Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Pantaloni de dama sau barbatesti-3

+69
mlizeta
dorina narita
dienutzababy
dszilvike
mady89
nicole24
Gabica
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Getzuta
cleobejan
barbin
ale_bebe
luminitza79
georgianamatei2007
scoobbyy
ckristina
sergiu valentin
emmancita
Miniona
veronica.l
Tinkerbell
teisoara
virus
olguta cusma
danae
Adelle23
geo
betandreutz
otilia gergely
elutzamicutza
pisi
ismi3ismi
tomari
PAULA CONSTANTIN
SilviaDumitrescu
carmenlenuta
ancabanu
aidil
elenaveronica
LYNDA
afilimonb
kla78
ank93
Panea Laura
alexia
zsofia
tiana
clodi
Chirrox13
europolis
alice07
zylv
aurishta
Uca
Motzu
arielas
valentinadof
MihaelaT
corina corina
Karina33
musetel
rosita
Admina
geany
i.xell
diada
ellybijoux
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 09 Apr 2012, 2:18 pm

Sa-i porti cu placere. Cei roz imi plac tare mult, si modelul imi place, acum ca-l vad la tine. In revista nu prea mi-au atras atentia.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de carmenlenuta Lun 09 Apr 2012, 2:23 pm

foarte frumosi pantaloni ati luat tipare de undeva sau v-ati luat dupa alti pantaloni?sunt curioasa....
carmenlenuta
carmenlenuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 12/01/2010

http://d-ale-bunicii.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 09 Apr 2012, 2:35 pm

brinzlenuaca cred ca si tu esti una din cele care se uita doar la poze wink pentru ca daca citeai aflai ca
ancabanu a scris:.......Am facut primii mei pantaloni dupa un tipar din Burdadin martie. Cei gri sunt cum au iesit din tipar iar pe cei roz i-am modificat putin dupa cum am crezut eu.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Uca Lun 09 Apr 2012, 2:45 pm

Anca, ţi-au ieşit foarte bine! Cei roz îmi plac şi mie foarte mult. Felicitări!
Mie, pantalonii mi se par greu de croit, mai ales să le faci o croială comodă şi să te şi avanatajeze. Flowers

SilviaDumitrescu a scris: brinzlenuaca cred ca si tu esti una din cele care se uita doar la poze wink pentru ca daca citeai aflai ca
ancabanu a scris:.......Am facut primii mei pantaloni dupa un tipar din Burdadin martie. Cei gri sunt cum au iesit din tipar iar pe cei roz i-am modificat putin dupa cum am crezut eu.

Silvia, bine punctat! wink

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de valentinadof Lun 09 Apr 2012, 2:58 pm

Bravo, Anca!Imi place ca experimentezi si iti si iese!Faci lucruri din ce in ce mai complicate.Imi plac pantalonii tai!sa mai faci! aplauze

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Lun 09 Apr 2012, 3:13 pm

Anca, si mie tot cei roz imi plac mai mult aplauze dar asta nu inseamna ca cei gri sunt mai prejos!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ancabanu Lun 09 Apr 2012, 3:31 pm

Uca, eu am avut tipar...m-am chinut putin pentru ca nu stiam exact etapele la prima pereche pentru ca nu intelegeam foarte bine din instructiuni, folosesc niste termeni pentru profesionisti si cu care eu nu eram obisnuita.Apoi la pantalonii roz am fost mai deschisa si am facut si ceva modificari. Eu ma simt foarte bine in ei si sunt si putin larguti.
Valentina, multumesc. Voi mai face cu siguranta mai ales ca am prins gustul si ii fac mai repede acum Smile Urmatoarea provocarea este o rochie de seara!!
I.xell si eu am aceasi parere, sunt mai colorati si atrag mai tare!! Cei gri sunt mai seriosi Smile


Ultima editare efectuata de catre ancabanu in Lun 09 Apr 2012, 3:44 pm, editata de 1 ori
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aidil Lun 09 Apr 2012, 3:43 pm

Gata, fetelor! M-ati convins. Primul lucru de cusut dupa Paste va fi o pereche de pantalon-jeans pentru mine! Fara burda, de ultima pareche de pantaloni croiti dupa tipar burda nu vreau sa-mi aduc aminte. Scot tipar dupa unii luati de la un TCM, care imi vin bine.
Va fi si pentru mine prima pereche, dar pantalonii vostri sunt tare reusiti. Felicitari si sa ii purtati cu placere.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zsofia Mar 24 Apr 2012, 7:09 pm

Am facut si eu un pantalon de dama din panza cruda ,modelul este foarte simplu,este pus elastic si intr-odus snur si la terminatie am pus doua randuri dantela[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Motzu Mier 25 Apr 2012, 6:50 am

ancabanu, acum vad si eu pantalonii tai. sunt moderni si frumos lucrati. Felicitari!
szofia, chiar daca sunt simpli pantalonii facuti de tine, sigur persoana care ii poarta se va simti minunat in ei pt ca sunt lejeri si racorosi. Vine bine danteluta de jos.
kiss
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 49
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mier 25 Apr 2012, 8:18 am

szofia are dreptate Motzu sunt lejeri si racorosi, sa-i poarte cu placere
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de tomari Mier 25 Apr 2012, 2:34 pm

Zsofi faini gaci ai facut, dupa numele blogului se vede ca lucrezi in stil traditional kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zsofia Mier 25 Apr 2012, 2:52 pm

multumesc mult kiss sant sigur ca o sa se simte foarte bine in pantalonul acesta persoana care a sa se poarte, pantalonul acesta s-a dus deja la Paris acolo o sa fie purtata
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de tomari Mier 25 Apr 2012, 3:40 pm

Zsofi stiu ca ei apreciaza mai mult decat noi traditionalul, asa ca poate ai noroc de comenzi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zsofia Mier 25 Apr 2012, 4:36 pm

cred ca eu m-as bucura cel mai mult,aici la noi vin foarte multi la targuri,si foarte mult le place haiunele noastre traditionale,si anul trecut am avut succes s-a dus tunici in germania,dar pote anul acesta o sa am mai mare noreoc,nu se stie niciodata.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 25 Apr 2012, 7:53 pm

sofia,lucrezi foarte frumos,cu siguranta vei avea mult succes,pt ca il meriti.mult spor la lucru sa ai!! kiss
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zsofia Mier 25 Apr 2012, 9:57 pm

Multumesc ismi,asa un model poti face langa bluzite pentru fetita ta ,e un model foarte usor de facut pupi
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de pisi Joi 26 Apr 2012, 9:42 pm

Am facut si o pereche de pantaloni pt mine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 26 Apr 2012, 10:05 pm

sofia,multumesc de idee,voi incerca sa fac si eu,sper sa-mi iasa si mie bine la turul de pantalon,pana la urma Smile love
pisi,dupa mine,ti-au iesit perfect,multe felicitari!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de pisi Joi 26 Apr 2012, 10:24 pm

multumesc ismi
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Motzu Vin 27 Apr 2012, 6:38 am

pisi, sunt faini pantalonii, moderni si lucrati frumos...trebuie sa-i fac si eu lui Anne unii de vara cu manseta. La spate eu as fi pus putin mai sus buzunarele.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 49
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Vin 27 Apr 2012, 11:16 am

Pisi, esti o [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], pantalonii iti vin super fain, silueta te avantajeaza maxim..........nota 20 cu felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de arielas Vin 27 Apr 2012, 3:51 pm

Bravo Pisi imi plac sunt sic. Si eu imi doream cand eram mai mica, acu nu mai merg.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de pisi Vin 27 Apr 2012, 9:31 pm

Nu erau in plan pt mine sunt cu un numar mai mare dar nu ma mai lasat inima sa-i dau cadou, dar cred k am mai crescut si eu un pic Smile k nu-mi mai sunt asa largi.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aidil Sam 28 Apr 2012, 5:27 pm

Pisi, foarte frumosi. Am in dulap unii asemanatori, nu-i mai port de vreo 10 ani, dar ii tin sa ii arat Mariei cand o fi mare. Stiu ca i-am purtat cu placere.
Ar trebui sa imi mai fac unii de vara, mai spre genunchi ca nu mai merge asa scurt, vorba Arielei. Si blugi trebuia sa imi cos de Paste, dar am facut/cusut altele.
Am mai adaugat ceva pe lista.
Sa ii porti cu placere!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 4 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB