Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling - Arta de a rula hartia (10)

+29
anka_gabi
Uca
milena
ikuta
StMihaela
Maci
alexandrina84
diana-s
carmendana
firicel
SilviaDumitrescu
RoxanaL
monatibi
zahariaelouise
denis21
anne
annamaria26985
MihaelaT
Anusca
vmir
aba
vlavi
firimitura
Cloreta
MoniKozi
AlinaJ.Bijoux
dia
MagdaMarin
tantelu01
33 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 12 Aug 2011, 4:07 pm

Moni, chiar asa fara ... "perspectiva" ne crezi? rade Ai vazut ca si aba a sesizat intentia ta. Doar ca ne-ai bulversat cu combinatia roz-alb. Ori lotus roz ori nufar alb? Daaaa....un botanist desavarsit.... scoate si combinatia asta. wink
Gata, ca pe urma ...... zici ca sunt carcotasa, dar nu e asa, zau. Oricum, imi place ideea. hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 12 Aug 2011, 9:23 pm

Ideea imi place si mie dar zic si eu ca lipseste ceva verde. Ceva frunze la lotusul tau roz!!! Chiar fara sa citesc ce au zis si celelalte fete m-am gandit la verde. Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 17 Aug 2011, 9:11 am

Draga Constanta, nu as indrazni niciodata sa va consider pe voi fara 'perspectiva'. Nici macar in gluma. Si daca cineva ar face-o, realitatea ar contrazice.
Ma cunosc pe mine fara talent, de-aia am pus problema asa. Stiti bine ca am o problema la capitolula cesta. Iar nufarul meu lotus, trebuie sa recunoastem ca nu e cel mai fericit...

Oricum, va multumesc pentru ponturi. Tre sa gasesc acum un verde pe masura.

hug
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 17 Aug 2011, 10:21 am

Ha, ha.... ce-am mai ras!!!!! Moni fara talent??!!! Sa faci plici rade
Nu ai tu o problema. Se intampla sa faci cate ceva si sa simti ca ceva nu e bine dar.... nu iti dai seama. Un ochi strain vede mai repede. Eu apreciez foarte mult faptul ca aici ne putem ajuta din punctul asta de vedere. Si laudele sunt stimulatoare dar cel mai bine ne ajuta "criticile" constructive.
O zi minunata si plina de inspiratie la toate albinutele care trudesc la... stup. wink
kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 17 Aug 2011, 10:23 am

Constanta, ai pus linia la T si punctul pe i Smile

hug Merci
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 18 Aug 2011, 6:56 pm

Moni, sa nu mai spui niciodata ca n-ai talent ca iei bataita. Lucrarile tale sunt frumoase si ingrijit lucrate, astept cuminte sa vad cum ai modificat tabloul.
Spor mult fetelor, hug
N-am avut timp mult dar niste miniaturi tot am facut.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de Uca Joi 18 Aug 2011, 8:06 pm

Aba, sunt superbe miniaturile tale! Foarte frumoase! Felicitari!!!!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de anka_gabi Joi 18 Aug 2011, 8:12 pm

Wow, ce miniaturi superbe ai creat!!! Felicitari, esti foarte talentata, Aba!
anka_gabi
anka_gabi
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Romania
Data de inscriere : 01/01/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 18 Aug 2011, 8:15 pm

aba mirat2 ca nu mai am cuvinte..... extraordinar de frumoase miniaturile tale. Calul cu calaret si ursuletul.... m-au ........ lasat fara grai definiv
Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de ionela stefan Joi 18 Aug 2011, 8:35 pm

Vai de pacatele mele!
Se poate asa ceva?! Atata munca, migala, talent, imaginatie si...mai puneti voi ca eu, am amutit!
Felicitari si bucurie !
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 18 Aug 2011, 9:00 pm

F. frumoase miniaturi Aba!!! Toate imi plac. Poate am sa incerc sa fac si eu cativa ursuleti, pe post de martisoare!!! Sper ca nu te superi!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 18 Aug 2011, 9:28 pm

Fetelor, ma simt coplesita de aprecieri, bucurie
Nu prea am rabdare sa fac ceva serios dar trebuie sa-mi ocup si eu timpul cu ceva. Ideile sunt de pe net cu ceva modificari si daca va inspira nu pot decat sa ma bucur.
Alina, sigur ca poti face ursuleti, ar fi niste martisoare foarte frumoase si usor de facut.
O seara placuta, hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Joi 18 Aug 2011, 9:55 pm

Felicitari aba ! vreau si eu un ursulet... hug si un magarus ..
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Joi 18 Aug 2011, 11:49 pm

foarte frumoase,felicitari kiss
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Vin 19 Aug 2011, 9:36 am

affraid aba , mor de placere, calaretul ala si magarusul sunt superbi, nu stiu de unde iti iei rabdarea sa faci asa miniaturi, si da, ursuletul e o buna idee de martisor. nu ne faci si noua un tutorial?:D (asta asa numai daca ti se face mila de mine , asta mai cu lipsa de timp sa caute prea mult pe net un tutorial pe intelesul meu ) kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 19 Aug 2011, 9:44 am

Aba, nu ma mai uimeste nimic la tine. Nu am decat nerabdare pana vad ce ai mai facut. Si eu am indragit pe loc ursuletul si pe Sancho Panza calare pe magarus. Banuiesc ca pe astea le-a "confiscat" deja baiatul tau. rade
Sa ai in continuare mult spor si inspiratie!
pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Vin 19 Aug 2011, 12:30 pm

Fetele, multumesc frumos, kiss
Banuiesti bine Tantelu, le-a confiscat. Acum am inceput perechea ursuletului, si daca nu e o problema am sa pun cateva poze, un fel de tutorial daca vreti sa incercati si voi. Am doar poza de inspiratie de pe net, nu era tutorial, o sa incerc eu unul. Dati-mi doua zile, normal e gata in 3-4 ore dar fiind vacanta nu prea stau in casa, trebuie sa duc copilul in parc.
Va pup, sa aveti mult spor si voi, hug


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 19 Aug 2011, 12:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Vin 19 Aug 2011, 12:49 pm

Mesaj 1

AlinaJ.Bijoux a scris:Fetelor, cine imi poate spune unde pot gasi asa ceva?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pungute din celofan. Am nevoie pt. ambalarea felicitariilor. Cineva mi-a promis ca ma ajuta sa le vand si in Germania dar, prima conditiie e sa fie ambalate in folie de celofan pt. ca asa sunt toate ambalate acolo!!! Pe net nu am prea gasit ce ma intereseaza!!! Multumesc anticipat pt. raspuns!!! Smile
alina am gasit pungute asa la dragonul rosu,pavilionul 7,stand 148.
am pus-o pe soramea sa caute la pavilionul 8 si nu a gasit nimic,am primit citeva injuraturi dar asta e....acolo gasesti sigur pe 100 de pungi a dat 4 lei,mai mici mai ieftine,mai mari mai scumpe.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


am cautat si eu tutorial si nu am gasit,eram curioasa cum arata spatele ursuletului,cred ca este facut din floricele, ,eu asa am vazut dar cum ar arata din spate nu-mi dau seama.iar magarusul nu cred ca as putea sa-l fac ,nu am cu ce,eu lucrez cu improvitzati....dar imi place tare mult.

Punctul 6 din Regulament




Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 19 Aug 2011, 7:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 19 Aug 2011, 1:11 pm

Monatibi, in quilling ai nevoie doar de hartie, vointa, inspiratie sau model. Ce a facut aba poti face si pe o scobitoare sau ac de cusut, iar de hartie, chiar nu mai este o problema. Model ai, iti mai trebuie vointa. wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Vin 19 Aug 2011, 3:04 pm

pai ac am si eu dar imi scapa,ori urechea acului sa rupt prea mult si imi prinde foarte putin,ori sint eu batuta in cap.am incercat sa tai alt ac cu un patent dar
nu am reusit,astept sa-mi vina sotul sau ppoate i9mi cumpar un ac doar nu o fi o avere. gata nu ma mai lasa puta,apasa si el ......si mai mult sterg decit scriu
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Vin 19 Aug 2011, 3:57 pm

aba multumesc pt efortul pe care il faci pt mine. iti raman datoare :*
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 19 Aug 2011, 8:16 pm

Monatibi, multumesc pt. imformatie dar, din pacate nu am cum sa ajung la Bucuresti. E prea departe. Sora ta nu mai merge pe acolo? Chiar am nevoie de pungulite. Smile
Aba, astept sa vad tutorialul si dupa aceea poate ma apuc si eu de ursulet desi mi-am dat seama cum se face!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Vin 19 Aug 2011, 8:36 pm

mona sunt ieftine cum a gasit mie imi luase asta iarna cineva din Dorally parca 50 buc 10 ron parca ..acu depinde de marimi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tntelu aia roza e care ti am zis ca am aruncat pe ea ce flori am mai avut Si eu cu cateva..mai am la uscat
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 19 Aug 2011, 8:39 pm

F. dragute Mirela (Vmir)!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Vin 19 Aug 2011, 10:56 pm

Vmir, sunt minunate, felicitari. aplauze si spor la cat mai multe.
Sigur intelegeti din poze, nu e mult de spus. Hartiile au lungimea unei coli A4. Pentru corp am folosit 3 hartii cu latime de 9 mm(una si jumatate pentru fata, una si jumatate spate). Pentru cap cate una pentru fata si spate. Pentru urechi si nas cate o fasie de 2 mm. Pentru maini si picioare hartii cu latime de 7 mm, cam trei sferturi din lungimea unei hartii. Pe lateral am lipit o hartie sa ascund lipitura dupa care cu penseta am indoit spre interior crestaturile sa acopar partea laterala. Dupa ce am deschis florile, am desenat cercurile unde vor fi lipite florile, pozele 2 si 3. Cam atat.
Firimitura, nu e nici un efort, ma bucur daca pot sa te ajut. Datoare? Da, sa nu razi tare de ultimele 2 poze, alea sunt instrumentele mele. Fetelor, m-am gandit sa va fac ziua, asa ca va arat cu ce lucrez eu. Sa nu radeti prea mult. Ma descurc perfect cu ele si nu vreau sa le schimb. In ultima poza e acul lipit cu scotch, era la limita sa se rupa dar lucrez atat de bine cu el ca nu-mi trebuie altul. Cu radiera creionului am dat forma nasului, raportorul e pe post de sablon pentru spirale(am doua, sunt bogata)... improvizatii hotarate.
Sa aveti spor fetelor, pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre aba in Sam 20 Aug 2011, 11:19 am, editata de 3 ori (Motiv : corectare, inlocuit poza)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB