Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Creatiile noastre-bluze, topuri

+42
Giobsy
alinutza80
ariana
julix_2007
Adriana13
dana_mi16
aisha
gabi1795
adar
tomari
Buburuza
Clio_Ela
DANIELA.I
loremunteanu
postoleirina
geany
ioana soare
kla78
RalucaS
ame
zylv
andreeaX
Valentina
Eva
Dionisia
ileana cosanzeana
irish05
duchess
Ania
cris69
arime
MihaelaT
emilia
Vianne
Ela
mary
lorinaoo1
Tonsis
diada
Admina
iulia72
Camy
46 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Eva Joi 11 Iun 2009, 11:23 pm

andreeaX a scris:sunt super kiss Tu chiar esti incepatoare? Suspect
Chiar foarte incepatoare... daca as face o poza pe dos te-ai convinge! Smile
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Vin 12 Iun 2009, 9:05 am

Eva a scris: daca as face o poza pe dos te-ai convinge!

imi place foarte mult, chiar ca nu pare facuta de o incepatoare! si totusi, nu dosul stabileste cat de incepatoare esti, ca daca ai avea triplock iti spun eu ca zici ca e cumparata din magazin, oricat de incepatoare ai fi!

la cat mai multe creatii, sa nu te opresti aici pentru ca chiar ai talent! love ura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de aisha Vin 12 Iun 2009, 9:37 am

Eva, frumoasa! Felicitari si sa o porti cu drag! ura Ce material e? Batist?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de ioana soare Vin 12 Iun 2009, 1:01 pm

Eva e foarte frumoasa bluza! Si materialul e asa de finut! Felicitari pentru prima ta bluza si la cat mai multe creatii de acum incolo! Flowers
Am vazut si fusta si ti-a iesit foarte bine! Ai pus si captuseala, arata super!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 12 Iun 2009, 4:39 pm

Eva, foarte frumoasa bluza!Felicitari! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Eva Vin 12 Iun 2009, 8:17 pm

Multumesc, fetelor! Ma faceti sa prind curaj!
Aisha, nu ma pricep la denumirea materialelor! E unul vechi, de vreo 25 de ani, mama ii zicea poplin, se faceau camasi din materiale de astea...
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty bluza din Burda, ultimul numar

Mesaj Scris de ciresicca Dum 14 Iun 2009, 1:43 am

buna fetelor,
mi-a fost dor de voi si de creatiile voastre frumoase si imi cer iertare ca nu am mai scris de ceva timp, am fost foarte prinsa la servici din pacate.
Am cusut (dupa cateva saptamani bune Sad ) o bluza din Burda, ultimul numar, modelul 109, A, marimea 42. Material tafta turcoaz, i-am adaugat si un trandafiras, si n-am mai facut mansete la maneci si decolteu. E a doua piesa vestimentara pe care o cos, sper sa va placa, eu sunt mandra de ea. Se coase foarte simplu, pentru incepatori ca mine e numai bine..

va pup!
ps: imi cer scuze, pozele nu sunt foarte reusite, mi le-a facut sotul meu seara in casa Smile Dar daca veti dori detalii, voi incerca sa fac poze pe lumina zilei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Dum 14 Iun 2009, 9:16 am

Imi place foarte mult! Felicitari! si taftaua eu stiu ca se coase greu, fuge materialul la croit, ti-a iesit foarte bine!
detalii la trandafiras daca se poate Merci

Inca o data felicitari! ura si la cat mai multe creatii cos

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 14 Iun 2009, 10:43 am

Ciresicca, e foarte, foarte frumoasa! Felicitari! S-o porti cu multa placere! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de ioana soare Dum 14 Iun 2009, 6:07 pm

Ciresica e foarte frumoasa bluza! Iti vin foarte bine si croiala si culoarea!
Felicitari! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty RE: bluza din Burda

Mesaj Scris de ciresicca Dum 14 Iun 2009, 8:04 pm

buna fetele,

va multumesc tare mult pentru aprecieri! de-abia astept sa o port! Am cusut taftaua surprinzator de usor, pentru ca e putin creponata, si s-a si descalcat excelent.
pentru diada, am pozat mai de aproape trandafirasul Smile L-am realizat astfel: am taiat o fasie de 40 cm lungime si 14 cm latime, l-am pliat in doua pe lung, l-am calcat, am surfilat marginile si pe urma am cusut strans cu acul marginile surfilate. o sa pun si o piatra in mijloc, sa acopar cusaturile si sa arate mai profi Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Adriana13 Dum 14 Iun 2009, 9:41 pm

Buna seara fetelor,


Va pun poze cu prima mea bluza tip chimono (Burda nr. 3/2008 - 107). Materialul este jerse, cam transparent, cu gaurele in el. Am folosit ata de nylon, transparenta.
Sper sa va placa...si orice critici sunt constructive. lol!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

prietenie


Ultima editare efectuata de catre Adriana13 in Dum 14 Iun 2009, 10:37 pm, editata de 1 ori
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Iun 2009, 9:45 pm

Ciresica, foarte eleganta bluza. O vad purtata cu o fusta scurta si sexi, in loc de short, la o iesire in oras, seara. love La cat mai multe creatii!
Adriana, foarte frumoasa. ura Imi place materialul, e hipnotic, si albastrul este pe val, vara asta.

Eu am incropit ieri o bluza incretita, de fapt o tunica. Este lunga, acopera posteriorul si e gogosar, in partea de jos. Materialul nu era deloc elastic, dar e foarte placut la atingere. Am pus o latime foarte mare 1,4m cu tot cu rezerve si am incretit 10 randuri. Mihaela, se pare ca mi-ai facut pofta hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

p.s. bluzele sunt simetrice, dar manechina mea e cam shuie si toate par usor descentrate. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de geany Dum 14 Iun 2009, 10:05 pm

wow ce frumuseti faceti voi aici,,,felicitari,eu nu am critici,arata faorte bine...FRUMOS fetelor Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 14 Iun 2009, 10:09 pm

Adriana, Admina, sunt foarte frumoase creatiile voastre si cred ca sunt si fff lejere. Bravo, fetelor!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de livia1981 Dum 14 Iun 2009, 11:35 pm

Si mie imi faceti pofta wink
Foarte frumoase!!! Felicitari fetelor!
Admina furat si modelul asta Merci
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Camy Dum 14 Iun 2009, 11:53 pm

ELA nu se vede ca esti incepatoare,foarte frumoasa bluzita,iar modelul nu este foarte simplu.

CIRESICA foarte draguta bluzita ta,sunt sigura ca o vei purta cu mare drag.ti-a iesit foarte bine,si eu am lucrat tafta si nu mi s-a parut sa se lucreze greu.doar ca e bine sa folosesti un ac mai subtire.Pozele au iesit foarte bine.


ADMINA tare draguta bluzita ta,ai zis ca este gogosar?cum ai facut jos?ai aplicat elastic si dublura?sau cum?
imi place decolteul de pe spate love



ADRIANA te-i pus serios pe croitorit,foarte frumoasa bluzita si mterialul,cum ai folosit ata de nailon?unde?


pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Adriana13 Lun 15 Iun 2009, 9:26 am

Multumesc, fetelor, de aprecieri bee

Camy, am folosit ata de nylon la toate cusaturile din bluza. Mi-a placut f. mult sa lucrez cu ea, e mai permisiva pt ca nu cos atat de drept inca si e si putin elastica. Masina de cusut mi-a acceptat-o fara nici o problema, desi e cam subtire ata.

Tanti de la magazin mi-a zis ca ea o recomanda pt insirat paiete, dar i-am schimbat eu destinatia, fiindca nu aveau ata speciala de jerseuri. bounce1


prietenie
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de ariana Lun 15 Iun 2009, 9:40 am

Ciresicca,Adriana,Admina foarte frumoase bluzitele voastre love sa le purtati cu placere. kiss
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Eva Lun 15 Iun 2009, 2:19 pm

Ciresica, Admina, Adriana... sa purtati cu drag bluzele!
Admina, cred ca-ti fur si eu modelul love ... numai sa ajunga ata elastica la mine!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de ioana soare Lun 15 Iun 2009, 2:44 pm

Adriana ti-a iesit foarte bine!Frumos imprimeu! Felicitari pentru primele tale creatii! Flowers

Admina e super bluza! ura Si materialul e atat de finut! Imi place cum vine la spate foarte tare! La tiv sta chiar gogosar, sau doar e intoarsa asa? (nu stiu cum sa ma exprim mai pe-nteles Embarassed )
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de diada Lun 15 Iun 2009, 2:54 pm

Adriana, imi place foarte mult bluza ta! chiar nu se vede ca esti incepatoare! si materialul este frumos love

Admina, super bluzita, imi place tare mult materialul! si se aseaza foarte frumos!

Felicitari pentru creatii fetelor! Flowers Flowers Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de andreeaX Lun 15 Iun 2009, 8:39 pm

Si prima mea bluza...E f simpla si nici materialul nu e chiar ok,mi ar fi placut imprimat insa se gasesc greu jerseurile imprimate,si sunt si scumpe.Eu zic ca e purtabila dar mai am nevoie si de alte pareri pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de geany Lun 15 Iun 2009, 8:43 pm

felicitari pentru prima ta bluza...e purtabila si mai mult decat atat e frumoasa,dar daca nu vrei sa-ti arati sutienul cu ea,va trebui sa porti un maieu pe corp pe dedesupt wink (eu asa as face),in rest sa o porti sanatoasa Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Camy Lun 15 Iun 2009, 10:37 pm

ANDREEA foarte sic bluzita ta,sa o poti cu placere,imi place mult, chiar daca nu este un material imprimat.

felicitari pentru prim bluzita te asteptam si cu altele.

pupicei
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 11 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB