Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand-made V - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Targuri hand-made V

+68
anamariahandmade
mari42
Miki76
iustinica
deosebita1
emilly
Bijuterii Ramona
ancaanca
Giorgi
bisisica bijuterii
Anita_Cristal
Bijuterii.Ro
manus marioara
Raluca Elena
elenatatiana86
lotica
MagdaMarin
cillywilly
seandreea
xgabitza
Roxi_J
Amalia T. Design
irinaroscacreations
symos
europolis
flori balteanu
waby
diana-s
ake007
maddy13
danae
Lucia Ro
dorinamisov
ador.mita
letho
georgeta.prnic
Cristache
SilviaDumitrescu
Margot_
LORIMAR
Dorulet
Admina
zahariaelouise
gmiki1
diada
godeta
JuiCy
lorellay
lizandia
darkpoke
Day
carmen79np
Handmade DEEA
piecedart
corina corina
Artadar
mykya
czuky
tantelu01
smihaelaviorica
Andata
Savu Ramona
mokatoka
ismi3ismi
nancyrbd
laurca
simonelis21
betymi72
72 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Mier 02 Mai 2012, 9:06 pm

kiss lorellay !
Eu stiu cat de bine administrati targul, cat de grijulii sunteti cu participantii si cat munciti cu amenajarea si eliberarea spatiului. Bine ca acum e in interior, sau nu ?
Mi-ar fi placut sa particip la mai multe targurile organizate de voi, daca n-ar fi fost distanta asa mare dintre Buzau si Pitesti, sau poate daca am fi avut o masina mai zdravana. Sper sa aveti succes cu targul acesta si sa ramaneti si voi cu parere buna fata de gazde.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de lizandia Joi 03 Mai 2012, 2:54 pm

Buna Lorellay Smile!
Ai dreptate privind timpul, la targurile organizate afara, nu depinde de organizatori, si referitor la ghinionul pe care l-am avut eu la Sutu de Florii, oricum eu m-am raportat la cheltuielile totale pe care le-am facut ca sa pot participa:transport si taxa, dar as mania pe Dumnezeu daca as zice ca nu am vandut nimic, dar nu suficient ca sa imi acopar acele cheltuieli; oricum mie mi-a placut organizarea in sine si fata care pune totul pe roate mi se pare super ok, chiar daca dialogul nostru se axeaza mai mult pe mail.
In schimb tiganeala cu produsele de-a gata eu una nu o inteleg, pentru ca exista n moduri in care sa faci acel gen de comert si fara sa porti titulatura de artist handmade, sabotand astfel sansa acestora ca sa isi vanda marfa la un pret real, raportat la costurile materialelor, la originalitate si la manopera, dar oricum acest aspect tine strict de constiinta fiecaruia, desi aduce atatea prejudicii celor de buna credinta si chiar mentalitatii opiniei publice privind produsele handmade, care nu pot fi apreciate la adevarata lor valoare din cauza acestei concurente neloiale..in fine. Rolling Eyes
Ziceai ca mai sunt inca libere acele 3 locuri? ooof ce mult mi-as dori sa vin si eu..dar nu am cum sa ajung cu trenul pana la ora deschiderii targului, tocmai din Constanta... zid ..singurul tren direct este un personal care ajunge la ora 13:00 in Buzau din pacate...
Poate o sa am mai multe sanse la urmatorul targ pe care il veti organiza, daca aflu si eu la timp tricot
Bafta multa fetele participante!!! Flowers
lizandia
lizandia
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 01/05/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Day Joi 03 Mai 2012, 3:03 pm

Lizandia,uite,poate te ajuta asta :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu nu stiu la ce ora ar fi bine sa ajungi....m-am gandit doar ca te-ar putea ajuta Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de lizandia Joi 03 Mai 2012, 3:35 pm

Day a scris:Lizandia,uite,poate te ajuta asta :................

Eu nu stiu la ce ora ar fi bine sa ajungi....m-am gandit doar ca te-ar putea ajuta Smile

Multumesc mult Day, dar de cand vad atatea accidente cu microbuzele acestea care selecteaza soferi numai ei stiu dupa ce criterii, prefer in lipsa masinutei de familie sa ma deplasez cu trenul, dar oricum si cu microbuzul tot as ajunge tarziu, si in plus nu cunosc nici Buzaul, de aceea ma gandeam ca gara ar fi un reper mai bun.Dar iti multumesc mult inca o data! kiss
... si oricum nu stiu nici diponibilitatea locurilor daca mai e valabila, asa ca cel mai intelept lucru ar fi clar sa stau cumintica in coltul meu si sa dau din labutze cu spor, ca sa iau fatza fanilor lui Doraly cand s'o ivi ocazia Laughing
Spor la dat din maini fetelor! tricot cos croset
lizandia
lizandia
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 01/05/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de lorellay Vin 04 Mai 2012, 10:19 am

buna,
din pacate nici eu nu cunosc Buzaul.
urmatorul mtarg sigur nu va fi mai aproape de Constanta...
nu stiu daca primesti mail de la noi. zilele astea anuntam urmatorul eveniment
lorellay
lorellay
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : v
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Vin 04 Mai 2012, 11:40 am

Lorellay, daca ajungeti vineri, o sa vi-l arat eu, de la un capat la celalalt. Daca veniti sambata, direct la Galleria, care e in capatul celalalt al bulevardului prin care intrati in Buzau, ne plimbam dupa inchiderea targului.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de JuiCy Vin 04 Mai 2012, 11:55 am

Nu stiu de ce am avut impresia ca Buzaul e foarte aproape de Brasov ... cochetam cu ideea sa vin si eu, daca mai sunt locuri... Smile Mult succes la targ, fetelor ! Va asteptam cu pareri si fara marfa pe stoc!
kiss
JuiCy
JuiCy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 140
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/01/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de lizandia Vin 04 Mai 2012, 2:45 pm

lorellay a scris:buna,
din pacate nici eu nu cunosc Buzaul.
urmatorul mtarg sigur nu va fi mai aproape de Constanta...
nu stiu daca primesti mail de la noi. zilele astea anuntam urmatorul eveniment

Nu-i bai daca nu e aproape de Constanta, mi-oi face eu curaj sa vin unde il vei mai organiza, dar tare as vrea sa stiu din timp, ca uite cum a fost cel de la Buzau in care exista posibilitatea unui avantaj daca te inscriai printre primii, mi-ar prinde si mie tare bine o astfel de marja de siguranta, ca sa prind curaj Rolling Eyes .
Nu poti face anuntul si aici cand incep inscrierile? ca nu stiu daca pot lasa adresa mea de mail ca sa imi trimiti direct datele.. pupi
lizandia
lizandia
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 01/05/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 04 Mai 2012, 2:56 pm

Pe mine una m-ar tenta un targ in Brasov daca stiti careva de asa ceva. Nu acum ci mai in August cand vor fi caldurile cele mai urate in Bucuresti. Tare bine mi-ar prinde o evadare la munte wink
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de lorellay Vin 04 Mai 2012, 3:20 pm

pot pune anuntul aici de acum...daca nu incalc regulamentul, trebuie sa verific. o sa vorbesc si cu moderatorii
Teodora, din pacate vom ajunge sambata dimineatza...multumim pentru invitatia la plimbarica...vedem
lorellay
lorellay
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : v
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Handmade DEEA Mar 08 Mai 2012, 9:37 pm

Pentru Tantelu...ti-ai gasit cumva partenera pentru targul din 19-20 mai din Bucuresti ? eu am ramas fara loc si ma gandeam ca ma primesti langa tine Smile
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Vin 11 Mai 2012, 10:01 pm

Doamnelor si domnisoarelor buzoience, va invit la targul handmade de la Galleria Mall, maine si poimaine, de la 10 la 22 sambata si 10 la 20 duminica.
Nu ratati ocazia ! Vor fi peste 15 expozanti, printre care si eu. Voi expune bijuterii handmade de tot felul, lucrari in tehnica decoupage si macii acestia, modelati din FIMO !
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de godeta Dum 13 Mai 2012, 3:32 pm

Ce frumos, Aratadar, pacat ca am vazut atat de tarziu... succes si vanzare buna iti doresc!
godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Dum 13 Mai 2012, 11:30 pm

multumesc
Gata, s-a terminat. N-au fost prea multi vizitatori, din care prea putini cumparatori. N-am iesit in paguba, dar nici nu pot zice ca am vandut mult. Sper macar ca cele care mi-au vazut lucrarile real sa ma caute si pe net si sa comande din magazine.
Panourile aranjate le-am acoperit cu huse si asa le las. Poate le-oi mai duce la vreun targ, dar tot loco.
A fost frumos ca am avut ocazia sa revad persoane dragi, sa cunosc alti artizani si sa le admir creatiile. Voi scrie maine pe blog despre targ si voi posta cateva standuri cu lucrari ce mi-au placut mult. Azi am venit prima si am plecat ultima.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de diada Lun 14 Mai 2012, 4:27 pm

Artadar a scris:Doamnelor si domnisoarelor buzoience, va invit la targul handmade de la Galleria Mall, maine si poimaine, de la 10 la 22 sambata si 10 la 20 duminica.

sa spun si eu impresii... s-a intamplat sa ajung acolo, nu am fost incantata, ma asteptam sa mai multe zambete, vanzatorii erau crispati, am ajuns pe la 10,30 si nu erau toti expusi, am luat niste cercei fimo, dragostea mea, si sa constat cand am luat de la alta fata (tot fimo) ca nu mi-a dat bon de tombola. Oricum nu-l completam ca nu ma duceam noaptea la extragere, dar macar asa... omenia...

Si cand a vrut fi-miu sa atinga ceva s-a luat respectivul de el de s-a terminat toata vizita mea.... pai daca nu vrei sa ating asta este, stai cu ele cat vrei nene... fi-miu este foarte atent chiar daca este mic, nu rupe nici o floare, nu atinge o furnica, doar vroia sa simta la mana. Daca era zbuciumat il opream eu, nici o grija!!!

Mie personal nu mi-a placut, cu 2 tipe am putut rezona si vorbi, restul erau crispati.

Una peste alta, m-am uitat pe blogul tau si am recunoscut cerceii curcubeu pe care i-am admirat si in galerie, deci am fost foarte aproape! hug poate o sa mai avem ocazia sa ne intalnim.

edit: ca uitai sa spun de marile intalniri din weekend wink 1 sambata cu Mnarcisa, foarte scurta ca nu aveam timp nici una nici alta, o tipa extraordinara hug

si 2 duminica cu Magda Marin cu familia extraordinara, au venit in vestitul parc Crang, si eu cum stau la 2 pasi nu am putut refuza invitatia.

2 fete cu suflet mare, mi-a facut placere sa va si vad, sper sa mai repetam experienta pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Lun 14 Mai 2012, 7:49 pm

Eu nu m-am simtit crispata deloc si am comunicat cu placere cu cei ce se opreau la stand si cu majoritatea expozantilor.
Ai vazut cerceii curcubeu si n-ai observat porecla ARTADAR din litere aurite, pe panoul de jos, cel rezemat de sevalet. Poate asa iti dadeai seama ca sunt eu. Panourile mele au stat tot timpul in umbra..
Dupa ce-au plecat vecinii, le-am asezat culcat pe o masa si asa frumos se vedeau culorile.
Duminica am sosit la 9.30, fiind prima si am plecat dupa 21, fiind ultima. Cand acoperisem toate panourile au mai venit doua doamne, asa ca am dezvelit tot.
Tombola s-a desfasurat azi dimineata.

Expozantii erau "crispati" cum zici tu, poate pentru ca, in decurs de doua zile, au venit chiar putini vizitatori dintre care foarte putini au si cumparat. Unii treceau pe langa standuri fara sa se uite macar.
La targ au expus si persoane venite din alte orase, care au trebuit sa plateasca 80 lei cazarea. Unii n-au vandut aproape nimic. Duminica chiar n-au mai venit. Iti dai seama ce dezamagiti au fost ?
Noroc cu gazda, Galleria, care ne-a cumparat de la 15 standuri produse in valoare de 100 lei/zi. De la mine au luat doua tablouase cu servetele, un set cu bile de lemn invelite in fimo, in nuante de orange si o icoana pe sticla in valoare de 110 lei, ce am lasat-o la 100 lei. Aceste lucrari au fost oferite la tombola.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de diada Mar 15 Mai 2012, 8:12 am

M-am tot uitat dupa niku-ri dar nu mi se pareau cunoscute, scuze, daca as fi intrat cu o zi inainte chiar te cautam sa vorbim.

Nu ma mira ca nu au vandut, nu a fost atat de mediatizat acest targ, eu am aflat de el aproximativ cu doua zile inainte, de pe net, plus ca.... cata lume apreciaza handmade-ul?poate daca il dai de pomana, in unele cazuri nici asa. Cum zicea si Elouise: "le duceam cadouri facute de mine (la neamuri de ex) si se strambau ca nu au eticheta din magazin.

Asta este, eu daca as fi putut as fi stat cateva ore sa ma tot uit, ca de cumparat am avut buget mic si m-am incadrat in el. Mie asa mi-a zis respectiva de am cumparat de la ea, ca tombla se tine in seara de duminica, nu aveam cum sa ajung nici nu l-am completat.

Ma bucur ca Femina vine in Buzau, la cate fete am inscris, le fac o bucurie! prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de gmiki1 Mar 15 Mai 2012, 10:07 am

Artadar eu nu am aflat decat ieri de aceasta expozitie,de-aici de la voi...asa ca desi imi pare rau ca nu am stiut,imi poti spune si mie detalii legate de participare?ce taxa s-a platit pt stand?masute pentru expunere au dat ei?trebuia sa ai certificat,autorizatie pt a expune si comercializa?as dori sa stiu si eu pentru eventualele dati viitoare cand vor mai fi astfel de expozitii,si chiar nu s-a mediatizat deloc,stau in buricul orasului si am aflat de-abia dupa ce s-a terminat zid
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Mar 15 Mai 2012, 1:22 pm

Nu stiu cat de mult s-a mediatizat, n-am urmarit stirile tv locale si n-am ascultat radio. Afise reale n-am observat si doar am auzit anunturile dintr-o masina ce s-a plimbat pe strazi, vineri.
Eu am fost asa ocupata cu pregatirea de n-am avut timp sa merg pe la cunoscuti, sau sa dau telefoane. Alta data oi anunta, ca le am pregatite deja. Am scris doar un biletel la biblioteca judeteana.

Plata a fost de 60 lei/2 zile/1,5 m liniari, pentru ca ne-a gazduit Galleria. Daca se organiza afara, la cort, ar fi costat 100-120 lei pt. acelasi spatiu. E firesc. Trebuie montate corturile, ajutat participantii, la final strans iar corturile si transportat. Nu-i usor si acest efort trebuie platit.
Organizatorii nu raspund de statutul expozantului, daca e autorizat sau vinde altfel. Ei, invita, ofera toate conditiile si dau factura pe taxa.
Conditia e sa fie aduse produse cu adevarat handmade, lucrate de cei inscrisi si nu cumparate din depozite, dar unii mai aduc si din acestea... Daca se intampla asa, nu li se inchide standul, dar nici nu vor mai fi invitati la acest targ.
Eu sunt autorizata si aduc exclusiv creatiile mele. Am autorizatie de fabricare, de vanzare pe internet, in piete, targuri si oboare, sa lucrez la domiciliul clientului, sau sa vand de acasa si chiar sa organizez eu targuri si spectacole. Inca nu-s pregatita sa fac asa ceva. Cand s-o mai organiza va anunt mai din timp.

Impresii cu multe imagini voi posta in blog. Acum lucrez la postare.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de gmiki1 Mar 15 Mai 2012, 3:02 pm

multumesc pt detalii,vreau si eu un link la blogul tau pe pm,desi eu nu am imi face placere sa rasfoiesc ....pana mi-oi face si eu,ca de cand tot aman
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Mar 15 Mai 2012, 6:28 pm

Gata, am postat despre targ.
Nu-i nevoie sa pun linck, ca e deja . Aici, sub numele meu vezi un mic glob pamantesc. Apasa pe el wink
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de diada Mar 15 Mai 2012, 7:46 pm

Multumesc Arta, am revazut multe fete cunoscute si am putut sa-i scriu tipului rade ce ma durea, are noroc ca nu sunt un temperament coleric, ca alta ar fi facut scandalul monstru nene. Asta e defectul meu si poate vreodata ma invat si eu sa fiu nebuna pentru copii mei zid

Iti poti pune si la semnatura blogul pentru ca ai schimbul de linkuri facut.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Mar 15 Mai 2012, 11:22 pm

Tip ? Te referi la Marius, cel cu obiectele din hartie rulata ? Nu cumva baiatul tau e cel care a tipat asa de tare de ne-a speriat pe toti ? La un moment am vazut cu coada ochiului un baietel care pusese mana pe ceva, parca pe-o masinuta fragila din hartie. Fiind prea ocupata atunci cu aranjatul, acum nu-mi dau seama daca acel baiat a tipat sau a fost altul, dar tipatul m-a trezit din toate visarile .
Marius chiar ne-a zis ca nu se astepta la astfel de reactie a copilului. Nu stiu ce reactie as fi avut eu daca s-ar fi repezit cel mic la vasul cu maci rade
Parerea unui producator : e foarte neplacut sa vezi cum vizitatorii tot iti pipaie exponatele si trec mai departe indiferenti, fara macar sa cumpere cel mai ieftin obiect. Iar cand vezi un copil ca face acest lucru, iti cam sta inima-n loc. Degetele au grasime pe ele, lasa urme, mai ales degetelele de copil.
Dupa o etapa de targ trebuie sa iei la mana piesele pipaite si sa le cureti.
Aproape toti care treceau pe la standul meu pipaiau colierul cu maci, cel mai scump dintre toate si setul tot cu maci. Unele chiar infigeau unghiile in petale...Le vedeam prin spatiile libere din panou, eu fiind in spate, iar cand ma ridicam sa le salut macar, treceau la urmatorul stand...
Eu pot curata piesele din fimo, dar Marius nu-si poate curata lucrarile din hartie. Un obiect murdarit nu mai poate fi vandut...atata munca in zadar.
Nu ma refer la tine, ci am spus si eu ce ma doare.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de diada Mar 15 Mai 2012, 11:36 pm

Vezi ca ti-ai adus aminte? rade pai eu zic sa scrieti mare: nu atingeti! si daca sunt atat de fragile de ce sa le cumpar, eu zic parerea unui cumparator acum, dar chiar ar trebui sa scrie undeva chestia asta, mie mi-a ramas un gust amar, sau sa le expuneti in vitrine cu geamuri de sticla daca se strica atat de repede. Oricum, am cumparat de la ultima tipa, Lucia, 3 perechi de cercei fimo, nu erau ambalati si am putut sa-i vad exact cum aratau, chiar a fost draguta si am vorbit, m-a suparat ca nu a dat biletul de tombola dar am iertat-o, si am mai luat de la o tipa o pereche tot de fimo, ambalati, mai scumpi si nu i-am desfacut pentru ca sa nu comenteze ceva (cum zici tu, se pateaza, se indoaie, mai stiu eu ce zicea) si cand m-am uitat la ei acasa nici macar nu sunt la aceeasi dimensiune, deci nici cu ambalaj nu e bine ca nu se vad cum trebuie.

Interesant ce zici tu, o sa tin minte si o sa dau mai departe, nu atingeti.... Sad

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Artadar Mier 16 Mai 2012, 8:13 am

Si paharele sunt fragile, dar nu le dai de pamant...Le folosesti cu grija si dupa aceea le asezi in vitrina si le ai ani de zile.
Niste cercei modelati din fimo, cu niste flori cu petale subtiri, daca ii apuci de tortite si-i asezi la urechi, ii poti purta ani de zile, fara sa se rupa nimic. Daca uiti ca ii ai la urechi si te culci cu ei, probabil ca le poti rupe petalele...Depinde de posesor cum stie sa respecte munca producatorului.
O prietena mi-a cumparat o pereche de cercei cu maci. I-a uitat cazuti pe jos, a mutat un scaun si a zdrobit un mac cu piciorul scaunului...asa ca, pardon !
Florile modelate petala cu petala, nu are cum sa fie identice. Numai daca e indesat fimo intr-o matrita iese ceva identic, dar nu mai are unicitate, ca poti turna in aceeasi matrita mii de flori absolut identice si de aceeasi culoare uniforma, fara model in compozitie. Langa mine era un stand cu astfel de flori identice, ale mele erau unice.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 3 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB