Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

+46
tadok
mnarcisa
diada
MihaelaT
craluca
aidil
valentinadof
cld
Angelica18
ivanoiuadela9
lennny
sarsuraki
cory74
violetas
Andata
marina40
samo99ro
T_mihaela
SilviaDumitrescu
alinutza_andrei08
firicel
Uca
CCristinaC
PAULA CONSTANTIN
mariaz_09
cozma felicia
alessia2007
AnaMariaL
symos
kmn
mimiady63
andacoman
georgeta.prnic
pufoi
tinap
crina68
denis21
Anita_Cristal
kitty_1973
geo
Giobsy
adelina24
ioana soare
stoy
Dodo-pui
myky7robc
50 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 26 Dec 2011, 3:46 pm

Multam...
sunt pe dos in poze...dar am postat acum la punct in cruce...sunt doar draperiile mele wink (cusute de mine..logic)
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de pufoi Lun 26 Dec 2011, 4:34 pm

Geo baiatul e frumos ca tine!!! Asa se vede din poza... wink si vestuta ii vine tare bine.
Dodo e umoasa tare caciulita! si are dreptate copilul sa-i faci din aproape toate culorile! ura
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 26 Dec 2011, 5:12 pm

-Geo,ai un super bebe frumos(imi aduce aminte de mezina mea,tot bucalata,asa)si datorita tie am o idee ,pentru nepotelul meu.Reusita vestuta cu cravata! pupi
-Dodo,caciulita este faina,dar cate reusesti sa faci pe sezon?Eu vreau de la tine un album cu toate modelele lucrate,si de fetite si de baieti!Cate modele am vazut la tine...nu am vazut la nimeni,cred ca poti deschide un magazin.Acum stiu la cine sa apelez in caz de pana de idei! kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de geo Mar 27 Dec 2011, 7:49 pm

Multumesc frumos Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de andacoman Mier 28 Dec 2011, 11:42 pm

pentru Ana mea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un an nou fericit!!
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de ioana soare Mier 28 Dec 2011, 11:50 pm

Anda e super rochita/sarafan cu entrelac! Ai o printesa dulce foc, sa o poarte sanatoasa!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Joi 29 Dec 2011, 12:14 am

Am si eu o Ana micuta,dar rochita asa de reusita n-am!Foarte eleganta!Sa o poarte sanatoasa,si mami sa faca alta repede,ca fata creste repede! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de geo Joi 29 Dec 2011, 8:54 am

Ana e o dragalasa si ii sta foarte bine in rochita Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de crina68 Joi 29 Dec 2011, 9:26 am

Hai că mă termini Anda!Ce păpușicăăăăăă și ce împletitură pe sarafan!Suberbă!

Căciulă cu păianjen, n-am mai văzut!Tocmai din acest motiv mi se pare super faină!Merge și la adolescenți,nu-i așa?Mda, dar o diagramă la picioare multe ăla,posezi? pupi pupi pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de myky7robc Joi 29 Dec 2011, 12:23 pm

mai, da ce d-ra mare s-a facut!
sa va traiasca si sa va bucurati de ea.
frumusica rochitica si fetita.

myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de andacoman Joi 29 Dec 2011, 1:47 pm

Multumesc fetelor de urari si cmplimente. Da Ioana , m-am indragostit de entrelac. Am facut o gramada de basti in modelul asta cu tot felul de combinatii si culori. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sau
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un an nou fericit!
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de pufoi Joi 29 Dec 2011, 2:09 pm

Doamne,doamne ce frumusete de fata,ca orice ai pune pe ea arata de milioane!!!
frumoasa tare!
sa-i pui rosu la manuta!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 29 Dec 2011, 2:29 pm

Anda e super si fetita si rochita. kiss
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de kmn Joi 29 Dec 2011, 6:27 pm

Anda...imi place tare mult sarafanul...felicitari!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de symos Joi 29 Dec 2011, 7:23 pm

anda sunt foarte frumoase si rochita si bascutele ,dar cum se face"entrelacul"asta de care vb?
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de AnaMariaL Vin 30 Dec 2011, 11:33 am

Andacoman: felicitari pt micuta superba pe care o ai si sarafanul atat de frumos pe care i l-ai lucrat ca de altfel si bascutele lucrate cu model entrelac. Poate ne spui si cum l-ai facut sa ne molipsim si noi. Multa sanatate si pupici.
AnaMariaL
AnaMariaL
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 41
Localizare : constanta
Data de inscriere : 04/12/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de ioana soare Vin 30 Dec 2011, 12:59 pm

Foarte frumoasa bascutele Anda! Prima imi place cel mai mult, dar cred ca ma influenteaza manechinul cel scump!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 01 Ian 2012, 9:39 pm

Am terminat prima caciulita,lucrata cu firul primit cadou in decembrie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de kmn Dum 01 Ian 2012, 10:49 pm

e frumoasa, cred ca e super calduroasa....dar modelul asta scump de ce e trist?
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de tinap Dum 01 Ian 2012, 11:02 pm

Georgeta,ce frumoasa e caciulita!Tu taci si le faci!Ai facut-o cu urechiute sa tina de cald!
Ai o fetita asa de frumoasa,parca e model dintr-o revista!Mi-ai dat idee sa fac si eu una la nepotica mea,asa cu urechiute,sa-i tina de cald!
Felicitari!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 01 Ian 2012, 11:41 pm

-Multumesc,kmn!este calduroasa,usoara si pufoasa!Modelul nu era trist,urmarea desene animate si era un episod preferat,ochii si mintea ei erau acolo! pupi
-Cine recunoaste firul cel pufos si frumos?Multumesc mult,d-na Florentina!Dar nu am tacut, am cerut ajutor si la crosetat si la tricotat!Nu vroiam sa stric mandrete de fir!Sa stiti ca este calduroasa si foarte,foarte pufoasa! kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de crina68 Dum 01 Ian 2012, 11:49 pm

Getuțo, ce păpușică dulce ai!Zici că e copil fotomodel!Să-ți trăiască!!!!
Căciulița e reușită!Simpatică și frumoasă!Bravos!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de pufoi Lun 02 Ian 2012, 12:04 am

Geta e frumoasa tare caciulita,da fetita parca e chinezoaica ,asa frumoasa e!!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 02 Ian 2012, 12:18 am

Multumesc mult,fetelor!E frumoasa si sanatoasa(cuminte...ca o baba frumoasa),ca e amestecatura de romanca cu sarb wink !Are o personalitate....ma gandesc cu teama la ce ma asteapta in anii urmatori! Smile
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de alessia2007 Lun 02 Ian 2012, 2:39 pm

Sa iti traiasca fetita cu caciulita. Frumoasa caciula, iar fetita este o minune si , eu zic, sanantosi sa fim cu totii ca vedem noi ce-o mai fi (bucurosi le-om duce toate ...)
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB