Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - Arta de a rula hartia (10)

+29
anka_gabi
Uca
milena
ikuta
StMihaela
Maci
alexandrina84
diana-s
carmendana
firicel
SilviaDumitrescu
RoxanaL
monatibi
zahariaelouise
denis21
anne
annamaria26985
MihaelaT
Anusca
vmir
aba
vlavi
firimitura
Cloreta
MoniKozi
AlinaJ.Bijoux
dia
MagdaMarin
tantelu01
33 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Mier 13 Iul 2011, 12:46 pm

Capatul drept al unei frigarui... cam ce diametru are spirala? Daca si asta e prea mic, incearca sa infasori banda izolanta pana obtii diametrul care iti trebuie. Sa nu radeti, asta mi-a venit acum in cap. Embarassed
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 13 Iul 2011, 12:52 pm

Spirala e micuta, mai mica decat varful degetului mic... deci cam 0.5 cm diametru. Si capatul drept al batului de frigarui este mic. E cam ca si cel al insturmentului aceluia de embosat. sau la fel cu coada pensulei celei mici. faza e ca nu reusesc sa trasnform acea spirala intr-o mica semisfera. Si probabil va trebui sa astept pana revin din concediu sa imi comand mulajul acela de semisfere pe care l-am pus mai sus.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Mier 13 Iul 2011, 1:24 pm

Moni incearca cu capatul unui pix, din alea care pleaca de la subtire la baza si prind o forma conica asa, daca intelegi ce zic . cam asa ceva : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fasia am infasurat-o de 3 ori, nu mai stiu ce marime are bucaica de fasie. micuta oricum.
Am cumparat de la Lidl un caiet de coli colorate , 50 de coli in 25 de nunante , coala e de 135g, si sunt super, dar sunt mai mari decat o coala normala, din aia am taiat si nu stiu bine cam ce lungime, a fost un sfert de fasie. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 13 Iul 2011, 1:38 pm

Multumesc mult. Mi-ai raspuns! Deci ai infasurat de 3 ori. Lungimea efectiva nu mai conteaza. Sincer nici eu nu stiu lungimile. Dar vroiam sa-mi fac o idee. Acum o am. Deci trebuie sa infasor de 2-3 ori ca sa aiba stabilitate, ca sa zic asa...

Da, trebuie sa mai caut instrumente. o sa vad printre pixuri daca e vreunul care sa ma ajute.

va pupez! wink
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 13 Iul 2011, 3:03 pm

Roxana imi place f. mult caruciorul cu floricele dar si tabloul cu maci. Acum lucrez si eu la cateva floricele pt. un ghivecel si sper sa iasa asa cum mi-l imaginez eu. Ghivecelul e din cefamica, are 3 cm inaltime si e cumparat!!! Smile
Firimitura e tare interesanta felicitarea ta dar mie mi se pare multa munca ca sa lipesti ceva pe cant si sa nu se vada lipiciul!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 14 Iul 2011, 8:17 am

Roxana, acum mi-e pofta sa fac si eu un carut de-ala... norocul meu ca nu mai am cand.... ca plec in concediu.
Acum vreau sa fac un test pe voi. ieri am facut o felicitare pe care nu sunt hotarata s-o dau destinatarului. Este facuta pentru seful meu. Este singurul indiciu oferit Smile ca si cand v-ar ajuta. Daca recunoasteti ce am vrut eu sa iasa acolo, o dau. Daca nu, nu. hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS: Ramane provocarea valabila, dar dupa ce am pus poza am realizat unde am gresit. Deci tot m-am ales cu ceva. Acum sa vad voi ce vedeti in felicitare Smile Merci
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 14 Iul 2011, 8:24 am

Saru`mana pt aprecieri, fetelor!!
Monikozi, este o minge de baschet la cos :D Cred ca ar fi mai faina daca ai pune si panoul pe fundal....(sa nu te superi ca`mi dau cu parerea) Mingea e mortala!!!!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 14 Iul 2011, 9:19 am

Moni, e super mingea de baschet. Concediu placut si sa te intorci cu puteri noi. pupi


Ultima editare efectuata de catre aba in Joi 14 Iul 2011, 9:39 am, editata de 1 ori
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 9:30 am

Moni, chiar asa fara imaginatie ne crezi!!!! Sad Daca vrei sa pui si un panou pe fundal, cum zicea si roxana, eu cred ca il poti desena pur si simplu si eventual doar marginea lui sa o pui din hartie lipita pe cant. Dar fara grija, o sa priceapa sefutul. kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 14 Iul 2011, 9:58 am

Constanta, nu va cred fara imaginatie!!! Departe de mine acest gand. Ma stiu pe mine destul de neindemanatica... Si de cand tata a vazut in doua cesti de cafea doua capete de om, daca am indoieli mai intreb pe cei mai priceputi ca mine.
Oricum, e un mic defect de conceptie a mingii: spiralele exterioare trebuia sa le fac mai inguste si cele de mijloc mai bombate. Asta e defectul pe care l-am sesizat dupa ce am postat poza.

Despre panou... nu stiu. Sa ma gandesc. Trebuie sa-i gasesc dimensiunea proportionala cu mingea. Iar la desen sunt jalnica. Dar in fond sunt doua dreptunghiuri. Dar ideea e buna. O sa vad daca nu cumva sctric cu nepriceperea mea felicitarea, ca maine trebuie s-o dau. Smile)


rade Chiquitas... (sincer nu stiu cum se scrie), deci: gagici, sa cadeti si voi pe spate! Am facut felicitarea pentru seful meu, dar de fapt luni e ziua 'sefei' lui Smile) asa ca am vreme sa o si refac pe mingea de baschet sau sa o completez. Diseara tre' sa bag un Tweety...., ca sefa sefului e fanatica tweety (cani, pahare, tricouri etc... cred ca un quilled Tweety nu are Smile ) Mai nasol va fi daca nu imi iese... ca timpul e crancen...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 11:32 am

Moni, ca sa nu ai surprize, cum am vazut ca se poarta ideea (pe unul din link-urile indicate de tine), cauti un desen cu un Tweety cat mai haios, il scoti la imprimanta color si combini cu decor quilling cu ce model vrei tu (floricele, jucarii sau... altele). Nu mai stiu pe unde am mai vazut incercari in quilling cu aceasta pasare dar nu prea reusite. Se citea ideea dar... atat. Succes si inspiratie multa!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 14 Iul 2011, 11:35 am

Pun aici, sper sa nu fie probleme.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 14 Iul 2011, 11:42 am

Constanta, multumesc pentru idee... Nu e rea deloc. Plus ca la flori mai greu sa gresesti Smile In plus ca ei ii plac mult florile (avem o 'padure' in birou). O sa vad ce fac. Ieri, inca nestiind a cui e ziua, am incercat si un tweety, dar cand i-am aratat fiului meu, a zis ca e o ratusca (are el una de plus si a zis ca e aia) Smile deci canarul meu a iesit ratusca Smile dar cred ca m-am prins unde am gresit. O sa mai fac o incercare azi. E ceva cam cat si mingea, poate putin mai mare, ca vreau sa-i fac doar capul. Ceea ce ma duce la linkurile puse de aba. Multumesc frumos. Primul mi se pare ca ar fi fost mai reusit daca spiralele erau mai pline.
Mai am timp pana diseara sa mai cuget. Merci
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 14 Iul 2011, 11:45 am

Da, primului ii faci spiralele mai pline si mie mi se pare mai usor de facut, m-am gandit la timpul scurt pe care-l ai. Dupa care l-am gasit pe al doilea, frumusel foc, dar mai migalos. Te hotarasti tu. Spor mult, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 3:04 pm

Am reusit sa montez si eu ceva pentru perechea de vechi insuratei Smile Imaginile sunt ..... cum le-a scos scanerul. Nu va mirati ca spuralele nu sunt uniforme, am facut intai o schita de mana si pentru ca imi placea mai mult cum arata m-am straduit ca si hartia sa arate ca o schita. Eiiii, gargauni de desenator Smile)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 14 Iul 2011, 3:14 pm

Ce frumusei sunt! aplauze aplauze Palaria miresei e foarte interesanta, trandafirii presupun ca-s foarte mici, zici tu ca arata ca o schita, dar e o schita reusita. Felicitari. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 3:16 pm

Merci aba. Trandafirii sunt din fasiute de 3mm. Felicitarea e 1/2 dintr-un A4.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Joi 14 Iul 2011, 3:59 pm

tantelul..a e superba ..in lipsa de ideei si uite si tu ce minunatie ti a iesit.
cand ma marit sa imi faci si mie una pupi
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 14 Iul 2011, 4:17 pm

F. dragute ultimele felicitari postate. Imi plac mai ales cei 2 insuratei!!! Felicitari pt. realizare!!! Flowers
Acum sa va arat ce am facut eu ieri, un ghivecel cu floricele. Mie imi place cum mi-a iesit si mai vreau sa fac ca mai am 4 ghivecele (2 mai maricele si 2 mai micute). Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pozele nu sunt cele mai reusite dar imi era cald sa mai caut si alte locuri prin curte. Embarassed
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 4:52 pm

Merci vmir si alina. Pana la uma ideea care mi-a venit a fost inspirata de un pps mai vechi care mi-a transmis ca, la varsta asta, e timpul sa purtam cu curaj palarii violet. rade Si uite asa a iesit mireasa in nuante movulii.
Alina, foarte dragute florile. Sa ne arati si noua cand termini de impodobit gradina. Pozele sunt ok numai ca nu ai reglat balansul de alb pentru expunere la soare puternic sau zapada (asta imi spune un expert, ca eu...sunt 0 la astea digitale)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Joi 14 Iul 2011, 6:04 pm

pana la urma nu mi ai raspuns la intrebare tantelul; cand ma marit sa imi faci si mie una? ( na ca ca poate no mai ocolesti)
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Joi 14 Iul 2011, 6:07 pm

Tantelu ura . Am ramas mirat2 cand am vazut minunatia de felicitare. cred ca cei care o vor primi vor fi extrem de incantati.
Alina e tare gingas ghiveciul. abia astept sa le vad si pe celelalte pe care le vei mai face.
Mult spor fetelor harnice! kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 14 Iul 2011, 6:12 pm

vmir a scris:pana la urma nu mi ai raspuns la intrebare tantelul; cand ma marit sa imi faci si mie una? ( na ca ca poate no mai ocolesti)
vmir tantelul e setata pe 50 de casnicie Deci....pentru cand o sa faci 50 de casnicie iti pun si eu o vorba buna la ea sa-ti faca wink rade Ba chiar dau o fuga pana la Bucuresti sa o ajut daca e nevoie rade hug hug hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 14 Iul 2011, 6:20 pm

vmir, se rezolva, fac si mai multe... dar sa te grabesti, sa nu uit modelul ca de la o varsta... mai uiti sa pui palaria rade Silvia, nu-i bai, pentru vmir il tai pe 5 din fata wink
Firimitura, mare minunatie nu e, mie mi-a placut incercarea de a face "schita" din hartie. Din creion.... iese repede o mazgaleala dar sa ciufulesti controlat spiralele... nu stiam ce o sa iasa.
Gata pe ziua de azi, seara la croseta cu mine Smile
O seara frumoasa! kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Joi 14 Iul 2011, 6:26 pm

Zici tu ca nu e mare lucru, dar mie mi se pare unul foare mare, minunat. Tie acuma ca l-ai facut poate ti se pare un fleac, dar noi care vedem rezultatul final direct e superb. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB