Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

+46
tadok
mnarcisa
diada
MihaelaT
craluca
aidil
valentinadof
cld
Angelica18
ivanoiuadela9
lennny
sarsuraki
cory74
violetas
Andata
marina40
samo99ro
T_mihaela
SilviaDumitrescu
alinutza_andrei08
firicel
Uca
CCristinaC
PAULA CONSTANTIN
mariaz_09
cozma felicia
alessia2007
AnaMariaL
symos
kmn
mimiady63
andacoman
georgeta.prnic
pufoi
tinap
crina68
denis21
Anita_Cristal
kitty_1973
geo
Giobsy
adelina24
ioana soare
stoy
Dodo-pui
myky7robc
50 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 10 Feb 2012, 3:55 pm

Am tricotat,in regim de urgenta,un set pentru un bebe[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Vin 10 Feb 2012, 4:44 pm

angelica este f frumos setul, dar pt ce varsta si cu ce fir e lucrat?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 10 Feb 2012, 5:00 pm

E lucrat cu acril ca asta am avut in casa pe alb.Este un fir nemtesc, dar am aruncat eticheta si nu mai stiu denumirea,eu avand acasa cativa saci cu fire.Este pentru un bebe de 2-3 luni.E mititel si am luat masurile de la papusa bebe pe care o am acasa.Modelul este bobul de mure(cum ii zic eu)si mi se pare ca merge foarte bine la pitici.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Vin 10 Feb 2012, 5:11 pm

ai o diagrama la pct asta bob de mure, ca imi place mult cum iese.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de lennny Vin 10 Feb 2012, 5:40 pm

myky, uite un filmulet cu acest model, l-am lucrat si eu la o caciulita.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Vin 10 Feb 2012, 5:48 pm

ms pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 10 Feb 2012, 5:57 pm

Multumesc lenny ca ai fost mai rapida.Eu il lucrez putin mai simplu.Nu iau firul rasucit ca in film.Randurile pe dos le lucrez normal,iar pe fata fac din trei ochiuri unu si din unu,trei.Simplu cum vine.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Vin 10 Feb 2012, 6:12 pm

Foarte frumoase frumoase lucrusoare ati mai facut,felicitari
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tadok Vin 10 Feb 2012, 7:06 pm

angelica e tare frumos setul de bebica , si e chiar ce am nevoie acum prietenele nurorii mele au nascut nu de mult in dec. si ian. , spune mi te rog bobul asta cum e???????/ nu pot intra pe film , nu am adobe flash, si te rog am si eu acril alb si albastru si vernil deci pot sa ma bobesc, multumesc
tadok
tadok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 63
Localizare : israel
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tadok Vin 10 Feb 2012, 7:08 pm

tot modelul e asa cum ai explicat din unu trei si trei din unu ????????????????doar pe fata/?///
tadok
tadok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 63
Localizare : israel
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 10 Feb 2012, 7:21 pm

Modelul e doar pe fata.Dosul se lucreaza dos normal,dar bobitele vor aparea pe partea de dos.Succes.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tadok Sam 11 Feb 2012, 2:43 pm

am reusit sa ajung la calculatorul norei mele, nu stam departe 10 minute de mers pe jos , dar cel mai important am vazut filmuletul si m-am desteptat, chiar imi iese si mie, ce mindra sint de mineeeeeeeee, miine imi dau rosoaica de la servici pe spate cu model nou , fetelor multumesc ,
tadok
tadok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 63
Localizare : israel
Data de inscriere : 02/12/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 11 Feb 2012, 10:34 pm

Angelica,super setul facut de tine! love Ai mai lucrat cu acril?Cum se spala? zid
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 11 Feb 2012, 11:01 pm

Am lucrat mult cu acril.Se spala foarte bine si nu se scamoseaza deloc.Acesta e un fir nemtesc si scia pe el polyacril.In general,lucrurile tricotate le spal cu mana ca se mentin mai bine.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de T_mihaela Dum 12 Feb 2012, 2:27 am

Va arat si eu ultima mea "creatie" o vesta care trebuia s afie pulover dar cupilul nu a vrut maneci .Dupa cum se vede nu are banda la umeri ca o fac dupa impaslire.E lana 100%( Patons-Classic Wool) si am emotii ce-oi scoate din masina nu stiu dar de data asta mi-am luat masuri, am bagat-o in saculet...sper sa fie bine.Poate dupa ce-i trece copilului damblaua cu vesta o sa-i fac si manecile ca d efapt eu pulover vroiam sa fac nu vesta .
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Revin cu vesta feltuita ,s-a micsorat 33% deci mai mult decat preconozam data viitoare nu mai feltuiesc nimic fara proba inainte,si o sa lucrez cu andrele cu doua numere mai mare decat normal.Insa partea buna e ca am o vesta de copil de un an in loc de 4 cum are al meu rade ...o tin poate o dau la nepoti daca nu mi-o papa moliile pana atunci.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Feb 2012, 10:58 am

Angelica,foarte fain setuletul pentru bebe!
Mihaela,imi place vesta mai ales dupa feltuire!Si e bine ca din greseli,mai invatam cate ceva wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de kmn Dum 12 Feb 2012, 12:07 pm

mihaela...ai o ambitie si o perseverenta...jos palaria...
eu nu m-as fi riscat wink
dar vestuta e superba....
mult spor pe viitor...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 12 Feb 2012, 12:11 pm

Multumesc,firicel.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Dum 12 Feb 2012, 12:41 pm

mihaela, dar ce eleganta ti-a iesit vestuta.
uite ca baietelul a avut ideea cu dubla utilizare, intai vesta si pe urma plovar, nu?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de T_mihaela Dum 12 Feb 2012, 5:32 pm

Smile Multumesc fetelor, data viitoare cred ca stiu ce sa fac sa iasa bine .
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de cozma felicia Sam 18 Feb 2012, 3:28 pm

Nu am mai trecut de mult pe aici(zapezi,lumini intrerupte,etc,,,)dar vad ca numai frumuseti postati.
Diada este foarte frumos setul ,dar mai ales pustiul;sa-l poarte sanatos.
Angelica,daca setul tau este in regim de urgenta(si este perfect)inseamna ca la regim normal este si mai si.
Mihaela imi pare rau de vestuta,caci este foarte frumoasa.Baga-o la naftalina sa le vina rau moliilor si sa-si ia gandul de la ea.
Am terminat si eu un pulover mai gros piticului.Urmeaza o vesta ,,blanoasa'' si un costum de blugi.
Mult spor tuturor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Sam 18 Feb 2012, 4:41 pm

da' ce frumos imbraci tu ,,furtuna de la avatar!
imi place cum lucrezi.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de cozma felicia Sam 18 Feb 2012, 7:58 pm

Myky,multumesc pupi kiss ,stai sa vezi cand le termin pe celelalte.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de kmn Sam 18 Feb 2012, 8:14 pm

costum de blugi, ai?! Shocked ...abia astept...
puloverul e fain si practic iar gulerul acela chiar ii va tine cald pustiului...mult spor
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de cozma felicia Sam 18 Feb 2012, 8:35 pm

Kmn kiss ,deja am inceput sa-mi adun firele.Gulerul l-am lucrat dintr-o lanita foarte moale.Acum la puloverul asta ii trebuie neaparat o vesta ,,blanoasa''.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB