Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - Arta de a rula hartia (9)

+30
adrina
dianabv
Giobsy
chocolate
magdaR
joline
duchess
monica_sorescu
greieras
firicel
Karina33
Gianina4ever
anne
Chirrox13
nadia gabriela
craluca
vmir
evmel
mykya
annamaria26985
firimitura
diana-s
MoniKozi
Uca
vlavi
AlinaJ.Bijoux
monatibi
tantelu01
Cloreta
aba
34 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 06 Iun 2011, 2:06 pm

Alina, eu gasesc tabloul tare dragut si sunt convinsa ca in realitate arata mult mai bine. Am constatat ca aparatul foto cam dezavantajeaza quillingul. Are si geam tabloul? E dragut!

Am facut si eu doua 'tablouase': suportul e cartonasul acela rotund din cutiile de branza topita in pachet familial Smile

Fratii yin si yang:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Lun 06 Iun 2011, 2:25 pm

Moni aplauze aplauze Imi plac foarte mult. Felicitari, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 06 Iun 2011, 2:29 pm

Moni, Alina, foarte dragute lucrarile voastre.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de vlavi Lun 06 Iun 2011, 7:09 pm

Foarte frumos arata tablouasele, Moni.
Sper sa fie apreciata stradania ta, Alina.
Din pacate, eu nu am mai rasucit nicio hartiuta in ultima vreme. Dar dupa ce se ia vacanta o sa incep si eu sa faca una-alta.
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 06 Iun 2011, 8:32 pm

Moni, tabloul meu nu are geam desi mi-asi fi dorit sa aiba ca era astfel protejat quilling-ul!!! Rama am cumparat-o cu tot cu geam dar din pacate nu il mai pot pune!! Neutral
Apropo, imi plac tablouasele tale, mai ales primul!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 08 Iun 2011, 10:29 am

Alina, pentru passepartout (sau cum s-o fi scriind) Question ce ai folosit?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 08 Iun 2011, 4:12 pm

Moni, am folosit hrtie neagra, care trebuia sa fie putin mai groasa dar asta am avut si carton alb din care am decupat dreptunghiurile alea ca sa se vada hrtia neagra de dedesupt!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 08 Iun 2011, 4:18 pm

Deci, Alina ai facut un paspartu (passe-partout) din carton alb. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 08 Iun 2011, 4:46 pm

Da, exact asa!!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 09 Iun 2011, 8:29 am

Multumesc fetele! Dar Alina, ca sa nu te las in pace, cam cat de gros e cartonul? Merci
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 09 Iun 2011, 3:26 pm

Cartonul nu e asa de gros. Habar nu am cati mm sau cum se masaoara grosimea lui. L-am cumparat de la librarie cand mi-am luat cartoane pt felicitari!!! scratch
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de joline Joi 09 Iun 2011, 4:07 pm

buna revin si eu cu doua trei idei de brose..ca tot imi place sa le port..m-am mai inspirat si de pe aici Smile..si la a doua va rog sa imi dai o idee ce sa ii mai fac..ca parca e cazuta din copac cu 3 ramuri dupa ea:P ms de orice idee binevenita:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


la aceasta astept idei de imbunatatire:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


si o fotografie de ansamblu Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


o dupa amiaza placuta.. !

joline
joline
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Joi 09 Iun 2011, 4:21 pm

Foarte frumoase brosele, sa le porti cu placere. Mie imi place si asa cazuta din copac, dar daca vrei sa o modifici poate ii poti scoate unul din cele trei grupuri de frunze. Zic si eu, poate au fetele alte idei. Spor in continuare, Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 09 Iun 2011, 4:31 pm

Alina, daca vrei sa cumperi carton, hartie, de o anumita grosime, vorbesc de comenzile on-line, cand nu poti pipai hartia, trebuie sa cunosti cate gr. are pe mp. Hartia obisnuita de imprimanta are 80g/mp iar cartoanele pe care le folosim sunt de 120-160g/mp. Pentru rame, carton mai gros, 180-220g/mp.
In general, pe ambalajul original gasesti aceste specificatii si e bine sa le cunosti, mai ales in cazul in care ramai in pana de hartie/carton si trebuie o completare cu aceiasi grosime. hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 09 Iun 2011, 6:28 pm

Mersi de lamuriri Tantelu!!! pupi
Joline sunt f. dragute brosele tale mai ales cele 2 cu flori albe!!! Si....brosa 2 imi place asa cum e!!! aplauze aplauze aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de magdaR Joi 09 Iun 2011, 11:00 pm

Foarte frumos tot ce vad aici! Aveti maini de aur! Flowers

Am o rugaminte: imi puteti spune de unde pot cumpara cartoane sidefate sau cartoane cu o textura mai deosebita? ....asa cum sunt cartoanele pentru invitatiile de nunta. Multumesc!
magdaR
magdaR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 47
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 28/06/2010

http://magdahobbyarts2.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 09 Iun 2011, 11:15 pm

Eu prin libtarii am vazut cartoane de genul, cei drept acum ceva timp dar am vazut!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de firicel Joi 09 Iun 2011, 11:31 pm

Joline,eu brosei nr.2 i-as scoate o frunza iar pe una din cele ramase as lipi-o langa cealalta,dupa urmatoarea petala alba!In rest,faorte frumoase toate!Felicitari! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de joline Joi 09 Iun 2011, 11:52 pm

saru mana fetelor pt idei..firicel ideea ta mi se pare destul de buna..maine tre sa incerc..Smile...dupa ce s-a uscat bine de tot..acu sa vedem cum dezlipim:)..noapte buna!
joline
joline
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de vlavi Vin 10 Iun 2011, 6:15 am

Joline, pe "impricinata" mai bine ai lasa-o asa, poate ii place cuiva asa cum e, iar in cazul in care vei vrea sa mai faci una asemanatoare, tine cont de sfatul fetelor de aici si aseaza frunzele la distante inegale.
Daca totusi vrei sa incerci sa scoti un grup de frunze, ca sa nu ramana semn, cred ca ar merge sa pui acolo doar o frunza.
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Vin 10 Iun 2011, 1:09 pm

Am terminat un clopotel, ma gandesc sa-l dea fiu-meu cadou directoarei lui care iese la pensie la sfarsitul anului. Daca-i pun si o fundita frumoasa credeti ca e bun de cadou?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 10 Iun 2011, 1:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat cuvant)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de chocolate Vin 10 Iun 2011, 1:16 pm

Daaaaa Smile Ce mult imi place !!! Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de Giobsy Vin 10 Iun 2011, 1:20 pm

Hartie si carton tipografice si creative gasiti la Augusta Papier. Pe vremea cand lucram in domeniu, de acolo ne aprovizionam. Ne trimiteau si monstre si mereu stiam ce sa comandam.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 10 Iun 2011, 1:49 pm

Moama, aba!!! Cum l-ai facut? Ai avut un suport pe care ai asamblat?
Eu consider ca ar fi un cadou foarte frumos. Asta e genul de cadoul la care ma gandesc eu, mai ales in asemenea ocazii si pentru asemenea persoane. Daca ii faci si un ambalaj pe masura... eu zic ca e super.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de vlavi Vin 10 Iun 2011, 2:08 pm

Daca nu ii place directoarei fiului tau, aba, il primim noi cu mare drag. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chiar e foarte frumos si te rugam sa ne divulgi si noua secretul reusitei acetui clopotel magic.
In ce ar merge ambalat?
Poate intr-o folie de acetofan facuta cilindru?


Ultima editare efectuata de catre vlavi in Vin 10 Iun 2011, 2:09 pm, editata de 1 ori
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 5 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB