Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

+52
Trandafir-rosu
alessia2007
emi
clara birau
dorina64
dienutzababy
rivka
calinmari
ancae84
tinap
bluetteblue
Angelica18
pufoi
cocav
lika
carcriv
marina40
kla78
cozma felicia
lennny
Serban Valentina
kitty_1973
gretty
lenus70
ramonac
danniela
myky7robc
samo99ro
oanapip
georgeta.prnic
dadina
firicel
europolis
gabyd
violetas
kmn
aisha
mariaz_09
mishou
cld
anasia
claudiana
delia1970
virginia
anca_22
romaya
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
dorinamisov
geo
crina68
GinaP
56 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Joi 15 Mar 2012, 4:06 pm

Ceea ce-ti pot spune eu (din ceea ce cumpar de aici) este ca bumbacul nr.12 de aici este la fel de subtire ca cel care se gasea la noi la sculuri de 100 gr.
Nu pot compara cu ceea ce este acum in comert la noi in tara.
hug
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de lika Joi 15 Mar 2012, 4:45 pm

Material: 300 gr Fiocel, ( Pingouin) ( 50% viscoza, 50% acril), croseta nr 2, un inel de plastic cu diametru de 4 cm, o capsa.
Spatele: Lant de 89 de ochiuri+ 3ochiuri pt a trece la randul urmator, se croseteaza dupa sch: Nr 1, la 35 de cm, sau 36 -lea rand se lasa in ambele parti cate 13 ochiuri nelucrate(pt maineci). La 50 cm se termina lucrarea.

Partea dreapta fata: Se incepe lucrarea cu modelul central(Sch.Nr2): se face un lant de 9 ochiuri si le inchei intr-un cerc cu un piciorus.Crosetez 4 randuri circulare dupa Sch.Nr 2. Al 5-lea rand, se fac 3 arcuri(lanturi) din 8 ochiuri de lant si 3 ochiuri intre ele(crosetand ochiurile randului precedent din spatele lucrarii). Se rupe ata. Unesti ata la primul ochi de lant al primei arce formata din 8 ochiuri de lant, al modelului central si crosetez in randuri inainte si inapoi dupa sch.Nr 3 si din randul al 16-lea pana in 28, formand scobitura mainecii si a gatului.
Partea stanga fata se croseteaza identic.
Nasture central: Uneste un fir la inel de plastic si croseteaza-l invelindu-l cu un rand cu piciorus simplu. Al 4-lea rand al modelului central se croseteaza dupa sch.Nr 2(=pico) Se rupe firul. Bagi firul in ac (ata sa fie in unu) si completezi gaura inelului, in mod orizontal si vertical pe baza inelului fixandu-le prin picioruse simple.
Sper ca ti-am fost de folos, v-am zis in termeni de crosetat sant la pamant.

Daca mai vrei sa te ajut imi dai sursa, traduc mult mai repede cu Internet Explorerul...
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de rivka Joi 15 Mar 2012, 5:22 pm

fetelor m-am prostit de tot zid la modelul asta de fusta se merge roata sau fata dos ,am facut marginea si am inceput modelul dar imi iasa aiurea de tot nu stiu cum sa spun zid
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Joi 15 Mar 2012, 5:26 pm

rivka, eu zic ca e doar betelia lucrata dus intors, in rest modelul e roata, adica numai pe fata.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de cld Joi 15 Mar 2012, 6:09 pm

lika multumesc mult!!!
maine scot la imprimanta si incerc sa gindesc exact ce ai tradus. mii de multumiri si pupici!!!! kiss

sursa nu o mai stiu exact ca am salvate pozele cu vesta mai demult. mersi oricum pentru ajutor!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de anasia Joi 15 Mar 2012, 6:44 pm

rivka, roata...vasuzem acelasi model, alte combinatii de culori;
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Joi 15 Mar 2012, 7:47 pm

rivka a scris: fetelor m-am prostit de tot zid la modelul asta de fusta se merge roata sau fata dos ,am facut marginea si am inceput modelul dar imi iasa aiurea de tot nu stiu cum sa spun zid
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

Eu zic sa lucrezi circular cu dus-intors Smile adica lucrezi pe toata latimea dar randurile le unesti la capete cu pic. alunecat si te intorci lucrand pe cealalta parte ..e ca si cum ai lucra fata-dos dar nu mai ai cusatura si nu trage lucrul intr-o parte ,cum se pare ca s-a-ntamplat ..
pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de geo Joi 15 Mar 2012, 7:56 pm

Kmn, Flavia e numarul 4,33.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de kmn Joi 15 Mar 2012, 9:25 pm

multumesc geo, hug
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de ramonac Joi 15 Mar 2012, 10:01 pm

Fete, as vrea sa ma apuc de cupele bustierei, dar am o mare nedumerire. In diagrama arata ca ar trebui sa lucrez picioruse mari, dar dupa cum arata modelul eu zic ca nu sunt picioruse mari. In fotografie cupele arata destul de dense, fara gaurele. Puteti voi sa ma sfatuiti cum sa fac?
Mai pun o data link-ul.aici
ramonac
ramonac
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : youtube
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 15 Mar 2012, 10:03 pm

cu croseta mai mica decat e indicata pentru firul cu care lucrezi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de ramonac Joi 15 Mar 2012, 10:09 pm

pai eu lucrez acum cu nr. 3. Cam ce nr de croseta ar trebui sa-mi procur?
ramonac
ramonac
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : youtube
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de ramonac Vin 16 Mar 2012, 9:13 am

Buna dimineata,
Fete am ras, am glumit, dar........ nu-mi place cum iese bustiera. Am stat stramb si m-am gandit drept ca e cam grosolana. Cred eu si sper ca voi sa imi spuneti cum credeti ca firul este cam gros. Mi se pare grosolana si mai bine desfac totul acum si incep alta. Sfatuiti-ma cu ce fir sa lucrez si cu ce nr de croseta.
Stiu ca sunt terorista, dar vreau sa fac un lucru frumos.
ramonac
ramonac
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : youtube
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 16 Mar 2012, 9:45 am

Ramona ... nu stiu ce sa zic. Mie nu mi se pare grosf firul. Nu lucrezi cu flavia? Mai subtire decat flavia.. e firul din care se facea odata mileuri, la scul, macrame sau mai e unul la bobina dar nu stiu cum se numeste, numai ca .... parca vroiai sa fie gata pana pe 21 (sau incurc oalele?) ori daca desfaci si vrei sa faci cu fir mai subtire....nu cred ca te mai incadrezi wink
Despre croseta...3-ul poate avea mai multe grosimi in functie de fabricant/marca. wink ERu am lucrat firul Flavia cu croseta de fier pe care scrie pe o parte Tulip 1 si pe cealalta parte 1,6mm wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de ramonac Vin 16 Mar 2012, 9:59 am

Silvia, cum eu sunt o incepatoare, nu am lucrat cu Flavia ci m-am dus la mercerie, am cumparat bumbac si gata. Mi se parea ca numai atat trebuie: bumbac si gata. Croseta cu care lucrez se numeste ORFE si este nr 3. Am pus iar poze cu stadiul lucrarii de pana acum. Lucrasem si spatele, dar l-am desirat. Ce ma sfatuiti sa fac mai departe? Sa cumpar Flavia (asta cum se alege, are anumite caracteristici?) Nu mai conteaza daca depasesc termenul. Decat sa dau cadou hrana pentru molii mai bine mai intarzii si fac treaba buna
ramonac
ramonac
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : youtube
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de romaya Vin 16 Mar 2012, 10:07 am

Flavia merge foarte bine pentru ce vrei tu , firul are tinuta buna si arata foarte bine lucrat -iese dantela de fapt Smile .. plus ca se gaseste in multe variante de culori,trebuie sa gasesti in mercerii .. Pentru o bustiera cred ca maxim 2 bobine sunt de-ajuns dar trebuie o croseta mai mica ,intre 1.5-2 mm
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Mar 2012, 10:12 am

1.Unde-s pozele?
2.Munca deloc ușoară a croșetatului trebuie susținută și de calitatea firului!Nu te duci și ceri bumbac și gata!!!Ba te duci și ceri să vezi cât mai multe sortimente....în fond vânzătoarea de aceea e plătită ,să-ți arate ce are ,iar tu să alegi!
Iartă-mi faptul că sunt atât de directă,nu am făcut altceva decât să-ți dau un sfat! wink


Ultima editare efectuata de catre crina68 in Vin 16 Mar 2012, 11:21 am, editata de 1 ori (Motiv : gramatica-mama ei :))))
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de ramonac Vin 16 Mar 2012, 10:43 am

Scuze, cred ca am uitat sa atasez pozele.. Le pun acum,aici
Crina, nu ma supar absolut deloc, ba din contra apreciez foarte mult critica. Datorita ei putem face ca totul sa fie mai bun. Si nu pentru laude nefondate mi-am facut cont aici, ci tocmai pentru a invata sa crosetez.
Multumesc inca o data tuturor pentru sfaturi si rabdare.
O sa ma duc la mercerie sa cumpar Flavia si croseta de 2 mm si sa ma apuc de treaba.
ramonac
ramonac
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : youtube
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 16 Mar 2012, 11:19 am

ramonac am rugamintea sa pui pozele direct aici pe forum nu cu trimitere wink In rest... spor la treaba ( esti in clubul desirareselor sa stii wink rade )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Vin 16 Mar 2012, 11:24 am

ramona, dar bbc catania e cam gros pt bustiera.
e normal sa nu iasa finuta cum vrei.
da, tb sa cumperi flavia si cum au zis d-nele de mai sus iti tb croseta care nu agata in varf, adica tulip (eu cu ea lucrez si e nr 1,9).
daca vrei mai multe bobine de flavia iti recomand sa iei direct de la fabrica lor din talmaciu ca te costa mult mai putin, in magazin e 11 sau 12 lei/100g iar de acolo iei cu 8 lei/100g, insa tb sa astepti cateva zile coletul prin posta.
daca vrei nr de tel al gestionarei de acolo scrie-mi pm.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Vin 16 Mar 2012, 11:25 am

Ramona, pentru ca incepi din nou topul yo ti-as sugera sa incepi cu partea mai grea: cupele. Si (daca vrei) sa folosesti al model, unul pe care sa-l lucrezi mai usor. Adica asta


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apoi sa continui circular, de sus in jos.
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Mar 2012, 11:31 am

Nimeni nu s-a născut învățat, iar eu n-am căutat să fiu critică...sorry dacă a ieșit așa hug Aici suntem o comunitate de prietene buuuuuuuuuuuuuuneeeeeeeeeeeee, dovezi sunt peste tot Smile Cu cât suntem mai deschise cu atât mai bine! hug


Atențiune,atențiune!!!!Urzicata e la ultimul volan!!!!Vă anunț fericitul eveniment,imediat ce finalizez teza!!! wink

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de virginia Vin 16 Mar 2012, 11:39 am

Uraaaaaaaa, Crina! Deseara sarbatorim beat

Silvi, am un model pentru firele tale groase
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Mar 2012, 11:42 am


Vreau să o spăl și să-i calc volanele(pe dos) că altfel apar ghemotocite!
Stai să
termin volanul,să fac nasturii și bordura la mâneci!

Eu din Catania am făcut o fustă....e grosieră de bluze cu moț!Dar firul e fain!


Ultima editare efectuata de catre crina68 in Vin 16 Mar 2012, 11:44 am, editata de 1 ori
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de myky7robc Vin 16 Mar 2012, 11:42 am

virgi, dar eu nu inteleg, te rog scrie, in schema de mai sus se incepe de jos, nu?
dupa care se creste si apoi se creste pt un san.
asta e doar jumatate din bustiera?
zid
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB