Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyIeri la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 4 din 25 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 07 Dec 2011, 10:52 am

neata fetelor.
Azi parca sunt putin mai optimista Smile.
Altfel cum?
Julie, te cred....cred ca ti-e foarte greu...ufff
Si Andrei de vreo 2 saptamani adoarme f f greu, noaptea se trezeste des si se agita....cand stai acasa e mai usor sa trecei peste toate...
Eu acu m-am invatat cu somn putin.
La noi soacra a zis ca vine sa ne ajute cu Andrei cand o veni timpul.
Sincer, eu nu cred ca voi mai putea face inca un bb. Financiar vorbind dae si restul...cred ca n-am stofa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 08 Dec 2011, 3:07 am

seara buna

cris, bine ca esti mai optimista. o sa fie ok. trebuie sa crezi asta!
e bine ca vine soacra sa te ajute.e mai sigur decit cu orice super claificata babysittera.nici eu nu dorm mult noaptea,dar acu parca m-au ajuns toate noptile cu somn putin si nu mai sint buna de nimic..
de alt copil ,nici eu nu stiu.ken vrea 3..si eu as mai vrea unul ,dar e greu tare.nu doar financiar ,dar din toate punctele de vedere...deocamdata nici nu ma gindesc la atul.oricum am noroc ca au vrut ai mei sa vina sa stea cu ea.de mai trebuia sa platesc si pt babysitter ,vaaaaaleleu era..
azi am mincat ok, dar pur si simplu nu am energie sa fac sport.
cris, tu ai slabit doar cu sb?sau ce ai facut sa slabesti.marutireste acilea ca am nevoie disperata de insipiratie si un sut undeva..Sad(

de abia astept wekkendul..sper sa ma pot odihni cit de cit..aa si vreau sa facem pomul weekendul asta..
zi faina sa aveti si mai dati pe aci..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 08 Dec 2011, 7:33 am

buna fetele :*
multumesc pt urari si la multi ani cu intarziere deiutza si andrei kiss
cris fi optimista, sigur o sa fie ok si o sa faci ceea ce vrei

eu ce sa zic, la munca tot cu fundu in 2 barci, trag toti de mine in toate partile, muncesc o gramada dar bineinteles ca sunt tot pe salariul vechi rade nu cred ca am vreo sansa sa ma treaca de tot pe alt post, cu alt salariu

asta e.....nici cu nunta nu am mai rezolvat inca nimic. simt ca am inceput sa ne aglomeram si nici bani nu prea avem stransi ca au intervenit si altee si s--au cam dus...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 08 Dec 2011, 3:29 pm

Buna fetelor
Eu tot agitata sunt, legat de job, mai aparuse un job la aceeasi companie, si eu am presupus ca e pe proiecte software si nu i-am dat atentie. Aseara era sa ma dau cu capul de pereti cand l-am citit cum trebuie si mi-am dat seama ca eram mai potrivita pt asta....e mai apropiat de ce fac eu la actualul job.
Asa ca i-am rebibilit Cv ul si l-am trimis, era pe alt site de recrutare, acuma sper ca nu e prea tarziu, ca deja anuntul e de 2 saptamani Sad.
Handrico, evaluand acuma putinele joburi de aici si multele care apar in Bucuresti, in locul tau mi-as depunde pana as fi multumita si de bani. Am inteles ca HP-ul plateste mai bine pe la voi pe acolo. Oricum, sunt mai multe, aici plangi pana apare un job, sper sa mai vina firme si sa creasca oportunitatile.
Julie...eu numai cu SB, stii ca nu cred ca leacuri miraculoase....ca uneori m-am culcat cu matele caraind, nah....asta cred ca mai facem cu totii uneori...
Imi pare rau ca mai mult de atat nu am ce sa-ti spun Sad. Poti schimba eventual dieta, si Motignac am auzit ca e ok, si mai este una bazata pe proteine, nu mai stiu, Dunkan parca, a slabit o prietena cu ea, ba nu, Atkins....
In rest, nimic nou sub soare.
Chiar m-a sunat azi mama soacra sa ma intrebe cum vreau sa facem, cand sa vina bla bla.
I-am zis ca sper sa-mi gasesc altceva chiar de-ar fi sa plec mai repede la work.
Presimt ca ultimele luni de stat acasa vor fi un cosmar psihic pt mine zid cu atatea griji si intrebari. Asta nu-mi place la mine, nu stau linistita si le intorc pe toate partile, ufff.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 09 Dec 2011, 10:34 pm

Ceau fetele, acum v-am mai citit umpic.
Cris - sper sa iti gasesti un job mai ok, stiu ca tu aveai un job inainte.
Jully - spor la odihna, acum cand va citesc si vad cat de obositor e ma ia groaza, spe sa fac fata.
Andreea - munca multa e bani putini este peste tot, cel putin in marile companiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Fetele voi catn ati luat in greutate per total, eu am luat deja 6 kg jm si sunt in 27 de saptamani, tare imi e frica de cat am sa mai iau...
Va pupacesc!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 09 Dec 2011, 11:11 pm

salutare

cris, nu te mai stresa.o sa fie ok.trebuie sa crezi asta.
dana,eu nici nu stiu cit am luat.6 kg nu e mult.eu n-am facut nici un fel de activitate fizica ,asa ca s-au adunat kilele.

azi am fost la mall, solo.i-amlaut annei uggs roz. sint mortali.si am mai descoperit niste magazine faine cu haine de copii:hanna anderson(sau ceva de genu, din suedia) si jacardi(franta).faine, faine,faine haine au acolo.suuper faine..i-am mai laut o camsa ,asa de craciun si niste pantaloni rosi i,de catifea. f chrismasy costumatia.Smile
am mai salbit putin, sport tot nu am facut..in weekend musai sa ajung la gym.

cris, sper ca esti intr-o pasa mai buna...
weekend fain fatelor!! kiss

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 10 Dec 2011, 11:40 am

Buna fetelor Smile
Eu am fugit cu laptop-ul in alta camera, pana ies baietii afara, ca altfel face Andrei o galagie ca nu merg cu ei....
Dana, eu am luat in total pe sarcina 30 de kg, cand am venit de la maternitate aveam vreo 7 in minus, deci cam 23 kg. Nu ai sanse sa ma intreci :P.
Julie, mi-am revenit intr-un fel.
Din investigatiile mele mi-am dat seama ca nu am nicio sansa la job-urile la care am depus, insa saptamanile astea am invatat lucruri noi si am realizat ce mai am nevoie sa fac pentru a-mi atinge obiectivele. Tot e ceva Smile.
Sper sa mai am si un pic de noroc pe viitor, ca trebuie sa apara si contextul bun.
Si noi trebuie sa mergem la cumparaturi pentru Andrei, inca nu m-am hotarat ce vreau sa ii iau de Craciun, da trebuie sa ne mobilizam, ca in jur de 20 dec, e jale in magazine, mai ales la supermarket-uri.
Weekend fain!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de dana_mi16 Mar 13 Dec 2011, 7:51 am

Hey fetele,

Vad ca e tare putina miscare pe aici, noi suntem bine, bb este foarte jucaus, nu se potoleste deloc, ai impresia ca imi danseaza in burta Smile

Am inteles treaba cu kg, sper sa fie ok pana la capat.
Cris jobul dorit va aparea doar atunci cand nu te astepti, asa ca ai sa vezi ca totul va fi bine.
Jully - misto hainute pt Anna si frumos nume, ca sigur nu ti-am zis.


Va pup
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mier 14 Dec 2011, 10:21 pm

Buns fetelor

Eu acu is f aglomerata cu gradi, pregatim serbarea pt mos, acasa cu treaba, alergatura prin oras si tot asa.......

dana te-ai ingrasat putin daca esti aproape in luna a 7 a si ai luat doar 6 kile.

Cris o sa apara jobul la timpul potrivit. Imp e sa te simti pregatita si sa faci fata , sa nu para ca in acesti 2 ani ai uitat totul,
Imi place ca te pregatesti, ai mai citit si nu te duci la fostul servici cu faze de genu"...vai am uitat cum e la serv, da cum se face ... da , da..." scuze de astea ca vezi doamne un copil te face mai .....

Pe mine ma enerveaza oamenii care cauta scuze de genu sau care vor sa fie menajati de ceilalti de parca au trait in padure un timp.
Si nu ma refer aici la tine, ci la alte pers care pe mine ma enerveaza :D

Juli cred ca Anna o sa fie o craciunita pe cinste.Pupici

spor la treburi tuturor ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 14 Dec 2011, 11:34 pm

Seara buna

Dana, nu te-ai ingrasat deloc. Sigur o sa fii o mamica tare sexy. Smile

Cris, cum spuneam mai acu cateva zile. Merg la reflexoterapie si tipa aia de acolo e tare faina. Imi spunea ca Dumnezeu stie ce ai tu nevoie si ca iti cunoaste toate gandurile si dorintele, asa ca El o sa trimita la tine job-ul potrivit la momentul potrivit.
Ea povestea ca si-a cumparat spatiul unde are acum salonul printr-o minune. Era cladirea primariei si au scos-o la licitatie. Ea a castigat licitatia, fara sa dea nicio spaga si spatiul e chiar in centru.

Si eu stiu ca la mine o sa vina altceva, ceva care o sa ma satisfaca pe deplin, doar ca acum nu e momentul. :D

Dana ce faine sunt pregatirile de serbare. Si Iannis are poezie in germana. "Es schneit, hurra, es schneit!", adica ninge, ura, ninge! El zice (numai cand vrea) "E nait, ula, e nait" E mortal. love rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 14 Dec 2011, 11:37 pm

Buna fetelor
Noi in seara asta am facut primul bradut la noi acasa!!!!!
Andrei ar fi in stare sa darame tot Smile
Fetelor, multumesc pentru incurajari, si eu tot zic, si incerc sa ma incurajez ca va fi bine, ca eu chiar imi dau interesul Smile. Tre` sa ma bage si pe mine cineva in seama :P.
Asa obosita sunt in ultima vreme, ca nu mai pot...cred ca dupa Craciun il las pe Andrei cateva zile la mama ca sa nu ajung la nebuni. Sper sa ma tin tare....
Dana, bafta cu serbarea Smile cred ca va fi super fain. Cum e Carrfefour-ul la Bt, s-a deschis, e fain?
Danami, si eu zic ca esti ok cu kg, si mie imi facea Andrei un taraboi in burtica, era asa fain, ne trezeam dimineata ca efectiv dadea in continuu din picioare si il izbea pe tac-su in spate Smile. Ne trezeam cu un sentiment asa fain, razand...
Julie, ce mai face Anna?
PE unde mai umblati fetelor?
Ana noastra rar mai da pe aici, Deiutza la fel...
Hai sa mai trancanim de-ale Craciunului Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 15 Dec 2011, 8:03 pm

buna fetele

Cris e fain Crf la noi...da nu ma mai duc ca cheltui prea mult :D MAi ales ca toate is la 2 minute de blocul meu si Lidl si KFL si CRf.
...imi trebuie mai multi bani doar .....

Noi inca nu am facut bradutul, urmeaza, oricum eu de cand sunt la gradi simt altfel farmecul sarbatorilor, preagatirile pe care le fac cu copiii, cantecele de iarna, colindele, sosirea mosului...e super ma simt din nou copil flower

Doamne Ana, IAnnis invata poezii, mai ieri era un bebelic mic si acu spune poezii cheers

Cris capul sus, privirea inainte si LET`S PARTY primul craciun in apartament nou .
MAcar cateva zile, de Craciun sa lasam grijile, stresul la oparte si sa ne bucuram ca suntem sanatosi in primul rand, ca avem familii minunate .

Oricum se spune ca depresia va fi a doua boala care ucide peste cativa ani.
SA incercam sa fim un pic mai optimisti si mai "nepasatori" in fata grijilor si a preocuparilor macar acum

EU abia astept sa ninga sa iesim la sanius si sa ma aprobe si copiii mei ca a venit iarna.....ca vorbesc de una singura cand tot le zic ca suntem in anotimpul iarna si ei se uita f mirati la mine Smile))

Eu imi doresc un Craciun linistiti , fericit si sa ma bucur ca un copil de toate obiceiurile noastre . MAi ales ca abia astept vacanta...apropo de scoala si copii croseta Eu is un copil mai mare

Noi nu mergem nicaieri cu toate ca avem timp liber amandoi.............dar nu avem bani aplauze Altii care au bani lucreaza................asta e legea "compensatiei" rade
Speram sa ne intalnim cu prietenii sa iesim pe afara , sa facem poze in parc, sa stam la un vin fiert sa ne ospatam barfa barfa si s-o iau la anu de la capat cu Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 351247

MA bucur ca maine e vineri si ca intru in wk Smile ca am avut o sapt care mi s-a parut interminabila de asta nu ma mai opresc din palavrageala fara sens.

HAi cine se mai baga la vb?????? :D
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 15 Dec 2011, 8:33 pm

Bravoooo Dana
Imi place spiritul tau Smile.
Eu in general sunt pozitiva si optimista, dar ma izbeste uneori, de la oboseala, cand descoperim ca nu avem cu ce face cumparaturi, etc Smile))
De asta mai dau in butoi, dar STIU ca va fi bine CURAND Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 16 Dec 2011, 2:11 am

salut si de la mine..Smile

dana, fain ca esti asa optimista si ca faci chestii asa faine cu copiii.
ana, e mare iannis de acuma.Smile

anna noastra se tireste in 4 labute cu o viteaza uimitoare.a inceput de smbata asa timid si deja e pro.vrea sa se ridice in picioare singurica.are o bara si o oglinda unde exerseaza de zor.
zice mama non stop si alte cuvinte neintelese.cu somnul,ma tot vrea linga ea...dar asta e.
am fauct si noi bradul si de fiecare data cind il vede scoate cite un eiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii si se uita la luminite mirata.
acu ken o plimba in brate prin casa ca avem un fel de ritual inainte de somn si ea intr-una,mamama ,mamama,mamamama numai sa imi atraga atentia si sa vb cu ea. e tare dulce si oricti de greu mi-ar fi nu as schimba perioada asta pt nimic atceva in lume.Smile

asa...de craciun ,noi pe aci..mama lui ken face in ajun ,la
ea acasa intilnire cu toata lumea dar nu cred ca mergem..
vreau sa faca mama sarmale s ceva bunatati.Smile
deci e mortala buburuza,ma vede ca scriu si striga in gura mare :mamamam:))
zi faina si uraaaaa ca e weekend!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 16 Dec 2011, 8:48 pm

buna fetelor Smile
se apropie craciunuuuul :D

mi-am luat bradut dar inca nu l-am impodobit. Sper sa reusesc sa fac curat week-end-ul asta si apoi il si impodobesc :D
cris ce super...sa va bucurati de bradutul din casa voastra. abia astept si eu primul brad la mine in casa. I=am zis lui iubi ca o sa il facem pe 15 dec si il tinem pana in februarie rade

cu nunta, sper sa reusim sapt viit sa semnam cu foto, video si dj ca sa mai tai o grija imp de pe lista anul asta
in ian mai sunt vreo 2 targuri de nunti la care vreau sa mai probez diverse iar in feb, cand e iar targ, poate imi iau rochita si invitatiile
dupa rev vreau sa reincep sa merg si la sala pt ca acasa nu reusesc sa ma mobilizez...sa ma trageti de urechi dc la inceputul anului nu ma auziti ca mi-am facut abonament. Nu de alta dar ma simt umflata tare si grasuta si nu vreau sa ma simt asa si la nunta Sad

dana super, acum cu cei mici chiar ca simti altfel sarbatorile Smile cred ca te bucuri mai tare de ele

julie cred ca e super dulce anna. pupici muuulti
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Sam 17 Dec 2011, 11:36 am

Hello

Am fost intepenita la gat 2 zile. Am mers ca un robot. Ieri am fost la masaj si mi-a sucit fata aia gatul de m-am simtit ca un porumbel, rade dar m-a pus pe picioare.

Juli, vaaaaiiiiii ce faina ii perioada asta. Savureaza ca trece asa de repede.

Andreea, hai ca poate ne mobilizam impreuna. Noi ne facem o mini sala la firma. Adica un birou il amenajam si ducem toate aparatele ce le-am strans prin casa, mai primim si o banda de alergat de la un prieten si avem acolo o banca multifunctionala. Poate reusesc si eu sa mai scap de ceva kg.

Noi n-am facut bradutul. L-as face azi, da parca mi-e frica ca ma apuca iar durerile si iar stau 2 zile in pat. Nu stiu ce sa gatesc de Craciun. Parca n-as vrea mancarea traditionala.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 18 Dec 2011, 4:30 pm

salutare

ce faceti fetelor?cum ati petrecut weekendul?
aici e soare cu dinti.inca n-am fost nicaieri ,e dimineata inca.vreau samergem la biserica romaneasca azi.e concert cu copiii romani de craciun.
zilele astea am mincat seara si am baut si un pic de vin si azi urla cintarul.dar de azi inapoi la dieta.
ce bunatati faceti de craciun?
cris, cum mai esti cu starea de spirit?
dana, cit aveti vacanta?noi doar o saptamina si o zi:((.pina pe 23 la scoala si in plus de la 3 la 5 avem si un workshop ca s-a gindit boassa ca n-avem familii si n-avem ce face...
ana, si iannis merge full time la gradi?

deiuta pe unde esti?
saptamina faina sa aveti!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 19 Dec 2011, 9:30 pm

Buna fetelor

LA noi umbla un virus gripal urat. Mai toti sunt raciti.Al meu cel mic vineri a fost lat cu febra , tuse nas infundat, apoi mi-a dat si mie si acu suntem amandoi pe tratament.

Juli eu abia astept sa se fa ca vineri..........ca stam acasa pana pe 15 ianuarie :D Astia de la minister s-au hotarat sa ne dea o vacanta mai mare ca anul trecut am fost la munca pe 3 ian.

La noi o sa fie mancare traditionala, mai ales ca stau cu socrela si ea nu concepe altfel. AM noroc ca nici ea nu mananca gras deloc.
Am facut carnati de casa doar din pulpa de porc degresata si pulpa de vitel...iamiiiiii au iesit.
Fripturica la cuptor, piftie de cocos sau racitura cum se zice la noi, iar eu vreau sa fac o rulada cu cascaval si.....................mancasem odata niste clatite cu carne fenomenale, dar nush daca am timp.

fug ca ma striga strunfi
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Dec 2011, 12:56 am

Buna fetelor
Azi m-am chinuit sa mai citesc cate ceva si ma tot tin sa postez Smile.
Handrico, nici nu mai stiu cum e sa te pregatesti de nunta. Clar, semn de batranete....Oricum, ti-am mai zis eu, ia-ti ce rochie vrea muschii tai, fara sa te gandesti la nimeni!!!
Ana, si eu intepenesc uneori. Acuma mai am o problema si cu o infectie urinara, ca daca nu m-am dus la doctor sa ma verific dupa ce am terminat cu alaptatul...Maine il trimit pe sot cu proba de urina la laborator rade
Dana, si la noi tot cu mancare traditionala, prea traditionala si neschimbata Smile. Da asta e bine pt silueta :P.
Julie, incerc sa ma concentrez pe chestii pozitive si continui sa perseverez, combinatia ar trebui sa fie buna Smile.
Apropo de asta, am primit pe mail o chestie azi, si jur, desi uneori ma calca pe nervi teoriile astea despre gandire pozitiva (mai ales cand nu-mi iese ctae ceva rade ) ca mie mi s-a intamplat chestia asta in trecut....deci chiar singura prin gandurile mele pe care le-am transpus in reactie de comportament, mi-am atras chestii naspa, la care ma gandeam si de care imi era super frica. N-o sa le povestesc ca sunt embarrasing Smile
Fraza finala e genious si chiar e pe bune Smile. Deci na, construiesc pe gandire pozitiva Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

PS: Dana, acu mi-au alunecat ochii si ma gandeam, cum naiba sa faci piftie de cocos din nuca de cocos? rade
Fetelor, trebuie sa ne facem wihlist pe la anu`
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 20 Dec 2011, 3:35 am

seara buna!

anna ,are un dinte.Smile asta e ultima noutate de la noi! si e setata pe mama.
am facut felicitari de craciun cu foto noastre.suuuper au iesit.

dana, noroc mare ca aveti atita vacnata.te invidiez.
cris,ca whish list ai??Smile
eu acu lucrez la a mea/noastra...Smile
de abia astept sa facem mincarea de craciun si sa nu mai merg la lucru.si se anunta zapada in ajun si dimenata de craciun...Smile
ati luat cadouri?ce???
eu inca nimic da' nu stiu ce astept ca e jale prin malluri...


zi faina sa aveti! si cu spor la toate!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Dec 2011, 7:05 pm

Ooooooooooo, felicitari Julie!!!!!
E un prim pas dintr-un lung sir de aventuri Smile
Wishlist....inca nu mi l-am facut...da` vreau sa il fac, de fapt mai degraba o lista de obiective de indeplinit, ca vad ca e mai bine daca planifici si muncesti....vad ca la loto nu iese nimic, asa ca degeaba rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mar 20 Dec 2011, 7:54 pm

buna fetele

La noi azi a nins de dimineata...superbbbbb . Cand m-am trezit ningea marunt si des ca-n povesti, dar evident ca s-a topit la amiaza.

Cris rade rade piftie de cocos nu stiu sa fac da racitura di cucosh da :D
Si eu am un wishlist cam lung si sper sa-l realizez daca nu 100% macar 95% wink

JUliii felicitari pt primul dintuc ura O sa vezi ce adorabila o sa fie cu 2 ca un iepuras Smile

la mine e jale in casa , dar in 2 zile e gata curatenia, iar joi vreau sa fac bradutul
Azi am facut bradutul la gradi, din resturi si din ce am mai gasit dar a iesit frumos.

Cris e faina faza cu predictia si cu increderea in sine/ optimismul etc.
Dar eu din prea mult optimism am cazut in groapa...............ce m-a socat si nu-mi venea a crede ca nu a iesit cum em crezut eu .
Eu anul acesta am fost ferm convinsa ca o sa- mi iasa ceva 100% si cand am realizat ca nu a fost asa am ramas muta.
Dar incerc la anul si perseverez cu aceeasi incredere in mine. Anul asta sigur o sa-mi iasa ca altfel nu concep lol!

la mine daca nu-mi iese ceva cum imi propun o dau in barca ailalta " Tot raul spre bine" Laughing rock
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Dec 2011, 8:34 pm

Dana, mi-a zis si mie mama ca a nins si era mirata ca la Iasi a plouat rade
Legat de asta cu gandirea pozitiva....cred ca si mie mi-era frica inainte ca e chestia aia, daca nu iti iese, cazi de sus (si eu sunt genul care se super entuziasmeaza). Dar am ajuns la cateva concluzii:
- gandesti pozitiv + trebuie neaparat sa faci tot posibilul sa muncesti concret sa iti iasa. De ex eu la servici sunt f buna pe ce fac dar mi-am dat seama ca am ceva probleme in a expune cat mai fain ce fac la interviu. Deci am cautat pe net la greu si am identificat chestii care te pun in dificultate la interviu, mi-am dat seama si ce fel de interviu am avut ultima oara si acum am o lista cu vreo 200 de intrebari care mi se pot adresa(si sunt dificile, chiar daca te pregatesti pt ele) si ma pregatesc ca sa ma descurc bine, mi-am modificat CV-ul de 1000 de ori, citesc carti ca sa imi pot organiza mai bine si mai profesional discursul la interviu si ca sa invat lucruri noi
- si am ajuns la concluzia ca daca voi continua asa, e musai sa imi iasa mai devreme sau mai tarziu. Nu pot fi asa ghinionista sa fiu super pregatita si sa nu reusesc.
Asa e, sunt multi factori pe care nu ii poti controla 100%, dar trebuie sa faci tot posibilul sa preintampini cat mai multe.
Ideea e ca daca ma consider invinsa, chiar nu am am sanse sa castig nimic.
A, si sa acceptam ca vom mai avea momente cand chiar vom avea cate un esec, dar sa nu disperam....
Hai ca fug la cartile mele Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 22 Dec 2011, 4:26 am

salutare fetelor!

cris, cum merge treaba?
dana, gata serbarea??
ana, andrica, danami,deiuta?pe unde sinteti????

ce bunatai pregatiti de craciun, fetelor??

miine stau acasa, merg sa ma tund si vopsesc si sa iau cadouri.inca n-am luat nimic:((..ken a fost mai harnic decit mine...
vineri toata ziua la scoala.

tare as vrea sa fiu in ro,mai ales ca am doua fetite din europa,una fr una spania si au plecat cu familiile spre tarimuri europene.asa m-as imbarca si eu de n-ar costa atita si de as avea mai mult de o saptamina vacanata.
mi-am facut whish listuta pt la anul..si pe primul loc e sa slabesc.Smile)

mai veniti pe aici si ziceti de craciun si de din astea de sarbatoare.parca nu prea simt spirtul asta de sarbatoare anul asta..poate pt ca n-am liber deloc..
hai ca monoghez aiurea..lumea doarme-n casa de la cel mai mic la cel mai mare, doar eu mai bintui pe aici..m-as apuca de bucatarit ceva,dar mi-e ca o trezesc pe anna si nu mai adoarme prea curind.
gata, zi faina si productiva ,miine si dati pe acilea !

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 22 Dec 2011, 11:23 am

Buna fetelor
Julie, si eu bantui noaptea cu ale mele, ca nu prea apuc cu Andrei si gatitul sa fac nimic. Sper sa fie ok saptamana viitoare si sa-l lasam cateva zile pe andrei la bunica. Imaginati-va ca de Revelion ne-am rezervat sa mergem intr-un club, adica sf asta de an e nebunie curata, nici nu mai stiu cum e sa stai linistita.
Sper ianuarie sa-mi aduca un interviu si un job nou Smile Flowers , sanatate pentru toti 3 si in rest nu mai planific nimic.
Ca mai vreau sa merg la sala sa ma tonifiez si sa mai facem unele prin casa....astea nu le programez neaparat pt inceputul anului.
Sper sa fie totul bine Smile
Noi i-am luat lui Andreiaseara o pista super faina cu masinute si i-a montat-o sotul, azi s-a bucurat mult cand a vazut ce i-a adus Mos Craciun. Deja a demontat-o toata, are inclinatii de inginer Laughing .
Era voluminos pachetul si pista montata mare si am zis sa i-o dam mai devreme, maine plecam la bunica si nu le-am mai tarabanit cu noi. Mai trebuie sa ii dam cand vine Mos Craciun de fapt, o masinuta cu telecomanda, si nu stim daca ii mai luam altceva.
Am zis sa ii luam acum chestii distractive, ca s-a saturat de puzzles si chestii educative Laughing .
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 25 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB