Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

+54
julix_2007
pufoi
gmiki1
leedecideactua
elenaveronica
samo99ro
despina13cucli
02gaviota
mb09
lacridrumas
Floren
Lucia.BlueFlower
zahariaelouise
optom
Motzu
anacris
annamaria26985
Gabiuta
danniela
ikuta
emma90
stoy
cristinastefan
carmendana
ionela stefan
olympia
SilviaDumitrescu
chocolate
anigherman
diana-s
aurishta
anc@
Aditza
mamiboom
EuIrinuca
corina corina
carmenco
ghita
Nicoleta Irimescu
vlavi
zsofia
adelina24
7furnici
denis21
firicel
AlinaJ.Bijoux
Marry
Gianina4ever
violetas
betymi72
Uca
aba
anca1820
MagdaMarin
58 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 26 Dec 2011, 5:11 pm

Coronita din aceea cum ne-a aratat Diana,vroiam sa fac,dar se pare ca pe la noi nu au fost vremuri...cacacioase Laughing (scuzati expresia)caci nu am reusit sa adun suficiente tuburi!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de ikuta Lun 26 Dec 2011, 6:31 pm

De acest Craciun am pregatit si niste cadouri mai altfel, facute de mine.Niste tocatoare ornate cu tehnica servetelului, numai bune de agatat in bucatarie pentru pata de culoare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tot pentru cadouri am facut niste sapunuri decorate care sunt dragalase si haioase (parerea mea)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aceste sapunuri miros bine si sunt foarte decorative pe un raft in baie, sau intr-un sertar cu lenjerie.Sper sa va placa decoratiunile mele.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de firicel Lun 26 Dec 2011, 6:36 pm

Auzi la ea,spera sa ne placa decoratiunile facute de ea...cum sa nu nu placa?!ce ai facut tu Ikuta,si nu ne-a placut? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 26 Dec 2011, 6:44 pm

Doamna Ikuta, tu esti multi talentata, Tot ce ai facut tu mi-a placut!!! Flowers hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de ikuta Lun 26 Dec 2011, 6:52 pm

Sunteti niste dragute! Va kiss
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 26 Dec 2011, 7:03 pm

Ikutaaaaa ce minunatii ai faut... si ai tacut din gura nu ai spus nimic wink
Felicitari fata !

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de despina13cucli Lun 26 Dec 2011, 7:06 pm

ikuta, sunt f frumoase!
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de pufoi Lun 26 Dec 2011, 7:08 pm

Asa e Silvia!a tacut si a facut! si inca ce minunatii!!!
Ikuta am incercat si eu tehnica asta si nu mi-a iesit prea bine. nu stiu daca din cauza servetelului sau a lacului,care nu se intindea prea bine. eu cred ca ea prea gros. mai incerc dupa zilele astea.am sa incerc cu servetele decupaje, cum se gasesc aici!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Lun 26 Dec 2011, 9:19 pm

foarte frumoase tocatoarele si sapunurile ,dar as fi vrut sa la vad mai mari...la mine poza nu se mareste.si cum e cu tehnica asta,a servetelului?
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 27 Dec 2011, 12:04 am

ikuta a scris:De acest Craciun am pregatit si niste cadouri mai altfel, facute de mine.Niste tocatoare ornate cu tehnica servetelului, numai bune de agatat in bucatarie pentru pata de culoare

Tot pentru cadouri am facut niste sapunuri decorate care sunt dragalase si haioase (parerea mea)

Aceste sapunuri miros bine si sunt foarte decorative pe un raft in baie, sau intr-un sertar cu lenjerie.Sper sa va placa decoratiunile mele.
De placut imi plac mult,dar vroiam sa le vad mai in prim plan,macar numai una!
Si acum intrebarea prostului,adica eu:tocatoarele si sapunurile decorate cu tehnica asta,sunt numai decorative?Daca decorez o tava ,pe care servesc cafea sau ceai,si apoi vreau sa o spal,stric tot decorul? pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de chocolate Mier 28 Dec 2011, 2:42 pm

Anul acesta m-am jucat cu desenatul la impachetarea cadourilor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 28 Dec 2011, 3:00 pm

F. dragut. Si eu am facut cateva plicuri cu un mic desen pe ele. Din pacate nu le-am pozat inainte sa le pun in colet. aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de teisoara Vin 06 Ian 2012, 8:27 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cum copilul din dotare are tema de vacanta la abilitati practice,tatutul ei a supervisat-o intervenind (maxim)pe ici ,pe colo .............. wink
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de tinap Vin 06 Ian 2012, 8:44 pm

Teisoara,foarte nostalgica scena de iarna![i]Tatutul are talent.
Iar copilul din dotare destept ca l-a pus pe tatutu la treaba! wink
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de 02gaviota Dum 08 Ian 2012, 11:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Lun 09 Ian 2012, 1:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

un sfesnic facut dintr-o sticluta de parfum wink


Ultima editare efectuata de catre anacris in Lun 09 Ian 2012, 1:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare mesaj)
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de 02gaviota Lun 09 Ian 2012, 7:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 09 Ian 2012, 8:10 pm

Anacris,ne si povesteti un pic etapele?
Gaviota astea sunt facute de tine?Ai imaginatie nu gluma!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Lun 09 Ian 2012, 8:34 pm

Gianina4ever,are al meu sot un aparat proxon,ma rog,nu stiu el la ce il foloseste,dar poti face cu el diverse..sa slefuiesti,sa tai,sa lustruiesti,sa gravezi sau cam asa ceva Laughing etc... :click:si ca sa nu-l mai cert ca da banii pe toate prostiile,il fol.si eu .Deci asta a fost o sticluta de parfum pe care am taiat o cu aparatul respectiv( se taie ,udand locul respectiv,altfel se face praf)am slefuit marginile sa nu agate sau sa taie,am slefuit o bucatica,sa nu se vada fundul la lumanarica cand este asezata in sfesnic,apoi am lipit strasuri sa fie mai deosebit...cam asta e tot.cand o sa mai am timp o sa va arat su un pahar transformat intr o ...mica vaza si un recipient de la niste condimente,care tot asa,a ajuns vaza pt ...ghiocei kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de pufoi Lun 09 Ian 2012, 9:39 pm

Anacris faci lucruri frumoase din aproape nimic.
esti tare talentata!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 09 Ian 2012, 9:46 pm

Multumesc,Anacris pentru explicatii...banuiam ca este facut si cu ceva special ca prea era asa "spart" bine...o metoda ieftina de a ne face decoratiuni bravo!si te mai asteptam...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 09 Ian 2012, 11:23 pm

mirat2 Anacris,cu pozele si explicatiile,m-ai lasat masca!Revin-o cu poze si la restul,ca ai niste ideii trasnet!Cand te gandesti,ca fiecare folosim parfumuri...la greu...
MAXIME FELICITARI! aplauze
Gaviota imi place tabloul,si eram curioasa cu ce ai facut picurii rosii de pe rama?Ai topit ceara sau chiar din firul folosit?Rama este din lemn?Oricum dai dovada de imaginatie bis ,arata foarte bine aranjamentul! frumos (am incercat si eu in trecut,dar am avut rezultate slabe...jalnice)
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Mar 10 Ian 2012, 3:21 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
buna fetelor,va pup pe toate si va multumesc pt ...laudele aduse:)))Smile).as vrea sa va mai arat paharul de cara va vorbeam data trecuta...l-am spart si nu m-am ...indurat sa l arunc...sunt ca babele ,adun tot:))nu arunc nimic,imi vin idei ...trasnite si atunci e bine sa ai ceva ...materie prima:)).in prima imagine este ...fosta rasnita pe care am transformat o in vaza pt ...ghiocei,am zis eu.decate ori primeam ghiocei primavara nu aveam o vaza asa mica sa i pun,tot timpul ii puneam intr un pahar...asa ca am rezolvat problema...cand nu am ghiocei sau flori depadure mititele ,am facut din florile de la nunta varului meu,un buchetel de flori...am strans florile de la tot neamul care a fost la masa mea...ei oricum le aruncau:))dupa.
mai jos sunt fluturasii mei,pe cara i am facut zilele astea...din dosare de plastic...merg si din hartie,dar am zis ca din plastic sunt mai rezistenti.ii ptueti vopsi cu oja,asa cum am facut eu sau ii puteti lasa....natur:))albi,eu am facut in ambele moduri.i am lipit pe perete si pe piciorul lampadarului,daca aveti marcare permanente,este si mai bine,le colorati cu alea.eu nu am avut decat negru si am facut conturul cu el
va pup inca o data si sper sa va fi dat cateva idei pt timpul ....cica...liber hug kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 10 Ian 2012, 3:33 pm

Tu,Anacris,vrei sa ne dam cu capul de tastatura?! rade Ia uite ce lucruri ti-au iesit...imi plac mai ales vaza si paharul...
Hai,ne mai arati ceva?Dar vezi ca noi n-avem aparat special...


*******************************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]









Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 21 Ian 2012, 10:02 pm, editata de 2 ori (Motiv : Separat capitole)
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 12 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB