Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

+62
anasia
myky7robc
veronica.l
anamaria79"
europolis
MagdaMarin
mihaela detesan
aisha
silvia adriana
lennny
julix_2007
MihaelaT
geo
antonina
valentinadof
cris_io_mat
letho
mym
Tache Marilena
bibitu
Chirrox13
sunflowers
samo99ro
craluca
mykya
symos
Cristache
Octa75
teisoara
valentyna_sweetly
carmenco
Impakt
firicel
aba
anielle
Anuk
claudiana
danabarbu2007
fizicuta
Iulia40
corina corina
emmancita
danadea
Uca
cld
Serban Valentina
ikuta
corilex
kmn
Karina33
mnarcisa
SilviaDumitrescu
romaya
violetas
marilenai47
dorinamisov
solmizel
Marry
crina68
danniela
rivka
denis21
66 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de symos Mier 08 Iun 2011, 7:32 pm

romaya mai innebunit acum ma apuc de un top ca asta ...........multumim [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] te iubesc ,ai maini de aur
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Mier 08 Iun 2011, 7:34 pm

Firicella darling ..I do anything for you pupi iti extrag ce vrei tu ..numai sa-mi spui cand ,ca sa-mi lustruiesc clestii ,ca nu i-am folosit de vreo 3 ani .. rade
daar .. poti avea incredere deplina ,sunt la fel de vrednica.. dama

romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de firicel Mier 08 Iun 2011, 7:38 pm

.......ei lasa ca nici dintii mei nu sunt prea noi,accepta si clesti vechi,nefolositi! rade
Cu acest top,m-ai facut sa caut prin sacosa cu fire sa vad ce am si ce ar merge!Multumesc frumos si eu pentru schema! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Mier 08 Iun 2011, 7:53 pm

Deci e buna "imbietura" mea..symos ,spor la treaba hug sa dai de stire daca zid
Firico, sigur vei gasi tu ceva firicele kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de anasia Mier 08 Iun 2011, 9:03 pm

Silvia, romaya, superbe....pot doar visa la asemenea frumuseti!
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de mariaz_09 Mier 08 Iun 2011, 9:40 pm

Ca de obicei ,Romaya ne incanti cu minunatiile tale,,frumoase ,elegante cu profesionalism lucrate si multa migala si rabdare.Mi-as dori sa pot lucra si eu ca tine.
Ma inchin in fata TALENTULUI TAU si iti doresc multa sanatate sa-ti poti realiza proiectele.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de ikuta Mier 08 Iun 2011, 9:48 pm

Romaya, super topul rozosin.De fapt nici nu ma mai mir, tot ce iasa din mainile tale este super kiss
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 08 Iun 2011, 10:45 pm

Silvia este super frumoasa blozorochia ,as vrea sa pot face si eu asa ceva.Romaya iei oscarul pentru episodul topuleana roz si te mai urmaresc sa vad ce frumuseti faci...va doresc sa aveti timp si miinile neocupate cu alte treburi ca sa mai puteti lucra minunatii Merci hug
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de danniela Joi 09 Iun 2011, 8:27 am

Ce fel de treburi????Cris???

Romaya, nu am cuvinte, e super, te admir cum asezi modelele love

Da-mi Doamne si mie un job sa am timp sa crosetez Merci Merci Merci , asta o sa fac diseara, promit! Si acum ma duc sa ma specializez in mitene, iaca asa am facut economie financiara, toate colegele fiie-mi vor mitene ca si cadou de ziua lor Smile
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de cocav Joi 09 Iun 2011, 8:55 am

Felicitari Romaya !
topul rozaliu m-a cucerit ,am sa incerc si eu alta culoare daca am sa gasesc.
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de sabinatudor73 Joi 09 Iun 2011, 9:41 am

Superba rochia ,Silvia.Eu nu am curaj sa incep asa ceva de teama ca nu imi iese. kiss
sabinatudor73
sabinatudor73
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 50
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Iun 2011, 10:12 am

sabinatudor73 a scris:Superba rochia ,Silvia.Eu nu am curaj sa incep asa ceva de teama ca nu imi iese. kiss
Multumesc frumos si tie si celorlamte fete carora nu le-am multumit. Dar tu sa stii ca pana nu incerci nu ai de unde sti daca iti iese sau nu. Nu o iesi din prima (sau poate da) dar daca vrei poti. sau nu o iesi rochita dar bluza iese sigur ca eu am vrut bluza si a iesit rochie rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Iun 2011, 10:17 am

Silvia Felicitari pentru executia rochitei!
Foarte frumos crosetata si cu muulti ,,ananasi,, .
Daca nu vine tipa mai repede dupa rochita ,, nici nu stie ce pierde,, rade rade
[b]Romaya felicitari pentru topul cu ,,ananasi,, [/b
Esti foarte buna si la ,,soap opera,, mai draga mai... wink wink
In vara asta sunt in voga ,, ananasii,, ...
Eu ,invat sa deslusesc diagrame si vad ca imi ies , modele usoare... voi m-ati omorit cu ananasi.
Asa ca ,,trebe,, musai sa invat sa crosetez si eu ,,ananasi,, rade rade
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Iun 2011, 10:37 am

Serban Valentina a scris:Silvia Felicitari pentru executia rochitei!
Foarte frumos crosetata si cu muulti ,,ananasi,, .
Daca nu vine tipa mai repede dupa rochita ,, nici nu stie ce pierde,, rade rade ..........:
Multumesc Valentina! Ananasi erau si mai multi dar am modificat putin diagrama pentru ca iesea rochie nu rochita daca mai faceam un rand de anasi asa cum era initial diagrama. Iar referitor la tipa... a pierdut-o deja. Rochita si-a gasit stapana dar ramane la latitudinea acesteia daca va face public ca este purtatoarea rochitei wink
Datele clientilor sunt confidentiale rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Iun 2011, 10:52 am

[/b]Sa stii ca am avut in gind ca o vei ,,instraina,, la cit este de tinereasca si frumoasa.... hug hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 09 Iun 2011, 10:57 am

Silvia, daca tipa (aia initiala) o mai vrea, da-i schemele si iesplicatii, sa si-o faca singuraaaaa.... rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de geo Joi 09 Iun 2011, 7:06 pm

Acum veti urmari un episod in reluare. La prima difuzare au fost ceva probleme tehnice (a se citi ca nu era gata). Episodul se numeste "Pentru intaia oara" (Laughing) pentru ca a fost prima data cand am crosetat ceva mai complex decat o caciula/manusa, prima data cand am lucrat cu flavia si prima data cand am folosit o croseta mai mica de 2mm. Si daca ma chinui mai gasesc Smile.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Au intrat cam 150 de grame de flavia si am lucrat cu o croseta flaro numarul 3, care ar trebui sa aiba 1 mm. a iesit putin cam scurt, asa ca am mai adaugat cateva randuri jos, crosetate cu 2,5mm, ca sa iasa putin mai largut, sa se aseze bine pe solduri.

Si pentru ca l-am facut in timp ce eram foarte insarcinata si nu l-am putut proba, a iesit prea mic de mine. Dar se bucura sora-mea de el.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de solmizel Joi 09 Iun 2011, 7:09 pm

Foarte frumos. Sa-l porti cu placere si sa-ti faci si tie Flowers
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Iun 2011, 7:20 pm

Fooooarte frumos geo. Si daca in poza e sora ta si ea e foooarte frumoasa. Primul pas l-ai facut asa ca treci cu incredere mai departe si lucreaza cu spor ca ies lucruri minunate din mainile tale

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Joi 09 Iun 2011, 7:37 pm

Reluare, prime-time ..nu conteaza ..ca-i tare fain episodu' aplauze
iar actrita-i de revista bucurie
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Uca Joi 09 Iun 2011, 7:50 pm

Suuuuuuuper frumos Geo! Si purtatoarea foarte frumoasa!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de danniela Joi 09 Iun 2011, 8:37 pm

Purtatoarea e sora ta??? Sau tu??? De frumos e super de frumos si ai lucrat la el. Felicitari si la cat mai multe. Hai ca acum ai prins curaj!!!! love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de firicel Joi 09 Iun 2011, 8:46 pm

Geo,superb topul!Spor sa ai in continuare! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de crina68 Joi 09 Iun 2011, 9:00 pm

Geo este super topul: ai multe calitati, mamica devotata, indemanare la lucru manual( bluza este foarte reusita), sora generoasa, plus faptul ca esti tanara rau....ce sa mai, esti o fata tare,tare buna!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de geo Joi 09 Iun 2011, 9:23 pm

Embarassed va multumesc! codruta, esti tare draguta Smile

da, purtatoarea e sora mea, dar sa stiti ca semanam foarte bine lol!

firicel, am si spor, dar numai in reprize scurte sau foarte scurte Laughing.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 11 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB