Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni de dama sau barbatesti-3

+69
mlizeta
dorina narita
dienutzababy
dszilvike
mady89
nicole24
Gabica
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Getzuta
cleobejan
barbin
ale_bebe
luminitza79
georgianamatei2007
scoobbyy
ckristina
sergiu valentin
emmancita
Miniona
veronica.l
Tinkerbell
teisoara
virus
olguta cusma
danae
Adelle23
geo
betandreutz
otilia gergely
elutzamicutza
pisi
ismi3ismi
tomari
PAULA CONSTANTIN
SilviaDumitrescu
carmenlenuta
ancabanu
aidil
elenaveronica
LYNDA
afilimonb
kla78
ank93
Panea Laura
alexia
zsofia
tiana
clodi
Chirrox13
europolis
alice07
zylv
aurishta
Uca
Motzu
arielas
valentinadof
MihaelaT
corina corina
Karina33
musetel
rosita
Admina
geany
i.xell
diada
ellybijoux
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zsofia Lun 13 Feb 2012, 7:46 pm

tot ma uit la diada o singura pereche nu e de ajuns la ea,face o colectie,ori se apuca ori nu face numic,iesti foarte harnica,si faci lucruri foarte frumoase ,felicitari Flowers trebuie sa ma apuc si eu sa fac ceva ca la ai mei nu am facut demult nimic
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Admina Lun 13 Feb 2012, 8:23 pm

Iarna-ti faci car, mai Diado, mai... wink Felicitari pentru spor, sunt foarte frumosi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Lun 13 Feb 2012, 11:02 pm

Tu numa'n serii stii sa lucrezi? Oamenii normali fac cate-o bucata apoi se mai gandesc daca mai este cazul sa mai faca si ajung la concluzia ca ce-i prea mult strica, asa ca raman cu unicate.
Frumoase bermude, pune macar o pereche bine ca sa-i aiba la vara, ca parca vad ca de dragul lor nu mai poarta altceva acum!

Flowers pentru harnicuta Diada!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de diada Mar 14 Feb 2012, 3:54 pm

Sunteti foarte darnice in laude, va multumesc, datorita lui eu sunt ceea ce sunt si fac si croitorie. Daca nu era el nu imi luam masina de cusut electrica si ramaneam la facut de lenjerii si tivuri poate toata viata, el m-a incurajat sa tai materialul!!! ceea ce este foarte important, pe mine m-a stresat mama toata viata ca stric materialul si aveam un curs de croitorie de 6 luni tot nu puteam taia, acum ii fac si ei fuste...

In general fac in serie sa fie cate una pentru fiecare zi a saptamanii, el oricum nu avea decat 2 perechi si alea cumparate si seara la baie mereu il uda copii.

daca nu statea mama cu noi iarna se lasa la chiloti dar acum nu-si mai permite, o sa recupereze la vara rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de alexia Joi 15 Mar 2012, 8:07 am

fetelor vin si eu cu o pereche de blugi modificati aseara pentru nepoata mea iar acum vrea si fata mea
modelul dupa care m-am luat este acesta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar blugii modificati sunt acestia
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 15 Mar 2012, 9:05 am

Alexia, au iesit super pantalonii, imi plac mult, sa-i porti cu placere
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Admina Joi 15 Mar 2012, 9:24 am

Alexia, super blugii! wink Sa-i poarte cu placere si la cat mai multe "cliente". Mai ca i-as purta si eu... rade Cum ai facut? Ai decupat fasia desenata si apoi ai facut dreptunghiuri din ea? Ti-a ajuns?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Joi 15 Mar 2012, 9:29 am

Alexia, super blugii!!! E posibil sa dai nastere la un nou stil rade azi ii arat si eu surorii mele sa vedem ce zice.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ank93 Joi 15 Mar 2012, 9:32 am

Foarte interesant blugii.Sa vina vara sa imi fac si eu:)
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de kla78 Joi 15 Mar 2012, 10:19 am

deosebiti blugii,sa-i poarte cu placere nepoata!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ank93 Joi 15 Mar 2012, 11:50 am

O pereche de pantaloni in carouri la care mai trebebuie sa le fac butoniera si sa pun nasture:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de afilimonb Joi 15 Mar 2012, 1:39 pm

@alexia: ce idee fantastica! vreau si eu!
@ank93: modelul meu preferat de pantalonasi :D, e subtirel materialul?
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de LYNDA Joi 15 Mar 2012, 2:16 pm

super tari blugii kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de elenaveronica Joi 15 Mar 2012, 2:47 pm

bravo , iti vin perfect si nici nu s-ar spune ca sunt facuti in casa- mai mult decat atat, te-ai si descurcat foarte bine cu carourile, sunt bine aliniate.
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ank93 Joi 15 Mar 2012, 3:24 pm

afilimonb- Si al meu:) nu e foarte subtirel materialul, dar nici gros nu e merge mai mult de primavara-vara-tomana.
elenaveronica-multumesc hug
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de arielas Joi 15 Mar 2012, 3:51 pm

Foarte bine lucrat Ank93 ! Ce sa spun decat spor in continuare si bine ca te pricepi. Faci economie si esti unicat. cusut
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de alexia Joi 15 Mar 2012, 6:02 pm

admina nepoata mea a adus inca o pereche de blugi care nu-i mai purta si din acei blugi am facut acele funde.
chiar azi ia purtat cu o pereche de colanti pe dedesupt. deci se pot purta si pe timp mai friguros (tineretul din ziua de azi)
va multumesc pentru aprecieri. acum chiar ca am cliente din clasa nepoatei wink
alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Joi 15 Mar 2012, 8:01 pm

Ank93, belea pantalonii.....daca imi este permis vocabularul asta Merci
Am mai spus deja, eu am boala cu pantalonii iar ai tai sunt deosebiti.......tot asa ma avantajeaza si pe mine.
Bravo si spor in continuare la cos
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aidil Vin 16 Mar 2012, 7:40 am

Frumosi si bine cusuti.
M-ai convins sa incerca si eu o pereche, am unii care imi vin bine dar s-au tocit tare, de tipar sunt buni.
Unde gasiti materiale care merg la astfel de pantaloni?
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ank93 Vin 16 Mar 2012, 11:35 am

Multumesc! Materialul de la pantaloni este de la texline, cred ca era ceva bumbac pentru camasi mai grosute, nustiu exact pentru ca la comanda s-au incurcat cateva coduri si am primit 3 materiale total diferite de ce am comandat, inclusiv cel de la pantaloni.
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de arielas Vin 16 Mar 2012, 1:17 pm

Oopsss, 3 materiale incurcate??? Eu tocmai astept o comanda si sper sa nu mi se incurce nimic. Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 4246 iar daca se incurca sa fie gratis bucurie
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 16 Mar 2012, 1:33 pm

Anca, im plac mult pantalonii tai, la fermoar sta cam.....in rest, felicitari, tin-o tot asa. Smile
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ank93 Vin 16 Mar 2012, 2:03 pm

Nici mie nu imi place cum stau la fermoar, dar inca nu le-am facut butoniera, poate stau altfel dupa.
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 16 Mar 2012, 5:02 pm

..sau poate sunt putin cam ficsi pe tine sus...in rest imi plac pantalonii Smile
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ancabanu Lun 09 Apr 2012, 1:35 pm

In sfarsit am reusit si eu sa ma pozez. Am facut primii mei pantaloni dupa un tipar din Burda din martie. Cei gri sunt cum au iesit din tipar iar pe cei roz i-am modificat putin dupa cum am crezut eu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB