Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

+62
anasia
myky7robc
veronica.l
anamaria79"
europolis
MagdaMarin
mihaela detesan
aisha
silvia adriana
lennny
julix_2007
MihaelaT
geo
antonina
valentinadof
cris_io_mat
letho
mym
Tache Marilena
bibitu
Chirrox13
sunflowers
samo99ro
craluca
mykya
symos
Cristache
Octa75
teisoara
valentyna_sweetly
carmenco
Impakt
firicel
aba
anielle
Anuk
claudiana
danabarbu2007
fizicuta
Iulia40
corina corina
emmancita
danadea
Uca
cld
Serban Valentina
ikuta
corilex
kmn
Karina33
mnarcisa
SilviaDumitrescu
romaya
violetas
marilenai47
dorinamisov
solmizel
Marry
crina68
danniela
rivka
denis21
66 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 05 Mai 2011, 9:54 am

ma innebuniti cu bluzele astea. Si cand ma gandesc ca eu am inceputa de 10 ani cred, o vesta din snur de macrame, montata pe material.... numai bridele de prindere a snurului intre el mai am de facut dar.... cine sa le faca? wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de danadea Joi 05 Mai 2011, 10:45 am

Ce bine arata! Imi plac la nebunie, dar nu indraznesc sa ma apuc de una, ca mi se pare tare complicat... Dar, pana la urma, nu se stie... ca tare bine arata ce faceti voi.
Mie mi se pare complicat sa lucrezi plasa aceea intre flori (ca florile le prinzi pe material). Complicat pentru mintea mea creata...

Felicitari pentru aceste minunatii!

Flowers Flowers
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de emmancita Joi 05 Mai 2011, 12:00 pm

SilviaDumitrescu a scris:ma innebuniti cu bluzele astea. Si cand ma gandesc ca eu am inceputa de 10 ani cred, o vesta din snur de macrame, montata pe material.... numai bridele de prindere a snurului intre el mai am de facut dar.... cine sa le faca? wink
Silvia, pune aici o poza cu vesta, ca facem si noi cate putin la ea, poate e gata mai repede!!! wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de corina corina Sam 07 Mai 2011, 2:52 pm

Romaya , foarte frumoasa bluza . De executie , nu comentam . Esti mama lor !Spune-mi te rog , de ce nu ai facut si reteua cu Flavia ? Si ce fel de fir e Romana ?
Cld , sa ai spor ! Imi place ce ai inceput tu acolo . Astept finalul !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Sam 07 Mai 2011, 3:31 pm

corina corina a scris:Romaya , foarte frumoasa bluza . De executie , nu comentam . Esti mama lor !Spune-mi te rog , de ce nu ai facut si reteua cu Flavia ? Si ce fel de fir e Romana ?
Cld , sa ai spor ! Imi place ce ai inceput tu acolo . Astept finalul !

Romana este tot de la Talmaciu , grosimea firului e intre Flavia si Macrame .Reteaua se face din fir mai subtire decat florile -de fapt la dantela irlandeza se folosesc de regula 3 grosimi de fir : cel mai gros pentru contururi, mediu pentru flori si cel mai subtire pentru retea ..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de danniela Sam 07 Mai 2011, 3:42 pm

A intrebat Corina inaintea mea!!!
Ce sa zic..... superbeeeeee florile, superba bluza. Si tie Romaya , felicitari pentru migala cu care lucrezi Flowers Flowers Flowers
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Iulia40 Sam 07 Mai 2011, 8:45 pm

Am facut si eu un maieu pentru printesa mea. Este facut din fir Flavia.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 07 Mai 2011, 8:51 pm

Iulia felicitari. E interesant modelul. Sa il poarte cu placere.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de fizicuta Sam 07 Mai 2011, 9:01 pm

bine este foarte frumos Iulia,in plus este cu rosu (culoarea mea favorita ) kiss
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Iulia40 Sam 07 Mai 2011, 9:03 pm

Multumesc fetelor. Si eu sunt incantata de ceea ce mi-a iesit, mai ales ca e primul meu maieu.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de ikuta Sam 07 Mai 2011, 9:33 pm

Frumos maieu, imi place si combinatia de culori imi place
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de violetas Dum 08 Mai 2011, 11:32 am

Frumos maieul, ai avut schema?
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 08 Mai 2011, 12:16 pm

Ce haios e maioul! Sa-l poarte sanatoasa ca in curand au anuntat canicula, asa ca va fi pregatita!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de claudiana Dum 08 Mai 2011, 1:47 pm

Iulia foarte frumos si interesant maieul! Sa-l poarte sanatoasa!
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Anuk Dum 08 Mai 2011, 5:04 pm

Mama ce de frumuseti! Felicitari pentru rabdare si creativitate:
Dorina, Romaya, Iulia sunteti de-a dreptul talentate, ma surprindeti de fiecare data cu ceva nou si frumos.
Mi-e cam rusine sa va arat ce am lucrat eu, pentru ca este simplist pe langa lucrul vostru:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de anielle Dum 08 Mai 2011, 6:16 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]fetelor...am incurcat'onu mai stiu sa atasez poze:(nu stiu de ce nu merge
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de fizicuta Dum 08 Mai 2011, 8:03 pm

Frumoasa vesta!
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de aba Dum 08 Mai 2011, 8:05 pm

Frumoase si deosebite toate, felicitari fetelor. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de anielle Dum 08 Mai 2011, 8:06 pm

multumesc!
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de ikuta Dum 08 Mai 2011, 8:19 pm

Anuk, Anielle,frumoase creatiile voastre.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de anielle Dum 08 Mai 2011, 8:29 pm

ma bucur tare mult ca va plac [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Dum 08 Mai 2011, 8:46 pm

Anuk,nu-i simplist deloc ce-ai lucrat ..foarte reusita si vesela ,felicitari .

Anielle, interesant model ,dar am o mica "critica"-cusaturile inestetice..
Cred ca ar trebui ori sa le maschezi cu ceva coltisori ,ori sa le faci vizibile in pasi mari uniformi .
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de anielle Dum 08 Mai 2011, 8:50 pm

romaya, am executat dupa model
asta a iesit;)
am postat la topicul de inspiratii...si modelul original
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de romaya Dum 08 Mai 2011, 9:11 pm

anielle a scris:romaya, am executat dupa model
asta a iesit;)
am postat la topicul de inspiratii...si modelul original

Am impresia ca in modelul original bucatile sunt prinse intre ele cu croseta in timpul lucrului . Tu le-ai facut separat si ai si 2 culori ,cusaturile se vad indiferent cu ce culoare le-ai face ..parerea mea -fara suparare peace
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de anielle Dum 08 Mai 2011, 9:33 pm

atat m'a dus..capulle'am sucit pe toate partile si am hotarat sa le prind asadaca aveti alta inspiratie..va invit sa o facetifara suparare
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB