Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyLun 06 Mai 2024, 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Scoala de croitorie(10)

+81
SilviaDumitrescu
valiD&G
Admina
kabunta
fulguta28
MihaelaT
mihamihaela
Motzu
acidbabyblue01
pr_petru
diblaru maria
arielas
elenao
valentinadof
ancabanu
IrisT
irina.nastasee
aidil
i.xell
puscasu monica
Florina Radu
ramona24_2004
alice07
afilimonb
criston84
KanKan
alinachiri
anomyss
ema
zylv
dandana
IOANA 80
Miniona
Buburuza
michelinebeaulieu
Ionela.Radu
aurelia.c
violeta25
Cristache
carmenzoe
geany20062006
annamarya
mateia
tomari
Carmencyta
cilia24
piciul
LYNDA
Gianina4ever
diada
DANIELA.I
roxana22maria
d_oana
iriclau
Karina33
ellybijoux
emmancita
ivanutamihaela
M.Emilia
Lydie
MagdaMarin
Chirrox13
danae
musetel
kerkyra
despina13cucli
mariaz_09
Panea Laura
rosita
alinaminzicu
gaza
bimbo
Adela Ispas
aurishta
tezeea
geo
sybex
marabr
geany
crissvaly
Uca
85 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de geo Vin 09 Dec 2011, 8:35 am

Si eu fac cum face Rosita, dar mai faceam si asa: la marginea materialului crestez putin cu foarfeca, in rezerva de cusatura, iar in varful pensei bag un bold, apoi, cu boldul inca in material, fac un punct cu creta. Asta merge la sfarsit, dupa ce ai conturat restul piesei, pentru ca trebuie sa misti materialul.

Uite si un filmulet folositor:


geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 09 Dec 2011, 9:42 am

Geo foarte intereant filmuletul, mi-a folosit de minune, si eu faceam ca si voi pana acum, celelalte 2 metode prezentate in tutorial nu le stiam.
Multumesc pt postare.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de mariaz_09 Vin 09 Dec 2011, 9:54 am

Eu nu fac croitorie,dar cateodata,daca fac dupa tipar,de hartie,acolo unde este pensa bag ac de gamalie de pe tipar in material,dar nu -l scot inapoi,pe urma din material inspre tipar exact prin acelasi loc adica imediat langa bag alt ac.Asa fac la varful pensei si apoi la baza ei,adica in talie.Cand tragi de tipar,raman ace si in material si in tipar,apoi cu rigla unesti punctele de pensa.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 09 Dec 2011, 11:17 am

si eu procedez la fel dar o data am avut surpriza sa-mi iasă pensele inegale zid
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de kerkyra Vin 09 Dec 2011, 11:49 am

Daca tot vorbiti de transfer de semne, intreb si eu: am tot citit ca exista o rotita cu ace care transfera semnele, cred ca de pe o fata a materialului pe alta. Am inteles bine, imi puteti da detalii, de unde as putea sa iau asa ceva? De pe tipar pe material trec si eu semnele cu bolduri, mai greu imi e uneori sa le trec si pe cealalta fata de material.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de musetel Vin 09 Dec 2011, 12:08 pm

Kerkyra, cred că tu te referi la rotiţa pe care o foloseşte doamna în video-ul postat mai sus. De găsit, găseşti in mercerii, chiar şi la Merceria (Merceria / Accesorii croitorie / Unelte pentru taiat /)
Întrebarea mea este gasesc eu hârtie dinaia cerată pe care a folosit-o domna. Mi se pare tare utilă şi pentru alte proiecte cum ar fi aplicaţiile, de exemplu.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de danae Vin 09 Dec 2011, 2:29 pm

gaza a scris:buna! Copilasul meu pe 16 dec are prima serbare si trebuie sa fie imbracat in costum de Mos Craciun. Am cautat sa-i cumpar un costum, dar ce-am gasit e jalnic de tot. M-am inspirat de la costume de carnaval si am vazut ca multe dintre voi ati confectionat costumase foarte frumoase. M-as baga si eu la croit si cusut, ca ma mai pricep, dar as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi: din ce fel de material sa fie, si din ce sa-i fac marginea alba? Pentru un baietel de 3 ani, cam cat material trebuie sa cumpar? va multumesc.

Il poti face din polar rosu cu margine de polar alb. Cred ca e micut deci ai putea sa il faci dintr-o lungime pentru haina si o lungime la pantaloni. Pantalonii ii poti croi dupa unii pe care ii are si le pui elastic iar haina dupa un halat de baie petrecut. Sper sa te ajute. kiss
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 09 Dec 2011, 3:05 pm

Musetel, daca te referi la hartia subtire, alba, cerata...esista hartie de calc (in facultate desenul tehnic il executam numai pe astfel de hartie)....sau pe hartie pentru copt (coptul fursecurilor, etc)...asta e parerea mea, sa ma corecteze si stie mai bine. Smile
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 09 Dec 2011, 5:12 pm

kerkyra a scris:Daca tot vorbiti de transfer de semne, intreb si eu: am tot citit ca exista o rotita cu ace care transfera semnele, cred ca de pe o fata a materialului pe alta. Am inteles bine, imi puteti da detalii, de unde as putea sa iau asa ceva? De pe tipar pe material trec si eu semnele cu bolduri, mai greu imi e uneori sa le trec si pe cealalta fata de material.

Eu una mi-am luat o rotita zimtata pentru patiserie din carrefor cu 4-5 lei parca.
O gasesti la cel mai mic magazin cu de toate. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Vin 09 Dec 2011, 5:30 pm, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de rosita Vin 09 Dec 2011, 5:13 pm

musetel a scris:Întrebarea mea este gasesc eu hârtie dinaia cerată pe care a folosit-o domna. Mi se pare tare utilă şi pentru alte proiecte cum ar fi aplicaţiile, de exemplu.
Musetel, incercand sa iti raspund la intrebare, m-am dus pe situl celor de la Brother Romania, ca stiam ca si ei au ceva consumabile pentru croitorie, si m-am bagat singura in ispita, ca acum vreau trei sferturi din ce au ei listat acolo pofta
Din pacate nu au hartia de care intrebi tu, dar moama, ce de alte chestii au! Smile
Hartia aia e o idee buna, e super ca poti imprima semnele pe ambele parti de material deodata. Dar practic vorbind, cred ca e ceva bataie de cap si cu ea.
Ca daca alegi sa transferi toate semnele si rezervele cu ea, trebuie sa pui materialul de la inceput cu dosul spre interior, ca sa ai toate semnele date pe dos, si sa plasezi hartia in toate locurile prin care stii ca va trece tiparul.
Sau, daca alegi sa dai semne cu ea doar pentru anumite linii, cum ar fi pensele din exemplul de mai sus, croiesti tot restul tiparului pe partea materialului care e la suprafata, si semnele date cu hartia asta vor fi pe partea opusa (interiorul materialului). Si mai e si bataie de cap cu muta hartia/ scoate hartia, etc.
Hai, te-am razgandit in privinta ei? Eu m-am straduit!
lol!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de musetel Vin 09 Dec 2011, 6:17 pm

Chirrox, e vorba defapt de un fel de indigo, cum foloseşte doamna în video+ul de pe pagina 2.

Da, Rosita, m-am razgândit. Mulţumesc.
Deşi, dacă ai copii la casa omului, tot e bună hârtia aia la trasat contururi la aplicaţii, broderii etc.

Însă eu deja m-am rasfăţat luna asta, mi-am luat un set de picioruşe + ceva mărunţişuri... materialele nu se pun, oricum Smile
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de kerkyra Vin 09 Dec 2011, 7:05 pm

Multumesc, Magda, daca ma gandesc bine aveam asa ceva, de patiserie, prin casa.
In schimb, argumentele Rositei privind hartia folosita ma fac sa raman la modul meu de transfer al semnelor (cu bolduri sau ata insailata larg si taiata).
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de rosita Vin 09 Dec 2011, 7:30 pm

Wow, ce putere de convingere am, numai pe cei de la Burda nu reusesc, cu traducerea aia rade

Sa va arat ce rotita de transferat tipare am eu. Cred ca v-am mai zis de ea, dar acum v-o arat in persoana:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E facuta de tata acum multa vreme, in prioada precedenta cand croitoream, acum mai mult de 10 ani. Ma mir ca am pastrat-o, si ma bucur ca am pastrat-o. Rotita zimtata e de la un ceas desteptator, manerul de lemn e de la un spaclu, sau nu stiu cum ii spune, unealta de zidarie, si niste tablite nu stiu de la ce. Tare, sau ce?

Problema e ca daca foaia tiparului e mai subtire, si apas mai tare cu rotita, se reteaza. Si atunci, ca sa nu risc, fac asa: sub hartia pe care transfer tiparul pun un prosop (sau un material), deasupra pun tiparul, si trasez cu o andrea de-a lungul liniilor. Si se imprima bine liniile datorita prosopului de dedesubt.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de gaza Sam 10 Dec 2011, 8:56 am

danae, sarutmana pentru raspuns. M-am mai gandit si la un saculet de Mos (cum am vazut pe aici) si niste botosei (tot de aici) si o sa aiba setul complet! Multumesc! Blond cu ochi caprui si imbracat in rosu...un spiridus il face mama! hug
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de danae Sam 10 Dec 2011, 10:03 am

Cu placere si asteptam si poze! hug
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de marabr Sam 10 Dec 2011, 10:13 am

buna, vreau si eu un tipar pentru un costum de ski/combinezon ptr copii.
plecam la munte de craciun si sper sa reusesc sa le fac picilor.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de danae Sam 10 Dec 2011, 10:19 am

marabr a scris:buna, vreau si eu un tipar pentru un costum de ski/combinezon ptr copii.
plecam la munte de craciun si sper sa reusesc sa le fac picilor.

Am eu niste tipare de pe Leko. Da-mi mesaj pe trivat cu email si iti trimit eu. Parca sunt pentru 120 cm inaltime. Oricum este tipar de geaza si de salopeta cu bretele. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de Lydie Dum 11 Dec 2011, 10:28 am

Dragelor, ma chinuie un tipar din Burda, o camasa. La imbinarea manecii am instructiuni de "retinere" a materialului. Daca am sa cos pe partea respectiva e de ajuns pentru a da forma rotunda, sau implica si mici pense? Si daca trebuie pense, acestea pot fi facute in timp ce cos, sau trebuie insailat?
Alta: camasa implica rever, instructiunea zice sa dublez, dar materialul meu e mai gros,nu are fata si dos. Ma intreb daca exista si alt mod de finisare.
E de fapt prima camasa pe care o fac.
Multumesc.
Lydie
Lydie
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de aurishta Dum 11 Dec 2011, 10:35 am

Lydie, a "retine" inseamna a increti usor intre cele doua semne marcate pe tipar pentru a da o forma adecvata capului de maneca.
Apoi, cu dublura, eu zic ca e necesara, chiar daca materialul e gros, fiindca va trebui sa faci butoniere, sa pui nasturi si trebuie sa aiba pe ce sa "stea"cum trebuie. Gulerul se continua cu reverul si cu fenta pentru nasturi , nu vad cum ai putea evita dublura.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de M.Emilia Mar 13 Dec 2011, 9:18 pm

Buna seara!
nu stiu daca am sa reusesc sa ma inscriu la concursul de croitorie, dar o haina de iarna trebuie neaparat sa-mi fac si am o nelamurire - vreau sa-i pun si vatelina, dar nu stiu daca se pune si la maneci; in comert am observat ca paltoanele nu au deloc vatelina, sunt facute dintr-o stofa mai groasa si captuseala.
Le urez mult spor la treaba tuturor doamnelor/domnisoarelor care care vor participa la concurs si sa iasa din manutele lor hainutele exact asa cum si le-au dorit!
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de musetel Mier 14 Dec 2011, 3:47 pm

Fetele, am nevoie de un pic de ajutor. Trebuie să fac nişte fermoare la o chestie decorativă şi mie mi-ar trebui cam ceva din poza de mai jos. Parcă-parcă am văzut nişte explicaţii foarte frumoase la o Şcoală de croitorie... dar nu mai găsesc deloc. Am folosit funcţia căutare, am răsfoit zeci de pagini... aveţi cumva mai multe indicii unde să găsesc?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 14 Dec 2011, 4:22 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acesta e subiectul pe care-l cauti.Succes. pupi
E adevarat ca e cam ascuns. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de musetel Mier 14 Dec 2011, 4:43 pm

Magda, multumesc frumos. Ce cred că îmi pot fi de ajutor instricţiunile de la "buzunar cu 2 refileţi"...deşi nu are fermoar. Trebuie să mă mai gândesc cum pot introduce fermoarul acolo....sau mi-s eu chiaoră şi nu văd pagina cu fermoar

Oricum, super tare că ai scos la lumină acest subiect. Foarte de folos. kiss
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de geo Mier 14 Dec 2011, 5:07 pm

Musetel, cred ca te va ajuta acest tutorial. E ca la buzunarul cu refileti, dar in loc de refileti cosi fermoarul.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de musetel Mier 14 Dec 2011, 5:25 pm

super, geo! mulţumesc. mă pun pe treaba.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(10) - Pagina 2 Empty Re: Scoala de croitorie(10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB