Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - Arta de a rula hartia (12)

+21
Floren
gmiki1
myky7robc
anc@
claudia_sm
diana-s
annamaria26985
vmir
MagdaMarin
monatibi
vlavi
SweetEnci
MoniKozi
tantelu01
ikuta
SilviaDumitrescu
firicel
AlinaJ.Bijoux
aba
zarina28
monaistr
25 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 13 Oct 2011, 2:29 pm

Aba, foarte frumoase!!! Si saniuta arata.... Daca tu ai primit Mos de inspiratie, poti sa dai si tu saniuta, nu? Moni, lumea se plictiseste frumos, dar tu? Vrei sa ne bagi in spital? Eu mosmondesc de ceva vreme la o frunza de vita care vreau sa fie imbarligata rau, fara nimic simetric sau ordonat.... Ce face tanti aia... Dar lasa, mi-o ajuta D-zeu sa ies la pensie si o sa am si eu timp de bibileli rade
kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de diana-s Joi 13 Oct 2011, 2:35 pm

ce explozie de imaginatie aici I love you
nici nu nominalizez, ca mi-e frica sa nu sar pe cineva...felicitari tuturor cheers

eu ma voi apuca de saptamana viitoare, am fost mai puturoasa ca voi

vlavi, nu te mai subestima singura, sunt foarte dragute si lucrarile tale, subscriu la parerea generala cu nca un rand
iti pun ca idee supoerul facut de mine asta iarna, intra lumanarea complet

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de aba Joi 13 Oct 2011, 3:10 pm

Multumesc frumos pentru aprecieri, pupi
Pun poza dupa care m-am inspirat, se vede mult mai bine saniuta. Am modificat putin, i-am pus talpile din hartie rasucita, nu le-am decupat ... mi-a placut ideea cu acele cadouri puse in saniuta.
Tantelu sa ai spor cu frunza, ura
Spor mult fetelor, hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 13 Oct 2011, 3:17 pm

Constanta, dupa cum usor se paote vedea, eu ma cam trag pe dos cand vine vorba de munca. Las artistii sa ma lase cu gura cascata. ca si asa, eu... poate cand o veni vremea mea... cand cresc mare... ce, ma pot compara cu voi?
Azi dimi m-am trezit la 5 juma' ca sa calc Sad inainte de servici... ce quilling, ce cadouri, ce margele, ce sarme?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de monatibi Joi 13 Oct 2011, 3:37 pm

frumoase mai sint aba, aplauze
monikozi,naspa daca muncesti si eu ma gindeam ce fac de la anul ca trebuie sa incep munca plange o sa mai am eu timp de hirtiute?acum caut ,cumpar tot ce gasesc si pe urma....poate zac cine stie pe unde.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 13 Oct 2011, 4:09 pm

F. frumoase ultimele voastre creatii. Imi plac toate. aplauze aplauze
Mona, si eu incep lucrul peste o saptamana si ma bucur pt. ca unde voi lucra voi face tot lucru de mana (felicitari, decoratini, martisoare s.a.m.d.).
Astea fiind spuse atasez si eu ceea ce am lucrat in ultima saptamana!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de aba Joi 13 Oct 2011, 4:21 pm

Frumoase floricele de primavara Alina . aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de monatibi Joi 13 Oct 2011, 4:30 pm

imi plac alina aplauze
asta e bine daca ai gasit in domeniu,eu daca ma intorc la munca in croitorie nu mai am timp asa ca nu-mi ramine decit sa gasesc si eu ca tine dar nu am auzit pe nimeni sa angajeje la noi in constanta.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 13 Oct 2011, 4:47 pm

Mona, eu voi lucra la un atelier protejat (pt. tineri cu handicap) care se ocupa de asa ceva. Merg sa ii ajut, impreuna cu doamna care e angajata acolo si cu care ma inteleg bine. Platita o sa fiu doar pt. 2 ore pe zi ca atat se poate momentan, dar pot sa stau pana la ora 17:00 acolo atat cat e deschis atelierul. Defapt e un fel de centru pt. tineri cu handicap. Am mai fost pt. 4 luni anul trecut ca voluntara si mi-a placut. Acum ca pot primi si ceva banuti si carte de munca e f. bine pana voi gasi ceva mai serios de munca!!! Si ma bucur ca o sa fiu in aceeasi curte (dar cladire diferita) cu parintii mei si nu imi fac nici probleme de transport!!! Smile
In domeniul comfectiilor (domeniu in care am terminat facultatea) am gasit dar nu imi comvenea programul de la ora 6:00 dimineata. Trebuia sa ma scol la 4:00 ca sa ajung pe 5:00 la autobuz. Nu multumesc. Mai bine asa, ma scol la 7:00 si ajung pe 8:00 la Arad cu parintii!!!
Sucuzati de off topic
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 13 Oct 2011, 5:04 pm

Eiiii, cu chiu cu vai am reusit sa termin o margica.... de sezon. Poza este proasta, facuta la scaner dar muuult mai buna decat cea facuta detelefonul meu. Ce se vede alb peste struguri si frunza sunt reflexii de la lampa aparatului. Am crezut initial ca se vede lipici dar, m-am uitat bine si nu e, e doar reflexie Sad
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa imi fac timp si de o rama pentru ea.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 13 Oct 2011, 5:08 pm

F. dragut Tantelu. Dar nu e cam mare frunza fata de struguri? Si dupa cate imi dau seama e si migaloasa!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 13 Oct 2011, 5:12 pm

A fost tare migaloasa si ea am vrut sa fie "vedeta" dar pana la urma i-am anexat si niste bobite. Proportiile nu au nimic cu realitatea.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de claudia_sm Joi 13 Oct 2011, 5:20 pm

In primul rand felicitari tuturor pentru minunatiile pe care le-am vazut aici.
Si pentru ca imi place si mie quilling-ul, va prezint si colectia mea de animalute.... Modelele le-am facut dupa niste imagini gasite pe net Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
claudia_sm
claudia_sm
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : satu mare
Data de inscriere : 11/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de anc@ Joi 13 Oct 2011, 5:54 pm

Sunt superbe toate,imi place mult tabloul cu flori,pe negru se vede foarte frumos...
Aba ,Alina sunt frumoase felicitarile,vad ca va pregatiti care mai de care de sarbatori...
Tantelu imi place mult ciorchinele cu struguri...
Claudia tare dragute animalutele,ochii i-ai facut tu sau sunt din aia cumparati ca nu am vazut asa mici...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de aba Joi 13 Oct 2011, 6:20 pm

Tantelu, Merci Foarte frumos. Si dupa ce ai migalit atata la frunza ai avut chef si de struguri!!! Chiar iti place sa bibilesti. aplauze
Claudia, felicitari, foarte frumoase animalutele. Flowers Maimutica are si banana decojita !!!!
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de vlavi Joi 13 Oct 2011, 9:30 pm

Tănţelu, mie îmi place frunza, e tare interesantă.
Claudia, te felicit pentru că ai aşa o menajerie bogată şi frumoasă.
diana-s a scris:
vlavi, nu te mai subestima singura, sunt foarte dragute si lucrarile tale, subscriu la parerea generala cu nca un rand
iti pun ca idee supoerul facut de mine asta iarna, intra lumanarea complet
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Diana, ce lăţime au fâşiile tale? Eu am lucrat cu fâşii de 0,5 cm.
Ca urmare, fetelor, adâncimea suportului e acelaşi ca şi la diana, pentru că la ea lumânarea se sprijină pe al treilea rând, cel de bază.
Mai e un mic secret: Lumânărica mea e mai înaltă, am ales-o aşa ca să o pot mânui eu mai uşor.
Am să vă ascult şi la suporturile cu un singur rând am să mai adaug unul.
Vă mulţumesc de încurajări, tuturor! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 13 Oct 2011, 9:39 pm

F. dragute animalutele!!! Trebuie sa incerc si eu cateva animale candva!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de SweetEnci Joi 13 Oct 2011, 10:53 pm

Ce frumoase sunt toateeee lucrarile voastre!!! love
Aba foarte frumoasa felicitarea, saniuta ta chiar e saniuta!
Tantelu foarte frumos si migalor tabloul tau, felicitari!
Alina felicitarile tale ma incalzesc .. uffff ce urasc iarna .. vreau primavara varaaaa.. Petalele florilor sunt deosebite, foarte frumoase!
vlavi> si eu cred ca ar trebui sa mai pui un rand, dar nu pe orizontala ci pe verticala, la baza.
Claudia tare draguta gradina ta zoologica si foarte reusita!
Bravo fetele kiss

Clopotelul meu rosu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 46
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de aba Joi 13 Oct 2011, 11:09 pm

Foarte frumos clopotelul Sweet, aplauze
Multumesc pentru apreciere, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 13 Oct 2011, 11:23 pm

Superb!!! Flowers
Multumesc si eu pt. apreciere!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de vlavi Vin 14 Oct 2011, 8:56 am

Of, nici clopoţeii nu îmi ies aşa de frumuşei ca ai voştri. Iaca:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar măcar perseverez, dacă voi mă încurajaţi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fetelor, ce mă gândesc eu: Dacă lumânărica arde iar suportul acoperă banda aceea metalică în totalitate, o fi existând posibilitatea să ia foc?
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de claudia_sm Vin 14 Oct 2011, 11:00 am

Multumesc pentru aprecieri pupi
Ochii sunt facuti de mine.... e putin de lucru, dar pot sa-i fac la dimensiunea pe care o vreau wink
Animalutele le folosesc ca decoratiuni pentru rame foto pentru copii Smile
Sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
claudia_sm
claudia_sm
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : satu mare
Data de inscriere : 11/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de aba Vin 14 Oct 2011, 11:28 am

Valvi, sunt foarte frumoase felicitarile, pupi Nu am lucrat nici un suport de lumanare, nu stiu sa-ti spun exact dar parerea mea e ca daca aprinzi lumanarea hartia se incalzeste.
Claudia, foarte reusita rama. Si-mi place cata atentie dai detaliilor. Felicitari si spor in continuare. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de anc@ Vin 14 Oct 2011, 1:37 pm

Mi-a placut mult ideea lui vmir cu magneti si am incercat si eu,aveam ceva magneti si am incercat...hartia e de 7 mm ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de vmir Vin 14 Oct 2011, 1:57 pm

anca felicitari sunt foarte frumosi magneti.
Mia u placut animalutele claudia ..la magneti ma gandeam.
tantelu...vad ca iti plac struguri...sau zeama?
vlavi , sweet imi plac clopotei..
am mai vauzut sa saniuta( dar nu mai stiu al cine scuze) ma gandeam sa o fac plina de piese quiiling
spor bee bee
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (12) - Pagina 6 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (12)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB