Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (8)

+78
veronica.l
teisoara
wanna1687
Tinkerbell
Anca Florina
ALICET
ralucis
Adelle23
adrianastanciu
PAULA CONSTANTIN
mickyta
smihaelaviorica
ema
Buburuza
elyana
Rimmelle
Lucia Ro
ARYANNA
Dorulet
voichita999
violeta25
symos
alinutza_andrei08
ivanutamihaela
europolis
violetas
mihaelavama
Motzu
olguta cusma
Larrisa
alice07
corina corina
geo
Gianina4ever
despina13cucli
mimiady63
danae
otilia gergely
Uca
elutzamicutza
LORIMAR
zylv
i.xell
dorina64
valentinadof
bobitica
sergiu valentin
firicel
piciul
marina40
SilviaDumitrescu
tomari
geany
fulguta28
clodi
Chirrox13
marabr
ralucaraluca
tinap
rosita
Panea Laura
diada
aidil
aurishta
ismi3ismi
annamarya
diblaru maria
Marry
ancabanu
MihaelaT
Admina
arielas
ancush
Karina33
stoy
ElizaD
alexia
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de fulguta28 Sam 30 Iun 2012, 10:24 pm

E super tare rochia! imi place foarte mult culoarea!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de otilia gergely Sam 30 Iun 2012, 10:54 pm

Multumesc mult !
Intra-adevar cu un pantof cu toc subtire si inalt arata super. aseara am luat la repezeala sabotii ca sa nu calc pe ea.

Materialul e licra, culoarea e un mov, dar nu face valuri. aici poza fara efecte, se vede mai bine culoarea, desi in realitate parca nu bate spre albastru.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de symos Dum 01 Iul 2012, 7:51 am

foarte faina rochita
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Lun 02 Iul 2012, 10:06 am

Otilia, incearca sa prinzi centura in talie. Prinsa pe solduri creaza o disproportie ciudata a corpului, adica un bust mult prea mare comparativ cu partea de sub talie. Daca ma gandesc bine, rochiile grecesti vazute prin pozele pentru inspiratie erau prinse cu centuri sau ceva similar tot in zona taliei. In rest e ok si cade frumos iar culoarea parca racoreste. Sper sa nu te superi, e doar o parere intre multe altele.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de otilia gergely Lun 02 Iul 2012, 10:38 am

Aidil , multumesc de sugestie. Intotdeauna mai multi ochi vad mai bine. Smile

Am imbracat centura in material ca si rochia, si arata mai bine. Am incecat si cu centura in talie si ai dreptate si mie mi-a placut mai mult.
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Lun 02 Iul 2012, 4:29 pm

Sa o porti cu placere!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ancabanu Mar 03 Iul 2012, 8:53 am

Otilia, e frumoasa rochia, insa cred ca centura nu se potriveste la o rochie de seara.
Ar trebui sa incerci cu un lantisor ceva sa marcheze talia, sau un snur impletit din acelasi material sau ceva de contrast, in stilul rochiilor grecesti.
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de otilia gergely Mar 03 Iul 2012, 10:16 am

Multumesc Anca pentru sugestie, am sa impletesc cateva resturi de licra si ii fac cordon. Chiar nu ma gandisem la asta pupi
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de corina corina Mar 03 Iul 2012, 4:07 pm

Foarte frumoase rochiile , Karina ! Mie imi place cea albastra , dar daca era rosie... rade ... era si mai si ! Zi tu ca nu-i asa ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Lucia Ro Mier 11 Iul 2012, 2:01 pm

N-am mai postat de mult la topicul asta .. dar azi va arat o rochie care mie personal mi-a placut mult cum a iesit, si beneficiarei deasemenea. Ea si-a dorit o rochie cat mai asemanatoare cu cea purtata de Carrie in ultimul episod din "SEX AND THE CITY" serialul, cea din tulle verde greenmint (nuanta serbetului de menta, pe romaneste) doar topul sa fie diferit pentru ca cel din film nu i se parea deosebit, ci comun... Iata o poza cu personajul din film
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si iata si poze cu rochia facuta de mine pe umeras si pe purtatoare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 11 Iul 2012, 2:20 pm

Foarte frumoasa!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Rimmelle Mier 11 Iul 2012, 3:14 pm

minunata.... bucurie
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de elyana Mier 11 Iul 2012, 6:24 pm

super creatii
elyana
elyana
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 09/07/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Joi 12 Iul 2012, 5:54 pm

Lucia, e frumoasa pe manechin, e frumoasa pe umeras, dar am o problema cu modul in care se aseaza pe sani, in poza cu purtatoarea. Nu-i face sani frumosi, eu am de rezolvat problema asta pentru mine si din acest motiv ma uit la toate rochiile sa vad cum se aseaza pe sani. Ce tipicara am ajuns! Oare unde pot gasi explicatii despre aranjarea/croirea rochiilor in zona sanilor astfel incat sa arate frumosi si nu turtiti, cazuti sau in alt fel nedorit? Stiu ca un sutien bun rezolva mult, dar ce fac cu restul...
In fine, cineva scria pe aici despre rochiile de seara ca este absolut necesar ca linia decolteului sa stea lipita de piele, altfel e rebut! (nu mai stiu cine a scris asta) ei bine, mie nu-mi iese de loc partea asta, elastic de silicon n-am reusit sa cos la masina si nici nu-mi place ca rochia sa stea asa stransa pe corp deasupra sanilor astfel incat sa para imbracata cu forta. Nu stiu cum se rezolva asta, eu tocmai am pus deoparte o rochie din acest motiv, m-am enervat si am decis sa ma ocup cand o sa am mai multa rabdare si info!
Felicitari tie ca ai finalizat-o si ai o clienta multumita!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 12 Iul 2012, 6:40 pm

aidil a scris: ... dar am o problema cu modul in care se aseaza pe sani [...] eu am de rezolvat problema asta pentru mine si din acest motiv ma uit la toate rochiile sa vad cum se aseaza pe sani. Ce tipicara am ajuns! Oare unde pot gasi explicatii despre aranjarea/croirea rochiilor in zona sanilor astfel incat sa arate frumosi si nu turtiti, cazuti sau in alt fel nedorit? Stiu ca un sutien bun rezolva mult, dar ce fac cu restul...
In fine, cineva scria pe aici despre rochiile de seara ca este absolut necesar ca linia decolteului sa stea lipita de piele, altfel e rebut! (nu mai stiu cine a scris asta) ei bine, mie nu-mi iese de loc partea asta, elastic de silicon n-am reusit sa cos la masina si nici nu-mi place ca rochia sa stea asa stransa pe corp deasupra sanilor astfel incat sa para imbracata cu forta. Nu stiu cum se rezolva asta, eu tocmai am pus deoparte o rochie din acest motiv, m-am enervat si am decis sa ma ocup cand o sa am mai multa rabdare si info!
Aaaa... eu stiu cum se poate rezolva problema!
Pe scurt, tot tehnica mulajului e sfanta. Mulaj din panza. Dar pentru asta e nevoie fie de-un manechin foarte bun, fie de-o persoana care sa te asiste la probat... Sau, daca tu esti croitoreasa, ai nevoie de-o "manechina" rabdatoare.
Mulajul pe corp e muuult-mult mai bun, pentru ca poti verifica ce se intampla cu corsajul daca ridici mainile, daca le tii nu-stiu-cum, daca dansezi, topai, dai din aripi... Dar, repet, e nevoie de un asistent priceput. Daca asistentul/asistenta e foarte-foarte priceput/a, se modela "tiparul" direct pe corp. Cand mulajul este gata, se descoase, se calca si se foloseste pentru croit materialul. Cand lucrezi pentru altcineva e mai simplu.

Cat despre elasticul de silicon, eu l-am cusut de mana. L-am masurat mai intai pe corp, intins foarte putin; cat sa fixeze corsajul dar fara sa stranga deloc pielea.


EDIT: De exemplu, la rochia asta (pe care am facut-o acum patru ani) am folosit tehnica mulajului atat pentru corsaj si maneci, dar si pentru fusta... practic am modelat toata rochia. Am fixat-o cu elastic siliconic pe linia decolteului, pe brate si sub sani. A trebuit sa montez cupe si elastic sub bust pentru ca mireasa are sanii micuti-micuti, iar mirele si-a dorit cu tot dinadinsul sa aiba si ea, macar odata. N-am folosit deloc sarme si balene. Si ma oftic si-n ziua de azi pentru cuta aia de sub sani... aaah! Trebuia sa pontez rezervele...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ancabanu Joi 12 Iul 2012, 7:46 pm

woooowwwwwww mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2 mirat2
felicitari buburuza!!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 12 Iul 2012, 8:30 pm

Multumesc. Dar rochia are cateva defecte care pe mine ma scot din minti!
In primul rand, face niste cute pe corsaj; mai ales cuta aia de sub bust. Ma enervez numai cand ma uit la ea.
In al doilea rand, corsajul ar fi tebuit sa fie cu vreo 2.5cm mai lung.
In al treilea rand, fusta ar fi trebuit sa stea mai umflata (hai sa zic ca aici nu e 100% vina mea - n-am gasit exact materialul pe care il cautam; ar fi trebuit sa fie o tafta din matase naturala, mai subtire si mai usoara). Insa chiar si asa, ar fi trebuit sa gasesc o alta solutie...
In al patrulea rand, nu-mi mai plac trandafirasii verzi. Atunci mi s-au parut ok dar acum nu-mi mai plac.
In al cincelea, al saselea, al saptelea rand...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Lucia Ro Joi 12 Iul 2012, 8:36 pm

da Lidia asa e, ... nici purtatoarea nu e prea "dotata" si nici sutien cu burete din ala push up fatra bretele nu aveam .. Astept si poze profi de la Paris cu ea ..,. asa mi-a promis. Si sunt sigura ca o sa-i vina bine cu un sutien adecvat...

Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 12 Iul 2012, 8:44 pm

Lucia Ro a scris:da Lidia asa e, ... nici purtatoarea nu e prea "dotata" si nici sutien cu burete din ala push up fatra bretele nu aveam .. Astept si poze profi de la Paris cu ea ..,. asa mi-a promis. Si sunt sigura ca o sa-i vina bine cu un sutien adecvat...
Lucia, sigur ca s-a asezat mult mai bine cu sutien. Si mie mi-a atras atentia rochia in varianta Carrie Bradshaw. Mi s-a parut mai... delicata; dar a iesit foarte bine si cu corsajul cu dantela.

Da' sa stii ca eu n-as fi primit-o la proba fara sutienul cu care urma sa poarte rochia! Dar exact ala, nu unul asemanator, sau asa ceva. wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de otilia gergely Joi 12 Iul 2012, 8:56 pm

Buburuza, am si eu o rugaminte: te rog sa postezi aici rochia aceea minunata cu care ai participat la un concurs prin 2009 (parca). Tare mi-a placut si nu am mai vazut-o pe forum . Multumesc!
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de ema Joi 12 Iul 2012, 9:54 pm

Da Buburuza, rochia aceea neagra cu trena, eleganta. Era superba
Te rugaaaaaaaam!!!!!!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 12 Iul 2012, 10:30 pm

Uuuuf! Simt si-acum gustul umilintei. Si e al naibii de amar. Dupa aceea n-am mai fost in stare sa pun mana pe foarfece mai mult de un an. Dar, ma rog, asta e o poveste veche... A fost una dintre cele mai dure lectii pe care-am primit-o vreodata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de otilia gergely Joi 12 Iul 2012, 10:40 pm

Nu stiu povestea, dar am ramas impresionata de rochie. Am cautat-o pe forum dar nu am mai gasit-o.

Multumesc!
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de smihaelaviorica Vin 13 Iul 2012, 12:34 am

E superba rochia ......nu stiu ce nu iti place tie dar e mortala .......imi faci si mie una ? mirat2
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de aidil Vin 13 Iul 2012, 7:57 am

Multumesc frumos pt lamuriri, Buburuza! Sunt tare utile. Probabil mereu va fi mai dificil de potrivit la sani o rochie pt cineva cu cupa D sau mai mare dacat pt cineva cu cupa mica, asa ca sa nu ma invidieze nimeni.....
Voi incerca si eu sa prind acea banda de silicon cu mana, pe o rochie terminata (asta nu pot schimba), sper sa-mi iasa.
Cat despre rochia neagra, imi place mult si se aseaza minunat pe silueta.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (8) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB