Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

+57
danae
ciucamona
milena
tala
Alina.C
ELENA76
adelina25
Uca
lya06k
gabi1795
clodi
dana_mi16
totolina
mdlupu
olympia
Buburuza
chocolate
arime
mada93
vilcris
ancuta_ancuta
kla78
DANIELA.I
feliciagl
puffetta
dandana
oana_007
ciresicca
Bianca Belly Dance
teisoara
noel
SilviaDumitrescu
Monica
nadina_b2005@yahoo.com
ileana cosanzeana
alexya
Laila
StMihaela
Noemi
RalucaS
zylv
Clio_Ela
duchess
Eva
andreeaX
aisha
Dionisia
ariana
mimi_sus2000
tomari
ioana soare
geany
postoleirina
diada
Admina
MihaelaT
Camy
61 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de danae Vin 19 Feb 2010, 10:39 pm

Va arat si eu ce am lucrat pana acum. Nu am facut decat ceva pentru casa, caci nu am avut curaj sa stric material. Prima chestie facuta este o rochita pentru vara, dar cred ca va fi purtata doar prin casa. Desi nu e cine stie ce croiala, m-am cninuit la ea cam 3 zile, din care 2 la cupe. Nu imi reuseau si pace. Pana la urma, si va rog sa nu radeti de metoda mea, am pus o bucata de material peste un sutien cu bureti si am facut niste pense.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



iar din bumbac de la camy am facut niste maieute pentru gogosica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de zylv Vin 19 Feb 2010, 10:46 pm

de ce sa radem?te-ai descurcat de minune,ai fost inventiva,si sunt sigura ca data viitoare va iesi o rochita demna de purtat pe strada.un sfat de la mine ar fi sa incerci sa-ti faci rochita la care sa poti purta sutien.cred ar arata mult mai bine.genul acesta de rochite,poate fi purtat fara sutien de fetele care au sanii plini.sper sa nu mi-o iei in nume de rau pupi
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de danae Vin 19 Feb 2010, 10:51 pm

merci, nu ma supar, eu cred ca orice critica e constructiva. Sincer, vroiam sa dorm in rochita asta, si cred ca ar fi trebuit sa ii fac bretelele mai scurte. Data viitoare sigur va fi mai bine.

Of, incerc si eu sa incarc bluza de concurs, dar fotograful a adormit shot
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Vin 19 Feb 2010, 11:03 pm

hmmm foarte reusite maieutele Flowers
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ELENA76 Vin 19 Feb 2010, 11:04 pm

Danae, sunt foarte frumoase! felicitari!
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de danae Vin 19 Feb 2010, 11:24 pm

merci noemi, elena76. La primul maieu am lucrat cam 4 ore. Bia (gogosica mea) era foarte entuziasmata de masina de cusut si ma tot intreba: dar aia ce face, dar asta ce face, imi fura diverse chestii. In fine, la sfarsit, sotul meu ma intreaba cat costa un maieu de trebuie sa le facem acasa? Ca daca dureaza la fiecare atat... mai bine le cumparam totusi. La al doilea, ca va dati seama ca le-am facut in zile diferite, am pus aiurea materialul si am taiat gresit. Poate la urmatoarele nu va mai fi asa.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 19 Feb 2010, 11:54 pm

danae a scris: la sfarsit, sotul meu ma intreaba cat costa un maieu de trebuie sa le facem acasa? Ca daca dureaza la fiecare atat... mai bine le cumparam totusi.
rade rade rade Scuze ca rad, dar simpatic sotul tau.Felicitari pentru maiouri si rochie! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ciucamona Sam 20 Feb 2010, 12:10 am

frumos lucrate Smile
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de danae Sam 20 Feb 2010, 12:44 pm

multumesc, multumesc Merci
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de DANIELA.I Sam 20 Feb 2010, 7:21 pm

DANAE,pt inceput e reusita rochita,dar ca si ZYLV,eu sunt de aceeasi parere,astfel de modele de rochii necesita sani mai voluminosi.In rest,imi place si mai ales ca ai gasit o solutie pt cupe. kiss
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de adelina25 Dum 21 Feb 2010, 6:23 pm

foarte draguta rochita! iar maieutele ti-au iesit foarte bine! (hehe, asa-mi zice si mie sotul meu dar faptul ca fac eu lucrusoare imi da o stare de bine Smile, chiar daca stau mult la ele)
adelina25
adelina25
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de danae Dum 21 Feb 2010, 10:01 pm

Da maistra, ai dreptate. Sa stii ca este primul lucru facut de mine. Eu fac felicitari si invitatii, nu croitorie. Dar aveam ambitie sa fac si eu ceva. Poate data viitoare ii pun si bureti, ca natural nu am am ce adauga rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de BiancaBellyDance Joi 25 Feb 2010, 7:05 am

cum as putea sa fac niste colanti .... genul la acestia din video... un tipar ceva [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .... nu am nici o idee. am incercat sa fac unii si au iesit ff urati.... cu o paranteza mare intre picioare... am stricat si materialul superb....





(modelul din clip vreau sa-l fac...dar pe lung si fara gaurele pe el)
BiancaBellyDance
BiancaBellyDance
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de danae Mier 03 Mar 2010, 11:11 am

Fetelor, am si eu o intrebare. Nu stiu daca e bine sa o pun aici, daca nu e rog sa fie mutata. As vrea sa fac un trening pentru Bia si ma gandeam ca mi-ar iesi mai repede fi mai finisat daca i-as pune mansete de tricot. Din pacate, la noi in mercerii nu prea am vazut iar pe net, pe merceria.ro am vazut doar 2 culori. As dori un sfat, cum se monteaza, daca a facut cineva, cum se lucreaza (eu nu am decat liniara) si de unde pot lua asa ceva. Daca e prin Bucuresti, poate ajung luna asta. Merci kiss
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Mier 03 Mar 2010, 3:44 pm

Revin si eu cu o pereche de colanti care imi plac foarte mult cum au iesit. Sunt din catifea usor elastica, imprimeu leopard. Era bine sa fie mai elastic materialul dar cand l-am cumparat m-a incantat imprimeul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ciucamona Mier 03 Mar 2010, 6:02 pm

foarte frumosi noemi spor in continuare cos
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de vilcris Mar 16 Mar 2010, 10:30 pm

Cum n-aveam chef de ceva complicat, am facut hanorace din paturi de Polar luate la oferta. Pentru toata familia. Le vom purta prin casa sau in serile racoroase la mare, la camping. Sa nu ma certati ca nu mi-am batut capul sa potrivesc dungile. Nici nu prea aveam loc de-ntors pe paturile alea...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si un halat de baie cu broderie cu capsuni. Am pus cum se face broderia la sectiunea care trebuie. Halatul e pentru mine dar am pus copilul sa pozeze de-aia arata de parca e imbracata de pomana rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de olympia Mier 17 Mar 2010, 8:03 am

Arata foarte bine halatul. Eu tocmai ma miram dincolo la "broderie" de ce nu vad si suportul capsunilor...Embarassed
Ma duc sa editez mesajul ala .
Uitasem, arata foarte bine si halatul si hanoracele, da ramasesem setata pe halat.
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de clodi Mier 17 Mar 2010, 9:31 am

Vilcris, ce colorate si vesele sunt! Unde ai gasit oferta cu paturi?
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de vilcris Mier 17 Mar 2010, 9:46 am

clodi a scris:Vilcris, ce colorate si vesele sunt! Unde ai gasit oferta cu paturi?

De la Selgros am luat in cateva randuri, ultima data cam in toamna. Nu sunt intotdeauna. Erau cam la 10 RON/buc
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de diada Mier 17 Mar 2010, 11:15 am

Minunate! sa le purtati cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de clodi Mier 17 Mar 2010, 2:29 pm

Multumesc Vilcris! O sa tin minte sa ma uit cand ajung in Selgros. Sa le purtati sanatosi!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de ciucamona Mier 17 Mar 2010, 6:49 pm

unde gasesc material pt tricouri in rm valcea
ajutor kiss
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Noemi Mier 21 Apr 2010, 9:30 am

Eu am luat de La Ploieşti material negru ca de tricou iar alb am luat din Turcia o rola mare de 50m sa îmi ajungă. Dar rm Vâlcea .....
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 21 Apr 2010, 10:31 am

Nu gasesti in Rm. Valcea decat lycra, bumbac nu. Eu am mai gasit cate un cupon prin second-handuri.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1) - Pagina 11 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB