Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

+87
noki
greieras
valih
LRodica
myky7robc
dorina narita
Floren
Damaria
Celya_f40
Lumaria
lacrisel
corina corina
canadianca50
macanetu
piciul
otilia gergely
gretty
dienutzababy
istrati constanta
Gabica
alban andreea
oana b
Angelica18
Perla
dalisia
Ducess
romaya
flori de camp
elluta
kmn
emilia-elena
eriliana
cristinamihaela
fiordaliso
danae
Serban Valentina
Dorulet
victoriacus
optom
logra
stoy
diaviviane
valentinadof
Trandafir-rosu
lucky
pufoi
Karina33
stejara
Uca
Rimmelle
culea mirela
artbaby
Dodo-pui
danniela
GinaP
symos
zahariaelouise
ARYANNA
LORIMAR
cillywilly
lelia40
Flory59
aurahd
anc@
tinap
diada
mnarcisa
claudiana
SilviaDumitrescu
AlinaJ.Bijoux
carmenco
anamaria79"
ikuta
crina68
cozma felicia
emmancita
CCristinaC
virginia
geo
fizicuta
chocolate
firicel
samo99ro
bubu85
cld
aba
MagdaMarin
91 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de GinaP Lun 28 Mai 2012, 10:10 am

Eloise, super ideea ta! Si covorasul wink
Eu chiar ma gandeam ca trebuie sa imi sortez din haine si sa scap de ce nu mai port...sa vad daca adun destul de un pres rade
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 11 Iun 2012, 10:11 am

va prezint urmatorul covoras, diametru 0,65m , este facut la rugamintea fetelor mele si am folosit hainute care au ramas mici de ele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de tinap Lun 11 Iun 2012, 10:19 am

Ce covoras frumos!Si eu am inceput sa string haine care nu ne mai trebuiesc si care nu le-ar imbraca nici altii.Am vazut ca ai folosit croseta mare,ce nr?Si a fost greu sa crosetezi fir asa gros?
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Iun 2012, 10:26 am

Suerb, si eu strang haine, mai ales tricouri de-ale omului ca-s mari cat China .
Am luat croseta nr 9 dar nu merge e tot mica, din plastic este. Eloise, ce nr ai folosit??? dezvaluie secretul!!! kiss
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 11 Iun 2012, 10:27 am

croseta e facuta de sotul meu[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


nu stiu ce nr e , dar cea metalica e nr 3
de lucrat nu a fost greu, merge chiar repede, am lucrat cam o ora cu tot cu organizarea culorilor, fara timpul de taiere a fasiilor
Daniela, la primul covoras am folosit 7 tricouri barbatesti aduse de o prietena de la sotul ei si unul cu maneca lunga de la sotul meu, a vrut sa-i fac un covoras pt baie, a fost foarte incantata de el
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de ARYANNA Lun 11 Iun 2012, 12:11 pm

buna fetele! si eu am in lucru un covoras din tricouri si il lucrez cu croseta nr 8
ARYANNA
ARYANNA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 121
Localizare : am gasit
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Iun 2012, 1:09 pm

Multumesc de info!!!
Diada, ti-am citit postarea. Eu cred ca trebuie folosit acelasi tip de material ca sa iasa uniform. Am asa multe in plan si timp asa putin, dar tot nu arunc tricourile, inca mai sper la covorase pentru balcoane.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de ARYANNA Lun 11 Iun 2012, 1:13 pm

Daniela poti sa te apuci de treaba pt ca se lucreaza foarte repede.
mai mult timp pierzi cu taiatu fasiilor decat cu crosetatu loreu am facut o bucata de 80/40 in 2 ore
ARYANNA
ARYANNA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 121
Localizare : am gasit
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 11 Iun 2012, 6:11 pm

Daniela, eu am folosit materiale diferite, unele erau bumbac, unele sintetice, mai subtiri si mai groase, dar am taiat fasiile cu latimi diferite ca sa-mi iasa la aceeasi grosime, la cele subtiri am taiat fasiile mai late
am facut de proba o fasie si am tras de ea sa vad cat de groasa ramane si daca se potriveste cu croseta
inca ceva, am observat ca fasiile inguste nu au rezistenta de aceea am cerut o croseta atat de mare, sa pot lucra fasii mai late
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de anamaria79" Lun 02 Iul 2012, 4:21 pm

am facut si eu un covoras.ata acril si croset de 1,75 Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 26 Aug 2012, 8:49 pm

un set de suporturi pentru pahare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de artbaby Lun 27 Aug 2012, 9:35 am

Super tare covorasul , sa caut si eu o croseta mare..
Am realizat un suport pentru un ghiveci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 27 Aug 2012, 10:26 am

Frumos suportul dar frumos si cactusul!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de culea mirela Lun 27 Aug 2012, 2:14 pm

Bravo fetelor care de.. care mai ingenioasa....toate imi plac... aplauze
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Dum 30 Sept 2012, 9:11 pm

sa va arat si eu ce a crosetat fata mea astazi, husa pt tableta, a facut, a desfacut, pana a iesit, am ajutat-o si eu la colturi si la decupaje

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de Rimmelle Lun 01 Oct 2012, 4:18 pm

buna idee, asa amortizeaza si eventualele cazaturi ...bravo ei Smile
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de Uca Dum 28 Oct 2012, 7:33 pm

Dintr-un fir flocos, primit de la Diada ( mulțumesc frumos pupi ), am croșetat un covoraș.
Dimensiuni, după spălat, blocat și cusut: 142 / 74 cm.
Am folosit 800 g de fir, croșeta nr. 10 ( 10 mm în diametru) și am lucrat cu piciorușe scurte.
Pentru a fi mai stabil l-am întărit pe dos cu doc pus în două straturi.
Am folosit două straturi deoarece de primul strat am prins și cusut ( de mână) covorul cât mai des posibil, pentru a nu se aduna aiurea pe față și a nu se face ca o pungă iar cel de-al doilea strat l-am cusut roată de primul strat de doc, pentru a nu se vedea cusăturile de dedesubt.
Cele două straturi de doc sunt prinse între ele și pe linia de mijloc a laturii mari ( linie cusută la mașină înainte de a prinde primul strat pe covor)
Ca timp, croșetatul mi-a luat aproximativ 6 ore puse cap la cap iar cusutul dosului încă pe atâta. zid ( revin mâine cu o poze și cu dosul căci cele făcute azi mi-au ieșit neclare)





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 28 Oct 2012, 7:41 pm

Vai cat de frumos este,parca ma face sa ma apuc si eu de crosetat (desi urasc acest sport nu s-a lipit de mine).

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de anc@ Dum 28 Oct 2012, 7:52 pm

Uca,e absolut superb,felicitari!!
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de stejara Dum 28 Oct 2012, 7:58 pm

Uca,felicitari!Foarte frum aplauze os! kiss
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de diada Dum 28 Oct 2012, 8:05 pm

MagdaMarin a scris:Vai cat de frumos este,parca ma face sa ma apuc si eu de crosetat.

Sa inteleg ca trebuie sa-ti caut fir? ai preferinta la culoare? rade Ca sa nu mai zic ca... doar o stii pe Uca perfectionista, nu te astepta sa ne iasa la fel si noua rade hug

Foarte frumos Uca, sa-l folositi sanatosi! Ma tot uit la floarea aia pe jos acolo, o mai tii vreo 6 luni asa, pana exploreaza bblina pamantul ei rade Eu nu mai am decat vreo 3 cactusi in balcon, mici si amarati, si o orhideie care ma mir cum de mai traieste ca abia imi gasesc timp s-o ud. Dar nu ma luain seama, poate tu esti mai ordonata decat mine hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 28 Oct 2012, 8:10 pm

Floarea aia o sa plece de-acolo cand pleaca de-a buselea Ioana. E toxica, si cum stim ca trebuie gustat tot ce se vede...va fi mutata in alta parte.
Si revenind la ce s-a postat, ca am inceput cu offtopicul, e super covorul, ca nu-i covoras la dimensiunile alea, frumos si flocos!
Si nici nu ti-a luat mult sa-l crosetezi! Cu cusutul de mana te inteleg perfect, stiu cat dureaza si mai ales pe un material dens ca docul.

Felicitari! Mai ai de pictat ceva si-i gata camera Ioanei rade
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 28 Oct 2012, 8:38 pm

iiiiii ce covooorrrr!! Uca este o minunatie!! Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de Uca Mar 30 Oct 2012, 2:40 pm

Vă mulțumesc din suflet pentru aprecieri! La momentul când am primit firul nici nu știam ce să fac din el, m-am tot gândit și mi-a venit ideea cu covorul.
Sunt încântată de rezultat.
Nu a fost greu de croșetat, mai mult m-am chinuit la finisat.

După cum am promis, am făcut și o poză cu dosul covorului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Karina, da întradevăr e toxică, cu timpul va dispărea planta din cameră, din frunze picură o substantă apoasă ( în caz de îngurgitare atacă corzile vocale).

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de pufoi Mar 30 Oct 2012, 4:25 pm

Uca covorul este super!!!
Si culoarea e foarte frumoasa, si zic ca nu ti-a luat asa mult timp, avand in vedere rezultatul final. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2) - Pagina 4 Empty Re: Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB