Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

+46
tadok
mnarcisa
diada
MihaelaT
craluca
aidil
valentinadof
cld
Angelica18
ivanoiuadela9
lennny
sarsuraki
cory74
violetas
Andata
marina40
samo99ro
T_mihaela
SilviaDumitrescu
alinutza_andrei08
firicel
Uca
CCristinaC
PAULA CONSTANTIN
mariaz_09
cozma felicia
alessia2007
AnaMariaL
symos
kmn
mimiady63
andacoman
georgeta.prnic
pufoi
tinap
crina68
denis21
Anita_Cristal
kitty_1973
geo
Giobsy
adelina24
ioana soare
stoy
Dodo-pui
myky7robc
50 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 19 Feb 2012, 6:12 pm

Am mai facut un set pentru un bebe.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 19 Feb 2012, 11:21 pm

Felicia-harnicuta ca-ntodeauna tricot !Ce lucrusoare frumoase love ies din mainile tale,si firele sunt super faine!Mai ca te-as ruga sa fii mamica mea... wink
Angelica-nici tu nu pierzi timpul!Ce lucrusoare reusite aplauze aplauze aplauze
minunate bine
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 20 Feb 2012, 2:48 am

Georgeta pupi ,te adopt copilu',cu bucurie.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de marina40 Lun 20 Feb 2012, 9:06 am

Tare frumos puloverul Felicia,lanita este buclata?
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 20 Feb 2012, 9:09 am

felicitari pentru pulovar Felicia!
Angelica si tu ai tricotat lucrusoare frumoase! Ai facut setul la comanda? Te intreb, pentru ca am si eu cateva caciulite tricotate cum este cea alba si la targuri nimeni nu se uita la ele. Toti vor fesuri! Eu consider mai utile caciulitele legate sub barbie... mai ales la copilasii mici!
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Lun 20 Feb 2012, 11:35 am

angelica, da-ne cateva detalii: pt ce varsta e, pe cate ochiuri ai incepu t plovarul si la fel la caciulite, cum le-ai facut (imi place modelul la cea bleu).
toate sunt f frumoase.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 20 Feb 2012, 2:05 pm

Va multumesc pentru aprecieri.Kyty,sunt facute la comanda.Nu mi-a zis ce fel de caciulite vrea.M-am gandit ca pentru 2 luni sunt mai practice asa si persoana a fost foarte incantata. Myky,pulovarul e inceput de sus pe 74 de ochiuri,iar caciuletele,una pe 60 si una pe 80 de ochiuri.La cea albastra,fiind firul mult mai subtire a fost nevoie de mai multe ochiuri.Caciulita alba e fara cusaturi si e din fir rosa,iar cea albastra are cusatura la spate,iar modelul e steluta din trei ochiuri.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Lun 20 Feb 2012, 2:17 pm

angelica, dar caciulita alba cum de ai facut-o fara nici o cusatura?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 20 Feb 2012, 2:27 pm

Am pus ochiurile cat sa incadreze fata si am lucrat drept ,apoi am inmultit pentru volane,unde am si incheiat.Am ridicat pe ace partea din mijloc,din spatele volanelor si la fiecare rand lucrat,ultimul ochi l-am lucrat impreuna cu unul din margine pana am terminat partea din spate. Sper ca ai inteles cum ti-am spus ca la teorie sunt varza.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Lun 20 Feb 2012, 2:29 pm

am inteles, ai explicat bine, insa eu nu am facut niciodata volanse tricotate.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 20 Feb 2012, 11:00 pm

Marina pupi ,este un fir flausat;lucrat iase ca un prosop si este foarte calduros.
Kitty ,multumesc pupi
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de firicel Lun 20 Feb 2012, 11:45 pm

Felicia,e tare dragalas puloverul pentru al mic Smile Sa-l poarte sanatos!
Angelica,frumos setul bebeului!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de cozma felicia Mar 21 Feb 2012, 12:11 pm

Firicel te pup dulce. pupi
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Vin 24 Feb 2012, 7:14 am

felicitari fetelor pentru toate lucrusoarele frumoase pe care le faceti, si pentru sursa de inspiratie pe care ne-o daruiti.
am facut o vestuta inspirata de pe acest subiect dar de la alt capitol
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de mari01 Vin 24 Feb 2012, 7:56 am

Paula frumos ursulache ,l-ai aplicat sau e tricotat ca e foarte reusit
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 24 Feb 2012, 11:38 am

Paula,este frumoasa vestuta,imi place mult!Cum ai facut modelul cu ursulet,ca arata tare bine!Pare complicat Smile
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de vyky2010 Vin 24 Feb 2012, 5:25 pm

Fetelor,va felicit pentru tot ce faceti.Am lucrat si eu luna asta pentru nepotica mea de 5luni trei caciulite si trei perechi de botosei modele si marimi diferite,insa neavand cu ce sa le pozez n-am cum sa demonstrez.
Dintre toate (din punctul meu de vedere)ultimii botosei lucrati cu cinci andrele(carlige),fara nicio cusatura mi se par deosebiti.
Sa aveti spor in continuare la tot ce faceti!
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de elluta Vin 24 Feb 2012, 5:39 pm

Vyky ne dezvalui si noua modelele de botosei? andrele vreau sa mai invat si alte modele pe langa cele pe care le cunosc; am mai cautat si aici la subiectul dedicat totoseilor si botoseilor dar nu-i nimic nou
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de vyky2010 Vin 24 Feb 2012, 6:13 pm

Elluta,incerc sa explic cum am facut ultimii botosei ,dar nu stiu daca voi reusi.
Am facut intai talpa.Am lucrat punct lenes o banda de 9 cm lungime si 4cm latime cu doua carlige.Am saltat pe patru carlige ochiurile pe cele patru laturi ale dreptunghiului si am lucrat de jur imprejur 8 randuri de punct lenes,am continuat cu 5 randuri lucrate pe fata(ciorapeste),apoi am inceput sa lucrez la fata botoselului un ochi pe fata unul pe dos de la varf catre calcai (cu doua carlige) lucrand impreuna la fiecare sfarsit de rand cate un ochi din cele de pe carligele in asteptare.Am lucrat in felul acesta pana cand mi-au ramas pentru caramb(partea de sus a botoselului) cate 4cm pe cele doua laturi.Am continuat circular un ochi pe fata ,unul pe dos 5 cm apoi am inchis ochiurile.Daca n-am reusit sa explic corect poti sa ma intrebi deoarece este mai greu fara poza.
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tiana Vin 24 Feb 2012, 8:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 24 Feb 2012, 8:33 pm, editata de 2 ori (Motiv : transformat link in poza)
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de ioana soare Vin 24 Feb 2012, 9:35 pm

Paula e haioasa vestuta, imi place cum scoate catelul boticul pe acolo:) La spate e cusatura, sau ce se vede?

Tiana ce frumos lucrezi! Ti-ai rasfatat nepotica(sper sa nu gresesc) cu o multime de lucrusoare care mai de care mai frumoase, mai sic si mai interesante din punct de vedere al croiului si al constructiei. Rochita din a doua poza e preferata mea, la mare concurenta cu cea din poza a patra.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tiana Vin 24 Feb 2012, 9:45 pm

multumesc foarte mult ioana! inseamna foarte mult pt mine aprecierile de la tine! sant fan si admiratoare a tuturor lucrurilor pe care le faci! imi place sa cred ca semanam in multe privinte!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de pufoi Vin 24 Feb 2012, 10:11 pm

Tiana frumoase lucruri ai facut!
esti o norocoasa ca ai o nepotica si ea este o norocoasa ca are asa o matusica! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tiana Vin 24 Feb 2012, 10:21 pm

multumesc mult! da,le rasfat pe nepotelele mele! Am sa va mai arat ce le-am facut
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 24 Feb 2012, 11:10 pm

Tiana,m-ai lasat fara cuvinte cu rochitele,sunt superbe!Mi-ar fi placut sa le vad mai in amanunt,sa ma inspir si eu wink

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]







Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 25 Feb 2012, 7:27 am, editata de 2 ori (Motiv : Separat capitole)
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB