Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna!(2)

+52
ruxypixy
maria_covacef
67dana
Doina
micutzza19
stella
Day
firimitura
costi_iacob
SilviaDumitrescu
aisha
teisoara
livia1981
Armeana
Giobsy
chrissart
Laila
noor
ionela stefan
Liana
Bianca
claudde
Clio_Ela
kitty_1973
postoleirina
Maia
ioana soare
cris69
mariapursisimplu
Camy
Eva
Ania
oanabijux
totolina
geany
gabita
Allyyna
lorinaoo1
mihatm80
ariana
t.alina
mimizami
tomari
julix_2007
irish05
Buburuza
carmenush
Admina
duchess
diada
MihaelaT
arime
56 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Mier 16 Sept 2009, 5:55 pm

Nici o suparare Ela, exact ca in politica, fiecare are o parere, are motive si ajunge la o concluzie, chiar daca in general este diferit perceputa. La tema cu timp liber "nu", este putin altfel decat ai subliniat-o tu, dar cum nu are rost sa plictisim pe cei neinteresati o lasam balta pupi
Pupici fetelor, bafta copilasilor vostri pentru noul inceput si celor bolnavioare(asa ca mine zid) sa avem parte de sanatate.
kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Mier 16 Sept 2009, 8:46 pm

ce sa mai... eu cred ca ma duc cu capul.... copilul plange dupa mine, azi l-am luat ragusit de plans si are si muci pe deasupra zid of, tac-su nu vrea sa mai facem o pauza de-o zi.... mi-e si frica de ziua de maine... am fost si i-am luat sirop de tuse (de patlagina), nazomer si ceai de raceala si gripa (pe care nu il bea... el nu bea ceai de fel...) sper sa treaca cu astea, sa nu mai planga asa de rau si maine si sa isi revina vocea...

uite-asa fiecare cu oful ei! Rolling Eyes

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 16 Sept 2009, 9:17 pm

Diada, daca-i ragusit freaca un galbenus cu zahar si toarna peste el lapte fierbinte si-i dai sa bea.E foarte bun pentru voce. Eu pe langa acest galbenus i dau si homeopate (Homeogene 9) sunt foarte bune.
Cu ceva vreme in urma am ragasit si eu asa de rau de nici voce nu mai aveam, abia ma auzeam de parca vorbeam in soapta si cu astea mi-a revenit rapid plus inca niste pastile pt adulti dar nu ma intreba ce ca am uitat...
Sanatate multa si acomodare cat mai rapida la camin! kiss
Ela, sunt de acord cu tine in ceea ce priveste faptul ca un copil care n-are de lucru isi face wink Mi se pare normal sa le dea si celor buni fise suplimentare sa nu se plictiseasca si sa "deranjeze" ora.
Mult succes si sa termine anul scolar cu rezultate deosebite! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Mier 16 Sept 2009, 10:12 pm

mersi, asta cu galbenusul stiam si eu, dar am uitat-o, mersi mult pupi dar o bea manzul asta al meu? o sa incerc maine, cand il aduc de la cresa, macar de il pun in biberon sa-l bea! of, numai temperatura sa nu-mi faca....

ce sa mai zic in 3 saptamani de chin am reusit sa dau destul de mult jos, la kg ma refer, ca tot avem dieta pe forum... mie nu imi trebuie nici o dieta, mi se imbolnaveste copilul, gata, eu sunt terminata si fizic si psihic, nu mananc cu zile! pe mine stresul de orice fel ma omoara! acum copilul este stresul cel mai mare, dar se mai aduna...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Mier 16 Sept 2009, 10:39 pm

Of diada pai nu te gandesti ca transmiti copilului starea ta. Incearca sa te linistesti si sa fi mai optimista, copilul se va face bine, cu totii am plans la cresa, cred ,,,eu am plans sigur si azi sunt plecata de langa mama la mii de kilometrii. Sanatate micutului tau si tie cat mai multa tarie de caracter. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 16 Sept 2009, 10:59 pm

Diada, multa sanatate lui Petru, si tie putere!
Imi pare rau ca inca aveti problema asta cu raceala mereu Sad
Iar la gradi sper sa vina curand ziua in care sa mearga vesel si sa te trimita rapid de acolo cand ajungeti:).

Geany, pupici multi ;)
Eu am iar probleme cu alergiile, mi-am luat din Ro un sirop de muguri de coacaza, acum abia mi-am amintit, inca nu l-am desfacut.
La noi a venit toamna, e frig tare, sper sa nu imi raceasca Victor, desi de cand suntem aici a fost sanatos, in timp ce isn Spania, cu toata caldura de acolo, mereu imi era bolnav.
Azi mi-au inghetat mainile la munca Sad. Am inceput cu ceaiul deja, vara beau cate o sticla de un litru jumate de apa in 8 ore, iar pe frig, cate doi litri de ceai si cateva cafele. Maine sunt iar singura, bine ca nu a inceput inca semestrul, ca din octombrie incepe stressul. Si deja ma gandesc la statisticile de sfarsit de an... si la faptul ca o sa vina iar un val de munca lunile urmatoare,,, bugetul pe 2009 trebuie dat gata, ... si asta inseamna mai multa munca pt noi.
In fine...

Ma duc sa scot un tipar, poate apuc sa si croiesc ceva, vazand azi sacoul Roxanei mi s-a facut pofta... Desi inca nu stiu, mi-as face ceva intre clasic si sport, nici sacou nici geaca... Dar de purtat la munca, mai de toata ziua...
Aveti vreo idee????
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de livia1981 Mier 16 Sept 2009, 11:06 pm

Geany un remediu naturit care la mine da rezultate foarte bune in cazuri de raceala si tuse, e ceaiul de ceapa. Nu e foarte placut la gust, dar m-am obisnuit cu el si il imbunatatesc eu cat pot. E adevarat ca eu nici nu prea am probleme din astea, dar cand se intampla cu ceai de ceapa ma tratez.
Eu il fac din aproximativ 500ml apa, o ceapa spalata si taiata in 2 cu tot cu coaja, cateva nuci spalate, strivite, felii de lamaie si miere. Garantez ca va trece si raceala si tusea in cateva zile. pupi

Diada multa sanatate micutului si tie multa putere!
Eu m-am calit mult de cand il am pe Stefan, am devenit mult mai puternica pt el, poate si necazurile prin care am trecut m-au facut asa.
Cred ca asa e cu totii copii la inceput de gradi/cresa, pana se acomodeaza dureaza putin, dar trebuie sa fi si tu tare pt el. pupi

Vorbeati de bani dati la gradinite, scoli. Eu nu stiu cand o sa ma impac cu asta. Nu suport sistemul, prefer sa mi se spuna in fata "costa atat", decat sa ma duc eu cu banii pe post de cadou. Tot din motivul asta aleg si medici particulari, sincer nu prea stiu cum se procedeaza cand trebuie sa dau "spaga" ma emotionez si ma fastacesc ceva de groaza.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Mier 16 Sept 2009, 11:13 pm

Livia1981 multumesc pentru reteta, cu siguranta asta voi bea zilele astea, mai nou a incept sa ma doar si capul.ACUM MA DUC SA PUN DE CEAI pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de ioana soare Joi 17 Sept 2009, 11:03 am

Diada multa sanatate piticului tau si sa se obisnuiasca cat mai repede la cresa! pupi Trebuie doar sa mai treaca un pic de timp si va fi totul bine! Mie mi-a povestit mama ca in prima zi de cresa cand m-a luat de acolo dupa-amiaza numai lipita am stat de ea, nici la toaleta nu o lasam sa se duca, pt ca am avut impresia ca m-a abandonat acolo. Dar dupa cateva zile m-am obisnuit si mi-era tare bine printre copii. O sa vezi ca asa va fi si cu Petru hug

Livia te inteleg perfect, gandesc exact la fel ca tine vis-a-vis de datul spagii.
Iar la medic, indiferent ca mergi la stat si dai spaga sau mergi la o clinica privata si platesti factura, tot aceiasi bani ajungi sa ii dai. Iar la clinica privata scapi de stresul cu aoleu da' i-am dat cat trebuie?da' e multumit?da' trebuie sa dau si la cutarica?
In ianuarie am avut o problema de sanatate si intamplator, adica fara sa tin eu neaparat, am ajuns sa ma operez la un spital privat. Medicul care m-a consultat nu opera decat la un spital privat , mie mi-a placut de el, mi-a inspirat incredere si atunci am acceptat sa ma operez la el. Pentru mine toata operatia si timpul petrecut in spital au fost ca un sejur la hotel de 5 stele, unde mi s-au intamplat o gramada de lucruri interesante. A fost excelent , medicii si asistentele au fost nemaipomeniti si asta pentru ca isi faceau meseria, nu asteptau spaguta.Acolo nu au voie sa primeasca spaga. Iar de costat m-a costat 950 de lei - pentru ca am avut si reducere de la casa de asigurari de sanatate de 2200 de lei, fiind angajata si platitoare de taxe - plus analizele obligatorii preoperatorii. La stat as fi dat probabil tot atat - la medic, la anestezist, la asistente,infirmiere..etc si conditiile nu ar fi fost nici pe jumatate ca dincolo si ar fi fost si mult stres, legat de cum sa dau, cand sa dau, oare isi face treaba, oare au aparatura, in salon cu inca 3 sau 4 persoane fiecare cu toanele lui, cu vizitatorii lui...etc.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 17 Sept 2009, 11:13 am

Buna, fetelor, vin si eu la cafeluta!
azi e mai lejer la serviciu, ura! tot singura sunt, dar daca pana acum nu au venit sarcini in plus nici nu mai vin Smile
Asa ca am timp sa mai trag cu ochiul pe aici. Si cand ies, dau o fuga la magazinul de materiale, poate gasesc ceva pt toamna.

Ioana, si eu am facut la fel in 2004 cand m-am operat de miopie. Daca o faceam la stat, trebuia sa astept cateva luni ca sa primesc aprobare de la de la Casa de asigurari, acolo ar fi insemnat sa dau ciubucuri, plus plicurile pt. medici... La clinica privata am sunat, m-am programat, si costurile au fost, cum spui tu, cam aceleasi, iar conditiile super.

Ieri a avut Victor lucrare la engleza, sapt viitoare urmeaza deja a adoua lucrare la matematica. Iar pe 12 octombrie incepe vacanta de toamna, care dureaza doua sapamanani.
Stiti cate ore de engleza au pe saptamana la clasa a cincea?
6!! Sase ore de engleza, 6 de germana, 5 de mate... in rest, cate doua din fiecare, in afara de sport, unde sunt 3.
La scoala primara nu aveau manual de engleza, lucrau numai dupa fise.
Aici manualul de engleza e foarte complex, deja au multe dialoguri, de vocabular nu mai vorbesc. In ritmul asta, intr-un an pot copiii sa vorbeasca fluent...
Citeam pe net ca in Ro vor sa reduca orele de sport si de limbi straine... Sad Pacat mare. Oricum nu mai fac sport, nici aici nu mai vezi nici macar pe afara sa alerge cum alergam noi Sad
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Joi 17 Sept 2009, 11:52 am

Vin si eu la cafea, dar cu ceaiul recomandat de livia, chiar nu mi se pare oribil, deci voi bea de-mi pocnesc urechile rade
Ieri am croit un pantalon dupa revista burda si mare mi-a fost mirarea, ca incap 2 X geany in ei zid doar iam insailat, deci azi ii voi putea coase sa incaqpa doar 1 geany wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Laila Joi 17 Sept 2009, 12:23 pm

Mihaela, si eu vreau materiale la preturile la care le gasesti tu hug Nu stiu la ce ora ajungi acasa, dar te pot suna astazi?

Mi-am luat Burda easy, e super faina
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Joi 17 Sept 2009, 12:28 pm

Laila eu mi-am luat ceva materiale, neelastice, dar placute si nesifonabile cu 4,5 euro de la roller. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Laila Joi 17 Sept 2009, 12:40 pm

Iubita mea,nu am nici un magazin prin preajma, doar netto, edeka si cam atat zid O singura data mi-am luat materiale dintr-un magazin, dar preturile sunt astronomice, in rest.....de pe net...........
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Joi 17 Sept 2009, 12:42 pm

Na lasa ca stiu si eu ca tot asa locuiesc si eu, dar am vazut ca eu am si Quelle rade dar cand ajungi la cumparaturi in alte zone... mai ai un punct de reper Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Laila Joi 17 Sept 2009, 12:44 pm

Am Quelle si eu, de ala am uitat rade
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Joi 17 Sept 2009, 1:56 pm

MihaelaT a scris: daca-i ragusit freaca un galbenus cu zahar si toarna peste el lapte fierbinte si-i dai sa bea.E foarte bun pentru voce. Eu pe langa acest galbenus i dau si homeopate (Homeogene 9) sunt foarte bune.

sa sti ca azi chiar asa i-am facut laptele la pranz, mersi, homeogene insa nu i-am luat... sper sa-i fie mai bine cand se scoala, nici nu ma asteptam sa-l bea!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 17 Sept 2009, 2:29 pm

Daca inlocuiesti zaharul cu miere de albine, va fi mult mai eficient si mai sanatos. Sanatate!

Diada, nu dauneaza. Dar tratamentul prelungit predispune la ingrasare. Nu este cazul aici. Daca vrei sa-i faci combinatia cu zahar, arde putin zaharul, si apoi stinge-l cu laptele batut amestecat cu oul. Zaharul ars face bine la caile respiratorii.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Joi 17 Sept 2009, 2:33 pm, editata de 1 ori
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de diada Joi 17 Sept 2009, 2:31 pm

m-am gandit eu si la miere, dar el oricum bea laptele cu miere (mersi Admina) si am zis sa mai schimb, nici nu stiam daca merge, bine ca stiu acum Merci maine asa il fac! ii dauneaza daca ii dau 2 zile la rand?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 17 Sept 2009, 2:36 pm

Scuze! In editarea de mai sus am scris lapte batut si de fapt e vorba despre lapte dulce. Dar ma gandeam ca trebuie sa "bati" laptele cu oul, si m-a luat valul.
.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Armeana Vin 18 Sept 2009, 10:08 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]O zi buna sa aveti,copii cuminti si spor la crosetat,am inceput curatenia de toamna si merg la medic ,maine campanie agricola si pe urma crosetez.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 18 Sept 2009, 4:38 pm

Salutare!
Diada, cum se simte Petru?
Eu îi fac cu zahar ca Diana nu prea se omoara cu mierea si cu miere oricat l-as freca nu-mi iese spuma cum iese cu zaharul.
Da, si laptele caramel e foarte bun dar matza mea nu-l bea, nu-i place...
Eu ieri am ajuns la urgenta si aseara am zacut in pat.
De dimineata m-a durut un pic in partea stanga chiar sub coasta, am zis ca trece ca nu ma durea prea tare...profu' de bio zicea ca poate mi s-a intins vreun muschi.
Am luat copila de la gradi, am mers acasa, am schimbat-o, i-am plasat-o cumnatei si-am "fugit" la cercul pedagogic. Intre timp am mancat o bucata de paine-n ou si un hamburger inainte sa intram in sedinta.Am stat acolo doua ceasuri si cand m-am ridicat de pe scaun ma durea ingrozitor.Am crezut ca-i din cauza pozitiei si chiar i ziceam colegei ca merg dupa ce gatam cu a doua parte a sedintei la farmacie sa-mi iau ceva...Asa rau incepuse sa ma doara de nici sa rad nu puteam.Am pornit spre scoala unde se tinea a doua parte a sedintei si dintr-odata vedeam cum nu mai pot tine pasul cu colegele, mi se infundasera urechile, apoi imi tziuiau si vederea devenise incetzosata balansandu-ma stanga dreapta sau dreapta stanga...saracia mai stie. Simteam cum ametesc si cad ca abia am pus fundul pe o bordura inalta si-am zis sa stea ca mi-e rau de nu mai pot. Cand s-au intors eram ca varul, transpiram si respiram cu gura deschisa.Nu-mi puteam descheia nici nasturii de la jerse ca aveam furnici prin maini.A venit o colega care era cu masina si sustinuta m-am urcat si la urgenta.
Pana am ajuns am inceput sa-mi mai revin dar picioarele tot grele erau si durerea insuportabila.Mi-au facut glicemia, tensiune, leucocite si un sumar de urina...diagnostic:infectia tractului urinat.Mi-au facut No-spa cu Piafen, mi-a mai trecut si acasa cu mine cu reteta in mana.
Acu' nu ma mai doare decat asa cand si cand, azi am fost si la dr. de fam. care mi-a palpat abdomenul si-a zis ca rinichiul stang se simte foarte mare.Pe langa Nolicinul dat de ieri si No-spa si Piafen mi-a mai dat si uricol plus 3 l de lichide pe zi si sa merg sa fac un eco.Acu' sa vedem ce zice si la eco...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de livia1981 Vin 18 Sept 2009, 4:42 pm

Miha multa sanatate sa te refaci cat mai curand! Off e sezonul racelilor de toate felurile.

Geany cum te simti? Ti-am mai trecut tusea?
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 18 Sept 2009, 4:51 pm

Multumesc, Livia!
Bine ca acu' nu ma mai doare ca maine mergem si la o nunta...era cat pe ce sa nu mai ajung.
Adevarul, ca ieri imi era teama sa nu ma opreasca in spital...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de geany Vin 18 Sept 2009, 4:56 pm

OF Mihaela, multa sanatate.
Multumesc, eu sunt azi vie rade datorita gustosului Shocked ceai recomandat de tine,,, am baut seara si dimineata cate-o tura si in rest ceai de detoate Rolling Eyes in loc de apa. Ieri inca ma durea capul de la tuse, insa azi mi-e bine, mai tusesc din cand in cand, dar nu asa rau si asa des.
Sanatate fetelor, fugiti cat vedeti cu ochii de raceli sau alte boli ca-s devastatoare, le urasc shot .

Mihaela, noi nu vedem tinuta ta pentru maine?? bounce bounce bounce
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!(2) - Pagina 24 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB