Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuterii din fimo XIV

+42
lauranuta
andrabijoux
despina13cucli
ana102
Aghata
carjanmonica
mihastef
Andata
anc@
ioana soare
aisha
Margelutza
Madalina82
zahariaelouise
AlinaJ.Bijoux
mangokiwi
mamidebubu
betymi72
vlad_mom
Handmade DEEA
dia
chivucris
Day Lily
narcisa
eLLedan
dianabv
maddy13
Aditza
Fran78cesca
lenut
Rosedust
alys06
nana_vulpe
ancamm
andrea.z style
firimitura
ador.mita
Carmen's
Dragonfly
Day
rontzy78
darkpoke
46 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de maddy13 Dum 02 Oct 2011, 2:02 pm

Dragonfly, absolut superbe bijuteriile tale!
imi vine sa-mi musc degetele ca nu am inca bani de un extruder. Ce ziceti, ar trebui sa-i scriu lui Mos Craciun?
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Handmade DEEA Dum 02 Oct 2011, 8:30 pm

Super setul Dragonfly...vad ca ai inspiratie mai mult noaptea... hug
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 02 Oct 2011, 9:09 pm

Merci Darkpoke, sper sa pot participa luna de luna Smile , acum ca incepe facultatea e din ce in ce mai greuuuu , damn ! Sad

lenut cam cat din salariu se va duce pe materiale ? rade merci Laughing

Merci Aditza, e foarte usor , extruder iti trebuie...eu am ramas fara suportul cu care imping, s-a rupt arcul Sad(((

maddy pe tine te tenteaza cel verde sau cu unul metalic argintiu te multumesti ?

Merci Deea , in ultima perioada nu prea mai dorm, asa ca modelez noaptea, e si liniste...

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de ador.mita Lun 03 Oct 2011, 9:50 am

dragonfly, si mie mi s-a stricat extruderul acum ceva vreme. mi-a iesit capatul la piston din surubelul ala care il tine de tija. intai a incercat tata sa mi-l repare(a fortat cumva gaurica in care intra surubelul si parea ca sta) si m-a tinut pana la prima folosire.
tot scoteam capatul pistonului si il introduceam in tub la fiecare folosire de pierdeam 10 minute numai cu asta.
in cele din urma m-am gandit ca n-am nimic de pierdut si l-am lipit cu loctite(gel). e ok acum. parca se simte la mana ca e cam subred(sau e in mintea mea si mi se pare ca nu mai merge ca atunci cand era nou), dar nu s-a rupt si l-am folosit de mai multe ori.
ador.mita
ador.mita
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 109
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de ancamm Lun 03 Oct 2011, 1:00 pm

Dragonfly suuuperb. M-ai convins sa-mi iau alt extruder. Prima data l-am luat pe cel argintiu cu vre-o 30-35 RON, nici nu mai stiu. E defect. Daca incerc sa pun sita cu forma de extrudat nu se mai insurubeaza capacelul la loc. L-am luat apoi pe cel verde din plastic. Nici nu pot apasa pe el cum trebuie si nici nu-l pot curata cum trebuie ca discul se introduce pe sus, ca pistonul, apoi ramane blocat acolo... Vai si amar. Cu cat am dat pe astea doua aproape il luam pe cel verde metalic. Dar il iau, multumita tie. love

Maddy tu la varsta asta mai crezi in Mos Craciun? Fa bine si ia-ti-l tu, ca ce-i sigur e sigur. Lasa Mosul sa vina cu surpriza! wink
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de darkpoke Lun 03 Oct 2011, 1:36 pm

si eu vi-l sugerez pe cel verde la makins..
cel argintiu de vreo 40 ron...iti rupe mainile
eu pe acela l-am luat..tot de economie..si chiar nu ma gandeam ca e asa greu
dar daca m-ati vedea cum extrudez...muriti de ras sau de mila
e imposibil sa-l impingi doar cu mainile...asa ca pe o seringa..
iar eu..il fixez in pozitie verticala..pe o masa solida..apoi iau un prosop destul de moale si gros...si infasor capetele..alea pe care ar trebui sa impingi...si practic imping de sus in jos..cu toata forta..dar folosesc prosopu ca am incercat si fara...si vai de mainile mele..
chiar si cu prosop nu vreti sa vedeti cum arata dupa
deci...sincer..nici nu-l luati in considerare...asta daca nu aveti maini de otel
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de lenut Lun 03 Oct 2011, 9:27 pm

Dragonfly a scris:Merci Darkpoke, sper sa pot participa luna de luna Smile , acum ca incepe facultatea e din ce in ce mai greuuuu , damn ! Sad

lenut cam cat din salariu se va duce pe materiale ? rade merci Laughing

Merci Aditza, e foarte usor , extruder iti trebuie...eu am ramas fara suportul cu care imping, s-a rupt arcul Sad(((

maddy pe tine te tenteaza cel verde sau cu unul metalic argintiu te multumesti ?

Merci Deea , in ultima perioada nu prea mai dorm, asa ca modelez noaptea, e si liniste...

ufff, nici nu vreau sa ma gandesc... wink cand aude al meu sot ca am de facut inca o comanda.... se face verde la fata.... affraid
lenut
lenut
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 36
Localizare : Viseu de Sus, Maramures
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 04 Oct 2011, 8:42 am

Atitea minunatii am vazut aici incit abia mi-am facut curaj sa va arat citeva din zdranganicile mele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-colier, inel, cercei surub

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-colier, bratara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-colier, cercei surub

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-inel, cercei

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-colier, inel, cercei surub

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de eLLedan Mar 04 Oct 2011, 9:11 am

Felicitari! Al treilea set imi place cel mai mult dar toate sunt foarte frumoase.
aplauze


Ultima editare efectuata de catre eLLedan in Mar 04 Oct 2011, 9:13 am, editata de 1 ori (Motiv : greseala de scriere)
eLLedan
eLLedan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 39
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/07/2011

http://things-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de darkpoke Mar 04 Oct 2011, 9:28 am

fetelor..cum de obicei impartasesc bucuriile cu voi...sa va povestesc de marea mea tristete din weekend..
am facut un set..mokume gane...care a iesit..incredibil..(modelul)
eram asa fericita..pt k nu am avut asa reusite cu tehnica asta
si am zis sa le pun si fimo lichid
am pus..au iesit..splendid...pt prima data nu tu bule..nimic..suprafata lina
si m-a pus..sa nu zic cine cu cornite...sa le dau si cu lac
am mai dat cu lac peste fimo lichid si i-a conferit o stralucire..
doar ca lacul meu..fiind pe sfarsite ( nu stiu..dar la mine toate patesc asa cand sunt pe final) cand l-am dat peste piese...s-a facut urat rau de tot..s-au facut punctulete..bule..semne..acu ma uit la ele si-mi vine sa plang..ce frumoase erau..si acu..ce urate..suprafata nu mai e lina..ci e aiurea rau..
deci aviz fetelor..cand ceva va iese bine..lasati-l asa..nu incercati si mai bine..pt k e f usor sa ajungi la mai rau
o sa incerc sa cumpar alt lac....poate un pic mai gros...si sa-i mai dau un strat
in cuptor..cu alt strat de fimo lichid..nu cred k il mai pot baga
o sa vi-l arat...apoi...sa admirati macar modelul...
uff..ce trista sunt...e a n-a oara cand stric ceva..din cauza lacului..si vorba aceea...lacul ar trebui sa te ajute
acum sunt in cautare de lacul acela kober pt lemn..p care l-a recomandat day...e ultima sansa..de lacurile.."profesioniste" m-am saturat...
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de rontzy78 Mar 04 Oct 2011, 11:04 am

Ramona,imi pare rau ca esti asa trista....nu mai pot fi salvate?ma gandesc sa le tai cu lama suprafata stricata si sa le lacuiesti apoi???
Aditza,multumesc pentru tutorialele de lightbox! kiss
Vlad_mom.....ffff frumoase!
rontzy78
rontzy78
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 05/03/2010

http://ronibijoux-accesorii.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Aditza Mar 04 Oct 2011, 11:17 am

Frumoase, Vlad_mom. Mie cel mai mult imi place ultimul set. E mai ... nebun wink

Despre adaptorul de extruder de care va ziceam acum ceva timp...sunt dezamagita. Nu de el ci de pistolul pentru silicon. Primul pistol pe care l-am cumparat nu l-am putut folosi deoarece nu intra adaptorul. S-a dus prietenul cu adaptorul dupa el si a cumparat alt pistol. Eram asa fericita!!! Bun....am facut cca 10 bilute din alea gen ghem, dupa care s-a terminat joaca zid
Pistolul este dintr-un material foarte foarte prost. Probabil de la presiune care e mai mare decat la silicon, s-a "inmuiat" materialul de la clapa pe care apesi si gata. S-a stricat. Am incercat sa indrept clapa dar am ramas cu ea in mana - si sa nu credeti ca marg la sala sa fac muschi rade O sa imi iau si eu unul verde(extruder).

Darkpoke imi pare rau. Daca incerci sa slefuiesti cu un smirghel fin-fin si ud crezi ca rezolvi ceva? Alta idee nu am Smile
Spor!
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 04 Oct 2011, 11:28 am

darkpoke a scris:
o sa incerc sa cumpar alt lac....poate un pic mai gros...si sa-i mai dau un strat
in cuptor..cu alt strat de fimo lichid..nu cred k il mai pot baga
o sa vi-l arat...apoi...sa admirati macar modelul...
uff..ce trista sunt...e a n-a oara cand stric ceva..din cauza lacului..si vorba aceea...lacul ar trebui sa te ajute
acum sunt in cautare de lacul acela kober pt lemn..p care l-a recomandat day...e ultima sansa..de lacurile.."profesioniste" m-am saturat...

Incearca intai sa cureti cu acetona sau diluant, nu aplica alt lac-acetona nu afecteaza polimerul, asta stiu sigur. Lacurile pe baza de solvent se intaresc prin evaporarea solventului, din aceasta cauza se si ingroasa prin deschideri repetate si indelungate ale recipientului. De aceea au aparut deformarile-bule de aer, gaurele-efectele astea sint date de un solvent insuficient. Alta problema ar fi ca lacurile sint de mai multe tipuri si nu toate se pot suprapune, nu sint compatibile si se vor coji, plus ca toate au termen de reacoperire, altfel nu face priza (sotul lucreaza in domeniu vopsitorie navala-este expertul meu in vopseluri). Eu folosesc un "varnish" pentru mobila, este doar un luciu, nu contine solvent, singura problema e ca trebuie intins cu grija fiind foarte subtire poate face bule de aer daca pensula nu este moale. Am incercat si lac de unghii si lac de mobila, nu extraordinar rezultatul...lacul de unghii nu este rezistent in timp, iar cel de mobila miroase si se usuca greu.
Sper ca nu m-am bagat asa neinvitata, dar iti admir mult lucrarile si-mi pare rau sa aud de experienta ta negativa.
Mutumesc pentru aprecieri!
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de darkpoke Mar 04 Oct 2011, 11:42 am

ms mult pt cuvinte tuturor..
asteptam sfaturi..d-aia v-am si scris
inafara de a impartasi tristetea mea...ma gandeam ca paote veniti cu vreo idee salvatoare
o sa incerc sa smirgheluiesc..problema e ca am si un strat de fimo lichid.si nush cum se va face
oricum acum..cel putin una din piese...nu poate fi purtata...deci cu aia voi icnerca
celelalte nu-s asa rele..le voi pastra pt mine..in caz ca nu merge cu piesa de test
multumesc mult pt sfaturi
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Day Mar 04 Oct 2011, 1:46 pm

Darkpoke,acetona.
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Carmen's Mar 04 Oct 2011, 1:47 pm

Ramona imi pare rau de patania ta. Pentru indepartarea lacului de pe fimo lichid nu-ti recomand slefuirea. Nu ai face decat sa strici si mai tare piesa. Poti incerca sa tii piesa in apa 1-2 zile, poate ai norocul si se umfla lacul si apoi sa-l indepartezi prin spalare cu ceva moale (o carpa ceva). Poti testa pe o piesa mai veche, ca sa vezi daca functioneaza
Dragonfly foarte frumos setul tau lucrat noaptea Smile
vlad_mom ma bucur ca ti-ai facut curaj sa postezi lucrarile late. Foarte frumoase si lucrate ingrijit
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de darkpoke Mar 04 Oct 2011, 1:56 pm

ok..intai voi icnerca cu apa..si apoi acetona
asta e...ce o fi o fi..oricum e stricata acum..incerc pe o piesa intai
multumesc mult pt ajutor ..sunteti niste dragute
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de betymi72 Mar 04 Oct 2011, 4:42 pm

Libelulo ma omori cu albastrelele tale!!!superb! hug
vlad_mom superbe lucrari!!! hug
darkpoke succes la refacut! Sad
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Handmade DEEA Mar 04 Oct 2011, 9:27 pm

Darkpoke imi pare rau de patania ta...am patit si io din astea dupa ce munceam o zi intreaga sa-mi prajesc piesele...fac parte din lucru ...si in legatura cu lacul de la Kober recomandat de Doina si io il folosesc si sunt f multumita de el...

Vlad_mom foarte frumoae ..,te asteptam in continuare cu lucrari!

Io sunt fericita ca dupa luuuungi astepatri am avut si io comanda de 2 seturi asa ca vi le arat si voua si sa-mi spuneti parerea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Aditza Mier 05 Oct 2011, 1:43 pm

Frumoase, Deea! Sper ca le-au placut si clientelor Smile
De dimineata am incercat cu inima stransa sa folosesc acetona pe un pandantiv care era trecut la rebuturi, dar pe care il adoram.
Si dap, a iesit ca proaspat scos din cuptor love love love Merci! pupi
Darkpoke, ai reusit?
Spor! kiss
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 05 Oct 2011, 2:16 pm

vlad.mom imi place f mult setul cu frunze, observ ca lucrezi ingrijit si cu bun-gust love, sa nu mai eziti si sa postezi cat poti de des Smile
darkpoke ai rezolvat ceva pana la urma ?
carmen, betymi merci hug
deea tu de cand lucrezi cu fimo ? sunt frumusele amandoua dar balanta se inclina in favoarea primului set, imi place pandantul Smile

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Handmade DEEA Mier 05 Oct 2011, 2:36 pm

Mda stiu cel de-al doilea e mai de cucuoane rade ...pai nu stiu de cand sa-ti spun putin inainte de targul la care ne-am intalnit sa spun aprox 5 luni ...de ce intrebi? stiu ca mai am de invatat zid ma straduiesc atat cat imi permite timpul...

Multumesc pentru aprecieri kiss
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de ancamm Mier 05 Oct 2011, 6:25 pm

vlad_mom, Deea foarte frumoase seturile voastre.
Darkpoke sunt chiar curioasa cum reusesti sa rezolvi problema. E de luat notite, pentru orice eventualitate.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de darkpoke Mier 05 Oct 2011, 7:24 pm

hello...
am tinut 2 zile..o piesa ..in apa asa cum a recomandat carmen
azi m-am uitat la ea..si lacul se umfla...yey
o tin pana maine..pt k inca nu se exfoliaza tot
partea naspa e ca s-a cam albit...sper ca doar lacul si nu si fimo lichid de sub el
va tin la curent si maine
Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de mamidebubu Joi 06 Oct 2011, 8:39 am

buna dimineata

stie cineva de unde cumpar fimo din bucuresti? multumesc
avatar
mamidebubu
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Bijuterii din fimo XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuterii din fimo XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB