fildes cu negru, este lucrata din jupa de tafta elastica a unei rochii de mireasa completata cu saten elastic negru.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cea pentru petrecerea din seara cununiei este din voal organtza, recuperat si el dintr-o alta rochie 'mostenita' dublat cu saten elastic si completat cu o jupa de tulle auriu pentru a sta infoiata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o rochie de domnisoara de onoare (prima dintr-o serie de cinci, asta a zburat in Italia la proba weekendul trecut). La fel, sper sa primesc in iulie poze cu seria intreaga.
Rochia este lucrata din voal, in partea de sus l-am incretit prin fierbere, si-s mai multe fasii impletite cumva intre ele. Spatele este aproape gol asa ca exista si un sutien incorporat in rochie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Vin 18 Mai 2012, 8:06 am

Karina, ca de obicei, foarte frumoase. Rochia din organtza cu floricele e preferate mea, cam asa am cusut rochia pt mine, doar ca e mai lunga (3/4) si netransparenta.
Ai mai vorbit de incretire prin fierbere, dar imi spui si mie cum se face, te rog? deocamdata doar pt cultura mea generala, ca nu mai imi trebuiesc incretituri ceva timp de acum inainte. Multumesc!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 18 Mai 2012, 8:44 am

dada si eu am ramas cu dilema asta,cum incretit prin fierbere?le fierb si apoi le rasucesc ,ca la stoarcerea manuala si apoi le pun la uscat asa rasucite,sau cum?interesant!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 18 Mai 2012, 9:06 am

Am mai scris despre incretirea asta. Merge doar la materialele sintetice ce s-ar sifona iremediabil la temperaturi inalte. La cele naturale folosesc doar incretire cand sunt umede si calcare ca sa ramana asa.
Adun cu mana pe lung sau mai bine pe diagonala (in functie si de ce am de imbracat cu materialul) asa cumva incretit, apoi rasucesc cat pot de bine, leg cu ceva deseuri carnatul asta rasucit si-l pun la fiert intr-o oala cu apa. Nu stiu cat sa spun ca timp, cred ca vreo 10-15 min de fiert, clatesc cu apa rece, desfac rasuceala si-o las la uscat de obicei pe un prosop intins pe ceva, adica nu agat pe sarma bucatile incretite.
Apoi il folosesc la ce-am nevoie.
La rochitele astea portocalii era necesar un voal creponat marunt dar n-au gasit domnisoarele in Bucuresti ce trebuia asa ca am fost nevoita sa improvizez.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 18 Mai 2012, 9:55 am

wooow,karina,cate lucruri stii!!!multumim mult ca ne dezvalui si noua din "secretele meseriei".rochita e superba!
deci,metoda asta merge la voal sintetic.dar,oare merge si la organza?la tafta?la matase sintetica?
cu aceasta metoda se poate inlocui fronsarea,nu?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de diblaru maria Vin 18 Mai 2012, 10:41 am

Felicitari ,sunt minunate ,iar tu esti o continua sursa de inspitatie. bucurie
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Vin 18 Mai 2012, 10:41 am

Multumesc Karina. Intrucat n-am gaze la plita, ciorba si schnitelele promise mai au de asteptat pana dupa amiaza. Asa ca am trecut la lucruri mai serioase: am calcat hainutele cusute pt nunta si am profitat de ocaziile astea sa le si pozez.
Rochia rosie nu are balene, dar port un sutien cu cupa preformata si bretele transparente, pe care bustul se intinde binisor zic eu. La tiv este mare, cam 2,6 m deschisere, dar se largeste mai tare putin de deasupra genunchiului.



Am pozat si prima rochie, sedi nu e terminata. Pliurile de pe bust trebuiesc prinse cu ceva margelute mici, cusute aleator si dupa aia scoase atele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe ale copiilor le postez la capitolul dedicat si dupa nunta va arat poze cu hainutele pe fericitii purtatori.[/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aidil in Vin 18 Mai 2012, 10:47 am, editata de 1 ori
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 18 Mai 2012, 10:46 am

Lidia, felicitari pentru rochite Flowers , imi plac mult, d-abia astept sa vad pozele de la nunta, o sa fiti cu totii frumosi sunt sigura de asta. love Smile
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de clodi Vin 18 Mai 2012, 11:26 am

Karina, frumoase rochii, ca de obicei! Imi place de tine ca gasesti solutii la tot felul de probleme cu materialele.. aceasta cu ferberea e una din ele Smile
Uite, ca desi imi amintesc ca ai mai spus despre fierberea materialelor sintetice nu mi-am amintit cand am terminat fusta de tull si statea prea infoiata... Nah, poate nu mai uit pana data viitoare. (mda.. stiu.. n-am pus poze cu fusta ametit )

Lidia, nu vazusem rochitele tale, sunt foarte frumoase! Sa le porti cu placere!


Ultima editare efectuata de catre clodi in Vin 18 Mai 2012, 12:58 pm, editata de 1 ori
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 18 Mai 2012, 12:30 pm

Lidia, Karina, felicitarile mele pt rochiile facute de voi. Acesta este sectiunea mea preferata si va urmaresc de fiecare data cu mare interes!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de geany Vin 18 Mai 2012, 1:14 pm

Karina, primele trei sunt exact pe gustul meu. Nu am purtat corsete cat am fost tinerica, insa acum, numai haine cu umerii goi as purta, chiar daca apelez la bretele transparente Smile

Aidil, frumoase rochii, imi place foarte mult cum lucrezi! Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 18 Mai 2012, 2:31 pm

Karina, ce imi plac rochitele, suna asa de vesele love
Interesanta metoda de incretire prim fierbere, nu am mai auzit de ea, ma tenteaza sa incerc si eu.
Aidil de prima rochie zici tu ca arata ca o varza? mie nu mi se pare.La La rochia rosie imi place mai ales detaliul de sub bust si margelutele de la bretele, si culoarea bineinteles flower . Sa o porti cu placere
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Vin 18 Mai 2012, 5:12 pm

Multumesc fetelor. Laura, rochia movulie arata ca o varza autentica intr-una din versiunile anterioare. Adica incercand sa dreg cumva varza am renunat la una din cele 2 parti ale closch-ului din voal. In poza e un closch simplu acum, usor incretit. Initial era o cantitate dubla de chosch la fustelina - trebuie ceva imaginatie...ca poze n-am.
Cand o voi termina, sa gandesc sa folosesc ambele fusteline de voal closch, dar prinse una peste alta si nu incretite, eventual una putin mai scurta, in felul asta mai dispare din luciu.
Pe ansamblu, rochia nu e rea, dar nu e de mine, nu ma prinde.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de tomari Vin 18 Mai 2012, 7:07 pm

Karina toata stima pentru tot ceea ce realizezi si pentru bunavointa de a ne divulga " unele secrete " care pot face dintr-Un simplu material ceva de efect, uneori calitativ superior celor mai speciale. Imi plac toate dar cea prelucrata si impletita este din punctul meu de vedere superioara; la aceasta manecile sunt formate ca o continuare a impletiturii love
Aidil felicitari pentru rochiile realizate; la cea mov imi place mult partea superioara iar cea rosie este de asemenea eleganta si de efect cu aplicatia neagra dama






tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de tinap Sam 19 Mai 2012, 4:40 pm

Fetelor,indraznesc si eu sa vin cu prima mea rochie facut-a de mine:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detaliu de la spate:fundita organza,cu brosa cristale in mijloc:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vost nevoita sa-mi fac curaj sa croiesc caci fata mea avea nevoie de o rochie de seara pt.nunta verisoarei ei.Asa ca,i-am luat masurile si am facut un tipar,apoi....am taiat si cusut totul de mina...da,ati inteles bine,toate cusaturile sint de mina,migalite si cu grija,cuseam doar intre "banuti" cite 2 cusaturi scurte.Am fost in chinurile facerii..dar sint bucuroasa caci fetei i-a placut foarte tare si a fost si foarte admirata!
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB