Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - Arta de a rula hartia (9)

+30
adrina
dianabv
Giobsy
chocolate
magdaR
joline
duchess
monica_sorescu
greieras
firicel
Karina33
Gianina4ever
anne
Chirrox13
nadia gabriela
craluca
vmir
evmel
mykya
annamaria26985
firimitura
diana-s
MoniKozi
Uca
vlavi
AlinaJ.Bijoux
monatibi
tantelu01
Cloreta
aba
34 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 29 Iun 2011, 1:08 pm

Este foarte frumoasa floarea, aproape de original. Cu link-urile iar ne imbolnavesti. Am balaurit prin ele de imi fac ochii ca la masinile mecanice.
Rasad din floarea aia am vazut la florarie, in ghiveci.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Iun 2011, 1:18 pm

Multumesc pentru aprecieri si ma bucur ca va fac si voua "rau" cu ce fac altii... mi-ar fi placut sa fie creatiile mele in acele linkuri, dar eu atata pot, atata fac... Daca intrati pe blogurile acelor fete, vedeti ca au linkuri spre alte bloguri si va mai puteti delecta si cu altele... desi, e a sa o 'ocupatie' mancatoare de timp valoros aceasta 'delectare'... dar unele chiar merita.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 1:28 pm

Am umblat si eu pe link-urile acelea, am facut si eu ca masinutele (vorba cuiva wink ) si atat am reusit. Niste felicitari, pozele sunt neclare cum cred ca v-ati obisnuit (nu stiu de ce le mai semnez...) dar culorile sunt mai vii in realitate. Sa aveti spor mult, pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Iun 2011, 1:33 pm

Uaaa... ce faina e cea cu M. Si celelalte sunt dragute, dar cea cu adunarea si scaderea... love it. Ne poti spune despre semnificatia felicitarii? M vine de la matematica sau e o initiala, iar socoteala?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 1:39 pm

M e de la Michael, numele profesorului baiatului meu, caruia din toate materiile ii place matematica, de aceea am pus operatiile.
Cea cu chitara e a profului de muzica, e si membru intr-o formatie rock si canta la chitara. Cea cu un fel de ikebana e a profului de spaniola, am incercat ceva neutru ca nu stiu ce-i place, celelalte ale asistentelor. Aici profesorii sunt ajutati la ore de asistente, astfel incat la ore profesorul sa faca fata celor 30 de copii. Mi-a fost greu sa ma hotarasc ce sa le fac profesorilor, sunt barbati toti si nu prea merg florile.
Multumesc pentru aprecieri, pupi hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de vlavi Mier 29 Iun 2011, 1:45 pm

Un strop de frumos in fiecare dintre lucrarile voastre, fetelor. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar mai presus de toate, mi se pare de admirat stradania si placerea cu care lucrati.
Sa fiti sanatoase si sa va pastrati pofta de a rula hartia! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 29 Iun 2011, 1:49 pm

Frumooos! Credeam ca e varsta cumva ascunsa in 2 operatii de mate... ce haios...

Oricum, mi se pare un gest foarte frumos sa dai o felicitare unui om, mai ales in vremurile astea cand lumea uita de hartie si creion (ok, nu ma intorc pana la penel, dar totusi...) unde mai pui ca sunt facute special pentru... Sper sa fie apreciate la valoarea reala.
Eu acum lucrez la un mic proiect pe care nu stiu daca sa-l personalizez ori ba, pentru ca nu sunt sigura ca va fi apreciat... mai cuget...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de monatibi Mier 29 Iun 2011, 2:33 pm

foarte frumoase felicitari
kiss
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 29 Iun 2011, 2:51 pm

Aba, la ce frumoase lucrari le-ai facut, vezi sa nu il opreasca pe baiat in scoala mai mult decat e cazul. rade
Fara gluma acum, sunt frumoase. Imi place si litera M si..... ma gandesc cum si din ce sa reusesc sa fac ceva asemanator(un P) pana la sfarsitul programului. Am facut deja o felicitare cu un P dar acum mai trebuie una. Daca primesc azi poza, o sa o pun. Sa aveti spor!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 3:12 pm

Multumesc frumos fetelor, hug
Tantelu, nu am idee pentru un P asemanator, eu am avut norocul sa gasesc pe un link pus de Moni litera M, exact ce voiam. Mai sunt si alte monograme acolo dar asta mi-a placut cel mai mul. Ceva simplu, sa nu lucrez prea mult pentru ca si eu mi-am pus intrebarea daca vor fi apreciate.
Asteptam poza tantelu, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 29 Iun 2011, 3:37 pm

Am primit doua poze cu felicitarea. Nu sunt grozave, dar se vede ceva, ceva Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa vad acum ce iese din a 2-a.




Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 29 Iun 2011, 3:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : Pus link bun la poze)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 3:40 pm

Waw, imi place ce vad. Felicitari, ai muncit mult dar a meritat, e super. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 29 Iun 2011, 3:41 pm

Eu una nu vad decat ca acele poze au fost sterse din album scratch Shocked

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de cld Mier 29 Iun 2011, 3:43 pm

si eu la fel!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 3:47 pm

nici la mine nu se mai vad. scratch
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 29 Iun 2011, 3:54 pm

Scuze!!!! Asa am facut, nu am vazut ca erau puse in albumul gresit si le-am mutat. Nu m-am gandit ca o sa aiba si alte implicatii . zid
Multumesc mult de corectura. kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 3:58 pm

Nici un bai, le mai admir odata. Ai folosit si hartie pliata sub forma de Z? Nu stiu daca m-am exprimat corect dar nu stiu cum s-o numesc... ametit Imi place cum se vede.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 29 Iun 2011, 4:03 pm

Aba, am indoit eu fasiutele dupa cum am vrut, si nu am vrut sa fie regulate indoiturile Smile. Imi pare rau ca nu sunt clare pozele dar..... nu depinde de mine acest lucru. Sad
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Mier 29 Iun 2011, 4:11 pm

Eu zic de frunze si contur, fasiile acelea mi se par indoite... ca nu par franjurate. Vaaii, ce bine stiu sa ma exprim. Embarassed
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 29 Iun 2011, 9:34 pm

F. dragute ultimele lucrari postate!!! Si....link-urile alea m-au inebunit de-a dreptul.
Eu nu am mai facut nimic de cateva zile doar mi-am taiat o gramada de hrtie, pe langa cea cumparata si gata taiata!! Vreau sa ma apuc sa mai fac cateva felicitari de Craciun pt. ca mi-a promis cineva din Germania, cu un stand de ziare, ca mi le vinde acolo. Mai trebuie doar sa caut plic din acela transparent din folie, ca asa vrea persoana respectiva sa fie ambalate!!! Flowers Flowers Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Joi 30 Iun 2011, 9:57 pm

Buna seara! in sfarsit, mi-am gasit timp pentru a ma lumina cu modul de atasare pe site al pozelor...sper sa reusesc; daca am inzbandit sa stiti ca pozele reprezinta primele mele incercari quilling de acum un an....here goes nothing...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 30 Iun 2011, 10:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link-uri cu poze)
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 30 Iun 2011, 10:07 pm

F. dragute pt. primele incercari. Amele erau mult mai urate si mult mai groase!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de aba Joi 30 Iun 2011, 10:21 pm

Dia, felicitari, sunt frumoase. Flowers Spor in continuare si sa ne mai arati.
Alina, spor mult si bafta, sa reusesti sa vinzi tot ce faci. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de dia Joi 30 Iun 2011, 10:42 pm

multumesc fetelor pt aprecieri si multumesc mihaela pt inlocuire; cred ca m-am dumirit acum;

cat despre vandut, de-abia de prin martie am mai inceput sda vand cate ceva...multi le-ar vrea asa, pe degeaba Sad

asta e o combinatie cu un alt hobby :D
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]


Ultima editare efectuata de catre dia in Joi 30 Iun 2011, 10:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuire poza postata aiurea)
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de monatibi Vin 01 Iul 2011, 12:43 am

super frumoase, felicitari! kiss
incerc si eu sa mai fac cite ceva sa mai prind experienta...dar de unde ce va ies voua din minute....sint foarte frumoase.eu tot la capitolul martisoare,altceva nu am incercat inca.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (9) - Pagina 10 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB