Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Targuri hand-made V - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Targuri hand-made V

+68
anamariahandmade
mari42
Miki76
iustinica
deosebita1
emilly
Bijuterii Ramona
ancaanca
Giorgi
bisisica bijuterii
Anita_Cristal
Bijuterii.Ro
manus marioara
Raluca Elena
elenatatiana86
lotica
MagdaMarin
cillywilly
seandreea
xgabitza
Roxi_J
Amalia T. Design
irinaroscacreations
symos
europolis
flori balteanu
waby
diana-s
ake007
maddy13
danae
Lucia Ro
dorinamisov
ador.mita
letho
georgeta.prnic
Cristache
SilviaDumitrescu
Margot_
LORIMAR
Dorulet
Admina
zahariaelouise
gmiki1
diada
godeta
JuiCy
lorellay
lizandia
darkpoke
Day
carmen79np
Handmade DEEA
piecedart
corina corina
Artadar
mykya
czuky
tantelu01
smihaelaviorica
Andata
Savu Ramona
mokatoka
ismi3ismi
nancyrbd
laurca
simonelis21
betymi72
72 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 31 Oct 2012, 3:19 pm

darkpoke, imi pare rau ca ai ramas asa dezamagita. Nu te condamn, la inceput si eu am avut aceasta impresie. Perseverand, am inceput sa vad lucrurile altfel. Nu zic ca totul e roz, ca nu e loc de mai bine. Totusi e un loc si un targ care si-a facut un nume, clientii au ajuns sa fie fideli (multi ne-au recunoscut cu bucurie chiar si la mare, ceea ce ne-a facut mare placere) iar expozantii nu sunt chiar aceiasi. Si, chiar daca sunt, fiecare incerca sa aduca ceva nou. Am experimentat cam toate zonele la targ, in mijloc, la cele doua porti, mai pe laterale.... Daca prima data cand am fost in poarta, nu a mers bine(si ploaie torentiala de 2 zile) a doua oara vanzarea a fost ok. Chiar nu este o regula, totul e la intamplare. Despre cealalta problema, acum se poate merge la toaleta din muzeu. Despre costuri, inca este targul cu cea mai mica taxa si intr-o locatie buna. Degeaba ai si 10mp de expunere daca esti intr-o zona moarta.
Eu m-am inscris deja si, daca vrea cineva sa imparta locul (21) sa imi spuna repede. Am o partenera (care spre surprinderea mea,a fost incantata de la prima participare) dar trebuie sa plece din oras in acel weekend.
In decembrie se mai organizeaza 2 targuri (Mos Nicolae si Craciun) si probabil inscrierea o sa fie comuna.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de darkpoke Mier 31 Oct 2012, 4:02 pm

tantelu sunt de acord cu tine, mai putin intr-o privinta
la targu de craciun mi s-a parut ca multi au trecut la plesneala pe acolo..de curiozitate..si foarte rapid
a fost si o vreme urata, asta e...uneori ai ghinion...stiu asta
doar ca raman la parerea mea...din astfel de targuri cei mai castigati sunt organizatorii...poate este si motivul atator targuri aparute peste noapte..nu ma refer la aceasta..in general.
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 31 Oct 2012, 4:14 pm

Ai dreptate, sigur sunt castigati organizatorii, altfel ar renunta la activitatea asta. Diferenta intre ei este data de gradul de "avaritie". Si aici ma refer la cei care cer taxe enorme, ofera conditii 0, dispar pe parcursul targului si te lupti singur cu eventuale controale ce se lasa chiar cu amenzi... De aceia sunt recunoscatoare celor de la ILH, macar sunt langa noi mereu, nu lasa sa se nasca dispute intre expozanti, avem oameni de paza care chiar se plimba tot timpul printre noi, putem lasa peste noapte mobilierul de expunere. Singura nemultumire este spatiul foarte mic. Macar 2m daca erau... Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de seandreea Lun 05 Noi 2012, 5:29 pm

Subscriu si eu ca organizatorii mi s-au parut de treaba, au aparut imediat sa rezolve probleme, sa nu existe conflicte. Eu una sunt aiurita din fire si am confundat numarul locului si imediat am dat de Andra care mi-a comunicat numarul corect si cand a doua zi s-au retrasat locurile si al meu si partenerei mele era mai stramt (era pe colt, deci daca duceai produsele mai in fata, locul era mai stramt, nu stiu daca va puteti da seama), a venit imediat sa ne ajute sa rezolvam problema cu vecina de langa. Ne-a dat sandwish-uri in fiecare zi si, cum a zis si Tantelu, paza era in permanenta acolo.
Din pacate pentru mine n-a fost reusit din punct de vedere al vanzarilor, insa nu am ce sa le reprosez organizatorilor. Poate a fost locatia, standul, atitudinea noastra, produsele, nu stiu, vom mai incerca si vom vedea.
Toilata se poate folosi cea din muzeu acum si este destul de curata.
Eu as mai participa, insa cum handmade-ul este un hobby pentru mine, nu voi merge la toate, ci din cand in cand.

Mentiune pentru cine tenteaza targul din pasaj - dupa cate am inteles, primaria nu da voie sa fie vanzari acolo, deci totul acolo este expozitie fara vanzare - cine vinde risca sa isi primeasca amenda substantiala si sa ramana fara produse.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Admina Lun 05 Noi 2012, 5:53 pm

Mentiune pentru cine tenteaza targul din pasaj - dupa cate am inteles, primaria nu da voie sa fie vanzari acolo, deci totul acolo este expozitie fara vanzare - cine vinde risca sa isi primeasca amenda substantiala si sa ramana fara produse.
Asa cred ca suna teoria. De cate ori am trecut vindea fiecare cat de mult putea. Erau si oameni mai modesti cu picturi pe piatra, dar si comercianti de articole Made in China si toti vindeau, aveau preturi afisate.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 05 Noi 2012, 6:20 pm

Asa este Admina, se vinde, dar pe raspunderea fiecaruia. S-au dat amenzi si acolo si dincolo, la Arhitectura. Au fost fete care vin si la ILH si au apucat sa fuga. Multi au fugit si au abandonat marfa. Din pacate nu toti organizatorii au acte in regula si nu prea ai cum sa afli.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Admina Lun 05 Noi 2012, 6:49 pm

Dar care ar fi problema sa se faca targuri organizate de primariile de sector? De ce sa se fuga, de ce sa castige statul doar 2-3 margele si inele abandonate, cand ar putea sa ia ei taxa de organizare de vreo 100-200lei/ persoana. Sa dea ei direct autorizatiile, sa puna ei paza din politia comunitara, sa puna toalete eco cat de cat igienizate. Langa parcuri vara si primavara si in sezoanele reci in pasaje pietonale, langa muzee, etc. Pe mine (daca as participa vreodata), nu m-ar deranja sa dau banii aia la stat sau unui particular. Sunt targuri si flea markets in multe alte orase si banii cred ca-i ia municipalitatea, nu X si Y, care nu promoveaza, nu dau nicio facilitate si nici macar nu obtin autorizatii de vanzare provizorie, pentru participanti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 06 Noi 2012, 9:26 am

Nu stiu in alte orase cum este dar in Bucuresti primariile nu se ocupa cu organizarea, ele doar dau aprobari pentru ocuparea spatiului public si doar de sarbatori. Tu, ca simplu creator care vrea sa-si expuna si sa vanda rezultatul muncii tale, nu ai sanse in fata concurentei ciocolatii. Daca printr-o spaga grasa ai facut rost de un loc stradal, esti la concurenta cu produsele cumparate en-gros si vandute la 1-5 lei bucata. Si eu as da banii si la stat, daca ar organiza ei, dar atata timp cat ei sunt cei care baga bete-n roate... Fiica mea a intrebat la primaria sect. 4 pentru un loc de vanzator ambulant si a primit un NU categoric. Totusi, sectorul e plin de tarabe stradale ale tiganilor iar politia locala zice ca nu are ce sa le faca. Probabil spaga e impartita la nivel inalt.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Noi 2012, 11:08 am

zid Dap, traim in Romania. Se plang ca nu au bani la buget, noi ii rugam cu bani si ei nu vor sa-i ia pe chitanta, ca mai bine deschid buzunarul propriu...
Mie imi place atmosfera de la targurile de Craciun, din parcuri. In Kiseleff au casute si imi pare mult mai ferit de frig si vicisitudinile vremii. Nu stiu cat hand-made s-ar vinde, ca sunt mai mult producatori de mancare si bautura, dar asa vad eu targuri amenajate de primarii. In zone publice, cu un stand pe care sa-l poti inchide noaptea si sa stii ca e pazita zona, nu ramai fara produse. Cand un organizator iti da 1mp si te pune sa vi cu masa de acasa, chiar parca nu ai nicio siguranta.
Si ideea de a da autorizatie doar de expunere, dar nu si de vanzare e ciudata. Daca tot pui o stampila, pune-o si penru vanzare si incluzi o taxa de vanzare in locuri publice, ceva forfetar. Adica, daca ar cere 50lei si asta ti-ar garanta dreptul sa vinzi oricat la acel targ, vi s-ar parea mult? Macar nu ar mai fi nevoite sa fuga si sa-si abandoneze marfa acolo si statul ar cartiga 50lei* cati participanti sunt. Cred ca e cam mult daca nu e vanzare deloc, dar in zone ca cea din pasaj de la Universitate se vinde, deci se amortizeaza suma.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 06 Noi 2012, 12:04 pm

Pai.. daca dau chitanta, banii se duc in alte buzunare. Spaga intra direct la ei in portofel. Cred ca la multe ne-ar conveni sa dam o taxa de bun simt, ~50 cum ai zis si tu, si sa poti vinde in siguranta. Dar, asta pentru cele care s-au instituit ca persoana juridica, care pot da factura, chitanta, declara veniturile la fisc si platesc impozit pe profit. Am aflat ca poti obtine un POS si ca PFA sai II sau IF, astfel cumparatorii putand plati cu cardul. Dar asta se intampla intr-o societate normala, corecta, nu unde oamenii corecti trebuie sa astepte firimiturile ramase dupa invazia ciocolatie.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Noi 2012, 12:35 pm

La POS se plateste cam 2% din tranzactie, deci veniturile sunt si mai mici decat la vanzarea cash. Dar asta sa fie baiul. Eu ziceam chiar daca nu ai PFA, II, etc. sa se poata vinde ocazional ca mic mestesugar. Cum adica, daca eu as face martisoare doar o data pe an ar trebui sa-mi fac firma, sa platesc lunar contabil, sa dau declaratii lunare, trimestriale, doar pentru o luna pe an? E stupid. La fel cu vanzarea tip consignatie, daca mi-as scoate garderoba veche la vanzare (in afara chiar exista flea markets unde se vand articole de anticariat, decoratiuni, carti, haine, etc. de tip SH, dar pe strada). Nu mi se pare normal sa se impoziteze asa ceva, dar sunt sigura ca platesc si aceia care vand acolo o suma modica.
Deci eu ziceam taxa aia de X lei sa tina loc de impozit pe profit, sa fie tip forfetar indiferent ca vinzi de 20 de lei sau de 2000 de lei (Doamne ajuta wink ) si datorita acelei taxe sa nu mai fi nevoit sa declari altceva la stat. Sa vina controale, dar daca ai hartia cum ca ai platit taxa X sa nu te intrebe daca ai sau nu firma.
Dar cred ca visez eu... beat

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 06 Noi 2012, 12:45 pm

Da visezi frumos hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 11 Noi 2012, 6:35 pm

Buna ziua,

Organizatia Studentilor din UPG Ploiesti împreună cu Liga Studentilor Basarabeni organizeaza in perioada 19 - 23 noiembrie 2012 Festivalul Național Studențesc STUDENȚIADA.
Cu această ocazie dorim să organizăm și un târg de hand made, și am dori să participați în număr cât mai mare!
Am dori să ne confirmați prezența până vineri 16 noiembrie. ora 12, pentru a ști numărul de mese care vor trebui puse la dispoziția dumneavoastră.
Taxă de participare: 20 lei/zi.

Ilie Cristi - Marian
Presedintele Organizatiei Studentilor din Universitatea Petrol - Gaze din Ploiesti
Telefon: 0752003785


PS . "La POS se plateste cam 2% din tranzactie," va rog,spuneti-mi si mie ,ce inseamna POS?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 11 Noi 2012, 7:51 pm

Aparatul de citit cardul tau cel de la supermarket.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 11 Noi 2012, 8:22 pm

Aaaaam inteles.Multumesc ,Magda! pupi nu am folosit niciodata cardul pt cumparaturi..in general,ma asigur sa am banii in buzunar, tot timpul Smile
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de lotica Mier 14 Noi 2012, 11:20 am

ismi3ismi, unde se tine targul hand-made? In incinta Universitatii? Se mai fac inscrieri?
Stie cineva daca se organizeaza in Ploiesti vreun targ de Craciun?
lotica
lotica
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Romania
Data de inscriere : 29/05/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 14 Noi 2012, 12:18 pm

lotica,suna la nr de telefon si intreaba:Ilie Cristi - Marian
Presedintele Organizatiei Studentilor din Universitatea Petrol - Gaze din Ploiesti
Telefon: 0752003785
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 14 Noi 2012, 5:04 pm

daca vine cineva la targul organizat de UPG strigati si voi ca vin sa va aduc o cafea fierbinte ( locuiesc la 5 minute de UPG)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de elenatatiana86 Mier 14 Noi 2012, 6:33 pm

eu o sa fiu acolo, sper sa fie bine, de-abia astept sa inceapa, imi era dor de un targ...va astept pe acolo, poate cunosc si eu forumiste din ploiesti, imi doresc tare mult sa cunosc persoane iubitoare de lucruri frumoase si lucrate cu drag

va pup
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 14 Noi 2012, 6:41 pm

elenatatiana86 ce ma bucur. O sa fii toate zilele? Zi-mi si mie locul unde se tine targul ca din mesajul de mai sus nu am inteles.
Chiar o sa dau o fuguta in una din zile sa vad ce si cum e pe acolo. Daca nu o sa fii toata perioada da de stire sa vin cand esti, sa ne cunoastem.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de elenatatiana86 Mier 14 Noi 2012, 6:59 pm

Da, o sa fiu in toate zilele. Mi s-a spus ca se tine in corpul I al UPG, in interior. M-as bucura sa ne cunoastem, va astept acolo.
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 14 Noi 2012, 8:06 pm

oookkkk am retinut unde te gasesc. Acum ma intreb oare te voi recunoaste dupa produse? scratch

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de elenatatiana86 Mier 14 Noi 2012, 8:18 pm

Din pacate, nu stiu daca reusesc sa pun poze pe forum pana atunci, insa am cateva poze cu brose textile postate mai de mult la subiectul respectiv. In general, voi avea accesorii textile, cateva margelute de hartie si cateva crosetate (ca asa-i cand iti plac prea multe - te apuci de toate) . Denumirea standului va fi Tatiana's handmade boutique. Sper sa ne gasim.
Am uitat sa va mai spun ca va fi intre orele 8-17.
elenatatiana86
elenatatiana86
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 14 Noi 2012, 8:39 pm

Tatiana pai daca mi-ai spus sub ce denumire vei expune clar ca te voi gasi. Iar ca si ora este foarte bine pentru mine ca pot sa "fug" de acasa wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de darkpoke Mier 21 Noi 2012, 3:38 pm

dragele mele..scriu acest anunt pt toata lumea, atat artizan participant la targuri cat si pentru organizatori (daca se afla printre noi)
pentru ca mi se pare un subiect destul de controversat si fierbinte, m-am decis sa scriu o serie de articole despre si cu targuri handmade...pareri pro contra, impresii, sfaturi utile..etc
pt cele ce nu stiu, fac parte din redactia revistei atelierul..acolo va aparea
si am nevoie de voi...pentru ca nu vreau sa fie niste articole bazate doar pe parerea mea..si vreau sa fie utile atat participantilor si de ce nu si organizatorilor..
daca doriti sa ma ajutati..iata ce trebuie facut: in primul rand sa-mi dati un mesaj PM..in care sa-mi dati o adresa de email a voastra
voi reveni cu un email..in care va povestesc mai mult..si in care va voi trimite si cateva intrebari....scurte si la obiect..la care puteti raspunde la fel...
evident daca aveti alte remarci si impresii suplimentare..la fel mi le puteti trimite...toate aceste informatii vor aparea in articole...asa ca daca nu doriti sa va dati cu parerea..nu este nici o problema...de aceea anunt ca vor fi publice, cu nume, sau numele blogului vostru
ms anticipat Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Targuri hand-made V - Pagina 9 Empty Re: Targuri hand-made V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB