Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

+52
Trandafir-rosu
alessia2007
emi
clara birau
dorina64
dienutzababy
rivka
calinmari
ancae84
tinap
bluetteblue
Angelica18
pufoi
cocav
lika
carcriv
marina40
kla78
cozma felicia
lennny
Serban Valentina
kitty_1973
gretty
lenus70
ramonac
danniela
myky7robc
samo99ro
oanapip
georgeta.prnic
dadina
firicel
europolis
gabyd
violetas
kmn
aisha
mariaz_09
mishou
cld
anasia
claudiana
delia1970
virginia
anca_22
romaya
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
dorinamisov
geo
crina68
GinaP
56 participanți

Pagina 22 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Joi 15 Mar 2012, 10:17 am

Daca sotul mea nu vrea sa faca, ca de are altceva mai important de facut (film, calculator etc.), ori ma apuc yo sa fac, ori apelez la prietenii care vin in vizita. rade rade rade
Scuza-ti, va rog off topic
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 15 Mar 2012, 10:18 am

tina, eu nu am postat rochii, dar te sustin moral si sigur va iesi o rochitica super, ca se vede startul adica platcuta ca ai lucrat-o uniform si cu un rosu frumos ca pt nepotica frumoasa, nu?
dar avand-o langa tine o mai poti proba din cand in cand ca sa ii faci marimea potrivita.
sa ai spor pupi

virgi, ma scuzi de intrebare, dar asa ai procedat si cand ai facut si anume copiii? rade rade
danniela, eu nu am inteles ce ai facut cu papucul sotului, la ce l-ai folosit, zid ca ai lasat bietul om fara incaltari pe vremea asta! Smile
dar scuze ca la voi poate se merge in slapi deja, nu?
bai, frate, dar sunteti haioase foc, va pup kiss


Ultima editare efectuata de catre myky7robc in Joi 15 Mar 2012, 10:51 am, editata de 1 ori
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Joi 15 Mar 2012, 10:26 am

Myky, prietenii nu vin in vizita noaptea rade rade rade
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 15 Mar 2012, 10:32 am

copii nu se fac numai noaptea rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Joi 15 Mar 2012, 10:34 am

Silvi, ziua am treaba - crosetez, fac mancare etc. Profit de lumina zilei.
Asa ca pentru dumnealui sunt disponibila doar noaptea wink
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 15 Mar 2012, 10:43 am

Tinap te rog spune-mi si mie te rog pe cite ochiuri ai inceput la rochita , din cite
am priceput din traducere ( cred ca tot pe lika o s-o rugam sa ne traduca din rusa) pe 119 ... tu ce fir folosesti ? croseta este tulip ?
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de tinap Joi 15 Mar 2012, 10:52 am

M-ati omorit cu umorul vostru, rade sinteti simpatice foc,Myky multumesc de suport,am o frica in mine....sa ma inham eu la asa ceva...dar voi imi dati curaj.
Silvia,comentariul tau e intotdeauna la fix si adevarat! rade
Hai c-am uitat si de rochie cu voi,cred ca incep sa fac modelul de la Virginia,desii eu tare visam la rozete/evantaie...

Valentina,am inceput pe cite s-au nimerit.. rade eu pusesem 100 de ochiuri,acum le numarai si-mi iesira 98(a..pai primul piciorus se face in al 3-lea ochi de lant,deci e explicabil..).
Croseta e anonima,no name,desi am Tulip,dar nu nr. 1.5cm.E de inox.Firul e bumbac mercerizat,subtireeeee,nr.10
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de gabyd Joi 15 Mar 2012, 10:53 am

Tina, uite mai putin infoiata wink
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 15 Mar 2012, 10:55 am

silvia, te rog ajuta-ma, sa sterg mesajul al doilea de mai sus pe care l-am postat din greseala? cum sa procedez? ajutor
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de cld Joi 15 Mar 2012, 10:57 am

fetele am vrut sa-mi fac un sal tricotat, dar nu am ajuns la mercerie in oras sa imi iau fire pentru el.
acum m-am gindit ca imi place mai mult sa crosetez si o sa imi fac un sal crosetat.
dilema mea este cit fir trebuie sa imi cumpar. la tricotat mi-au spus fetele ca ar trebui 200g, oare la crosetat imi trebuie mai mult? salul crosetat trebuie "blocat" ca cel tricotat?
unul din astea 3 modele , pe negru, vreau sa fac, nu m-am hotarat care:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Joi 15 Mar 2012, 11:03 am

Tina , uite un model simplu si de efect

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 15 Mar 2012, 11:06 am

myky7robc s-a rezolvat wink
cld din cate am fost si eu informata croseta manaca mai mult fir decat andrelele wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de danniela Joi 15 Mar 2012, 11:09 am

Myky, instrumentul acesta l-am facut
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Barele din lemn eu le-am inlocuit cu dreptunghiuri taiate din papucul sotului. Cat despre vreme , noi avem mereu vreme de papuci, slapi, tarlici sau cum s-or chema!!! Adevarul ca papucii aia ii erau cam mici, ii iesea calcaiul afara. Cand l-am intrebat daca ii mai vin a zis repede da! Si i-am taiat, na!


Ultima editare efectuata de catre danniela in Joi 15 Mar 2012, 11:15 am, editata de 1 ori
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 15 Mar 2012, 11:12 am

Tina mersi , si eu tot bbc mercerizat10 am , este muult folosit si de rusoaice la rochitele de fetite , iar cel de 10 foarte foarte frecvent.
Spor la lucru! Merci



Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de cld Joi 15 Mar 2012, 11:15 am

SilviaDumitrescu a scris:
cld din cate am fost si eu informata croseta manaca mai mult fir decat andrelele wink

silvia si eu tot asa stiam, dar ma gindeam ca stie cineva mai precis ca noi!!! rade
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de tinap Joi 15 Mar 2012, 11:16 am

Romaya asta e ce-mi doresc kiss !E foarte frumoasa si-ti multumesc mult!
Acum sa vad cum ma descurc..(eu sint mama pesimistilor...)
Valentina multumesc de informatie..si eu care ma credeam victima...ca crosetez cu nr.10... rade

Romaya,scuza intrebarea de novice:diagrama este doar pt. platca rochitei,sau si pt. partea de jos(fusta)?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 15 Mar 2012, 11:27 am

Ti se parea f f subtire ?? De ce te credeai o victima ? rade
Cel de 5 este f f subtire ...
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de tinap Joi 15 Mar 2012, 11:40 am

Valentina,eu nu am crosetat niciodata cu asa fir subtire,cind m-am dus sa cumpar acum 2 luni si-am cerut bumbac de crosetat,vinzatorul mi-a aratat pe asta de nr.10 care il am acum..m-am uitat ne-ncrezatoare si luuuung la el si i-am zis ca nu e asta,asta e pt mileuri,eu vreau pt.rochii.. rade .si nu am cumparat.. rade
Cu timpul,am vazut cu ce lucreaza fetele aici si-am ramas cu gura cascata..deci vinzatorul avea dreptate..numai ca mie nu-mi venea sa cred..
Firul pe care il am eu,nr.5 e mai gros decit nr.10,e tocmai invers...dar n-am gasit nr.5...
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Joi 15 Mar 2012, 11:47 am

Rochia din poza are numai in platca modelul schemei ..dar cred c-ar arata foarte bine si pentru fusta ..vezi ca si schema are mai multe randuri de model decat sunt in platca ..
Sau poti folosi pentru fustita si modelul asta :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de tinap Joi 15 Mar 2012, 12:03 pm

multumesc mult Romaya, kiss da,am observat ca schema are mai multe rinduri,bine ca mi-ai confirmat ca m-a confuzat si mai rau decit eram. rade
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Cum sa traduci orice pagina din orice limba in romana:)

Mesaj Scris de lika Joi 15 Mar 2012, 2:05 pm

Am mai postat asta la tricotat pentru Mihaela, si am zis ca va fi utila si aici: Pentru a citi din orice alta limba o pagina cu scheme, diagrame:o metoda foarte usoara este daca ai windows 7: deschizi, de exemplu, pagina interesata care e in rusa cu Internt Explorer, nu cu Opera, sau alte browsere,(cel putin nu cunosc alte metode cu alte browsere, poate si exista) si sus undeva gaseste optiunea ”traducere” vezi pagina unde am incercuit cu rosu..[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Vezi ce se intampla cu orice pagina fie ea si in japoneza, chineza sau in cazul dat in rusa wink Da click pe poza si vezi-o de aproape!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bifati casuta”Traduceti intotdeauna cand pagina este in rusa” si, rasfoiti orice site, forum...din cand in cand tre sa reinoiti optiunile de traducere..
kiss kiss kiss kiss
Anuntati-ma daca va descurcati sau nu hug

Cu aceasta optiune nu se pot traduce pozele, deci e bine de atasat sursele si nu doar pozele. Eu asa am sa fac de acum inainte.
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de kmn Joi 15 Mar 2012, 2:19 pm

fetelor. ce inseamna bumbac de 10? sau de 5?
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Joi 15 Mar 2012, 2:22 pm

Numarul se refera la grosimea firului. Cel mai mic numar este al firului cel mai gros.
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de cld Joi 15 Mar 2012, 3:44 pm

lika eu am explorer mai vechi. te rog poti sa imi traduci si mie ce scrie aici. vreau sa fac vestuta asta cadou pentru fata nasei mele si nu stiu prea bine cum vine facuta inchiderea la ea. scrie ceva despre asta?
mersi mult!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de kmn Joi 15 Mar 2012, 4:03 pm

multumesc virginia, cred ca nu am formulat corect
stiu ca la grosime se refera, eu voiam un termen de comparatie cu ce bumbac gasim la noi (flavia, romana)...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 22 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB