Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

+57
danae
ciucamona
milena
tala
Alina.C
ELENA76
adelina25
Uca
lya06k
gabi1795
clodi
dana_mi16
totolina
mdlupu
olympia
Buburuza
chocolate
arime
mada93
vilcris
ancuta_ancuta
kla78
DANIELA.I
feliciagl
puffetta
dandana
oana_007
ciresicca
Bianca Belly Dance
teisoara
noel
SilviaDumitrescu
Monica
nadina_b2005@yahoo.com
ileana cosanzeana
alexya
Laila
StMihaela
Noemi
RalucaS
zylv
Clio_Ela
duchess
Eva
andreeaX
aisha
Dionisia
ariana
mimi_sus2000
tomari
ioana soare
geany
postoleirina
diada
Admina
MihaelaT
Camy
61 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de lya06k Vin 05 Feb 2010, 8:01 pm

Camy,imi plac foarte mult creatiile tale...dar materialul face tot kiss
Am citit pe forum ca ai avea unele de vanzare si tare m-ar interesa si pe mine...locuiesc intr-un orasel mic si singurele materiale pe care le gasesc sunt stofe,saten si bumbac pt lenjerii de pat...deci mai greu cu ceva mai pretentios Sad sau pote imi poti recomanda vre-un furnizor bun de materiale...
lya06k
lya06k
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : arad
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 05 Feb 2010, 8:22 pm

Madalupu, Totolina, Camy, ce harnicute sunteti!Foarte frumoase hainutele cusute de voi!
Eu nu am scos masinile de cusut din dulap de la jumatea lui decembrie... Sper ca saptamana viitoare sa reusesc sa fac niste pantaloni de casa pt pruncul meu, deja sunt toti mici... iar materiale am o gramada, (camy, nu am reusit sa mai cos nimic, zecile de bucati de la tine asteapta, plang in dulap, sa fie taiate) Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Uca Lun 15 Feb 2010, 11:34 am

Camy, elasticul pus la colanti pe lungime este egal cu circumferinta croielii in talie sau se taie mai mic si se intinde in timpul coaserii ( sa nu cada de pe tine) ? Nu stiu daca m-am exprimat bine. Sper sa se inteleaga ce am intrebat.
Mersi.

Multumesc totodata pentru sfaturile referitoare la materialele elastice, in urma discutiei am folosit pentru un material gen fleece (polar) elastic o cusatura decorativa si nu mai pocneste ata.
Disera sper sa pot posta si poza, sper sa fiu pe topicul bun. Este facuta pentru sotul meu.
kiss
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty trening cenusiu

Mesaj Scris de adelina25 Lun 15 Feb 2010, 2:28 pm

buna tuturor!

va urmaresc de ceva timp si mi-am facut putin timp sa postez si eu. incep cu un trening facut in 2008 pe care l-am purtat cu mare drag Smile

va admir creatiile superbe si explicatiile pe care le dati pupi
totusi, as propune, ca pentru fiecare creatie sa scriem de unde am luat materialul si ce tipar am folosit (sau cum am facut noi acel model).

la acest trening am luat material de la depoz. de la filaret si pt tipar am facut asa: pt pantaloni mi-am descusut o alta pereche care-mi placeau cum veneau (aveam 2 perechi si au costat 15 lei), iar pt hanorac, l-am croit ca pe o bluza, i-am desenat eu niste buzunare cum le-as vrea si la gluga am urmarit alta de la alt hanorac de-al meu . rezultatul :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].

am cautat mult un material bun pt trening , sa nu faca genunchi etc, am gasit asta (care e ff bun si cam singurul gasit ok de mine, e un pic pufos) dar si cel care se foloseste uzual, tot la filaret, dar (din pacate) s-a destramat f tare la cusaturi.
spor la cat mai multe creatii! pupi
adelina25
adelina25
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Uca Lun 15 Feb 2010, 2:34 pm

adelina25, bine ai venit,
Superb treningul, imi place combinatia de culori.
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ELENA76 Lun 15 Feb 2010, 4:21 pm

este frumos treningul. mai incolo sper sa fac si eu pentru baietii mei.
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Alina.C Mar 16 Feb 2010, 4:46 pm

Adelina, foarte foarte frumos si foarte bine lucrat treningul! Iti vine perfect!
Cred ca, intr-adevar, materialul este esential in realizarea unui trening de calitate.
Ideea cu descusutul pantalonilor e super, le-am pus si eu gand rau unor pantaloni, cu ocazia faptului ca am vazut treningul tau Smile
Sa ne arati ce mai lucrezi, sunt convinsa ca treningul nu e singura ta realizare in domeniul croitoriei. hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 16 Feb 2010, 6:41 pm

Adelina e nemaipomenit treningul si iti vine excelent! Imi plac insertiile mov , imi place cu totul , felicitari! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de tala Mar 16 Feb 2010, 7:25 pm

Adelina, e foarte frumos treningul. Materialul este cumva si putin elastic? (eu am o problema cu materialele elastice caci imi cam face probleme masina) insa imi place modelul tau la nebunie (e adevarat, conteaza mult si cine e in haina ca sa arate intr-un fel)
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de zylv Mar 16 Feb 2010, 9:32 pm

adelina,ai un 10 de la mine
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Mar 16 Feb 2010, 9:48 pm

A iesit perfect treningul Adelina, iti vine de minune, asta e avantajul cand croiesti dupa hainute care stii ca ti se potrivesc. Eu deja am renuntat la tipare, si croiesc dupa alte haine, cu sau fara modificari sau adaugiri. Pana acum niciodata nu am gresit.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de milena Mar 16 Feb 2010, 10:03 pm

adelina, superb imi place mult.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de adelina25 Mier 17 Feb 2010, 10:58 am

'neata!

multumesc mult pt. aprecieri!
tala, , materialul de trening e putin elastic, dar am cusut aproape numai la triplock.
mai am niste tricouri facute in graba (dupa nastere mi-au ramas hainele mici... )si le-am si pictat (desene gasite pe net ), am facut vreo 8 (de croit le croiesc repede ca am si curis).
la gat le-am pus bentita la triplock, iar tivul l-am facut cu o cusatura decorativa si am pus firul de pe fatza in doua sa iasa mai de efect:P
nu mi-au iesit f bine pozele, cred ca tb sa-mi sterg lentilele la aparat, dar materialul e f fin, cred ca e un bumbac cu elastan, luat din Sam (7 lei m).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si unul mai vechi, nu e pictat, am cusut cu zigzag o barcuta decupata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

scuze ca-s necalcate Embarassed
adelina25
adelina25
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de teisoara Mier 17 Feb 2010, 11:03 am

Adelina-25 multi pupici pt.lucrusoarele tale si bravo ca te pricepi si la croit si la cusut si la pictat si.................la mai multe.Cred ca-ti da o stare de bine faptul ca esti unicat pe mana ta. wink
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de geany Mier 17 Feb 2010, 11:07 am

Estetic, practic si original. Sa le porti cu placere. Par a fi cumparate (compliment). cos
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de mdlupu Mier 17 Feb 2010, 8:24 pm

Adelina-25 foarte frumoase bluzele tale! foarte tineresti!
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de tala Mier 17 Feb 2010, 9:59 pm

Adelina, m-am linistit deci caci nu am decat liniara. Sunt tare haioase tricourile si super frumos realizate, felicitari!
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ELENA76 Mier 17 Feb 2010, 10:35 pm

Adelina25, sunt foarte frumoase tricourile.felicitari!
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ciucamona Joi 18 Feb 2010, 9:20 am

am facut si eu primavara trecuta rochita asta de casa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss dama
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 18 Feb 2010, 9:57 am

ADELINA,ai lucrat niste produse foarte frumoase .Se vede calitatea produselor si finisajul perfect pe care l-ai realizat.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Alina.C Joi 18 Feb 2010, 10:10 am

Si mie imi place mult de tot ce lucrezi, Adelina! Imi plac hainele elegante , dar imi plac si cele sport (in trening si tricouri ma imbrac zilnic, cand ies cu copilul in parc, de exemplu)... Felicitari pentru ceea ce faci.

Si inca o data ma bucur din suflet ca am gasit acest forum, invatam o multime de lucruri interesante. De exemplu, am descoperit ca putem picta pe hainute, pentru a le face si mai .... unicat Smile O sa mai aprofundez subiectul.

Maistra, ai teminat sesiunea? Cand ne mai incanti privirile cu lucruri facute de tine? kiss
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 18 Feb 2010, 10:17 am

Mersi de intrebare ALINA,maine e ultimul,la matematica.Pe urma rasuflu putin si incep semestrul 2.Am mai lucrat,pt ca asa ma relaxez,insa nu am avut timp sa le pozez,dar in wekend sper sa le postez.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Alina.C Joi 18 Feb 2010, 10:32 am

Multa bafta, Maistra! Intleg partea cu relaxatul, si eu patesc la fel, cand ma asez la masina de cusut nici nu simt cand trec orele... Iar cu cativa ani in urma coseam goblen, din acelasi motiv, relaxarea.
hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 18 Feb 2010, 10:55 am

ALINA,eu le combin,seara este regula,tricotez inainte de-a adormi,chiar daca nu am postat prea mult la tricotat,eu acest lucru il fac de mic copil.Pe langa, mai cos goblen,chelim,fac laseta si mai nou crosetez.Deci le combin,insa tricotatul este primul lucru pe care l-am invatat,il fac cu ochii inchisi.
Multumesc ALINA.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de adelina25 Joi 18 Feb 2010, 4:14 pm

multumesc mult fetelor Merci
adelina25
adelina25
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 10 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB