Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sacouri, paltoane, jachete(3)

+79
lora77
afilimonb
Andante
niculasimona
bibitu
oanaraluca
onuca28
Elspethalexia
scoobbyy
nicole24
MagdaMarin
canadianca50
rivka
Mickey
teisoara
barbin
kla78
gabriela1554
kerkyra
SilviaDumitrescu
stoy
emmancita
tomari
alexia
alice07
Rimmelle
Adelle23
PAULA CONSTANTIN
wanna1687
rosita
fulguta28
aisha
sergiu valentin
Buburuza
lennny
aurishta
Marry
Panea Laura
aidil
elutzamicutza
violetas
LYNDA
Admina
pisi
ancabanu
valentinadof
tiana
geo
MihaelaT
ioana.ioana16
mariaz_09
firicel
ank93
marabr
Uca
diada
DANIELA.I
iriclau
corina corina
i.xell
ellybijoux
diblaru maria
Larisa
ancush
elenaveronica
andegelia
aurelia.c
zylv
danabarbu2007
mihastef
Motzu
mischelle35
despina13cucli
michelinebeaulieu
geany
Karina33
clodi
danae
arielas
83 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Adelle23 Lun 17 Dec 2012, 1:06 pm

Scooby imi place foarte mult trenciul tau, arata foarte bine materialul si culoarea, si modelul ales iti sta foarte bine. Am inceput si eu un proiect de palton, dar la mine preocedura e foarte lenta... sper sa fie gata macar anul asta. Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 4246 Oricum voi posta, e primul palton si sunt curioasa de parerile voastre Smile
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de oanaraluca Lun 17 Dec 2012, 8:16 pm

scoobbyy foarte frumos trenciul tau. si ca model si ca material si dupa cum e lucrat. imi place.
alexia foarte frumos paltonul tau. daca poti sa-mi spui de unde ai luat blanita. imi place cum arata. am si eu in plan un palton si sper ca si adelle sa-l termin anul acesta.si la mine procedura e foarte lenta. adelle sunt sigura ca iti va iesi minunat paltonul. am urmarit proiectele tale pe forum si toate au fost pe placul meu.
karina imi place sacoul/ paltonasul din velur roz. am vazut material raiat la un magazin si nam luat caci nu aveam nici o idee ce as putea face. iti fur modelul si sper sa imi fac unul pentru la primavara.
oanaraluca
oanaraluca
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/01/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de scoobbyy Lun 17 Dec 2012, 11:02 pm

Buna seara!
Va multumesc foarte mult fetelor! Am avut ceva reticente legate de postarea proiectelor mele, dar dupa ce am vazut cat de deschise sunteti voi, am spus ca e vremea sapostez si eu cate ceva.
Adelle, abia astepat sa-ti vad paltonul, si la mine a durat destul de mult, dar aveam nevoie de ceva albastru de iarna, si a trebuit sa ma mobilizez.
Bafta multa, si spor.

O seara placuta!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 26 Dec 2012, 5:34 pm

Am mai terminat un palton. Stofa cam enervanta ca are un procentaj inexistent de lana. Asa ca mi-a dat batai de cap la calcat. Mie nu-mi lipeste fierul la **(lana, matase) nici lycra, nici perdele de organza dar pe stofa asta se lipea si prin tifon. Cahhh!
Este lung pana aproape de genunchi, buzunare ascunse pe cusatura, snur paspoal negru la guler, epoleti si in fata. Este dublat cu captusala matlasata si sta bine cambrat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din velura caramizie am facut si-un sacou/jacheta cu inchidere asimetrica cu fermoar si-un guler maaaare cat sa dea volum la piept si sa tina de cald si la urechi daca-i nevoie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din ceva satin strechi bumbacos am lucrat un sacou simplu, clasic, negru. Face parte din ce nu trebuie sa lipsesca din sifonierul nimanui. Sacoul adaptabil de la nunta la inmormantare wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de arielas Joi 27 Dec 2012, 8:51 am

Karina, Karina ce ne faci tu noua... Eu una sunt uimita si plina de admiratie. ura Merci
Imi faci si mie loc la anul sa sterg atele de pe jos, de la tine din atelier????
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de aidil Joi 27 Dec 2012, 2:23 pm

Karina, este superb paltonasul pepit. Din poze nu-mi dau seama cat de pacatoasa e stofa, dar la aspect e minunat.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de rosita Joi 27 Dec 2012, 7:46 pm

Si mie imi place paltonul pepit, imi place i-ai pus paspoal love. Sper sa-ti mai treaca supararea pe el cand vezi cate laude primeste Smile

Eu am in garderoba un taior negru, dar am constatat ca nu-l port, ca mi se pare ca ma intuneca teribil! Croiala e foarte misto (e de gata), dar in ultima vreme, de cate ori l-am pus pe mine, l-am dat jos Rolling Eyes
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de ancabanu Vin 28 Dec 2012, 5:24 pm

hmmm...ce frumoase sunt toate!! Sper sa termin si eu pana la primavara de refacut paltonul.... Imi place mult gulerul la jacheta rosie!!! love
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de zylv Sam 29 Dec 2012, 9:21 am

Scoobbyy,foarte reusit trenciul
Karina,frumoase toate,dar sacoul caramiziu e mortal
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 30 Dec 2012, 7:28 pm

Rosita nu-s suparata pe el, imi place si mie cum a iesit, dar m-a dezamagit stofa, nu ma asteptam sa se lipeasca in asa hal.
Multumiri pentru aprecieri fetele! Merci

N-am gasit unde sa lipesc ce-am mai lucrat asa pe fuga decat aici.
Deci o vesta buna de aruncat in carca in noaptea de Revelion atata vreme cat esti gazda si organizarea chefului este in casa si pe terasa inchisa si tranzitul e prin ger.
Se fixeaza in talie cu-n mos si baba de-ala de tricotaje adus de Admina (multumiri domnita!)
Blanita este luata din Bucur Obor, singura dificultate a fost puful ce-a zburat prin toata casa oricat m-am tinut eu la el. Usor de facut si de efect:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de bibitu Dum 30 Dec 2012, 11:31 pm

nu am mai urmarit de mult acest subiect, felicitari ptr. lucrari, paltonase,
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de danae Joi 03 Ian 2013, 8:50 am

Karina, esti mare! Imi place la nebunie sacoul caramiziu cu fermoar. Trebuie sa imi spui si mie detaliat cum se face. Cred ca la guler am probleme. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Adelle23 Joi 03 Ian 2013, 4:24 pm

Karina, imi place foarte mult modelul la sacoul rosu cu fermoar, dar si paltonul.
Am terminat si eu paltonul, in sfarsit am gasit si un "fotograf" sa pozez un pic. E din stofa de amestec lana si sintetic (dupa parerea mea, procentele nu stiu), captuseala e matlasata. Tiparul am facut eu, sta foarte cambrat, iar la poale evazat. Imi place cum a iesit, am primit laude, doar un regret am, ca nu am lasat maneca mai lunga cu vreo 2-3 cm. Iata si pozele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de aidil Joi 03 Ian 2013, 4:41 pm

Adelle, este deosebit de frumos si tineresc, asa ca tine! Sa-l porti cu mare placere, e tare elegant. Nu mi se pare ca ar fi trebuit maneca mai lunga, e ok asa cum ai facut-o. aplauze
Pt iarna viitoare imi fac si eu paltonas de stofaprea am vazut multe frumuseti pe aici si nu cred ca mai rezist mult.
Feliciari!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de marabr Joi 03 Ian 2013, 4:58 pm

impersionant!e perfect!felicitari!iti vine superb!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de rivka Joi 03 Ian 2013, 5:22 pm

bravo felicitari e super aplauze cu atatea frumuseti pe aici am prins curaj si am facut un palton ,cand se intoarce din delegatie paltonul o sa-l fotografiez sa-l pun si eu aici wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de aurishta Joi 03 Ian 2013, 6:24 pm

Adelle, este superb aplauze , mie nu-mi par manecile prea scurte...dar stii tu mai bine...Sunt de-a dreptul invidioasa, as vrea eu asa palton... pofta
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de niculasimona Joi 03 Ian 2013, 6:49 pm

felicitari adelle, paltonul este superb
niculasimona
niculasimona
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 39
Localizare : sighisoara
Data de inscriere : 27/12/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Andante Joi 03 Ian 2013, 7:09 pm

Adelle, paltonul iti vine impecabil!Felicitari!Imi place croiala, culoarea si finisajul!Este perfect!
Te invidiez, la cat de tanara esti si ce bine lucrezi!
Felicitari, inca odata!
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 03 Ian 2013, 7:10 pm

Adelleeeee felicitari! Flowers Lucrezi extraordinar si arati la fel hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Adelle23 Joi 03 Ian 2013, 7:17 pm

Multumesc mult aprecierile! Ma bucur ca va place Smile
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de scoobbyy Joi 03 Ian 2013, 7:50 pm

Buna seara!

Adelle felicitari pentru palton, este superb. Nu degeaba ai spus tu ca lucrezi de ceva timp la un palton, ti-a iesit extraordinar! Aceeasi problema am avut si eu la al meu, si anume maneca( mie imi lipseste si un buzunar interior), dar tragem invataminte pentru urmatoarele.
Te felicit inca o data, se vede ca este lucrat cu atentie.

Karina imi place mult paltonul pepit, dar si sacoul caramiziu! La mai multe in noul an!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 03 Ian 2013, 7:53 pm

adelle e superb!am facut woww!cand l-am vazut!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de afilimonb Joi 03 Ian 2013, 8:18 pm

Bravo mare, Adelle23, cu sunete si trambite! kiss Cu atat mai mult, cu cat este croit de tine! Sper sa nu te superi, eu sunt mai vanatoare de felul meu cand vine vorba de constructia tiparelor, si vreau sa aflu cat mai multe. Ai putea sa-mi zici de pe ce carte/carti ai croit tiparul de baza, sau cursuri? Pe urma, poate nu e potrivit, dar pe mine m-ar interesa si pe ce masina ai cusut, pentru ca e vorba de material gros Smile a iesit impecabil. Felicitari pentru sarguinta, munca si rabdare. Sa-l porti cu deosebita placere.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de rosita Joi 03 Ian 2013, 9:11 pm

Adelle, ma alatur si eu fetelor, cu aplauze! aplauze ura

Frumos si paltonul, frumoasa si purtatoarea, l-ai facut la timp pentru sezonul asta, sa-l porti cu drag! Zici ca e facut de designer!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete(3) - Pagina 11 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB